Рішення № 74663222, 12.06.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2018
Номер справи
805/1753/18-а
Номер документу
74663222
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 червня 2018 р. Справа№805/1753/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді Шинкарьової І.В.,

при секретарі судового засідання – Заїченко Я.В.,

за участі:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача – ОСОБА_2 за довір.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

У березні 2018 року ОСОБА_3 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області викладене у листі про відмову у призначенні пільгової пенсії на пільгових умовах;

- зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області прийняти заяву про призначення пенсії за віком відповідно до п. “б” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”;

- зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області зарахувати до пільгового стажу періоди роботи з 15 липня 1980 року по 25 листопада 1983 року, з 02 червня 1988 року по 15 липня 1988 року, з 07 серпня 1989 року по 10 лютого 1994 року на посадах за Списком № 2 на Микитівському доломітному заводі у повному обсязі;

- зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням включеного страхового стажу, з часу звернення за призначенням пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що маючи загальний стаж роботи 40 років, з них за Списком 2 - 7 років 11 місяців 26 днів, звернувся з проханням до управління Пенсійного фонду в м. Краматорську за призначенням пенсії, де йому було повідомлено, що довідки, на підтвердження пільгового стажу є не дійсними, а тому призначення пенсії не можливо за цих обставин. 24 січня 2018 року позивач повторно звернувся до Пенсійного фонду із заявою. Про призначення пенсії, однак відповідач відмовився реєструвати документи у зв’язку з відсутністю довідок про підтвердження пільгового стажу, оскільки довідки видані органами, які знаходяться на не підконтрольній території Україні не є дійсними. 23 лютого 2018 року позивав відправив заяву про призначення пенсії з документами на адресу відповідача. Вважає, що відповідач своїми діями порушує його право на отримання пенсії, оскільки не приймає заяву про призначення пенсії та не враховує документи на підтвердження пільгового стажу. В зв'язку з чим, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

02 квітня 2018 року представником відповідача поданий до суду відзив на адміністративний позов, в якому відповідач зазначив, що 23 лютого 2018 року позивач направив поштою заяву на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» із документами. Відповідач в позові зазначає, що позивачем були подані довідки на підтвердження його пільгового стажу, які видані органами на території яких, органи державної влади не здійснюють свої повноваження, а тому вважаються недійсними. Також зазначає, що відповідно до абзацу 2 пункту 1.7 Порядку подання та оформлення документів на призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.12.2005 №22-1, заява до управління Пенсійного фонду може пересилатись поштою, крім випадків призначення (поновлення) пенсії. В зв’язку з тим, що заява про призначення пенсії надійшла поштою, рішення про призначення або відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах управлінням не приймалось. Позивачу була надана відповідь на його звернення в порядку Закону України «Про звернення громадян». На підставі чого, просить відмовити позивачу у позовних вимогах у повному обсязі (акр. справи 66).

13 квітня 2018 року позивачем подана відповідь на відзив відповідача, в якому позивач зазначає, що відповідач у своїх запереченнях не заперечує факт його звернення про призначення пенсії. Вважає, що неможна позбавити особу звернутись за отриманням пенсії шляхом ненадання відповідного бланку заяви Право на отримання пенсії є гарантованим Конституцією України та Законом. Крім того зазначив, що при особистому прийомі в управлінні пенсійного фонду, відповідач не приймав у нього документи в присутності свідка – ОСОБА_5 Вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі (арк. справи 83).

23 квітня 2018 року відповідачем були подані заперечення проти відповіді позивача на відзив, в яких відповідач зазначив, що заява про призначення пенсії, повинна відповідати формі, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Наказом Міністерства праці України, Міністерством юстиції України 27 грудня 20054 року за № 1566/11846. Позивач звернувся з заявою про призначення пенсії, яку направив поштою заявою і не подав її особисто до управління Пенсійного фонду, як того зазначає порядок. Також відповідач зазначив, що будь який акт (рішення, документ), виданий органами на тимчасово окупованій території, у даному випадку довідки на підтвердження стажу, які були представлені позивачем, є недійсними і не створювали правових наслідків. В зв’язку з чим, рішення про відмову у призначенні пенсії не приймалось, а була надана відповідь (арк. справи 87-88).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16 березня 2018 року відкрито провадження у справі, призначено у підготовче судове засідання на 10 квітня 2018 року на 12 годин 30 хвилин ( арк. справи 1).

10 квітня 2018 року по справі у підготовчому судовому засіданні оголошена перерва до 02 травня 2018 року на 11 год. 30 хвилин.

02 травня 2018 року по справі у підготовчому судовому засіданні оголошена перерва до 14 травня 2018 року на 11 год. 55 хвилин.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14 травня 2018 року закрито підготовче провадження по справі та призначено до судового розгляду на 04 червня 2018 року на 13 год. 30 хвилин.

04 червня 2018 року по справі оголошена перерва до 12 червня 2018 року.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, підстави незгоди із позовом виклав в наданому відзиві. У судовому засідання пояснив, що заява від позивача не приймалась у зв’язку з тим, що пред’явлені документи не відповідали дійсності.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

ОСОБА_4 пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в даних правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011 (далі за текстом – Положення №384/2011).

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), громадянин України (а.с.9-12).

Позивачем для призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком № 2 згідно п. “б” Закону України “Про пенсійне забезпечення” були сформовані відповідні документи та направлені на адресу відповідача засобами поштового зв'язку у зв'язку з не прийняттям документів відповдачем нарочно.

Спірним питанням у справі є правомірність дій відповідача стосовно прийняття заяви позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом "б" частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України від 05.11.1991 №1788-ХІІ “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон №1788-ХІІ) та Законом України від 09.07.2003 № 1058-V “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. (далі – Закону №1058- V).

Процедура подання документів для оформлення пенсій визначається Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (далі Порядок №22-1).

Статтею 80 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1058- V, визначений порядок звернення за призначенням пенсії.

Відповідно до частини 1 статті 80 Закону №1058-V, заява про призначення пенсії працюючим подається за місцем роботи, а непрацюючим - до зазначених у статті 81 цього Закону органів за місцем проживання заявника.

Призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України. (статті 81 Закону №1058-V).

Статтею 82 Закону №1058-V, документи про призначення пенсій розглядаються органом, що призначає пенсії (стаття 81), не пізніше 10 днів з дня їх надходження.

Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження орган, що призначає пенсії, видає або надсилає підприємству, організації або заявникові не пізніше 5 днів після винесення відповідного рішення.

Відповідно до статті 83 Закону №1788-ХІІ та статті 45 Закону №1058-V пенсія призначається з дня звернення за пенсією.

Питання з приводу подання та оформлення документів для призначення пенсії регулюються постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року “Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"” зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 ( далі - Постанова №22-1).

Відповідно до пункту 1 Порядку 22-1, заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім’ї у зв’язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об’єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Згідно пункту 2.1 Порядку 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються, серед іншого такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.

Положеннями пунктів 4.1, 4.2, 4.3 Порядку 22-1 визначено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).

Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

При прийманні документів орган, що призначає пенсію:

1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;

2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;

3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

4) видає пам’ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об’єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (п.4.7 Порядку 22-1).

Позивач зазначає, що 24 січня 2018 року він звернувся до ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську з заявою за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

На його звернення, відповідач листом за № 2856/02 від 09.02.2018 року “Щодо розгляду звернення” позивачу роз’яснив про невідповідність деяких документів та відсутність законних підстав для прийняття до розгляду заяви позивача про призначення пенсії за віком, надісланої засобами поштового зв’язку (а. с.28-29).

23 лютого 2018 року у зв'язку з не прийняттям заяви про призначення пенсії відповідачем, цього ж дня, позивачем на адресу ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області була направлена заява з додатками про призначення пенсії, для прийняття відповідного рішення (а.с.25,30).

ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області від 01 березня 2018 року за вихідним № 4179/02, 73/322-01-01, в порядку розгляду звернення громадян, позивачу було повідомлено про надання заяви про призначення пенсії особисто або через представника, а також не відповідність документів та відсутність законних підстав для прийняття до розгляду заяви позивача про призначення пенсії за віком, надісланої засобами поштового зв’язку (а.с. 76).

Відповідно до п.4.1 Постанови № 22-1, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача про призначення пенсії засобами поштового зв’язку, у зв'язку з тим, що його документи особисто не приймались відповідачем, а тому він був змушений відправити заяву про призначення пенсії з документами поштовим відправленням на адресу відповідача.

Враховуючи, що відповідач у судовому засіданні не заперечував той факт, що позивач особисто звертався до управління із завою про призначення пенсії і його документи не були прийняті з причини невідповідності документів, суд вважає, що позовні вимоги позивача в частині прийняття заяви про призначення пенсії від 23 лютого 2018 року до розгляду відповідачем підлягають задоволенню. А тому, суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги в частині зобов’язання управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області прийняти заяву ОСОБА_3 про призначення пенсії від 23 лютого 2018 року, відповідно до пункту б статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та розглянути у відповідності до діючого законодавства.

Стосовно позовних вимог щодо визнання протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області, яке викладено у листі про відмову у призначенні пенсії на пільгових умовах, суд вказує на наступне.

Як вже зазначалось вище, саме орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою, за наслідком чого приймає відповідне рішення (про призначення або про відмову у призначені пенсії), яке може бути оскаржено.

Як видно зі змісту адміністративного позову позивач висловив прохання скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області, яке викладене у листі про відмову в призначенні пенсії. Отже, оцінка дій відповідача щодо відмови у призначені пенсії або щодо не призначення такої досліджується в межах відповіді Пенсійного фонду які не мають юридичного наслідку на позивача, а відтак не створюють підстав для скасування.

За таких обставин позовні вимоги в частині скасування рішення управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області, які викладені у листі про відмову у призначені пенсії на пільгових умовах задоволенню не підлягають.

Стосовно вимог щодо зобов’язання управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області зарахувати до пільгового стажу періоди роботи з 15 липня 1980 року по 25 листопада 1983 року, з 02 червня 1988 року по 15 липня 1988 року, з 07 серпня 1989 року по 10 лютого 1994 року на посадах за Списком № 2 на Микитівському доломітному заводі у повному обсязі, суд вважає, що зазначені позовні вимоги заявлені позивачем передчасно, оскільки відповідачем не розглядалась заява про призначення пенсії, рішення щодо призначення або відмову у призначені пенсії відповідачем відповідно діючого законодавства не приймалось, а тому позовні вимоги в даній частині задоволенню не підлягає.

Стосовно позовних вимог щодо зобов’язання ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням включеного страхового стажу, з часу звернення за призначенням пенсі, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 14 цієї частини, та стягнення з відповідача суб’єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Відповідно до статті 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», органом, який призначає пенсії є Пенсійний фонд.

Як встановлено, саме до повноважень органу віднесено вирішення питання щодо призначення пенсії.

Виходячи з аналізу вищезазначених норм закону, слід зазначити, що суд не є тим органом, якому надані повноваження в сфері призначення пенсій. Суд не може підміняти компетентний орган, не може перебирати на себе функції призначення пенсії та самостійно призначити пенсію позивачу відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки такі повноваження не входять до компетенції судів.

Відтак, такі повноваження є дискреційними, тобто такими, які дають можливість на власний розсуд суб'єкту владних повноважень визначити повністю або частково зміст рішення або вибрати один з кількох варіантів прийняття рішень, передбачених нормативно-правовим актом.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що в цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд, згідно з статтею 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Враховуючи наведене, суд вважає, що для повного захисту порушених прав позивача необхідно зобов’язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_3 про призначення йому пенсії від 23 лютого 2018 року, згідно пункту б статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача до відповідача підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру позовних вимог.

Позивачем при пред'явленні адміністративного позову сплачений судовий збір у розмірі 704,80 грн., що підтверджується наявною в матеріалах адміністративної справи квитанцією ПН155593 від 05 березня 2018 року. (арк. справи 3).

Тому, понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору підлягають стягненню на користь позивача пропорційно частині задоволених позовних вимог, що становить 234,94 грн., за рахунок бюджетних асигнувань з ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 4, 7-14, 19, 143, 241-246, 262, 290 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_3 (м. Краматорськ вул. Л.Бикова, буд.25-18, инн. НОМЕР_1) до ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької (Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова,5 код (ЄДРПОУ 23346787) області про:

- визнання протиправним та скасувати рішення ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області викладене у листі про відмову у призначенні пільгової пенсії на пільгових умовах;

- зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області прийняти заяву про призначення пенсії за віком відповідно до п. “б” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”;

- зобов'язання ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області зарахувати до пільгового стажу періоди роботи з 15 липня 1980 року по 25 листопада 1983 року, з 02 червня 1988 року по 15 липня 1988 року, з 07 серпня 1989 року по 10 лютого 1994 року на посадах за Списком № 2 на Микитівському доломітному заводі у повному обсязі;

- зобов'язання ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області призначити пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням включеного страхового стажу, з часу звернення за призначенням пенсії , - задовольнити частково.

Визнати дії ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області протиправними щодо не прийняття заяви від 23 лютого 2018 року ОСОБА_3 про призначення пенсії, відповідно до п. б статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області прийняти заяву від 23 лютого 2018 року ОСОБА_3 про призначення пенсії, відповідно до п. "б" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

В іншій частини позовних вимог – відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_4 Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (код ЄДРПОУ 23346787) на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору у сумі 234,94 грн. (двісті тридцять чотири грн.) 94 копійки.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повний текст рішення виготовлений 14 червня 2018 року.

Суддя Шинкарьова І.В.