
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/1677/18
Провадження № 3/636/449/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2018 року
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Оболєнська С.А., за участю прокурора Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт МТ № 237748, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Первомайської міської ради Харківської області, заступника директора телевізійного каналу «Горізонт»,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, будучи депутатом Первомайської міської ради Харківської області, допустив порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме: будучи згідно з підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, 25.11.2017 року набув право власності на транспортний засіб, вартість якого на момент набуття права власності становила 267096,15 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, який на 101.01.2017 року складав 1600,00 грн., та не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК у десятиденний строк, а саме до 5 грудня 2017 року, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, № 174 від 20.04.2018 року.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, у скоєному щиросердно розкаявся, в подальшому зобов’язався не порушувати.
Також, вина ОСОБА_2 об’єктивно підтверджується наданими та дослідженими у судовому засіданні матеріалами, а саме:
витягом з офіційного сайту Первомайської міської ради Харківської області та її виконавчих органів зі списком депутатів міської ради 7 скликання від 12.04.2018 року;
копією WEB сторінки http://public.nazk.gov.ua/;
декларацією ОСОБА_2 за 2017 рік;
реєстраційною карткою транспортного засобу «Subaru Impreza», н.з. АХ8998ЕС;
копією договору купівлі-продажу 8045/2017/724543 транспортного засобу від 25.11.2017 року.
Вислухавши думку прокурора, який вважає, що ОСОБА_2 порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції», порушника, проаналізувавши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, є:
1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:
б) народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VІІІ від 23.03.2017 року продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, до 1 травня 2017 року.
Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування України» повноваження депутата ради починається з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчується в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Згідно відомостей офіційного WEB-сайту Первомайської міської ради ОСОБА_2 значиться у списку депутатів Первомайської міської ради 7 скликання під порядковим №17.
На виконання вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, будучи депутатом Первомайської міської ради, 31.03.2018 року подав декларацію за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі http://public.nazk.gov.ua.
Згідно відомостей реєстраційної картки транспортного засобу «НАІС ГСЦ – Національна автоматизована інформаційна система Головний сервісний центр МВС України» 25.11.2017 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрував на своє ім’я автомобіль марки «Subaru Impreza», 2007 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, підстава реєстрації – договір купівлі-продажу, укладений ТСЦ.
Згідно п.3.1 договору купівлі-продажу № 8045/2017/724543 транспортного засобу від 25.11.2017 року вартість вищезазначеного транспортного засобу становить 267096 грн. 15 коп.
Відповідно до п.2.2 зазначеного договору право власності на транспортний засіб переходить до покупця з моменту підписання даного договору.
У декларації за 2017 рік ОСОБА_2 зазначив, що 25.11.2017 року набув право власності на автомобіль «Subaru Impreza», 2007 року випуску, вказавши вартість на дату набуття – 151200 грн.
Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Враховуючи, що вартість набутого майна перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, ОСОБА_2 на виконання ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язаний був у десятиденний термін з моменту набуття такого права подати письмове повідомлення до НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженому рішенням Національного агентства №3 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089). Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини 2 статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Отже, ОСОБА_2 як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб’єкт відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, визначений в абз. б) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», повинен був подати повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.
Враховуючи викладене, ОСОБА_2 в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, про що свідчить відсутність зазначених повідомлень в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_2 винний у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення та його дії необхідно кваліфікувати за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП України – неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, та відсутність обставин, що згідно ст.ст.34, 35 КУпАП обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.2 ст. 172-6 КУпАП, що вважає достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 3, ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.172-6 ч. 2, 247, 278, 283, 285КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Накласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт МТ № 237748, адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.2 ст. 172-6 КУпАП, в дохід держави у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. на р/р 31113106700460, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: Чугуївське УДКСУ у Харківській області, код одержувача 37792204, банк одержувача: ГУДКСУ у Харківської області, МФО банку 851011.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт МТ № 237748, судовий збір в дохід держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. на рахунок отримувача: 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУ ДКС України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030106, стягувач: Державна судова адміністрація України.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області протягом десяти днів з дня оголошення постанови.
Суддя: С.А. Оболєнська