Рішення № 74726131, 18.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2018
Номер справи
815/1524/18
Номер документу
74726131
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1524/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2018 року о 17 год. 00 хв. м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

за участю секретаря судового засідання Закуріної А.М.,

за участю

від позивача: ОСОБА_1 - за паспортом

від відповідача: Лещенко Г.В.- за довіреністю

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_3 (місце реєстрації: АДРЕСА_1) до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправним лист (відмову) №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. та зобов'язання надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 04 квітня 2018 року поступила позовна заява ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, в якій позивач просить визнати протиправним лист (відмову) №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту) та зобов'язати надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва в розмірах не більше 0,12 гектара, позначеної на доданих географічних матеріалах до клопотання від 02.10.2017 року.

Позовна заява обґрунтована тим, що викладена у листі С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва, не містить вмотивованих підстав відмови у наданні дозволу.

Позивач зазначив, що ним було дотримано всі вимоги, передбачені частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України (надалі- ЗК України) щодо порядку звернення з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення садівництва, а також надано необхідні матеріали та документи, які повинні бути додані до нього. Проте, відповідач не прийняв рішення, яке повинно відповідати вимогам ч. 7 ст. 118 ЗК України, а надіслав позивачу лист від 08.11.2017 року за №С-22312/0-11142/6-17, яким рекомендує позивачу звернутися до органу місцевого самоврядування за місцем розташування вказаної до виділення земельної ділянки та після чого подати клопотання до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, з врахуванням зауважень.

Позивач вважає, що є підстави для визнання протиправною та неправомірною бездіяльність відповідача та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 10 квітня 2018 року прийнято до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.

У встановлений судом строк, відповідач подав до суду відзив на позовну заяву (вхід. №12357/18 від 03.05.2018 року) (а.с. 33-37), в якому відповідач проти задоволення позову заперечував, зазначивши що на адресу Головного управління Держгеокадастру в Одеській області 12.10.2017 р. надійшло клопотання ОСОБА_3 від 02.10.2017 року за №С-22312/0/5-17 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту), за наслідками розгляду якого з дотриманням вимог ст. 118 ЗК України, позивачу надано відповідь від 08.11.2017 року за №С-22312/0-11142/6-17, в якій зазначено, що відповідно до доручення від 08.10.2014р. №37732/0/1-14 Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмана В.Б. передбачено, що під час розгляду клопотань про надання дозволів на розробку документації із землеустрою щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, необхідно враховувати позицію органів місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки, щодо можливості надання дозволу на розроблення - документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування. Представник відповідача зазначив, що оскільки у ГУ Держгеокадастру в Одеській області відсутня інформація щодо позиції Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області про надання у власність вказаної земельної ділянки, позивачу рекомендовано звернутись до органу місцевого самоврядування за місцем розташування бажаної земельної ділянки для погодження та після чого подати клопотання до Головного управління.

Окрім того, відповідач зазначив, що суд не може вирішувати питання, віднесені до компетенції органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, зокрема про передачу земельних ділянок у постійне користування оренду, укладання чи поновлення договору оренди земельної ділянки, зміну цільового призначення землі.

Ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання 10 травня 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 05 червня 2018 року.

На відкритому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши вступне слово представника позивача та представника відповідача, судом у справі встановлені такі факти та обставини.

ОСОБА_3 звернулась до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області із клопотанням від 02.10.2017р. про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту), зазначивши, що вказана земельна ділянка наявна в Наказі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області №232 від 20.09.2017 року в переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть бути передані громадянам на території Одеської області розташування ділянки вказано на графічних матеріалах. До клопотання додано графічні матеріли з позначенням бажаного місця розташування земельної ділянки з Наказу Головного управління Держгеокадстру в Одеській області №323 від 20.09.2017 року (а.с.14-15, 17).

Головне управління Держгеокадастру в Одеській області листом вих. №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017 року «Про розгляд клопотання» повідомило позивача, що дорученням від 08.10.2014р. №37732/0/1-14 Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмана В.Б. передбачено, що під час розгляду клопотань про надання дозволів на розробку документації із землеустрою щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, необхідно враховувати позицію органів місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки, щодо можливості надання дозволу на розроблення - документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування та те, що станом на час розгляду заяви у Головного управління відсутня інформація щодо позиції Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області щодо надання у власність даної земельної ділянки, для врегулювання та вирішення питання по суті, рекомендовано ОСОБА_3 звернутись до органу місцевого самоврядування за місцем розташування бажаної для відведення земельної ділянки, після чого подати клопотання до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області з урахуванням зауважень (а.с.48).

В матеріалах справи містяться запити представника позивача на отримання публічної інформації та відповіді на них (а.с.19-28).

Судом досліджено витяг з рішення колегії (протокол № 2) Державного агентства земельних ресурсів України від 14.10.2014 року№ 2/1 «Про обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності» (а.с.23-24) та наказ про введення в дію цього рішення від 15.10.2014 року №328 (а.с. 22).

Вважаючи зазначену відмову протиправною, позивач звернувся з позовом до суду.

Проаналізувавши положення чинного законодавства України, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, надані учасниками справи пояснення під час вступного слова, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать частковому задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спірні правовідносини регулюються Земельним кодексом України.

Частиною 2 статті 2 КАС України, встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Перевіряючи правомірність дій відповідача щодо відмови позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.

Відповідно до ст.81 Земельного кодексу України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки, зокрема на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами визначений ст.118 Земельного кодексу України.

Частиною 6 ст. 118 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Положеннями ст.122 Земельного кодексу України встановлено, що сільські, селищні, міські ради розпоряджуються земельними ділянками комунальної власності у межах відповідних населених пунктів, а органи виконавчої влади - у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів із земель державної власності, шляхом надання останніх у власність фізичних чи юридичних осіб за результатами розгляду клопотання останніх на предмет їхньої відповідності положенням частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України.

Матеріалами справи підтверджено, що згідно з пунктом 1 доручення Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08.10.2014 №37732/0/1-14, рішення колегії (протокол № 2) Державного агентства земельних ресурсів України від 14.10.2014 року№ 2/1 «Про обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності» (а.с.23-24), введеного в дію наказом від 15.10.2014 року №328 (а.с. 22), з метою забезпечення децентралізації влади, збільшення повноважень органів місцевого самоврядування з управління територіями та підвищення ефективності територіального планування та якості управлінських рішень органів місцевого самоврядування передбачено з 15.10.2014 направлення головними управліннями Держземагентства в областях та місті Києві на розгляд місцевих рад звернень юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою.

При цьому, перевірка таких звернень органами місцевого самоврядування відбувається виключно у межах приписів частини сьомої статті 118 ЗК України, без надання додаткової документації. Відтак, запровадження вказаної процедури перевірки органами місцевого самоврядування звернень юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою не створює додаткових передмов заявникам для отримання даної згоди перед зверненням до Головного управління Держгеокадастру.

Зазначене рішення прийнято на виконання Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.04.2014 №333-р, якою серед завдань реформи визначено, зокрема, досягнення оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади.

Зі змісту оскаржуваного доручення Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08.10.2014 №37732/0/1-14 вбачається, що положеннями останнього врегульовано порядок взаємодії між органами державної влади та органами місцевого самоврядування в частині розгляду звернень юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Тобто, отримання офіційної інформації щодо позиції органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки, щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої зазначена земельні ділянка може бути передана у власність, мала бути отримана безпосередньо відповідачем на його запит до Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області у межах розгляду клопотання ОСОБА_3 від 02.10.2017 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Дослідивши лист (відмову) №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. «Про розгляд клопотання ОСОБА_3 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту)», суд вважає, що відповідач, відсилаючи заявника до органу місцевого самоврядування за місцем розташування бажаної до відведення земельної ділянки, надав відповідь заявникові не по суті поставлених у клопотанні від 02.10.2017р. питань, та не розглянув його по суті.

Частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України передбачені чіткі підстави відмови у наданні такого дозволу, які мають вичерпаний перелік, а саме: може бути відмовлено лише якщо невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Суд не бере до уваги доводи представника позивача, що у разі не відсилання позивача безпосередньо до відповідного органу місцевого самоврядування, відповідачем був би порушений строк розгляду цього клопотання, передбачений ст. 118 Земельного кодексу України, оскільки з матеріалів справи не вбачається, що саме відповідач робив для того, щоб вжиті необхідні заходи протягом місяця поки знаходилось на розгляді клопотання позивача.

Таким чином, враховуючи, що Головне управління Держгеокадастру в Одеській області у своєму листі №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. не розглянуло по суті клопотання ОСОБА_3 від 02.10.2017 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту), суд вважає, що зазначена відмова у вигляді цього листа є протиправною, а тому позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування листа (відмови) №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. «Про розгляд клопотання ОСОБА_3 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту» є законними та обґрунтованими та належать задоволенню.

Разом з тим, оскільки Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області не було розглянуто по суті клопотання ОСОБА_3 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, не з'ясовані всі підстави, передбачені ч. 7 ст. 118 ЗК України, суд доходить висновку про відсутність підстав для зобов'язання надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва, тому позовні вимоги в цій частині не належать задоволенню.

Між тим, частиною 2. ст. 9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог але суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи те, що Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області під час розгляду клопотання ОСОБА_3 не вирішено по суті поставлені у клопотанні питання, суд вважає, що з метою ефективного захисту прав позивача, необхідно вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) розглянути клопотання ОСОБА_3 від 02.10.2017 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва, орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту).

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач, заперечуючи проти позову, з посиланням на відповідні докази не довів правомірності своїх дій та прийнятого рішення, в зв'язку з чим позовні вимоги належать задоволенню частково.

Щодо зобов'язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення протягом 30 днів з дня набрання законної сили даним судовим рішенням, суд вважає необхідним зазначити таке.

Частиною 2 ст. 14 КАС України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Приймаючи до уваги значимість виконання цього судового рішення для позивача, суд вважає можливими задовольнити клопотання позивача та встановити відповідачу строк для подачі звіту про виконання цього судового рішення - 30-денний строк з дати набуття законної сили цього судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_3 (місце реєстрації: АДРЕСА_1) до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправним лист (відмову) №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. та зобов'язання надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва, - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати лист (відмову) №С-22312/0-11142/6-17 від 08.11.2017р. «Про розгляд клопотання ОСОБА_3 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту).

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) розглянути клопотання ОСОБА_3 від 02.10.2017 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення садівництва, орієнтованою площею 0,12 га з земель с. Єлизаветівка Єгорівської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (за межами населеного пункту).

В іншій частині, - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) на користь ОСОБА_3 (місце реєстрації: АДРЕСА_1) судовий збір у розмірі 1 409,60 (одна тисяча чотириста дев'ять гривень 60 копійок) грн.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871, місцезнаходження: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) в 30-денний строк з моменту набрання рішення суду першої інстанції законної сили подати до суду звіт про виконання судового рішення.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч.1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний « 18» червня 2018 року, з огляду на те, що суддя 15 червня 2018 року перебувала у відрядженні.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.