
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 червня 2018 рокум. Ужгород№ 807/429/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С.І.
при секретарі судового засідання – Павлова О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про розстрочення виконання судового рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", про стягнення податкового боргу у розмірі 1987016,57 грн.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року задоволено уточнені (збільшені) позовні вимоги Головного управління ДФС у Закарпатській області про стягнення податкового боргу у розмірі 7306325,19 грн.
14 червня 2018 року ДП "Закарпатський облавтодор" подано до суду заяву про розстрочення виконання судового рішення.
Подана заява мотивована тим, що ДП "Закарпатський облавтодор" на сьогодні перебуває під загрозою банкрутства, що в свою чергу призведе до втрати його працівниками робочих місць та зменшення надходжень до бюджету. На даний час на підприємстві працюють понад сімсот працівників. Результатом діяльності ДП "Закарпатський облавтодор" є підвищення безпеки дорожнього руху в межах Закарпатської області, що забезпечується шляхом виконання комплексу робіт, пріоритетним джерелом котрих є державний бюджет. Частка фінансування за рахунок державних коштів за попередній рік становила близько 70-80 % від річного фінансування. Станом на травень 2018 року виходячи із договорів укладених на підставі проведених тендерів бюджетне фінансування на роботи які виконує та виконуватиме відповідач у 2018 році складе 95 %. За рахунок державного бюджету фінансуватимуться роботи відповідача по експлуатаційному утриманню доріг місцевого значення, де замовником виступає Служба автомобільних доріг у Закарпатській області на підставі Договору № 4 експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Закарпатської області, окрім а/д М-06 Київ-Чоп та автодоріг державного значення в межах Виноградівського і Берегівського районів від 31 січня 2018 року. Відповідач також виконує аналогічні роботи які фінансуються з місцевих бюджетів.
Крім того, просить суд врахувати відсутність вини відповідача у виникненні податкового боргу, оскільки його виникнення об'єктивно не залежало від відповідача, а пов'язане з обмеженням фінансування зі сторони Служби автомобільних доріг, яка згідно концепції діяльності дорожнього господарства нашої держави є основним замовником у відповідача послуг з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування.
Заборгованість Служби автомобільних доріг перед відповідачем за надані послуги в минулих періодах постійно накопичується і тим самим створює заборгованість по податкам. Невчасна оплата податків, в свою чергу, породжує штрафи та пені, заборгованість перед кредиторами – збитки від інфляційного процесу, 3 відсотки річних та знову пеню.
Так, станом на 29 травня 2018 року заборгованість за виконані роботи, замовником яких виступає Служба автомобільних доріг становить 1808,2 тис. грн. Також, відповідачем виконано роботи які фінансуються з місцевого бюджету на суму 4616,2 тис. грн., але залишаються не сплаченими.
На сьогоднішній день у підприємства відсутні грошові кошти на розрахункових рахунках, які б дали змогу погасити податковий борг на суму 7306325,19 грн. Отже, у випадку не задоволення судом даної заяви про розстрочення рішення суду виникне загроза неплатоспроможності (банкрутства) ДП "Закарпатський облавтодор", зупинення його діяльності, не виплаті заробітної плати та збільшенні заборгованості відповідача.
Головним управлінням ДФС у Закарпатській області подано до суду заяву, згідно якої не заперечує проти розстрочення виконання рішення суду.
Згідно ч. 2 ст. 378 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, та розгляд заяви проведено за відсутності представників сторін.
Розглянувши заяву про розстрочення виконання судового рішення, дослідивши необхідні для розгляду заяви матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про її задоволенні , виходячи з наступного:
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року (справа № 807/429/18, головуючий – суддя Рейті С.І.) задоволено уточнений позов Головного управління ДФС у Закарпатській області до Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", про стягнення податкового боргу у розмірі 7306325,19 грн.
Підстави для звернення до суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення встановлені ст. 378 КАС України, згідно ч. 3 якої - звернення з заявою передбачає наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, перелік таких обставинам також встановлений цією статтею та такими обставинами є відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо та інші подібні обставини.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім’ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
З огляду на відсутність передбачених критеріїв для визначення поважності таких підстав, прийняття відповідних рішень є дискреційним повноваженням суду, яке він реалізує за власними переконанням, з урахуванням конкретних обставин справи. При цьому, таке розстрочення здійснюється виключно у виняткових випадках, за умови, що суд встановить наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).
Як на підставу розстрочення судового рішення, заявник посилається на важкий фінансовий стан та збитковість підприємства, на підтвердження чого надано: довідку АБ "Укргазбанк" від 13.06.2018р. № 5-280/06/222/2018 про відсутність коштів на банківському рахунку відповідача, довідку АТ "Укрсиббанк" від 13.06.2018р. № 121 про наявність на банківському рахунку відповідача 189581,09 грн., довідку АТ "Укрсиббанк" від 29.05.2018р. № 104 про наявність на банківському рахунку відповідача 101532,63 грн., договори укладені з ДП "Закарпатський облавтодор" на виконання робіт.
Оцінюючи додані до заяви докази на підтвердження наявності підстав для розстрочення виконання постанови суду у даній справі, суд приходить до переконання про те, що з урахуванням конкретних обставин справи, відповідачем обгрунтовано наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.
Виходячи з наведеного, враховуючи доведеність поданої заяви належними та допустимими доказами, слід задовольнити заяву ДП "Закарпатський облавтодор" про розстрочення виконання рішення суду.
Керуючись ст. ст. 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Заяву Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про розстрочення виконання судового рішення.
2. Розстрочити виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду у справі № 807/129/18 за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52, код 39393632) до Дочірнього підприємства "Закарпатський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька, 39, код 31179046) про стягнення податкового боргу у сумі 7306325,19 грн., втому числі, пеню у розмірі 463058,11 грн. згідно графіку:
- щомісячно, починаючи з липня 2018 року по травень 2019 року у розмірі 608860,43 грн. щомісячно, та в червні 2019 року у розмірі 608860,46 грн.
3. Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 256 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини ухвали - протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного рішення.
Суддя ОСОБА_1