
Провадження № 2-а/760/854/18
в справі №760/21175/17
РІШЕННЯ
іменем України
12 лютого 2018 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі судді Лазаренко В.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України про визнання бездіяльності суб'єктів владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
10.10.2017 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Державної прикордонної служби України та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15;
- зобов'язати Державну прикордонну службу України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2017 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, починаючи з 01.01.2017 року.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він, генерал-лейтенант у відставці, наказом Голови Державної прикордонної служби України від 19.12.2001 № 712-ос був звільнений з військової служби за вислугу років з посади заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України на умовах визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ. За своїм статусом він належить до категорії військовослужбовців, відряджених до органів, утворених Президентом України згідно з п.28 ч.1 ст.106 Конституції України, та ліквідованих без визначення правонаступника.
Відповідно положень Указу Президента України від 05.11.2001 №1047 «Про заходи, пов'язані з ліквідацією Генеральної військової інспекції», Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ він має право на перерахунок пенсії, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Оскільки Генеральна військова інспекція при Президентові України ліквідована без визначення правонаступника реалізація його права на перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням вимог наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 19.07.2010 № 195 «Про затвердження Порядку видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби та деяким іншим особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій, ліквідованих без визначення правонаступника, та були звільнені зі служби у зв'язку з виходом на пенсію з посад, на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 12.08.2010 за №675/17970, яким затверджено Схему прирівняння посад керівних працівників і спеціалістів ліквідованих органів державної влади, згідно якої остання штатна посада, з якої його було звільнено з військової служби, прирівнюється до посади Заступника Глави Адміністрації Президента України.
З набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 «Питання оплати праці працівників державних органів», з 01.01.2017, встановлено відповідні посадові оклади керівних працівників, до яких належить і посада Заступника Голови Адміністрації Президента України, до якої прирівняна посада, з якої його було звільнено з військової служби.
Таким чином позивач зазначає, що з 01.01.2017 настали правові підстави для перерахунку раніше призначеної йому пенсії, визначені ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З метою реалізації належного йому права на перерахунок пенсії позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, де він перебуває на обліку, з відповідною заявою, яка подана ним 10.07.2017.
Листом від 20.07.2017 №17144/03/14-1490 Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві у перерахунку пенсії йому відмовило, посилаючись на недотримання п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Песнсійного Фонду України від 30.01.2007 № 3-1, оскільки повідомлення від уповноважених структурних підрозділів щодо виникнення підстав для проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 «Питання оплати праці працівників державних органів» згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві не надходило.
З метою виконання вимог законодавства, про які зазначено в листі Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 20.07.2017 №17144/03/14-1490, ним було подано заяву до Голови Державної прикордонної служби України із заявою про надання до ГУ ПФУ в м. Києві довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з урахуванням збільшення з 01.01.2017 посадового окладу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.217 №15 «Питання оплати праці працівників державних органів».
Однак Адміністрація Державної прикордонної служби України листами від 29.08.2017 №0.11-7847/0/6-17 та від 07.09.2017 №0.11-81499/0/6-17 фактично відмовило йому у наданні відповідної довідки, у зв'язку з відсутністю підстав для перерахунку пенсії, про що вказано на запит Адміністрації в листі Мінсоцполітики від 01.09.2017 №17521/0/2-17/21 з посиланням на те, що постанови Уряду щодо збільшення розмірів грошового забезпечення, а також які визначають умови, порядок та розміри перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, які набувають чинності у 2017 році не приймались.
Бездіяльність відповідачів, яка полягала у відмові у видачі відповідної довідки та непроведені перерахунку його пенсії вважає протиправною і незаконною та такою, що грубо порушує його конституційні права на соціальний захист і пенсійне забезпечення, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п. 10 п. 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції від 15.12.2017 установлено, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей: справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
З урахуванням п.п. 10 п. 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, положень ст.ст. 257, 262, 263 КАС України дана справа розглянута судом у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідачі заперечень, відзиву на позовну заяву до суду не надали.
26.01.2018 від Адміністрації Державної прикордонної служби України надійшло клопотання про заміну неналежного відповідача Державної прикордонної служби України на Адміністрацію Державної прикордонної служби України.
Суд дійшов висновку про можливість вирішення вказаного питання без виклику сторін у письмовому провадженні, і, зважаючи, що Державна прикордонна служба не є юридичною особою, ухвалив провести заміну відповідача Державної прикордонної служби України на Адміністрацію Державної прикордонної служби України.
У позовній заяві позивачем порушено питання про поновлення пропущеного строку на звернення до адміністративного суду з даним позовом, з підстав пропуску цього строку з поважних причин, які пов'язуються останнім з вчиненням дій спрямованих на позасудове врегулювання спору (звернення до відповідачів з відповідними заявами та отримання відповідей від них, остання - 07.09.2017.
Клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до адміністративного суду з позовом не підлягає задоволенню, оскільки позивачем строк на звернення до адміністративного суду визначений адміністративним процесуальним законодавством, що діяло на момент пред'явлення позову, не пропущений.
Дослідивши матеріали справи, суд знаходить адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) , усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393».
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, наказом Голови Державної прикордонної служби України від 19.12.2001 № 712-ос звільнений з військової служби за вислугою років з посади заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України.
Генеральна військова інспекція при Президентові України ліквідована без визначення правонаступника.
Указом Президента України від 05.11.2001 №1047 «Про заходи, пов'язані з ліквідацією Генеральної військової інспекції» постановлено Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України та Державному комітету у справах охорони державного кордону України перераховувати пенсії звільненим з Інспекції військовослужбовцям у разі чергового підвищення грошового забезпечення пропорційно загальному коефіцієнту його підвищення.
На виконання п. 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 N 45, наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.07.2010 №195 затверджено Порядок видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, ліквідованих без визначення правонаступника, та були звільнені зі служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад.
Пунтом 2 Порядку №195 визначено, що у разі ліквідації без визначення правонаступника органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств (далі - органи державної влади), до яких відряджалися для виконання службових обов'язків військовослужбовці та особи, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 ) (далі - особи) і були звільнені зі служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони там перебували, довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (далі - довідки) видають уповноважені органи міністерств та інших державних органів, наказами яких особи були звільнені зі служби.
Цим же пунктом Порядку №195 передбачено, що розміри посадових окладів визначаються відповідно до схем посадових окладів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідними посадами керівних працівників і спеціалістів органів державної влади. У разі відсутності посад у схемах посадових окладів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, розміри посадових окладів визначаються відповідно до схем прирівняння посад керівних працівників і спеціалістів ліквідованих органів державної влади.
Згідно Додатку до Порядку №195 «Схема прирівняння посад керівних працівників і спеціалістів ліквідованих органів державної влади» посада Першого заступника Генерального інспектора, з якої звільнено позивача, прирівняна до посади Першого заступника Глави Адміністрації Президента України.
18.01.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» затверджено, в тому числі, схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році, встановлено відповідні посадові оклади керівних працівників, до яких належить і посада Заступника Глави Адміністрації Президента України.
Згідно п. 4 постанови КМУ від 18.01.2017 № 15 передбачено, що ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2017 року.
Таким чином, оскільки позивач є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а Кабінетом Міністрів України постановою від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» прийнято рішення про зміну посадового окладу за посадою Заступника Глави Адміністрації Президента України, яка прирівняна до посади заступника Першого Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, з якої позивач звільнений з військової служби, суд приходить до висновку, що з 01.01.2017 позивач набув право на перехунок пенсії відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Встановлено, що 10.07.2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з відповідною заявою, у якій просив провести перерахунок пенсії.
Листом від 20.07.2017 №17144/03/14-1490 Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві відмовило позивачу у перерахунку пенсії, посилаючись на недотримання п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Песнсійного Фонду України від 30.01.2007 № 3-1, оскільки повідомлення від уповноважених структурних підрозділів щодо виникнення підстав для проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 №15 «Питання оплати праці працівників державних органів» згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві не надходило.
11.08.2017 позивачем подано заяву до Голови Державної прикордонної служби України щодо надання до ГУ ПФУ в м. Києві довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з урахуванням збільшення з 01.01.2017 посадового окладу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.217 №15 «Питання оплати праці працівників державних органів».
Листами від 29.08.2017 №0.11-7847/0/6-17 та від 07.09.2017 №0.11-81499/0/6-17 Адміністрація Державної прикордонної служби України фактично відмовила позивачу у наданні відповідної довідки, у зв'язку з відсутністю підстав для перерахунку пенсії, про що вказано на запит Адміністрації в листі Мінсоцполітики від 01.09.2017 №17521/0/2-17/21 з посиланням на те, що постанови Уряду щодо збільшення розмірів грошового забезпечення, а також які визначають умови, порядок та розміри перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, які набувають чинності у 2017 році не приймались.
Оскільки суд дійшов висновку про те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, і ОСОБА_1 має законні підстави щодо перерахунку його пенсії, доводи позивача про протиправність бездіяльності відповідачів щодо ненадання відповідної довідки та здійснення перерахунку пенсії суд визнає обґрунтованими.
Згідно з частинами першою та другою статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі «Міллер проти Австрії», де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні «Гайгузус проти Австрії» від 16 вересня 1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.
Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (стаття 1, частини перша статті 8 Основного Закону України).
Згідно з Конституцією України права і свободи людини і громадянина захищаються судом; кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Частина друга статті 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади і у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими актами законодавства України, дорученнями Президента України та Міністра соціальної політики України, а також Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, та організовує у межах своїх повноважень виконання актів законодавства, здійснює контроль за їх реалізацією.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції. Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та рішення Конституційного Суду України від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Конституційний Суд України вказав на необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, констатує, що відповідачі не довели, що діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У зв'язку з викладеним, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України про визнання бездіяльності суб'єктів владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 72-78, 241, 242, 246, КАС України, суд
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України (адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ: 00034039) та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: вул. Бульварно-Кудрявска, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ: 22869069) щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 03032, ідентифікаційний код НОМЕР_1) згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів».
Зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України (адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ: 00034039) надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: вул. Бульварно-Кудрявска, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ: 22869069) довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 03032, ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 01.01.2017 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: вул. Бульварно-Кудрявска, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ: 22869069) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 03032, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на підставі довідки починаючи з 01.01.2017 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 03032, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 коп. за рахунок бюджетних Адміністрації Державної прикордонної служби України (адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ: 00034039) та Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (адреса: вул. Бульварно-Кудрявска, 16, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ: 22869069) в рівних частинах.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя