
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 червня 2018 року № 810/171/18
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Лисенко В.І.,
за участі:
секретаря судового засідання - Парової О.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представників відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у судовому засіданні питання про прийняття звіту щодо виконання рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо здійснення перерахунку та виплати йому пенсії з 01.01.2016, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.ст.51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських;
- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області провести перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст.ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 45 від 13.02.2008 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», інших нормативних актів у цій сфері починаючи з 01.01.2016 в розмірі 58% від всіх видів грошового забезпечення відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, без обмеження максимального розміру пенсії з врахуванням раніше проведених виплат.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 22.02.2018 позовні вимоги задоволенні у повному обсязі та встановлено строк для надання відповідачем звіту про виконання судового рішення - один місяць з дня набрання рішенням законної сили.
На адресу суду 05.06.2018 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області направлено звіт про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.02.2018.
У вказаному звіті зазначено, що на виконання рішення КОАС від 22.02.2018 в адміністративній справі №810/171/18, ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії, без обмеження максимального розміру пенсії з врахуванням раніше проведених виплат.
При цьому, оскільки розмір грошового забезпечення, зазначений у довідці Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Київській області від 06.06.2017 є меншим ніж розмір грошового забезпечення зазначений у довідці, яка надійшла у квітні 2018 року, то пенсія позивача після проведення перерахунку згідно рішення суду, виплачується у попередньому розмірі.
Позивач, 13.06.2018 надав до суду заяву про незгоду зі звітом відповідача щодо виконання рішення суду, в якій зазначив, що Пенсійний орган повинен був впродовж місяця з дня набрання законної рішенням здійснити перерахунок і виплатити різницю між фактично сплаченою йому пенсією та перерахованою пенсією за період з 01.01.2016 до дня виплати.
Однак, відповідач здійснив перерахунок та виплату пенсії лише за період з 01.01.2018 по теперішній час. Таким чином, позивач вважає, що рішення суду від 22.02.2018 в адміністративній справі є невиконаним.
Вирішуючи питання щодо прийняття звіту про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
У відповідності до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Аналізуючи поданий відповідачем звіт про виконання рішення суду від 22.02.2018 в адміністративній справі №810/171/18, суд дійшов висновку про його невиконання, пояснюючи це наступним.
Резолютивна частина вказаного рішення містила вимоги щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу, починаючи з 01.01.2016, проте, як зазначено позивачем та не заперечувалось представниками відповідача, перерахунок та виплата пенсії здійснена лише за три місяці 2018 року.
У судовому засіданні представник відповідача надав суду розрахукок на доплату пенсії позивачу, згідно якого до виплати належить сума 140000,00 грн, та пояснив, що вказана сума буде виплачена позивачу поетапно, у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України №103.
Зазначив, що на даний час фінансування на виплату вказаної заборгованості з Державного Бюджету України відсутнє, а тому здійснити виплату зазначеної суми не є можливим.
Відповідно до частини другої статті 382 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, суд вважає, що рішення від 22.02.2018 в адміністративній справі №810/171/18 у повному обсязі не виконане.
Таким чином, суд, керуючись приписами частини другої статті 382 КАС України, встановлює новий строк подання звіту до 14.09.2018.
у х в а л и в:
У прийнятті звіту про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.02.2018 в адміністративній справі №810/ 171/18 - відмовити.
Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Київській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.02.2018 в адміністративній справі №810/ 171/18 до 14.09.2018.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лисенко В.І.