
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Головуючий І інстанції: І.С. Шевяков
11 червня 2018 р. м. ХарківСправа № 816/280/18Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Бенедик А.П.
суддів: Гуцала М.І. , Донець Л.О.
за участю секретаря судового засідання Багмет А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду в м. Харкові адміністративну справу за апеляційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України на рішення Полтавського окружного адміністративного суду (головуючий-суддя І інстанції: Шевяков І.С.) від 04.04.2018р. (повний текст рішення складено 16.04.2018 р.) по справі №816/280/18
за позовом ОСОБА_1
до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України, в якому, з урахуванням часткової зміни позовних вимог, просив:
- визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі інвалідності працівника міліції відповідно до ст.23 Закону України "Про міліцію", абз.3 пункту 15, розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію", Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік";
- зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області направити всі необхідні документи щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі інвалідності працівника міліції до Міністерства внутрішніх справ України відповідно до ст. 23 Закону України "Про міліцію", абз.3 пункту 15, розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію", Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік;
- зобов'язати Міністерства внутрішніх справ України розглянути в визначений законом термін подані УМВС України в Полтавській області документи про призначення і виплату одноразової грошової допомоги у разі інвалідності працівника міліції, нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу відповідно до ст.23 Закону України "Про міліцію", абз. 3 пункту 15 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію", Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" у розмірі 336 800 гривень.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що 26 червня 2017 року звернувся до голови ліквідаційної комісії УМВС України у Полтавській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням другої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ. УМВС України у Полтавській області сформовано висновок про призначення одноразової грошової допомоги та направлено до МВС України для затвердження. Проте, листом від 27 вересня 2017 року МВС України повернуло матеріали на призначення одноразової грошової допомоги як такі, що не відповідають вимогам п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції". На думку позивача, МВС України внаслідок помилкового трактування змісту п. 4 Порядку № 850 від 21.10.2015 року порушило його право на отримання одноразової грошової допомоги.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 04.04.2018 року адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Міністерства внутрішніх справ України у формі листа №15/2-3443 від 27.09.2017 року про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у разі інвалідності позивачу.
Зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області направити до Міністерства внутрішніх справ України висновок та інші необхідні документи щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності щодо позивачу в порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції".
Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України повторно розглянути висновок Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про призначення і виплату одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності позивачу в порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" - з урахуванням висновків суду у даній справі.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із судовим рішенням, МВС України подано апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказує, що у разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв'язку із змінами, що відбулися, не здійснюється. Таким чином, оскільки з моменту первинного огляду МСЕК позивача пройшло більше 2 років, МВС України не вбачає законних підстав для виплати одноразової грошової допомоги в розмірі 200-кратному прожитковому мінімуму, установленому законом для непрацездатних осіб на дату встановлення 2-ї групи інвалідності.
Позивач надав письмовий відзив на апеляційну скаргу, в якому просив відмовити в задоволенні апеляційної скарги, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Колегія суддів визнала за можливе розглянути справу з урахуванням положень ч. 4 ст. 229 та ч. 2 ст. 313 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України)
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та знайшло своє підтвердження під час апеляційного розгляду справи, що позивач з 22 серпня 1990 року по 03 червня 1997 року проходив службу в органах внутрішніх справ, в підрозділах УМВС України в Полтавській області.
Наказом начальника ГУМВС України у Полтавській області № 41 о/с від 03 червня 1997 року позивача звільнено з органів внутрішніх справ через хворобу.
25 червня 1997 року медико-соціальною експертною комісією встановлено позивачу ІІІ групу інвалідності, що пов`язано з проходженням служби в органах внутрішніх справ, на підтвердження чого позивачем надана копія довідки МСЕК серія 2-18 АЗ № 003681.
Також, позивачу надана 25 червня 1997 року довідка МСЕК № 1 м.Полтави про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності, відповідно до якої встановлено 30% втрати професійної працездатності.
У зв'язку із погіршенням стану здоров'я, 15 липня 1999 року позивачу встановлена ІІ група інвалідності, яка пов`язана з проходженням служби (довідка МСЕК серії 7-66 КА № 0054138).
12 червня 2017 року позивач повторно пройшов огляд медико-соціальною експертною комісією, за результатом якого встановлено ІІ групу інвалідності з 26 травня 2017 року безтерміново та 70 % втрати працездатності у зв'язку зі захворюванням, що пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
26 червня 2016 року позивач звернувся до голови ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
УМВС України в Полтавській області сформовано висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України "Про міліцію" № 565-ХІІ від 20 грудня 1990 року та направлено до МВС України для затвердження.
Листом від 27 вересня 2017 року Міністерство внутрішніх справ України повернуло матеріали на призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, як такі, що не відповідають вимогам законодавства, а саме: п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 850 від 21 жовтня 2015 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції".
Не погоджуючись із вказаним рішенням відповідача, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що МВС України безпідставно відмовлено у задоволенні звернення позивача щодо призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку зі встановленням інвалідності ІІ групи. В зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушених прав буде визнання протиправним та скасування рішення Міністерства внутрішніх справ України у формі листа №15/2-3443 від 27.09.2017 року про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у разі інвалідності позивачу; зобов'язання Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області направити до Міністерства внутрішніх справ України висновок та інші необхідні документи щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності щодо позивачу в порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції"; зобов'язання Міністерство внутрішніх справ України повторно розглянути висновок Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про призначення і виплату одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності позивачу в порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України № 850 від 21.10.2015 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції" - з урахуванням висновків суду у даній справі.
Колегія суддів частково погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Правовідносини щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, врегульовані Законом України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ (далі - Закон України №565-ХІІ).
Закон України № 565-ХІІ втратив чинність у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 року № 580-VIII.
Пунктом 15 Розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".
Відповідно до ч. 6 ст. 23 Закону України № 565-ХІІ у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію» було врегульовано Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850 (далі - Порядок № 850).
Підпунктом 2 пункту 3 Порядку № 850 визначено, що грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності І групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Згідно п. 7 Порядку № 850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).
При цьому, згідно п. 8 Порядку № 850, керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.
Як встановлено судом першої інстанції та знайшло своє підтвердження під час апеляційного перегляду справи, УМВС України в Полтавській області сформовано висновок про призначення одноразової грошової допомоги та направлено до МВС України для прийняття рішення.
Згідно п. 9 Порядку № 850, МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.
Таким чином, після надходження передбачених Порядком № 850 документів, МВС України зобов'язане прийняти одне з двох рішень, а саме: про призначення або про відмову в призначенні вказаної грошової допомоги.
Однак, МВС України листом №15/2-3443 від 27.09.2017 року повернув ліквідаційній комісії УМВС України в Полтавській області матеріали на призначення одноразової грошової допомоги позивачу.
Відтак, всупереч п. 9 Порядку № 850, МВС України не прийняв за результатом розгляду документів про виплату позивачу одноразової грошової допомоги жодного з вищезазначених рішень.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його дій, законність прийнятих рішень.
На підставі викладеного, враховуючи, що спосіб, у який відповідач розглянув заяву та документи про виплату позивачу одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності, Законом України "Про міліцію" та Порядком № 850 не передбачені, колегія суддів дійшла висновку про протиправність дій МВС України щодо повернення Ліквідаційній комісії Управління МВС України в Полтавській області матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги позивачу.
Колегія суддів вважає помилковими висновки суду першої інстанції в частині скасування рішення МВС України у формі листа №15/2-3443 від 27.09.2017 року про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у разі інвалідності позивачу, оскільки як було встановлено під час розгляду справи, жодного рішення щодо відмови у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги не приймалось.
В зв'язку з чим, в цій частині рішення суду підлягає скасуванню із прийняттям нового про визнання в судовому порядку протиправними дій МВС України щодо повернення Ліквідаційній комісії Управління МВС України в Полтавській області матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги позивачу.
При цьому, оскільки позивачем дотримано порядок подання документів для призначення грошової допомоги, визначений Порядком № 850, згідно якого документи про виплату одноразової грошової допомоги подаються за останнім місцем служби, яким у даному випадку є Ліквідаційна комісія УМВС України в Полтавській області, то колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність, з метою відновлення порушених прав позивача, зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області направити до МВС країни висновок та інші необхідні документи щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності щодо позивачу в порядку, передбаченому Порядком №850.
При цьому, не втручаючись у компетенцію МВС України щодо змісту рішення, яке відповідач має прийняти за результатами розгляду матеріалів за заявою позивача, судом першої інстанції правомірно зобов'язано МВС України повторно розглянути висновок Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про призначення і виплату одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності позивачу в порядку, передбаченому Порядком № 850, з урахуванням висновків суду у даній справі.
Колегія суддів зазначає, що оскільки прийняття відповідного рішення є способом реалізації владних повноважень МВС України в розумінні вищенаведених положень, а таке рішення відповідач не приймав, у суду відсутня можливість оцінки під час розгляду справи обставин, про які вказує відповідач в якості відсутності у позивача права на отримання одноразової грошової допомоги, тому доводи апеляційної скарги є необґрунтованими.
Відповідно до ч.ч.1-4 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржуване рішення суду підлягає скасуванню в частині задоволення адміністративного позову щодо визнання протиправним та скасування рішення МВС України у формі листа №15/2-3443 від 27.09.2017 року про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у разі інвалідності позивачу із прийняттям в цій частині нової постанови, якою визнати протиправними дії МВС України щодо повернення Ліквідаційній комісії Управління МВС України в Полтавській області матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги позивачу.
В іншій частині рішення суду першої інстанції скасуванню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 326, 327 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України задовольнити частково.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 04.04.2018р. по справі №816/280/18 скасувати в частині задоволення адміністративного позову ОСОБА_1 щодо визнання протиправним та скасування рішення Міністерства внутрішніх справ України у формі листа №15/2-3443 від 27.09.2017 року про відмову у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у разі інвалідності ОСОБА_1.
Прийняти в цій частині нову постанову, якою визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення Ліквідаційній комісії Управління МВС України в Полтавській області матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1.
В іншій частині рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 04.04.2018р. по справі №816/280/18 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя (підпис)А.П. БенедикСудді(підпис) (підпис) М.І. Гуцал Л.О. Донець
Повний текст постанови складено 15.06.2018 року.