Постанова № 74717019, 12.06.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2018
Номер справи
810/3124/17
Номер документу
74717019
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 810/3124/17 Прізвище судді (суддів) першої інстанції: Кушнова А.О.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Літвіної Н.М.

суддів Федотова І.В.

Сорочка Є.О.

при секретарі: Архіповій Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби України у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства «Управління Житлово-комунального господарства «Ірпінь» Ірпінської міської ради до Головного управління Державної фіскальної служби України у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,-

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0022711406 від 20 червня 2017 року в частині застосування штрафних санкцій за несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в сумі 72192,60 грн.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач - Головне управління Державної фіскальної служби України у Київській області, подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин справи, просить оскаржуване судове рішення скасувати та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

У відзиві на апеляційну скаргу позивач, посилаючись на законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, просить залишити його без змін, стверджуючи, що апеляційна скарга відповідача не містить підстав для скасування зазначеного судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами і перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що КП «Управління Житлово-комунального господарства «Ірпінь» Ірпінської міської ради (скорочено - КП «УЖКГ «Ірпінь», ідентифікаційний код 39618372) зареєстроване 04 лютого 2015 року як юридична особа, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 07 лютого 2017 року. Місцезнаходженням позивача згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є: 08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Троїцька, 21 (колишня назва - Пролетарська, 21).

Відповідно до Статуту КП «Управління Житлово-комунального господарства «Ірпінь» Ірпінської міської ради, затвердженого рішенням 39 сесії Ірпінської міської Ради 7 скликання № 2562-39 від 07 вересня 2017 року, КП «Управління Житлово-комунального господарства «Ірпінь» Ірпінської міської ради є комунальним підприємством, створеним Ірпінською міською радою відповідно до рішення Ірпінської міської ради від 29 січня 2015 року № 4515-66-VІ рок «Про створення комунального підприємства «Управління Житлово-комунального господарства «Ірпінь» Ірпінської міської ради».

Власником підприємства є територіальна громада міста Ірпеня в особі Ірпінської міської ради, місцезнаходження: 08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А.

09 червня 2017 року посадовими особами Головного управління ДФС у Київській області проведено фактичну перевірку господарської одиниці - бухгалтерії підприємства, що розташована за адресою: м. Ірпінь, вул. Пролетарська, 21, суб'єкта господарювання КП «УЖКГ «Ірпінь».

Перевірку було проведено на підставі наказу Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 31 травня 2017 року № 957, яким затверджений перелік суб'єктів господарювання, які підлягають фактичній перевірці та направлень на перевірку від 09 червня 2017 року № 3049 і № 3050.

Направлення на перевірку було вручено головному бухгалтеру позивача Єщенко Т.І., що підтверджено підписом останньої на направленнях із зазначенням дати ознайомлення 09 червня 2017 року.

Результати перевірки оформлені актом фактичної перевірки від 09 червня 2017 року № 1460/1000/14/39618372 (далі - акт перевірки).

В акті перевірки вказано, що на момент перевірки в бухгалтерії підприємства надавались комунальні послуги за готівку. Для розрахунків із споживачами використовується РРО типу Екселліо ДР-25, належним чином зареєстрований та опломбований. Перевіркою встановлено факт неоприбуткування готівкових коштів в касі підприємства (не здійснено обліку готівки у повній сумі їх фактичних надходжень) за 08.06.2017 року на загальну суму 14438,52 грн., а саме аркуш касової книги не формувався, прибутковий касовий ордер (далі ПКО) від 08 червня 2017 року № 973 на суму 192,00 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 974 на суму 132,68 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 975 на суму 58,78 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 976 на суму 73,61 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 977 на суму 22,14 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 978 на суму 88,56 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 979 на суму 12000 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 980 на суму 1700,00 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 981 на суму 170,75 грн., які не підписані головним бухгалтером та особою, уповноваженою керівником підприємства.

Також перевіркою встановлені понадлімітні залишки готівки в касі підприємства за 08 червня 2017 року у сумі 20262,83 грн., так як залишки готівки 08 червня 2017 року в касі становили 21962,83 грн., при цьому видаткові касові ордери не засвідчені підписом керівника та з урахуванням наказу про встановлення ліміту у сумі 1700,00 грн.

Таким чином, відповідач дійшов висновку про порушення позивачем пунктів 2.6, 2.8, 3.3, 3.4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 №637 (із змінами та доповненнями), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320.

На підставі акту перевірки та відповідно до пункту 1, абзацу 2, 3 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 20 червня 2017 року №0022711406 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій на суму 112718,26 грн.

Згідно розрахунку фінансових санкцій згідно податкового повідомлення-рішення від 20 червня 2017 року № 0022711406 відповідач застосував фінансові санкції за два податкові правопорушення: за несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів у касовій книзі (14438,52 х 5) та перевищення встановленого ліміту залишку готівкових коштів (20262,83 грн. х 2).

За наслідками адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення, рішенням Державної фіскальної служби України від 17 серпня 2017 року № 18222/6/99-99-11-03-01-25 податкове повідомлення-рішення від 20 червня 2017 року № 0022711406 залишено без змін, а скарга - без задоволення.

Не погоджуючись із податковим повідомленням-рішенням від 20 червня 2017 року № 0022711406 в частині застосування штрафних санкцій за несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в сумі 72192,60 грн., позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що відповідач дійшов помилкових висновків про порушення позивачем законодавства у сфері обігу готівки, оскільки готівкові розрахунки проводилися із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО), кошти оприбутковувалися повною мірою у сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) на підставі щоденних Z-звітів, які підклеювались до розділу І КОРО, а до розділу ІІ КОРО вносились відповідні записи про рух готівки.

Колегія суддів погоджується з таким висновком, виходячи з наступного.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулює Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон № 265/95).

За визначенням, наведеним у ст. 2 Закону № 265/95 реєстратор розрахункових операцій - це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу. До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» від 18 лютого 2002 року №199 (далі - Постанова №199) затверджено Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, відповідно до яких реєстратор розрахункових операцій повинен забезпечувати формування та друкування таких денних звітів як Х-звіт та Z-звіт.

Згідно з пунктом 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених Постановою № 199, Z-звіт - це денний звіт з обнулінням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.

Згідно з пунктом 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених Постановою № 199, чек Z-звіту - фіскальний звітний чек повинен додатково містити такі дані, як підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожною ставкою ПДВ окремо, загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) з розбивкою за формами оплати, номер, дату і час друкування фіскального звітного чека.

Статтею 1 Закону №265/95 встановлено, що книга обліку розрахункових операцій - це прошнурована і належним чином зареєстрована в органах доходів і зборів книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).

Відповідно до пунктів 1, 7 та 9 статті 3 Закону №265/95 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку;

щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за № 918/29048 (далі - Порядок №547).

Цей Порядок поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) для здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або безготівковій формі.

Також наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 затверджено Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій.

Пунктом 1 глави 1 розділу ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані зареєструвати книги обліку розрахункових операцій.

Пунктом 6 глави 4 розділу ІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій передбачено, що використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, зокрема, передбачає:

наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;

підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО;

щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою регулюються Положенням про ведення касових операцій, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320 (далі - Положення №637).

Відповідно до абзацу другого пункту 2.2 Положення №637 підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку.

Згідно пункту 2.6 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Пунктом 1.2 глави 1 Положення №637 визначено, що готівка (готівкові кошти) - грошові знаки національної валюти України - банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам'ятні монети, які є дійсними платіжними засобами.

Відповідно до пункту 1.2 Положення № 637, оприбуткуванням готівки є проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно з абзацом 3 пункту 2.6 Положення № 637 у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах (абз. 5 п. 2.6 Положення №637).

Відповідно до абз. 3 п. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року № 436/95 у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі не оприбуткованої суми.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є власником об'єкта нерухомого майна за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Троїцька, буд. 21, який складається з наступних складових частин: будівля, віночно-мозаїчний цех-склад, А, Б загальною площею 428,9 кв.м.; будівля, поліровочний цех загальною площею 210,1 кв.м.; будівля складу, Г загальною площею 62,1 кв.м., будівля, лісопильний та столярний цех, Д загальною площею 293,2 кв.м.; будівлі ремонтних боксів та ремонтних майстерень, Ж, З, И, К, С, С1 загальною площею 802,9 кв.м.; будівля, обрядовий магазин з прохідною, Л, М загальною площею 93,9 кв.м.; будівля контори з добудовою, Н, Н1 загальною площею 141,3 кв.м., будівля, склад, О загальною площею 89,2 кв.м.; навіс, О1; будівля, каменерізний цех, П загальною площею 51,2 кв.м., двоповерхова будівля складу, Р загальною площею 96,5 кв.м.; накриття стоянки автомобілів, будівля заправки, Т загальною площею загальною площею загальною площею; споруда, замощення, І, споруда, огорожа, 1, 2, 3, 4, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Матеріали справи також містять інформацію про те, що в магазині «Обрядових послуг», розташованому за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Троїцька, буд. 21, встановлений реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000098202, модель МІNІ-Т 400 МЕ, заводський номер: ПБ 4101207987, зареєстрований 06 квітня 2015 року, що підтверджується реєстраційним посвідченням № 3000098202 від 06 квітня 2015 року, виданим Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Даний реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000098202 опломбований, що підтверджується відповідною довідкою центру сервісного обслуговування МПП «ЛАМО» від 02 квітня 2015 року, в якій вказано, що зазначений РРО виготовлений 14 лютого 2013 року, введений в експлуатацію 03 квітня 2015 року, належить позивачу та встановлений за адресою: м. Ірпінь, вул. Пролетарська (нова назва - вул. Троїцька), 21, магазин обрядових послуг.

На вказаний реєстратор розрахункових операцій Ірпінським відділенням Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області 01 квітня 2017 року було зареєстровано Книгу обліку розрахункових операцій № 3000098202р/5, про що свідчить витяг з даної книги.

Книга обліку розрахункових операцій № 3000098202р/5 розпочата - 01 квітня 2017 року, закінчена - 30 вересня 2017 року, є пронумерованою, прошнурованою та скріпленою відбитком печатки підприємства.

Крім того, в бухгалтерії підприємства, розташованій за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Троїцька, буд. 21, встановлений реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000136596, модель ЕКСЕЛЛІО DР-25, заводський номер: КР 00003806, зареєстрований 06 липня 2015 року, що підтверджується реєстраційним посвідченням № 3000136596 від 06 липня 2015 року, виданим Ірпінською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

Даний реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000136596 опломбований, що підтверджується відповідною довідкою центру сервісного обслуговування МПП «ЛАМО» від 02 липня 2015 року, в якій вказано, що зазначений РРО виготовлений 26 червня 2015 року, введений в експлуатацію 06 липня 2015 року належить позивачу та встановлений за адресою: м. Ірпінь, вул. Пролетарська (нова назва - вул. Троїцька), 21, каса бухгалтерії.

На вказаний реєстратор розрахункових операцій Ірпінським відділенням Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області 12 жовтня 2016 року було зареєстровано Книгу обліку розрахункових операцій №3000136596р/3, про що свідчить витяг з даної книги.

Книга обліку розрахункових операцій № 3000136596р/3 розпочата - 20 грудня 2016 року, закінчена - 10серпня 2017 року, є пронумерованою, прошнурованою та скріпленою відбитком печатки підприємства.

З матеріалів справи вбачається, що 08 червня 2017 року через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000098202 в магазині «Обрядових послуг», розташованому за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Троїцька, буд. 21, надішли готівкові кошти на суму 13597,40 грн., що підтверджується фіскальним звітним чеком № 1516 від 08 червня 2017 року, який підклеєний до розділу І КОРО №3000098202р/5.

При цьому з фіскального звітного чеку - Z-звіту № 1516 від 08 червня 2017 року вбачається, що сума службового внесення (розмінна монета з попереднього дня) на початок дня 08 червня 2017 року становить 215,63 грн., сума продаж за 08 червня 2017 року становить 13597,40 грн., сума залишку готівки в касі (розмінна монета на наступний день) на кінець дня становить 113,03 грн.

У розділі ІІ Книги обліку розрахункових операцій № 3000098202р/5 «Облік руху готівки» позивачем здійснено запис про суму готівки, що надійшла до каси на підставі денного Z-звіту РРО від 08 червня 2017 року № 1516, та вказано, що сума службового внесення становить 215,63 грн., сума службової видачі 13700,00 грн., загальна сума розрахунків 13597,40 грн.

Матеріали справи містять інформацію також про те, що 08 червня 2017 року через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером №3000136596 в бухгалтерії підприємства, розташованій за адресою: Київська область, м. Ірпінь вул. Троїцька, буд. 21, надішли готівкові кошти на суму 738,52 грн., що підтверджується фіскальним звітним чеком № 473 від 08 червня 2017 року, який підклеєний до розділу І КОРО №3000136596р/3.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем у розділі ІІ Книги обліку розрахункових операцій № 3000136596р/3 «Облік руху готівки» здійснено запис про суму готівки, що надійшла до каси на підставі денного Z-звіту РРО від 08 червня 2017 року № 473, та вказано, що сума службового внесення відсутня, сума службової видачі становить 738,52 грн., загальна сума розрахунків 738,52 грн.

Разом з тим, стверджуючи про несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів на суму 14438,52 грн. відповідач в акті перевірки вказував на встановлений перевіркою факт неоприбуткування готівкових коштів в касі підприємства (не здійснення обліку готівки у повній сумі їх фактичних надходжень) за 08 червня 2017 року на загальну суму 14438,52 грн., а саме аркуш касової книги не формувався, прибутковий касовий ордер (далі ПКО) від 08 червня 2017 року № 973 на суму 192,00 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 974 на суму 132,68 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 975 на суму 58,78 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 976 на суму 73,61 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 977 на суму 22,14 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 978 на суму 88,56 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 979 на суму 12000 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 980 на суму 1700,00 грн., ПКО від 08 червня 2017 року № 981 на суму 170,75 грн., які не підписані головним бухгалтером та особою, уповноваженою керівником підприємства.

В свою чергу, зазначені висновки податкового органу спростовуються матеріалами справи.

Зокрема, факт оприбуткування готівкових коштів через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000098202 в магазині «Обрядових послуг», розташованому за адресою: Київська область, м. Ірпінь вул. Троїцька, буд. 21, що підтверджується фіскальним звітним чеком №1516 від 08 червня 2017 року, який підклеєний до розділу І КОРО № 3000098202р/5. Загальна сума розрахунків за 08 червня 2017 року становить 13700,00 грн. (215,63 грн. + 13597,40 грн. - 113,03 грн., де 215,63 грн. - сума службового внесення (розмінна монета з попереднього дня) на початок дня 08.06.2017, 13597,40 грн. - сума продаж за день 08 червня 2017 року, 113,03 грн. - сума залишку готівки в касі (розмінна монета на наступний день) на кінець дня 08 червня 2017 року).

Матеріалами справи також підтверджується факт оприбуткування готівкових коштів через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером № 3000136596 в бухгалтерії підприємства, розташованій за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Троїцька, буд. 21, що підтверджується фіскальним звітним чеком № 473 від 08 червня 2017 року, який підклеєний до розділу І КОРО №3000098202р/5. Загальна сума розрахунків за 08 червня 2017 року становить 738,52 грн.

Сума розрахунків за двома вказаними РРО за 08.06.2017 становить 14438,52 грн. (13700,00 грн. + 738,52 грн.).

З огляду на зазначені вище обставини вбачається, що висновки відповідача про порушення пункту 2.6 Положення №637, які, на думку відповідача, полягають у несвоєчасному оприбуткуванні готівки за 08 червень 2017 року на суму 14438,52 грн., не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи.

Колегія суддів вважає, що також є безпідставними та не підтверджуються під час розгляду справи висновки відповідача про несвоєчасне оприбуткування готівки за 08 червня 2017 року на суму 14438,52 грн., що на думку відповідача пов'язано із встановленим під час перевірки 09 червня 2017 року фактом не підписання головним бухгалтером та особою, уповноваженою керівником підприємства, прибуткових касових ордерів від 08 червня 2017 року № 973 на суму 192,00 грн., від 08 червня 2017 рок № 974 на суму 132,68 грн., від 08 червня 2017 року № 975 на суму 58,78 грн., від 08 червня 2017 року № 976 на суму 73,61 грн., від 08 червня 2017 року № 977 на суму 22,14 грн., від 08 червня 2017 року № 978 на суму 88,56 грн., від 08 червня 2017 року № 979 на суму 12000 грн., від 08 червня 2017 року № 980 на суму 1700,00 грн., від 08 червня 2017 року № 981 на суму 170,75 грн.

Умови, за яких підприємства зобов'язані оформлювати касові ордери, вести касову книгу і здійснювати у ній оприбуткування готівки на підставі касових ордерів, визначені у розділах 3 та 4 Положення № 637.

Вимоги щодо порядку оприбуткування готівки в касах визначені в пункті 2.6 Положення № 637, порушення якого з урахуванням того, що готівкові кошти проведені через реєстратори розрахункових операцій, під час розгляду справи спростовані, оскільки така готівка вважається оприбуткованою у разі здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО.

Аналізуючи обставини справи та норми чинного законодавства, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 20 червня 2017 року № 0022711406 у частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 72192,60 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

При цьому, доводи викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновки суду першої інстанції та не знайшли свого належного підтвердження в суді апеляційної інстанції.

Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду доводами апелянта не спростовані, колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги - відсутні.

Згідно ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 243, 250, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Київській області - залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів, з урахуванням положень ст. 329 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Н.М. Літвіна

Судді І.В. Федотов

Є.О. Сорочко

Повний текст постанови виготовлено 14 червня 2018 року.