Ухвала суду № 74663389, 13.06.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2018
Номер справи
810/2810/18
Номер документу
74663389
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

13 червня 2018 року м. Київ № 810/2810/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування вимоги та податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС у Київській області, у якому просить суд визнати протиправними та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) Ф № НОМЕР_1 від 28.03.2018 року; податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 28.03.2018 року; податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_3 від 28.03.2018 року.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Згідно із частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 4 Закону України “Про судовий збір” №3674-VI від 08.07.2011 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою – підприємцем позовної заяви майнового характеру встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, сума судового збору за звернення позивача з позовною заявою, яка містить вимоги майнового характеру на загальну ціну позову 231165,16 грн., становить 2311,65 грн. (231165,16 х 1%).

Позивачем при подачі позову було сплачено судовий збір у сумі 1762,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №16 від 18.05.2018 на суму 1672,00 грн. та №17 від 18.05.2018 на суму 90,00 грн., отже позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 549,65 грн. (2311,65 - 1762,00), який слід сплатити за наступними реквізитами:

отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ;

код банку отримувача (МФО):821018 ;

рахунок отримувача: 31213206784001;

код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку “призначення платежу” платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова “судовий збір за позовом”, ПІБ чи назва установи, організації позивача, “Київський окружний адміністративний суд”, код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі “Судова влада України” за інтернет-адресою https://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем не додані копії первинних документів, які підтверджують дохід та витрати позивача за період, що перевірявся, про наявність яких стверджується у позові.

У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати докази, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги.

Частиною 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті .

Позивачем всупереч положенням ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України не було надано копію позовної заяви з документами для направлення відповідачу.

При цьому серед додатків позову вказана копія позову з додатками для відповідача на 56 арк., проте ці документи додані до позову не були, що підтверджується актом, складеним працівниками канцелярії Київського окружного адміністративного суду.

Для усунення цих недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати копію позовної заяви з доданими до неї документами для направлення відповідачу.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або імя (прізвище, імя та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

У позовній заяві в якості відповідача зазначено: “Державна фіскальна служба України Головне управління ДФС у Київській області ”.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Отже, є незрозумілим кількість відповідачів, зокрема якщо позивач пред’являє позов до двох відповідачів, то найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код повинні бути зазначені окремо відносно кожного з відповідачів.

Оскільки Державна фіскальна служба України та Головне управління ДФС у Київській області є окремими юридичними особами, то найменування відповідача, вказане позивачем у позові, не відповідає дійсності.

Крім того, позивач не вказав ідентифікаційний код відповідача.

При цьому суд зауважує, що позивачем оскаржуються рішення, прийняті саме Головним управлінням ДФС у Київській області, яке є самостійною юридичною особою і саме Головне управління ДФС у Київській області є належним відповідачем щодо пред'явлених позовних вимог.

Отже, позивачу необхідно чітко визначити найменування відповідача, як воно зазначено в Єдиному державному реєстрі, його місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомі засоби зв’язку та офіційну електронну адресу відповідача.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 549,65 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);

- уточнену позовну заяву (у двох примірниках), з урахуванням вказаних судом зауважень щодо зазначення найменування належного відповідача із зазначенням його місцезнаходження, ідентифікаційного коду, відомих засобів зв’язку та офіційної електронної адреси відповідача.

- надати копії первинних документів, які підтверджують отримання доходу та витрат позивача за період, що перевірявся, про наявність яких стверджується у позові у кількості примірників відповідно до кількості учасників справи;

- надати копію примірника позовної заяви з додатками для направлення відповідачу.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.