Рішення № 74716868, 30.05.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2018
Номер справи
808/484/18
Номер документу
74716868
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

30 травня 2018 року (12 год. 40 хв.)Справа № 808/484/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Конишевої О.В.,

за участю секретаря судового засідання Бойко К.О.,

за участю представників:

позивача - Панченко С.М.,

відповідача - Прокоф’єв С.А.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Метпромсервіс» (69014, м. Запоріжжя, вул. Харчова, 6)

до Запорізької митниці Держаної фіскальної служби України (69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 12)

про визнання протиправним та скасування рішення,

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Метпромсервіс» (69014, м. Запоріжжя, вул. Харчова, 6)

до Запорізької митниці Держаної фіскальної служби України (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 12)

про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

07 лютого 2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Метпромсервіс» (далі - позивач) до Запорізької митниці Держаної фіскальної служби України (далі - відповідач), в якому позивач просить суд скасувати рішення відповідача про коригування митної вартості товарів №№ UA112080/2018/000001/2 від 02.01.2018 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA112080/2018/000001 від 02.01.2018.

Ухвалою суду від 12.02.2018 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 12.03.2018.

У підготовчому засіданні 12.03.2018 відкладено підготовче засідання на 19.04.2018.

У підготовчому засіданні 19.04.2018 відкладено підготовче засідання на 10.05.2018.

У підготовчому засіданні 10.05.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 14.05.2018.

У судовому засіданні 14.05.2018 відкладено розгляд справи на 24.05.2018.

У судовому засіданні 24.05.2018 оголошено перерву до 30.05.2018.

У судовому засіданні 30.05.2018 представник позивача позов підтримав, зокрема зазначив, що ним було надано всі необхідні документи на підтвердження заявленої митної вартості товару, який переміщується через митний кордон України, які відповідають характеру угоди, а посилання митного органу на виявлені під час перевірки поданих документів розбіжності є безпідставними. Позовну заяву просив задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судовому засіданні 21.05.2018 проти задоволення позову заперечував, посилаючись на те, що в поданих позивачем документах на підтвердження заявленої митної вартості імпортованого товару було виявлено недоліки, у зв'язку з чим витребувано додаткові документи, які не були надані позивачем в повному обсязі. Зазначає, що позивачем не підтверджено заявлену митну вартості імпортованого товару, що зумовило відсутність підстав для оформлення товару за визначеною декларантом митною вартістю. Крім того, відповідач вказали на те, що митним органом у встановленому законом порядку було встановлено, що вартість імпортованого позивачем товару є значно вищою ніж заявлена, що зумовило прийняття рішення про коригування митної вартості товарів.

Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.

08 червня 2017 року між ТОВ «Метпромсервіс» (Україна) «Покупець» та Interlink Metals Ц Chemicals AG (Швейцарія) «Продавець» було укладено контракт № 0806-СН (далі - Контракт) відповідно до якого, Interlink Metals & Chemicals AG зобов'язувалося поставить, а ТОВ «Метпромсервіс» прийняти та оплатити Товар в обсязі та за цінами, вказаними в Додатках та Доповненнях до контракту.

08 листопада 2017 року ТОВ «Метпромсервіс» та Interlink Metals Ц Chemicals AG уклали додаткову угоду № 4 до контракту № 0806-СН від 08.06.2017, відповідно до якої ТОВ «Метпромсервіс» зобов'язувалося прийняти, а Interlink Metals Ц Chemicals AG поставити (передати) Титан губчатий марки ТГ-ТВ фракція -12+0, вагою 15, 229 тн., на загальну суму 39.595, 40 USD.

Відповідно до п. 3 додаткової угоди № 4 від 08 листопада 2017 року до контракту № 0806-СН від 08.06.2017 оплата має бути здійсненна на протязі 30 календарних дня з моменту відвантаження Товару.

Для здійснення митного оформлення товару ТОВ «Метпромсервіс» 21.11.2017 було подано митну декларацію № UA112080.2017.028348, відповідно до якої митна вартість товару була визначена в розмірі відповідно до ціни контракту за першим (основним) методом, виходячи з ціни, встановленої сторонами у додаткової угоди № 4 від 08.11.2017 р. до контракту № 0806-СН від 08.06.2017 р. та визначеної у інвойсі, виставленому продавцем. Враховуючи умови поставки DAP Запоріжжя, митна вартість складає: титан губчатий марки ТГ-ТВ фракція -12+0, 39.595, 40 USD за 15, 229 тн., 2, 6 USD за 1 кг фізичної ваги.

Разом з МД позивачем були надані відповідачу документи на підтвердження якості, кількості та ціни поставленої продукції, а саме: сертифікат якості № 17160075 від 01.08.2017; сертифікат якості № 17160093 від 01.08.2017; сертифікат якості № 17160095 від 26.07.2017; сертифікат якості № 17160097 від 26.07.2017; сертифікат якості № 17160129 від 26.07.2017; сертифікат якості № 17160130 від 01.08.2017; сертифікат якості № 17160131 від 26.07.2017; пакувальний лист № 4 від 08.11.2017; рахунок-фактура (iнвойс) № ISA09839 від 08.11.2017; автотранспортна накладна MET-04 від 24.11.2017; декларація про походження товару ISA09839 від 08.11.2017; документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 102 від 27.11.2017; зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу товарів 0806-CH 08.06.2017; доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) № 4 від 08.11.2017; доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) додаткова угода №3 від 25.07.2017; договір про надання послуг митного брокера № Т-457/16 від 27.12.2016; договір (контракт) про перевезення № 201 від 28.10.2016; договір (контракт) про перевезення № Б133 від 06.05.2016; інформація про позитивні результати здійснення фітосанітарного контролю товару (наявність на товаросупровідних документах відбитку штампів "Ввезення в» № 0730 від 24.11.2017; інформація про позитивні результати здійснення радіологічного контролю товару № 0730 від 24.11.2017 (наявність на товаросупровідних документах відбитку штампа "Радіологічний контроль»); лист про призначення №06.07 від 06.07.2017; копія митної декларації країни відправлення 17EE1210EE73284660 24.11.2017.

02 січня 2018 року відповідачем було прийнято Рішення про коригування митної вартості товарів № UA112080/2018/000001/2, відповідно до якого відповідач визначив митну вартість товару, заявленого позивачем до митного оформлення, за резервним шостим методом. А саме, відповідачем була визначена митна вартість титану губчатого марки ТГ-ТВ у розмірі 6, 70 дол.США/кг.

Також, 02 січня 2018 року в оформлені МД № UA112080.2017.028348 від 21.12.2017 було відмовлено, про що відповідачем було оформлено картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA112080/2018/00001 від 02.01.2018.

У вищевказаній картці відмови як причину у відмові у митному оформленні (випуску) товарів вказано те, що митним органом проведене коригування митної вартості та винесене відповідне рішення, що вимагає внесення змін до ВМД.

В картці відмови також зазначено про вимогу, виконання якої забезпечить митне оформлення та пропуск товарів через митний кордон України, а саме подання нової ВМД згідно з рішенням про коригування заявленої митної вартості.

Не погоджуючись з Рішенням відповідача про коригування митної вартості товарів № UA112080/2018/000001/2 від 02.01.2018 та карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA112080/2018/00001 від 02.01.2018 позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з того, що згідно з ч.1 ст.246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Відповідно до ч.1 ст.248 Митного кодексу України митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання митним органом від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Згідно з ч.1 ст.257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Відповідно до ст.49 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Згідно ч.1 ст.51 Митного кодексу України митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.

Частиною 1 ст.52 Митного кодексу України визначено, що заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.

Відповідно до ч.2 ст.52 Митного кодексу України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов'язані:

1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з митним органом;

2) подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню;

3) нести всі додаткові витрати, пов'язані з коригуванням митної вартості або наданням митному органу додаткової інформації.

Згідно з ч.1 ст.53 Митного кодексу України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення. Такими документами є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування (ч.2 ст.53 Митного кодексу України).

Відповідно до ч.3 ст.53 Митного кодексу України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:

1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;

2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);

4) виписку з бухгалтерської документації;

5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;

6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;

7) копію митної декларації країни відправлення;

8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Аналіз вказаних норм дозволяє дійти висновку, що до виключної компетенції митних органів відноситься вирішення питання перевірки та контролю правильності обчислення декларантом митної вартості, а також самостійного її визначення у встановлених Законом випадках. Даний висновок узгоджується з основним принципом оцінки товарів для митних цілей, закріпленим у ст. VII Генеральної асамблеї з тарифів і торгівлі "Оцінка товарів для митних цілей", згідно з яким оцінка імпортованого товару для митних цілей має базуватися на дійсній вартості імпортованого товару, на якій розраховується мито, або аналогічного товару.

Суд зазначає, що відповідно до приписів ст.53 Митного кодексу України митниця має право запитувати додаткові документи в разі виявлення під час митного оформлення розбіжностей в документах, перелік яких визначений ч.2 даної статті. Проте, наявність розбіжностей є суб'єктивною думкою працівників митного органу та може бути спростована в ході судового розгляду. Крім того, якщо митним органом виявлено певні розбіжності, витребуванню підлягають не будь-які документі згідно з законодавчо визначеним переліком, а саме ті документи, надання яких може призвести до усунення виявлених розбіжностей.

Щодо посилань відповідача на те, що надана до митного оформлення копія митної декларації країни відправлення від 24.11.2017 № 17EE1210EE73284660 не завірена уповноваженими особами/органами чи організаціями, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Вказане не може бути підставою для прийняття відповідачем рішення про коригування митної вартості товарів, з огляду на те, що подання копії митної декларації країни відправлення від 24.11.2017 № 17EE1210EE73284660 не є обов'язковим під час митного оформлення товару, з огляду на приписи ст. 53 Митного кодексу України.

Так, статтею 53 Митного кодексу України встановлено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення. Документами, які підтверджують митну вартість товарів є: декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу); якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

В силу частини п'ятої статті 53 Митного кодексу України забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.

Копія митної декларації країни відправлення від 24.11.2017 №17EE1210EE73284660 була надання Позивачем на підтвердження всього ланцюга походження титану губчастого, а саме від виробника - ПАТ «Корпорація ВСМПО - АВІСМА» до Interlink Metals & Chemicals AG (Швейцарія), який в подальшому продав титан губчастий Позивачу.

Суд зазначає, що митний орган зазначаючи про таку розбіжність не вказує якими уповноваженими органами на думку митного органу повинні бути завірений такий документ.

Також, суд зазначає, що митний орган зазначаючи про наявність розбіжності повинен чітко та з посиланням на норми законодавства вказати на наявність розбіжності та зазначити яким саме чином така розбіжність перешкоджає оформленню товару за обраним декларантом методом.

В даному випадку митний орган лише вказує на те, що документ не засвідчено, проте, не вказує, що саме викликало сумніви у достовірності даних викладених в такому документі.

Щодо посилань відповідача на те, що згідно сертифікатів якості, поданих до митного оформлення, товар упаковано в бочки, що знаходяться на палетах, загальна вага брутто за сертифікатами складає 17 253 кг, що не відповідає заявленій у МД вазі брутто та вазі у пакувальному листі від 08.11.2017 № 4, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

До митного оформлення, Позивачем, 21.11.2017 було подано митну декларацію № UA112080.2017.028348 на партію титану губчастого марки ТГ-ТВ фракція -12+0, в графі 35 якої вказана вага брутто(кг) - 18042, 14, в графі 38 вказана вага нетто (кг)- 15229. В інвойсі № ISA09839 від 08.11.2017 вказаний, (мовою оригіналу) вес нетто, кг - 15,229, вес брутто 18,042.14. В пакувальному листі № 4 від 08.11.2017 р. 2017 вказаний, (мовою оригіналу) вес нетто, кг - 15.229, 00, вес брутто - 17.253, 00, вес поддонов - 789, 14 та вес брутто с поддонами - 18.042,14.

У сертифікатах якості № 17160075 від 01.08.2017; якості № 17160093 від 01.08.2017; № 17160095 від 26.07.2017; № 17160097 від 26.07.2017; № 17160129 від 26.07.2017; № 17160130 від 01.08.2017 та № 17160131 від 26.07.2017 в 20. графі вказана вага брутто/нетто кожної партії та у графі 25.6. кожного сертифіката вказана вага піддонів. Складання ваги брутто/нетто та ваги піддонів за всіма вказаними сертифікатами дає вагу брутто/нетто заявлену в МД № UA112080.2017.028348 та вказану в пакувальному листі від 08.11.2017 № 4.

Щодо посилань відповідача на те, що заявлена декларантом митна вартість не ґрунтується на «дійсній вартості» імпортованих товарів, враховуючи положення статті VII Генеральної угоди з тарифів та торгівлі. Враховуючи інформацію www.аrgusмedia.сом щодо ціни на титанову губку марки ТГ-ТВ на рівні 6.70 долларів США/кг в жовтні-листопаді 2017 року, з дотриманням положень наказу ДФС України від 11.09.15 р. № 689 (мінімальна ціна на титанову губку марки ТГ-ТВ у жовтні-листопаді 2017 року за період 10-ти днів, що передують даті складання інвойсу та додатку до зовнішньоекономічного контракту з 29.10.2017-07.11.2017 мінімальна ціна склала 6, 70 дол.США/кг). Отже заявлений рівень митної вартості титанової губки марки ТГ-ТВ є нижчим за світові ціни на даний товар. З цього приводу судом встановлено наступне.

В якості нормативного обґрунтування правомірності коригування митної вартості товару, відповідач, у своєму рішенні про коригування митної вартості товару послався на «Методичні рекомендації щодо роботи посадових осіб органів доходів і зборів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України» затвердженні Наказом ДФС № 689 від 11 вересня 2015 року.

«Методичні рекомендації щодо роботи посадових осіб органів доходів і зборів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України» затвердженні Наказом ДФС № 689 від 11 вересня 2015 року не зареєстровані в Міністерстві юстиції України, а отже не можуть встановлювати права та обов'язки для третіх осіб, в даному випадку ТОВ «Метпромсервіс».

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в Постанові від 13 березня 2018 року, по справі №826/9932/16, адміністративне провадження №К/9901/670/18, сформував правову позицію щодо вказаних Методичних рекомендацій.

Так, Верховний суд вказав, що посилання митного органу на Методичні рекомендації в обґрунтування доводів касаційної скарги, на думку колегії суддів Верховного Суду, є не прийнятними з огляду на те, що вони розповсюджують свою дію виключно на посадових осіб органів доходів і зборів, призначені для суто внутрішнього обігу і не є нормативно-правовим актом у розумінні частини другої статті 117 Конституції України, не підлягають застосуванню судом, відповідно до положень принципу законності, передбаченого статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, яка діяла до 15 грудня 2017 року) та не є джерелом права, яке застосовується судом, згідно зі статтею 7 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, яка діє після 15 грудня 2017 року).

Більш того, слід зазначити, що ані відповідач, ані Державна фіскальна служба України, не мають право доступу до інформації, що міститься на сайті www.metal-pages.com. Відповідач не надав належних та допустимих доказів того, що станом на дату прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товару, вартість титану губчастого марки ТГ-ТВ-1 фракція -12+0 складала 6, 7 дол. США/кг. Твердження відповідача, що титан губчастий марки ТГ-ТВ фракція -10-30 та титан губчастий марки ТГ-ТВ фракція -12+0 є аналогічним товаром є припущенням, яке не відповідає фактичним обставинам справи.

Більш того, відповідач, в своєму рішенні про коригування митної вартості товарів № UA112080/2018/000001/2 від 02.01.2018 взагалі не вказує розмір фракції титану губчастого.

Відповідно до листа компанії Argus Media Ltd від 11.12.2017 матеріал на який Argus публікує ціну є кусковим, а матеріал порошкового розміру -12-0мм, це окремий ринок споживання та окремий рівень цін, у зв'язку з додатковими затратами на його переробку. Argus Media Ltd не може надати відомості про ціни на титан губчастий марки ТГ-ОП-1 фракція -70+12 та титан губчастий марки ТГ-ТВ-1 фракція -12+0, так як вони не відслідковують ринок по цій фракції та не публікують котирування по ним.

На переконання суду, посилання митного органу на інформацію отриману на сайті www.argusmedia.com не може бути покладена в основу прийняття рішення про коригування митної вартості товару, оскільки рішення митного органу не може ґрунтуватись на припущеннях.

Митним органом не доведено за допомогою належних та допустимих доказів, що митна вартість імпортованого позивачем була визначена необґрунтовано, що б в свою чергу надавало митному органу права на коригування митної вартості товару.

При розгляді справи суд дійшов висновку, що при прийнятті оскаржуваних рішень відповідач діяв необґрунтовано, тобто без врахування всіх обставин, які мають значення при прийнятті рішення, та поза межами повноважень.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідачем не доведено правомірність прийнятих рішень.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Метпромсервіс".

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250,255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Метпромсервіс» (69014, м. Запоріжжя, вул. Харчова, 6, код ЄДРПОУ 31094633) до Запорізької митниці Держаної фіскальної служби України (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764) задовольнити в повному обсязі.

Скасувати рішення Запорізької митниці Держаної фіскальної служби України про коригування митної вартості товарів №№ UA112080/2018/000001/2 від 02.01.2018 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA112080/2018/000001 від 02.01.2018.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Метпромсервіс» (69014, м. Запоріжжя, вул. Харчова, 6, код ЄДРПОУ 31094633) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 3524,00 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Запорізької митниці Держаної фіскальної служби України (69041, м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 12, код ЄДРПОУ 39477764).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення виготовлено в повному обсязі 11.06.2018.

Суддя О.В.Конишева