Рішення № 74712499, 14.06.2018, Чорноморський міський суд Одеської області (до 25.04.2025 - Іллічівський міський суд Одеської області)

Дата ухвалення
14.06.2018
Номер справи
501/2749/17
Номер документу
74712499
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Дата документу 14.06.2018

Справа № 501/2749/17

2-а/501/24/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2018 року

Іллічівський міський суд Одеської області в складі:

головуючого судді - Смирнова В.В.,

при секретарі судового засідання - Крамському Д.О.,

справа № 501/2749/17.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Чорноморського об'єднаного управління ПФ України Одеської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році 2 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 (дублікат), виданим 07.04.2016 року, яке було перереєстроване у 26.11.1999 року на підставі Постанови КМУ №135 від 04.02.1997 року «Про перевірку правильності видачі посвідчень «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» (а.с.14,16, 49-52).

15.04.2016 року, досягнувши віку 50 років, позивач звернувся до відповідача з заявою про призначення йому пенсії зі зниженням віку, однак, рішенням № 57 від 06.09.2017 року йому було відмовлено в призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.10).

Вказану відмову позивач вважає необґрунтованою, тому звернувся до суду з даним позовом, просить суд;

Визнати дії Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68001, м.Чорноморськ, вул. Хантадзе, 8-а, код ЄДРПОУ 40386094)щодо відмови у призначенні ОСОБА_1(ІПН НОМЕР_1, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1)пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - протиправними.

Скасувати рішення № 57 від 06.09.2017 року Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68001, м.Чорноморськ, вул. Хантадзе, 8-а, код ЄДРПОУ 40386094) про відмову у призначенні ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1) пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов'язати Чорноморське об'єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області(68001, м.Чорноморськ, вул. Хантадзе, 8-а, код ЄДРПОУ 40386094) призначити, нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1)пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку на 10 років відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з дня звернення за призначенням пенсії 07.07.2016 року.

В судове засідання представник позивача та позивач не з'явилися, надали заяву про розгляд справи без їх участі, просили суд позов задовольнити.

У січні 2018 року через канцелярію суду від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого, відповідач позов не визнає та просить відмовити позивачу в повному обсязі за безпідставністю заявлених вимог (а.с. 23-25).

В своїх заперечення відповідач посилається на те, що відповідно до переліку в/ч, які приймали участь у зоні відчуження, в/ч 55237 приймала участь у ліквідації наслідків ЧАЄС в період з 04.08.1986 по 08.09.1990 рік, що не відповідає наданій позивачем архівній довідці. Керуючись ст.101 Закону України «Про пенсійне забезпечення», відповідач, для перевірки наданої позивачем довідки № 51/1/6592 від 29.09.1998 р.,звернувся із запитами до Подільського галузевого державного архіву Міністерства оборони Російської Федерації, до Державної корпорації атомної енергії «Росатом», до муніципального казеного закладу «Архів міста Сарова» щодо проведення зустрічної перевірки факту участі позивача по ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС, на які отримав відповіді, що документи з в/ч 62253 за 1986 рік на зберігання не надходили. Таким чином відповідач дійшов висновку, що, відповідно до вимог Постанови Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», позивачем не підтверджена участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС.

Суд дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року 2 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 (дублікат), виданим 07.04.2016 року, яке було перереєстроване у 26.11.1999 року на підставі Постанови КМУ №135 від 04.02.1997 року «Про перевірку правильності видачі посвідчень «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» (а.с.14,16, 49-52).

07.07.2016 року позивач звернувся із письмовою заявою та доданими до неї документами до Чорноморського ОУ ПФ України Одеської області щодо призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.9).

Рішенням відповідача від 06.09.2017 року № 57 позивачу було відмовлено в призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку з причин того, що відповідно до переліку в/ч, які приймали участь у зоні відчуження, в/ч 55237 приймала участь у ліквідації наслідків ЧАЄС в період з 04.08.1986 року по 08.09.1990 рік, що не відповідає наданій позивачем архівній довідці та ця довідка не містить інформації щодо періодів роботи, населеного пункту чи об'єкту де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС. А так як надані позивачем документи для призначення пенсії не підтверджують виконання позивачем робіт по ліквідації наслідків ЧАЄС, відповідачем був зроблений запит до Подільського галузевого державного архіву Міністерства оборони Російської Федерації, щодо проведення зустрічної перевірки факту участі позивача по ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС, на що отримали відповідь, що документи з військової частини 62253 за 1986 рік на зберігання не надходили та порекомендували направити запит до Державної корпорації атомної енергії «Росатом». На запит відповідача була отримана відповідь, що документи на зберігання не передавались та порекомендували направити запит до муніципального казеного закладу «Архів міста Сарова», звідки була отримана відповідь, що документи на архівному зберіганні відсутні та порекомендували направити запит до архіву УС-605 в м.Москва та до Центрального архіву Міністерства оборони України в м.Києві. Відправлений запит до архіву УС-605 повернувся без виконання. Центральний архів Міністерства оборони України в м.Києві надіслав архівну довідку яка також не підтвердила участі позивача у ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС (а.с.10.

Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі по тексту Закон) особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей,, які І зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За ст.10 Закону, учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986 - 1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988 - 1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві.

Статтею 55 Закону визначено умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення. Так, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менш, ніж 5 календарних днів, - передбачено зменшення пенсійного віку на 10 років; які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів зменшення пенсійного віку на 8 років; - які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році зменшення пенсійного віку на 5 років.

Отже, обов'язковою умовою для призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є робота ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження протягом певного часу.

В силу приписів п. 7 підпункту «г» Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій (затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року №22-1), при зверненні за призначенням пенсії зі зниженням пенсійного віку, особи-учасники ліквідації І - III категорії повинні надати документи, що засвідчують особливий статус особи, зокрема посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно п. 3 Постанови КМУ № 135 від 04.02.1997 року «Про перевірку правильності видачі посвідчень «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС», Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями у посвідченнях, щодо правильності видачі яких немає сумнівів, на правій сторінці по діагоналі зліва направо ставиться штамп червоного кольору "Перереєстровано" і на вільному місці сторінки робиться запис про дату перереєстрації за підписом заступника керівника, який скріплюється печаткою.

Отже, документом, який надає право на користування пільгами, передбаченими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в т.ч. і пільгами на призначення пенсії за ст.55 цього Закону, згідно вищенаведених правових норм є посвідчення учасника ліквідації.

Позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, що підтверджується копією відповідного посвідчення, та що не заперечується відповідачем.

Крім того, питання визначення статусу позивача було предметом розгляду засідання Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Міністерства соціальної політики України. Відповідно до рішення вказаної Комісії було підтверджено статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 ОСОБА_1.

Отже, оскільки саме уповноважений орган при прийнятті рішення про видачу посвідчення перевіряє надані для цього документи, то уповноваженим органом було підтверджено факт участі ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Ні на час звернення позивача із заявою про призначення пенсії до відповідача, ні на час розгляду справи в суді, факту необґрунтованої видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії позивачу уповноваженим на те органом встановлено не було.

Відповідно до пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, для призначення пенсії подаються документи, що засвідчують особливий статус особи, зокрема посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням нормстатті 55Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

До Чорноморського об'єднаного управління ПФУ Одеської області позивачем були надані копію трудової книжки НОМЕР_3; копію довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 51/1/6592 від 29.09.1998 року, у якій зазначено, що позивач у складі частини № 55237 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 15.06.1986рік(нак.№ 17 від 15.06.1986 року) по 07.07.1986рік (нак.№ 68 від 07.07.1986 року). Доза опромінення в наказах не відзначена. Виїзди в зони на ЧАЄС рядового та сержантського складу не відзначались. В книзі форми 77 обліку розрахунків з особовим складом в/ч 55237 за 1986 рік відзначені нарахування: у липні 97,55, у липні в графі «інші нарахування і заліки» - 101,25, в серпні 33,65, в серпні середня зарплата - 18,75, у вересні - ЖУС (не розшифровано) 16,51, у листопаді в графі переведені з інших ВСО - 127,30. Місце дислокації - Іванков; копію довідки Войскової частини 64640 № 518 від 28.07.1993 року, у якій зазначено, що позивачв період з 23 травня по 8 липня 1986 року приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС в 30 км зоні при в/ч 55237. Зарахований до складу частини нак. № 17 від 15.06.1986 року, виключений зі складу частини нак. № 68 від 07.07.1986 року; копію довідки воскової частини 62253 від 10.10.1987 р. № 200, у якій зазначено, що позивач дійсно приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 23 травня 1986 року по 3 липня 1986 року; копію паспорту та коду на ім'я ОСОБА_1; копія військового квитка НОМЕР_4, у якому на сторінці 4 зроблено запис про те, що він перебував у в/ч 55237 з 15.06.1986 року по 08.07.1986 рік, копію дублікату посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» НОМЕР_2 від 07.04.2016 року; копію диплому.

Крім того, на запит відповідача № 704105 від 19.01.2017 року до Державної корпорації атомної енергії «Росатом» була отримана відповідь Приватного закладу «Центральний архів атомної галузі державної корпорації з атомної енергії «Росатом»» у листі від 21.02.2017 року № 23-01/143 про те, що серед документів фонду № 19 «Спеціального фонду документації з аварії на Чорнобильській АЄС» є спільний наказ Начальника Управління будівництва № 605 и Командира воскової частини 55237 від 28.06.1986 р., 26.06.1986 р. № 44/лс/43 «О закреплении личного состава части», у якому зазначено наступне: «В связи с организацией работ по ликвидации последствий аварии Чернобой АЭС ПРИКАЗЫВАЕМ: Закрепить нижепоименованных военных строителей за УС-605 и войсковой частью 55237 в следующем составе: 2 - ротаПункт 635 - В/стр ряд ОСОБА_2 800044 пожарник» (а.с. 28-29).

Крім того у відповідях на запити відповідача мова йде про архівні документи, які стосуються в/ч 62253 за 1986 рік, а не в/ч 55237, у складі якої перебував позивач в період з 15.06.1986 рік по 08.07.1986 рік про що зазначено у військовому білеті позивача НОМЕР_4, довідці Галузевого державного архіву № 51/1/6592 від 29.09.1998 року та Довідки № 518 від 28.07.1993 року (а.с. 12, 32).

Суд дійшов висновку, що зазначені документи в своїй сукупності безумовно підтверджують факт участі позивача в роботах по ліквідації наслідків аварії ЧАЄС, період такої участі, населений пункт та об'єкт.

Отже, надані позивачем документи підтверджують факт його участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 15.06.1986року по 07.07.1986рік у зоні відчуження, а тому йому, відповідно до ст. 55 Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», повинна бути призначена пенсія із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч.1 ст. 65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Частиною 3 ст. 65 цього Закону передбачено, що посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій. Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року № 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Порядок).Вказаним Порядком визначено, зокрема, правила видачі посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, перелік документів необхідних для розгляду подання і коло осіб, яким вони видаються.

Аналізуючи наведені норми права, суд дійшов висновку, що єдиним документом, що підтверджує статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України в постановах від 21 листопада 2006 року № 21-1048во06 та від 4 вересня 2015 року №690/23/15-а.

Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачений обов'язок відповідача щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності.

Відповідно до ст. 371 КАС України виконуються негайно рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

За таких обставин, оцінюючи в сукупності надані сторонами докази, надавши правову оцінку встановленим обставинам справи, суд приходить до висновку, про необґрунтованість відмови відповідача, оскільки позивачем було надано відповідачу всі необхідні документи для призначення йому пенсії за віком згідно ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передбачені діючим законодавством, яке регулює спірні правовідносини.

Таким чином, дії Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії на пільгових умовах є протиправними та такими, що порушують законні права та інтереси позивача.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати дії Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68001, м.Чорноморськ, вул. Хантадзе, 8-а, код ЄДРПОУ 40386094) щодо відмови у призначенні ОСОБА_1(ІПН НОМЕР_1, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1)пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» -протиправними.

Скасувати рішення № 57 від 06.09.2017 року Чорноморського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68001, м.Чорноморськ, вул. Хантадзе, 8-а, код ЄДРПОУ 40386094)про відмову у призначенні ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1) пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Допустити негайне виконання рішення в частині призначення, нарахування та виплати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) пенсії у межах суми стягнення за один місяць .

Суддя В.В.Смирнов