
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"14" червня 2018 р. Справа № 809/4410/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Міністерства Юстиції України про визнання рішень, дій та бездіяльності протиправними, визнання незаконною постанову державного виконавця, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
30.12.2014 ОСОБА_1 (далі по тексту позивач) звернувся з адміністративним позовом до Державної виконавчої служби України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації з вимогами, згідно заяви про зміну і доповнення позовних вимог від 22.01.2015 року, про визнання дії та бездіяльність державного виконавця та начальника відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України протиправними; визнання постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України від 26.12.2014 року про закінчення виконавчого провадження (ВП 45652384) незаконною; зобов'язання державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, після відновлення виконавчого провадження, виконати невиконані ним обов'язки, передбачені статтями 75, 89 Закону України "Про виконавче провадження"; визнання рішення, дії та бездіяльність Івано-Франківської обласної державної адміністрації протиправними; зобов'язати Івано-Франківську обласну державну адміністрацію провести перевірку, за участі позивача, за його зверненням від 21.11.2014 року та зобов'язати, у семиденний строк, виконати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 (20.10.2014) справа №2а-3201/12/0970 та подати звіт до суду про виконання цього судового рішення; визнання бездіяльності Івано-Франківського міського центру зайнятості протиправною та зобов'язання у семиденний строк утримати з Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації 3513,88 гривень, виплачених позивачу як безробітному та подати звіт.
27.02.2015 ухвалою колегії суддів залучено до участі в даній адміністративній справі Міністерство юстиції України як другого відповідача.
23.04.2015 за наслідками розгляду даної адміністративної справи, постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду позов задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України про закінчення виконавчого провадження ВП за №45652384 від 26.12.2014 року. Визнано протиправними дії Івано-Франківської обласної державної адміністрації щодо неналежного розгляду звернення (скарги) ОСОБА_1 від 21.11.2014 року. Зобов'язано Івано-Франківську обласну державну адміністрацію розглянути звернення (скаргу) ОСОБА_1 від 21.11.2014 року у відповідності до вимог Закону України "Про звернення громадян". Зобов'язано Івано-Франківський міський центр зайнятості вжити заходів щодо виконання вимог пункту 4 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" щодо утримання з роботодавця 3513 (три тисячі п'ятсот тринадцять) гривень 88 копійок наданих соціальних послуг ОСОБА_1 як безробітному. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
16.03.2016 Івано-Франківським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист за №809/4410/14 про зобов'язання Івано-Франківський міський центр зайнятості вжити заходів щодо виконання вимог пункту 4 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" щодо утримання з роботодавця 3513,88 гривень наданих соціальних послуг ОСОБА_1 як безробітному.
29.04.2016 відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа Івано-Франківського окружного адміністративного суду за № 809/4410/14 від 16.03.2016.
04.06.2017 Івано-Франківський міський центр зайнятості звернувся до суду із заявою про роз'яснення резолютивної частини постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.04.2015 в частині, що стосується того, які саме заходи необхідно вжити Івано-Франківському міському центру зайнятості (шляхом їх цитування), з метою виконання вимог пункту 4 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" щодо утримання з роботодавця 3 513, 88 гривень наданих соціальних послуг ОСОБА_1 як безробітному.
Стаття 254 Кодексу адміністративного судочинства України визначає роз'яснення судового рішення.
Згідно з частиною 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
Відповідно до заяви Івано-Франківського міського центру зайнятості про роз'яснення судового рішення є незрозумілою резолютивна частина постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.04.2015 в частині, що стосується того, які саме заходи необхідно вжити Івано-Франківському міському центру зайнятості (шляхом їх цитування), з метою виконання вимог пункту 4 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" щодо утримання з роботодавця 3 513, 88 гривень наданих соціальних послуг ОСОБА_1 як безробітному.
З цього приводу суд зазначає, що утримання коштів здійснюється в добровільному порядку або шляхом стягнення в примусовому порядку за рішенням суду.
Частиною 5 резолютивної частини постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.04.2015 зобов'язано Івано-Франківський міський центр зайнятості вжити заходів щодо виконання вимог пункту 4 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" щодо утримання з роботодавця 3 513, 88 гривень наданих соціальних послуг ОСОБА_1 як безробітному.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України (в редакції, чинній на момент звернення із роз'ясненням судового рішення) суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.
Згідно з частиною 2 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Таким чином, слід роз'яснити Івано-Франківському міському центру зайнятості, що на виконання частини 5 резолютивної частини постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.04.2015 необхідно утримати кошти з роботодавця в добровільному порядку, передбаченому цивільним законодавством або утримати примусово судовим рішенням, постановленим у справі за позовом Івано-Франківського міського центру зайнятості до роботодавця про їх стягнення.
Керуючись статтями 243, 248, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Івано-Франківського міського центру зайнятості про роз'яснення судового рішення задовольнити.
Роз'яснити Івано-Франківському міському центру зайнятості, що на виконання частини 5 резолютивної частини постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.04.2015 необхідно вжити заходів для утримання коштів з роботодавця в добровільному порядку, передбаченому цивільним законодавством або вжити заходи для утримання коштів за судовим рішенням, постановленим у справі за позовом Івано-Франківського міського центру зайнятості до роботодавця про їх стягнення.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її підписання суддею, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Остап'юк С.В.