Рішення № 74693718, 12.06.2018, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
12.06.2018
Номер справи
161/4827/18
Номер документу
74693718
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/4827/18

Провадження № 2/161/1990/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

12 червня 2018 року м.Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :

головуючого - судді Черняка В.В.,

за участю секретаря судового засідання - Новаковської В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_1 про повернення неправильно виплаченої допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

Департамент соціальної політики Луцької міської ради звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення неправильно виплаченої допомоги.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що на підставі заяви відповідача ОСОБА_1 від 21.11.2017 року та поданих документів останній призначено соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям». В декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги відповідач задекларувала, що перебуває на обліку в Луцькому міському центрі зайнятості як безробітна.

Провівши розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї, на підставі поданих документів, відповідачу було призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям з 01.11.2017 року по 30.11.2017 року в розмірі 265, 23 грн., з 01.12.2017 року по 30.04.2018 року в розмірі 277, 52 грн.

Проведеною державними соціальними інспекторами перевіркою встановлено, що відповідачу 07.12.2017 року припинено реєстрацію як безробітного у зв'язку з поданням письмової заяви про зняття з реєстрації як безробітного.

Відповідачу було виплачено державну допомогу малозабезпеченим сім'ям за період з 01.01.2018 року по 31.01.2018 року на загальну суму 277, 52 грн., на отримання якої відповідач не мала права.

Просить суд, стягнути з відповідача в користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради надміру виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям в розмірі 277, 52 грн. та сплачений судовий збір в сумі 1 762, 00 грн.

Представник позивача в письмовій заяві позовні вимоги підтримує, просить розгляд справи провести без її участі, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явилась, хоча належним чином повідомлялась про час, дату та місце розгляду справи. Клопотань від відповідача не надходило.

Розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст.247 ЦПК України.

За погодженням представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.

Дослідивши подані докази, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно заяви відповідача ОСОБА_1 від 21.11.2017 року та поданих документів їй було призначено соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям». В декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги відповідач задекларувала, що перебуває на обліку в Луцькому міському центрі зайнятості як безробітна. (а.с. 5-7).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Згідно ст.. 5 вищезазначеного закону розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та середньомісячним сукупним доходом який обчислюється за методикою встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75% прожиткового мінімум для сім'ї. До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціального допомоги в Україні визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Провівши розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім'ї, на підставі поданих документів, відповідачу призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям на період з 01.11.2017 року по 30.11.2017 року в розмірі 265, 23 грн., з 01.12.2017 року по 30.04.2018 року в розмірі 277, 52 грн.

Під час проведення перевірки достовірності наданої інформації відповідачем було встановлено, що нею подано недостовірну інформацію, а саме, 07.12.2017 року припинено її реєстрацію як безробітного у зв'язку з поданням письмової заяви про зняття з реєстрації як безробітного (а.с.12).

Згідно п.25 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 року № 250 виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, в т.ч., у разі припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу сім'ї, з причин, передбачених абзацами сімнадцятим (крім припинення реєстрації у разі працевлаштування самостійно), дев'ятнадцятим - двадцять другим підпункту 1 і підпунктом 2 пункту 37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. N 198 - з місяця, що настає за місяцем, в якому припинено реєстрацію безробітного за інформацією центрів зайнятості.

Провівши перерахунок виплаченої ОСОБА_1 державної допомоги малозабезпеченим сім'ям встановлено, що за період з 01.01.2018 року по 31.01.2018 року їй виплачено 277, 52 грн. допомоги, на отримання якої відповідач не мала права, хоча про необхідність повідомлення зазначених обставин була ознайомлена при поданні заяви на призначення допомоги.

В добровільному порядку відповідач вказану суму грошових коштів позивачу не повернула.

Таким чином, проаналізувавши зібрані і досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 4, 10, 12, 18, 19, 42, 81, 82, 141, 263-265, 268, 282 ЦПК України, Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради 277 (двісті сімдесят сім) грн. 52 коп. надміру виплаченої державної соціального допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради сплачений судовий збір в розмірі 1 762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 12.06.2018 року.

Суддя Черняк В.В.