
Справа № 815/363/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Бутенка А.В.,
за участю секретаря - Філімоненко А.О.,
сторін:
представник позивача - ОСОБА_1 (за ордером),
представник позивача - ОСОБА_2 (за ордером),
представник відповідача - Зубарев І.І. (за довіреністю),
представники третіх осіб: ОСОБА_4 (за довіреністю), ОСОБА_5 (за посадою);
треті особи: ОСОБА_6, ОСОБА_7 , ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_23, ОСОБА_24 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, за участю 3-ї особи без самостійних вимог на предмет спору товариства з обмеженою відповідальністю "КОМУНСЕРВІС", ГО «ГРОМАДА СОВІНЬЙОНУ ЗА ПРАВА» та 278 фізичних осіб про визнання протиправними дії, визнання незаконним та скасування рішення № 859-VII від 22.12.2017 року,
Керуючись ст.ст. 143, 241-246, 250-251 КАС України, суд
ВСТАНОВИВ:
З адміністративним позовом до суду звернулись ОСОБА_23 та ОСОБА_24 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, за участю 3-ї особи без самостійних вимог на предмет спору товариства з обмеженою відповідальністю "КОМУНСЕРВІС", в якому просили визнати протиправними дії щодо прийняття рішення, визнати незаконним та скасувати рішення № 859-VII від 22.12.2017 року.
1. Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
В обґрунтування позову зазначено, що рішення № 859-VII від 22.12.2017 року прийняте з порушенням регламенту Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області сьомого скликання, без розрахунків економічно обгрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг, без доведення до відома споживачів всієї необхідної інформації для прийняття рішення у передбачений законодавством спосіб, без громадського обговорення цього питання та перевірки постійно діючої комісії, тому дії Відповідача та рішення № 859-VII від 22.12.2017 року є протиправними.
Відповідачем надано відзив на позов, який обґрунтований тим, що Таїровська селищна рада Овідіопольського району Одеської області не надає послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Питання щодо формування тарифу, встановлення його економічної обґрунтованості, доведення інформації про зміну тарифу до споживачів та інші питання щодо обізнаності населення про зміну тарифу належать до обов'язків обслуговуючої організації. Інформацію щодо зміни тарифів на водопостачання та водовідведення було розміщено третью особою в абонентських відділах та на інформаційному стенді Громадського центру. Проведення громадського обговорення даного питання не було необхідним, оскільки при Таїровській селищній раді не створено громадської ради, тому проведення публічного громадського обговорення Розпорядження від 11.12.2017 року №114-Ср не є обов'язковим. Дане питання було порушено депутатами Таїровської селищної ради ОСОБА_25, ОСОБА_26 та ОСОБА_27, які на виконання п. 9.3.3. Регламенту Таїровської селищної ради письмово звернулись до Таїровського селищного голови 22.12.2017 року, надали належне обґрунтування важливості та терміновості розгляду даного питання, тому його було включено до порядку денного 25-ї сесії Таїровської селищної ради. Отже, жодних порушень Регламенту Таїровської селищної ради вчинено не було, вважають рішення правомірним, тому просять відмовити у задоволенні позову.
2. Заяви, клопотання учасників справи.
02.03.2018 року від Позивача ОСОБА_24 надійшла заява про забезпечення адміністративного позову, в якій просив зупинити дію рішення, яке оскаржене. Ухвалою суду від 03.03.2018 року заяву повернуто.
06.03.2018 року представником Позивача повторно подано заяву про вжиття заходів забезпечення позову, яку розглянуто, та ухвалою від 07.03.2018 року у задоволенні заяви відмовлено.
12.03.2018 року від представника третьої особи "КОМУНСЕРВІС" подано клопотання про об'єднання справ за позовами ОСОБА_23 та ОСОБА_24 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області з однорідними позовними вимогами для спільного розгляду, яку ухвалою суду від 12.03.2018 року задоволено та об'єднано справи № 815/363/18 та 815/417/18 в одне провадження.
Від представника ОСОБА_24 надходили заяви про витребування доказів, які частково задоволені судом.
Також, у підготовчому провадженні до суду надійшли заяви ГО «ГРОМАДА СОВІНЬЙОНУ ЗА ПРАВА» та 278 фізичних осіб про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, які ухвалами від 21.03, 02.04. та 15.05.2018 року задоволені. В заявах просили розглядати справу за їх відсутності.
Судом також задоволено клопотання представника Позивача ОСОБА_23 про допит свідків, які викликані до суду належним чином, але судові виклики не отримали з незалежних від суду причин, з боку представника Відповідача явку свідків не забезпечено.
Інші процесуальні дії у справі не вчинялись.
Мотивувальна частина.
1. Обставини справи.
18.12.2017р. ТОВ «КОМУНСЕРВІС» направило на ім'я Голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області сьомого скликання ОСОБА_28 заяву за № 01-01/79 з проханням розгляду матеріалів щодо встановлення тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення та затвердження нових тарифів.
До заяви було додано пояснювальну записку щодо розрахунку тарифу на послуги з водопостачання, розрахунок тарифу на послуги з водопостачання ТОВ «КОМУНСЕРВІС», пояснювальну записку щодо розрахунку тарифу на послуги з водовідведення, розрахунок тарифу на послуги з водовідведення ТОВ «КОМУНСЕРВІС».
22.12.2017 року Таїровською селищною радою (далі - Відповідач) прийняте рішення № 859-V11 «Про встановлення тарифу на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які надаються ТОВ «КОМУНСЕРВІС».
Вказане рішення було поставлене на голосування трьома депутатами на підставі усної пропозиції під час проведення сесії Таїровської селищної ради та прийняте шляхом відкритого голосування.
Позивачі та треті особи, окрім ТОВ «КОМУНСЕРВІС», вважають, що рішення № 859-V11 «Про встановлення тарифу на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які надаються ТОВ «КОМУНСЕРВІС», суперечить вимогам чинного законодавства України, тому звернулись до суду.
2. Докази, відхилені судом у матеріалах справи відсутні.
3. Аргументи, наведені учасниками справи щодо наявності чи відсутності підстав задоволення позову.
Позивачі вважають, що пропозиції до порядку денного селищної ради не було внесено не пізнше як за день до прийняття розпорядження про скликання сесії, а ТОВ «КОМУНСЕРВІС» та трьома депутатами, які внесли пропозицію, не було надано обгрунтування терміновості внесення цих питань на розгляд сесії. ТОВ «КОМУНСЕРВІС» повинно було здійснити розрахунки економічно обгрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подати їх органу, уповноваженому встановлювати тарифи. Протягом п'яти робочих днів з дня подання відповідних розрахунків (в тому числі здійснених за результатами коригування встановлених тарифів) до органу, уповноваженого встановлювати тарифи, ТОВ «КОМУНСЕРВІС» повино було проінформувати споживачів про намір здійснити зміну тарифів. До відома споживачів не було доведено всю необхідну інформацію для прийняття рішення щодо зміни тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Рішення прийняте без висновку постійно діючої комісії з відповідниї питань.
Крім того, Позивачі вважають, що Відповідачем порушено пункти 9.2.4, 9.2.5, 9.3.2, 9.3.3, 9.3.5 Регламенту Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області сьомого скликання, затвердженого рішенням Таїровської селищної ради від 13.11.2015 року № 2-VII.
Відповідач обґрунтовує правомірність дій тим, що як позивачі так і інші мешканці мали можливість ознайомитись з даною інформацією та подати свої пропозиції та зауваження до ТОВ «КОМУНСЕРВІС» щодо розміру тарифів. Проте таких дій вчинено не було. Таїровська селищна рада, як орган місцевого самоврядування на виконання вимог чинного законодавства України лише погодила встановлені ТОВ «КОМУНСЕРВІС» тарифи та жодним чином не порушувала права та законні інтереси ані позивачів, ані мешканців житлового масиву.
Виходячи з наявних матеріалів справи, наданих сторонами та третіми особами пояснень та правових позицій, суд дійшов наступного висновку.
В статті 5 Конституції України закріплено основні принципи місцевого самоврядування в Україні, до яких відносяться, зокрема принцип народовладдя, у відповідності до якого носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, що здійснює її безпосередньо та через органи державної влади і місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України, що здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи
Відповідно до ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їx посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у cnociб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплено основні принципи місцевого самоврядування, до яких відносяться, зокрема, принцип законності. Тобто, система місцевого самоврядування має функціонувати у точній відповідності із законодавством України.
Частина 3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» також передбачає, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.
Статтею 10 цього Закону встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до ст. 28 цього Закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення в порядку і межах, визначених законом, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення. перероблення та захоронения побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Відповідно до ст. 59 цього Закону, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень на її пленарному засіданні голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань.
За статтею 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", до повноважень органів місцевого самоврядування віднесено встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону, затвердження норм споживання комунальних послуг, інформування населення відповідно до законодавства про стан виконання місцевих програм у сфері житлово- комунального господарства, а також про відповідність якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам.
Згідно з ст. 30 цього ж закону, державна політика у сфері житлово-комунальних послуг ґрунтується на таких принципах забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на виробництво таких послуг.
Отже, державне регулювання цін/тарифів базується, зокрема, на принципі відповідності рівня цін/тарифів розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво.
Згідно із статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обгрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
Споживачам у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення гарантується безперешкодний та безоплатний доступ до інформації про ціни/тарифи. їхні складові для всіх категорій споживачів, зміну цін/тарифів.
Доступ споживачів до інформації забезпечується державними органами, органами місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін/тарифів у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення. а також суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у зазначених сферах. Порядок забезпечення доступу споживачів до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення визначається законами України.
У відповідності до ст. 4 Закону України "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення" органи місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін/тарифів у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, забезпечують доступ споживачів до інформації, зокрема про ціни/тарифи, їхні складові для всіх категорій споживачів, зміну цін/тарифів шляхом її розміщення на своїх офіційних веб-сайтах у мережі Інтернет, у засобах масової інформації.
Державні органи та органи місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення цін/тарифів на товари, послуги суб'єктів природних монополій у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, визначають порядок оприлюднення інформації щодо зміни цін/тарифів, та проведення відкритих слухань щодо цієї інформації за місцем надання споживачам послуг суб'єктами природних монополій та суміжних ринків.
Механізм доведення суб'єктами господарювання, що виробляють або надають житлово-комунальні послуги до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обгрунтуванням її необхідності та врахування відповідної позиції територіальних громад при встановленні органами місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги встановлений Порядком доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обгрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства України від 30 липня 2012 р. № 390.
Згідно з п. 2.1. цього Порядку, суб'єкти господарювання здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим встановлювати тарифи.
Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється суб'єктом господарювання, але він не може бути меншим за 7 календарних днів та більшим ніж 14 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на житлово-комунальні послуги.
Відповідно до п. 2.3. Порядку, суб'єктами господарювання, шо надають комунальні послуги (послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до відома споживачів доводиться така інформація, зокрема обгрунтування причин зміни тарифу (зазначення розміру діючого тарифу та відсотка відшкодування затвердженим тарифом собівартості, планового економічно обгрунтованого тарифу, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу, зазначення відсотка зростання основних складових тарифу (заробітної плати, електроенергії, паливо-мастильних матеріалів), визначення відсотка підвищення тарифу тощо).
Зазначена інформація доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), у друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті суб'єкта господарювання (за наявності), на інформаційних стендах в абонентських відділах суб'єктів господарювання, за необхідності, та шляхом розміщення на інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування в населених пунктах, де споживачі отримують відповідні послуги.
Суб'єкт господарювання може обрати один із вище перелічених способів доведення інформації (крім розміщення на інформаційних стендах в абонентських відділах суб'єктів господарювання та інформаційних стендах біля адміністративних будинків органів місцевого самоврядування) як основний для розміщення всього масиву необхідної інформації, визначеної цим Порядком. При цьому за допомогою інших способів, передбачених в абзаці п'ятому цього пункту, суб'єкт господарювання повідомляє споживачів про намір зміни тарифів на відповідні комунальні послуги та обов'язково вказує на джерело розміщення всієї необхідної інформації, з якою без перешкод може ознайомитися споживач.
Відповідно до п 2.11. Порядку, у разі відсутності пропозицій та зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань або вмотивованого їх відхилення, суб'єкт господарювання після закінчення встановленого строку приймання пропозицій/зауважень (наступного робочого дня після останнього дня приймання пропозицій/зауважень) письмово сповіщає про це орган, уповноважений встановлювати тарифи.
Таким чином, до відома споживачів не було доведено всю необхідну інформацію для прийняття рішення щодо зміни тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, обгрунтування причин зміни тарифу, а Відповідачем не перевірено виконання з боку ТОВ "Комунсервіс" та самостійно не виконано вимоги "Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів. зміну цін/тарифів з обгрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад". Доказів виконання зазначених вимог суду не надано.
Кабінетом Міністрів України затверджено єдині для всіх суб'єктів господарювання, що функціонують на ринку житлово- комунальних послуг, порядки формування тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869.
Формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення здійснюється відповідно до річних планів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, економічно обґрунтованих планованих витрат, визначених на підставі державних та галузевих нормативів витрат ресурсів, у тому числі галузевих технологічних нормативів використання питної води на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства з урахуванням основних особливостей технологічних процесів конкретного виробництва, техніко-економічних розрахунків, кошторисів з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді.
Разом з тим, у пояснювальній записці, яка була додана третьою особою до листа щодо розгляду матеріалів про встановлення тарифів з послуг водопостачання та водовідведення містяться наступні розділи: розрахунок прямих матеріальних витрат, розрахунок інших прямих витрат, розрахунок інших прямих витрат на водовідведення, розрахунок загальновиробничих витрат на оплату праці працівників, зайнятих діяльністю з водопостачання та водовідведення, оперативні витрати, розрахунок адміністравтиних витрат по підприємству, плановий прибуток.
Річний план ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, економічно обґрунтовані плановані витрати в розрахунках не містяться. Також не надано жодного документу, на підставі яких зроблені розрахунки. З боку Відповідача такі документи для прийняття обґрунтованого рішення від заявника не витребувані.
Крім того, відповідно до п. 9.3.2. Регламенту Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області сьомого скликання, пропозиції до порядку денного селищної ради вносятся селищним головою, постійними комісіями селищної ради, депутатами, виконавчим комітетом селищної ради не пізнше як за день про прийняття розпорядження про скликання сесії.
Відповідно до п. 9.3.3 Регламенту Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області сьомого скликання, у виняткових випадках пропозиції до порядку денного можуть бути внесені депутатами селищної ради на пленарному засіданні селищної ради у пісьмовій формі з обгрунтуванням терміновості їх внесення.
Однак, така терміновість депутатами Таїровської селищної ради ОСОБА_25, ОСОБА_26 та ОСОБА_27 належним чином не обґрунтована. Таке належне обґрунтування терміновості прийняття рішення не міститься також у протоколі 25 сесії Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області від 22.12.2017 року (а.с. 167,т.3).
Згідно з п. 9.3.5. Регламенту, внесенню питання на розгляд пленарного засідання селищної ради, внесеного до порядку денного сесії, передує його розгляд на засіданнях постійних комісій селищної ради та (або) спільному засіданні постійних комісій селищної ради. Однак доказів розгляду цього питання на засіданні постійної комісії з питань будівництва, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства, транспорту та зв'язку Відповідачем до суду не надано.
Крім того депутати ОСОБА_29, ОСОБА_27 не є членами постійної комісії Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області сьомого скликання з питань будівництва, управління комунальною власністю, житлово-комунального господарства, транспорту та зв'язку (а.с. 92, т.1).
Судом також встановлено, що у Рішенні № 859-VII від 22.12.2017 року не зазначені обставини, якими викликана необхідність прийняття такого рішення, що є порушенням п. 9.3.9. Регламенту.
4. Враховуючи те, що Відповідачем в процессі розгляду заяви та прийняття рішення № 859-VII від 22.12.2017 року порушено право громадян на участь в управлінні державними справами, не проведено відкриті слухання з громадськістю, не дотримано вимоги Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону України "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення", Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обгрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, суд дійшов висновку, що дії Відповідача щодо прийняття рішення є протиправними та, відповідно рішення підлягає скасуванню.
5. При розгляді справи та вирішенні спору судом застосовано Конституцію України, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України "Про житлово-комунальні послуги", Закон України "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення", Постанову Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства України від 30 липня 2012 р. № 390.
6. Судом не застосовується п. 34 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, на який посилався представник Позивача, оскільки в діях Відповідача порушення цієї норми не вбачається.
Відповідно до ч.1 статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Згідно з статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди України застосовують практику Європейського суду з прав людини при розгляді справ як джерело права.
У рішеннях Європейського суду з прав людини при застосуванні принципу верховенства права сформульовано такі його ознаки, як визнання пріоритетності, домінування, визначальної ролі прав людини у діяльності держави, поширюваність цієї пріоритетності, цього принципу на діяльність усіх без винятку органів держави, правова визначеність становища людини у тій ситуації, в якій вона перебуває, обсяг будь-якого правового розсуду й спосіб його здійснення мають бути з достатньою ясністю визначені законом.
Приймаючи до уваги викладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню.
Згідно з приписами ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 6, 72, 139, 241-246, 250-251 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_23, ОСОБА_24 до Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, за участю 3-ї особи без самостійних вимог на предмет спору товариства з обмеженою відповідальністю "КОМУНСЕРВІС", ГО «ГРОМАДА СОВІНЬЙОНУ ЗА ПРАВА», ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64В, ОСОБА_65, ОСОБА_20, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76 ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85, ОСОБА_86, ОСОБА_87, ОСОБА_88 ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_30, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_18, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99, ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_292, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118, ОСОБА_119, ОСОБА_120, ОСОБА_121, ОСОБА_122, ОСОБА_123, ОСОБА_62, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_294, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133, ОСОБА_293, ОСОБА_135, ОСОБА_6, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_7, ОСОБА_295, ОСОБА_296, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_146, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_9, ОСОБА_5, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_8, ОСОБА_159, ОСОБА_10, ОСОБА_160, ОСОБА_19, ОСОБА_161, ОСОБА_162, ОСОБА_163, ОСОБА_164, ОСОБА_165, ОСОБА_166, ОСОБА_167, ОСОБА_168, ОСОБА_11, ОСОБА_169, ОСОБА_170, ОСОБА_171, ОСОБА_172, ОСОБА_173, ОСОБА_174, ОСОБА_175, ОСОБА_176, ОСОБА_177, ОСОБА_178, ОСОБА_179, ОСОБА_180, ОСОБА_297, ОСОБА_182, ОСОБА_183, ОСОБА_184, ОСОБА_185, ОСОБА_186, ОСОБА_187,ОСОБА_12, ОСОБА_188, ОСОБА_189, ОСОБА_190, ОСОБА_191, ОСОБА_192, ОСОБА_193, ОСОБА_194, ОСОБА_195, ОСОБА_196, ОСОБА_197, ОСОБА_198, ОСОБА_199, ОСОБА_200, ОСОБА_201, ОСОБА_202, ОСОБА_203, ОСОБА_13, ОСОБА_204, ОСОБА_205, ОСОБА_206, ОСОБА_207, ОСОБА_14, ОСОБА_208, ОСОБА_15, ОСОБА_209, ОСОБА_210, ОСОБА_211, ОСОБА_212, ОСОБА_213, ОСОБА_214, ОСОБА_215, ОСОБА_216, ОСОБА_217, ОСОБА_218, ОСОБА_219, ОСОБА_220, ОСОБА_221, ОСОБА_222, ОСОБА_223, ОСОБА_224, ОСОБА_225, ОСОБА_226, ОСОБА_227, ОСОБА_228, ОСОБА_229, ОСОБА_230, ОСОБА_231, ОСОБА_232, ОСОБА_233, ОСОБА_234, ОСОБА_235, ОСОБА_236, ОСОБА_237, ОСОБА_238, ОСОБА_239, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_240, ОСОБА_241, ОСОБА_242, ОСОБА_243, ОСОБА_244, ОСОБА_245, ОСОБА_12, ОСОБА_246, ОСОБА_247, ОСОБА_248, ОСОБА_249, ОСОБА_250, ОСОБА_251, ОСОБА_252, ОСОБА_253, ОСОБА_254, ОСОБА_255, ОСОБА_256, ОСОБА_257, ОСОБА_258, ОСОБА_259, ОСОБА_260, ОСОБА_261, ОСОБА_262, ОСОБА_263, ОСОБА_264, ОСОБА_265 ОСОБА_266, ОСОБА_267, ОСОБА_268, ОСОБА_269, ОСОБА_270, ОСОБА_271, ОСОБА_272, ОСОБА_273, ОСОБА_274, ОСОБА_275, ОСОБА_276, ОСОБА_277, ОСОБА_278, ОСОБА_279, ОСОБА_278, ОСОБА_280, ОСОБА_281, ОСОБА_282, ОСОБА_283, ОСОБА_284, ОСОБА_285, ОСОБА_286, ОСОБА_287, ОСОБА_288, ОСОБА_289, ОСОБА_290, ОСОБА_291 - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області щодо прийняття рішення 25 сесії Таїровської селищної ради від 22 грудня 2017 року № 859-VII «Про встановлення тарифу на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які надаються ТОВ «Комунсервіс»».
Визнати незаконним та скасувати рішення 25 сесії Таїровської селищної ради від 22 грудня 2017 року № 859-VIІ «Про встановлення тарифу на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які надаються ТОВ «Комунсервіс»».
Стягнути на користь ОСОБА_23 (РНОКПП: НОМЕР_1) з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (код ЄДРПОУ: 05582159), сплачений судовий збір у розмірі 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять) гривень 60 копійок.
Стягнути на користь ОСОБА_24 (РНОКПП: НОМЕР_2) з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області (код ЄДРПОУ: 05582159), сплачений судовий збір у розмірі 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять) гривень 60 копійок.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складений та підписаний 18.06.2018 року.
Суддя Бутенко А.В.
.