ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 813/2298/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 червня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала позовну заяву Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» (79017, м. Львів, вул. Зелена, 64) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8) про визнання бездіяльності протиправною зобов’язання вчинити дії, -
у с т а н о в и л а:
Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо незабезпечення збільшення суми поповнення електронного рахунку позивача, на яку підприємство має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у системі електронного адміністрування ПДВ у сумі 11667695,96 грн.; зобов’язання відповідача збільшити суму поповнення електронного рахунку позивача, на яку підприємство має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у системі електронного адміністрування ПДВ у сумі 11667695,96 грн. та відобразити відповідне збільшення у витягу з системи електронного адміністрування податку на додану вартість.
Питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п’яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи (ч. 8 ст. 171 КАС України).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 10 статті 169 КАС України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
При перевірці в КП «Діловодство спеціалізованого суду» в реєстрі підтвердження оплат із Державного казначейства України станом на 11.06.2018 не підтверджено зарахування судового збору в сумі 1762 грн. згідно з платіжним дорученням № 907 від 31.05.2018 до спеціального фонду Державного бюджету України
Вказане свідчить про недотримання вимог процесуального закону в цій частині.
Крім вказаного, позивачем в якості третьої особи зазначено Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС.
Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов’язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
З огляду на викладене, суд пропонує позивачу подати клопотання про залучення Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС як третю особу на відповідній стороні та зазначити, на яких підставах таке слід залучити до участі у справі, а також обґрунтувати яким чином судове рішення може вплинути на права та обов’язки останнього.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вищевказаних вимог КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 169, 243, 248 КАС України, суддя, -
у х в а л и л а:
1. Позовну заяву Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» до Державної фіскальної служби України залишити без руху, для усунення недоліків позовної заяви.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до канцелярії суду чи надіслання на адресу суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) таких документів:
1) письмового клопотання про залучення в якості третьої особи Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС, з зазначенням на чиїй стороні та на яких підставах таке слід залучити до участі у справі, а також обґрунтувати яким чином судове рішення може вплинути на права та обов’язки останнього.
2) за наявності – письмове підтвердження зарахування суми судового збору 1762,00 грн., сплаченої на підставі платіжного доручення № 907 від 31.05.2018, до Державного бюджету України.
3. Суддя додаткового роз’яснює позивачеві, що суд у встановлений пунктом 1 резолютивної частини цієї ухвали строк повторно здійснить через спеціалізований модуль КП «ДСС» перевірку факту зарахування до Державного бюджету України судового збору в сумі 1762,00 грн., згідно з поданим платіжним дорученням № 907 від 31.05.2018.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на цю ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Качур Р.П.