Рішення № 74662510, 29.05.2018, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
29.05.2018
Номер справи
910/758/18
Номер документу
74662510
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.05.2018Справа № 910/758/18Суддя Мудрий С.М. розглянувши справу

за первісним позовом виконавчого комітету Ірпінської міської ради

до товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд"

про визнання укладеним договору

за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд"

до виконавчого комітету Ірпінської міської ради

про визнання укладеним договору

При секретарю судового засідання: Єрмоловій Р.М.

Представники сторін:

від позивача за первісним позовом: Чекрас А.В.- представник за довіреністю № 01-20/15 від 02.01.18;

від відповідача за первісним позовом: Гладченко В.О директор ;

Маковій В.В. - представник за довіреністю № б/н від 16.04.18,

Шапченко І.С. - представник за довіреністю №б/н від 11.04.18р.

від позивача за зустрічним позовом: Гладченко В.О директор ;

Маковій В.В. - представник за довіреністю № б/н від 16.04.18,

Шапченко І.С. - представник за довіреністю №б/н від 11.04.18р.

від відповідача за зустрічним позовом: Чекрас А.В- представник за довіреністю № 01-20/15 від 02.01.18;

встановив:

24.01.2018 року до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява виконавчого комітету Ірпінської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" про визнання укладеним договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпінь в редакції, запропонованій позивачем.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач відповідь на пропозицію щодо укладення договору не надав, договір не підписав.

Ухвалою господарського суду від 26.01.2018 року вищевказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк для усунення її недоліків з дня вручення цієї ухвали.

12.02.2018 року до канцелярії суду позивач подав оригінал платіжного доручення та супровідний лист.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 14.02.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження суддею одноособово. Підготовче засідання у справі призначено на 19.03.2018 року.

В судовому засіданні 19.03.2018 року суд постановив протокольну ухвалу про відкладення підготовчого засідання на 17.04.2018 року.

16.03.2018 року до Господарського суду міста Києва надійшла зустрічна позовна заява від товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" до виконавчого комітету Ірпінської міської ради визнання укладеним договору в редакції запропонованій позивачем за зустрічним позовом.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 21.03.2018 року зустрічну позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" до виконавчого комітету Ірпінської міської ради визнання укладеним договору, повернуто заявнику.

02.04.2018 року до канцелярії суду виконавчим комітетом Ірпінської міської ради подано уточнену позовну заяву про визнання укладеним договору про залучення кроштів замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпінь в редакції, запропонованій позивачем.

11.04.2018 року до канцелярії суду виконавчим комітетом Ірпінської міської ради подано додаткові пояснення.

11.04.2018 року до Господарського суду міста Києва надійшла зустрічна позовна заява від товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" до виконавчого комітету Ірпінської міської ради про визнання укладеним договору в редакції запропонованій позивачем за зустрічним позовом. В зустрічній позовній заяві позивач за зустрічним позовом просить суд поновити ТОВ "Житло-Буд" строк на подання зустрічного позову, обґрунтовуючи це тим, що 09.01.2018 року ТОВ "Житло-Буд" розпочало процедуру ліквідації підприємства за рішення власника. Проте, ліквідатор ТОВ "Житло-Буд" не достатньо сумлінно виконував свої обов'язки. 03.04.2018 року було прийнято рішення про відміну процедури ліквідації ТОВ "Житло-Буд", 04.04.2018 року повністю змінився склад учасників ТОВ "Житло-Буд", директором ТОВ "Житло-Буд" стала Гладченко В.О. 10.04.2018 року ліквідатор передав всі документи директору ТОВ "Житло-Буд".

Ухвалою господарського суду м. Києва від 16.04.2018 року відкрито провадження у справі та об'єднано зустрічну позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" до виконавчого комітету Ірпінської міської ради про визнання укладеним договору в редакції запропонованій позивачем за зустрічним позовом в одне провадження з первісним позовом у справі № 910/758/18 за правилами загального позовного провадження.

В судовому засіданні 17.04.2018 року суд постановив протокольну ухвалу про відкладення підготовчого засідання на 14.05.2018 року.

23.04.2018 року до канцелярії суду виконавчим комітетом Ірпінської міської ради подано відзив на зустрічний позов ТОВ "Житло-Буд" від 11.04.2018 року.

14.05.2017 року в судовому засіданні сторонами подано додаткові документи по справі.

В судовому засіданні суд постановив протокольну ухвалу про закриття підготовчого провадження, а також про відкладення розгляду справи на 29.05.2018 року.

29.05.2018 року до канцелярії суду виконавчим комітетом Ірпінської міської ради подано додаткові пояснення.

В судовому засіданні 29.05.2018 року ТОВ «Житло-Буд» подано клопотання про застосування строків позовної давності, в якому просить суд застосувати наслідки спливу строку позовної давності до вимог Ірпінської міської ради про визнання договору укладеним. Відмовити Ірпінській міській раді в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Також, виконавчим комітетом Ірпінської міської ради подано клопотання в якому просить суд відмовити у задоволенні зустрічного позову ТОВ "Житло-Буд" про визнання укладеним договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпінь в редакції, запропонованій відповідачем у зв'язку зі спливом строку позовної давності.

Відповідно до ч.1 та ч.2 статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно з ч.1 статті 194 ГПК України завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.

Статтею 207 ГПК України передбачено, що головуючий з'ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи.

Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

Враховуючи не зазначення сторонами поважності причин неподання заяви та клопотання про застосування позовної давності в підготовчому провадженні, суд залишає клопотання виконавчого комітетом Ірпінської міської ради та заяву ТОВ «Житлобуд» про застосування строків позовної давності без розгляду.

Представник позивача за первісним позовом підтримав позовні вимоги, просив суд позов задовольнити.

Представники відповідача за первісним позовом заперечували проти первісного позову та просили відмовити у задоволенні первісних позовних вимог.

Представники позивача за зустрічним позовом зустрічні позовні вимоги підтримали, просили суд позов задовольнити.

Представник відповідача за зустрічним позовом заперечував проти зустрічного позову та просив відмовити у задоволенні зустрічних позовних вимог.

В судовому засіданні 29.05.2018 року на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача за первісним та зустрічним позовом підлягають задоволенню частково.

26.12.2005 року депутатами сорок другої сесії четвертого скликання Ірпінської міської ради Київської області було прийнято рішення №1543-42-IV «Про (відведення) передачу ТОВ «Житло-Буд» земельної ділянки та функцій замовника для проектування, будівництва, обслуговування та експлуатації багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення в м. Ірпінь по вул.. Шевченка, 4».

Відповідно до ч.1, 2 статті 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Частиною 3 статті 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Згідно з ч. 8 статті 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Відповідно до п.9 статті 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Рішенням двадцять першої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області №1192-21-VI від 15.11.2011 року «Про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь» затверджено Положення Про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь та Типовий договір про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь.

Рішенням Ірпінської міської ради Київської області №4146-60-VI від 06.11.2014 року внесено зміни до рішенням двадцять першої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області №1192-21-VI від 15.11.2011 року «Про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь» із змінами внесеними рішення Ірпінської міської ради від 20.12.2012 року № 2635-29-VI, а саме: затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь в новій редакції.

Відповідно до п.1.1 Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, залучення, розрахунок і використання коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь проводиться відповідно до статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та цього положення.

Відповідно до п. 2.6 Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, затвердженого рішенням Ірпінської міської ради Київської області № 1192-21-VI від 15.11.2011 р., розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом 10 робочих днів з дня реєстрації виконавчим комітетом Ірпінської міської ради звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів. що підтверджують вартість будівництва об'єкта з техніко-економічними показниками.

Відповідно до п. 2.6. Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь , затвердженого рішенням Ірпінської міської ради Київської області № 4146- 60-УІ від 06.11.2014 року, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом 10 робочих днів з дня реєстрації виконавчим комітетом Ірпінської міської ради звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, а саме: До заяви необхідно додати: копію дозволу на виконання будівельних робіт/реконструкцію/перепланування/перепрофілювання/зміну функціонального призначення тощо, або декларації про початок виконання будівельних робіт; документ, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою; зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єкта містобудування, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, засвідчений підписом, печаткою проектної організації або підписом і печаткою особи, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, затверджений замовником та техніко- економічні показники; копії правовстановлюючих документів замовника: статуту, документа про реєстрацію у ЄДРПОУ для юридичних осіб та фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності; копію паспорта, ІПН - для фізичних осіб; довідку щодо реквізитів юридичної особи та ПІБ посадової особи із зазначенням посади, яка відповідно до статуту має право на укладення договорів; інші документи, за необхідності. Всі подані замовником документи повинні бути завірені в установленому порядку, замовник несе повну відповідальність за достовірність поданих документів.

Як зазначено позивачем, такий договір має бути укладений в обов'язковому порядку. Обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування. Проте, станом на момент звернення до суду із даним позовом, відповідач до позивача із заявою про укладення договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь не звертався, а отже, договір з ТОВ «Житло-Буд» не укладався і, відповідно, жодні грошові кошти в рахунок погашення пайової участі забудовником сплачені не були.

З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що листом вих.. №265 від 29.07.2014 року ТОВ «Житло-Буд» звернувся до позивача, в якому зазначив, що ТОВ «Житло-Буд» завершує будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Шевченка, 4а м. Ірпінь. Також, в листі зазначено, що технічними умовами КП «Ірпіньводоканал» на підключення об'єкту до інженерних мереж водопостачання та каналізування, ПАТ «Київоблгаз» на газопостачання та ПАТ «Київобленерго» на електропостачання передбачається необхідність будівництва мереж поза межами земельної ділянки. У відповідності до ст.. 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» просимо, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Ірпінь зменшити на суму кошторисної вартості вищезазначених інженерних мереж. Побудовані інженерні мережі будуть передані у комунальну власність.

Листом №01-22/2218 від 05.08.2014 року позивачем надано відповідачу для ознайомлення та підписання проект договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь по об'єкту будівництва за адресою: м. Ірпінь, вул.. Шевченка 4/в розрахований відповідно до кошторисної вартості.

07.12.2015 року міський голова Карплюк В.А. звертався до товариства з обмеженою відповідальністю «Житло-Буд» з листом за вих. № 01-24/3613/58 з вимогою звернутися до відділу економіки виконавчого комітету та укласти договір про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпінь та надати вичерпний пакет документів.

18.07.2016 року міський голова Карплюк В.А. звернувся до товариства з обмеженою відповідальністю «Житло-Буд» з листом за вих. № 01-24/2138, в якому повідомляв останнього про те, що в серпні 2014 року на звернення виконавчого комітету Ірпінської міської ради відділом економіки був підготовлений та наданий для підписання проект договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь по об'єкту будівництва за адресою: м. Ірпінь, який в порушення статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, не підписано, натомість по новозбудованому об'єкту за адресою: м. Ірпінь, вул.. Шевченка 4, у березні 2015 року (зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації КС 143150640241) без сплати пайового внеску до міського бюджету. Та повідомлено, що виконавчого комітету Ірпінської міської ради направлено лист до Головного оперативного управління державної фіскальної служби України щодо не укладення ТОВ «Житлобуд» договору та не сплати пайової участі до міського бюджету.

Листом №01-24/2874 від 20.10.2017 року позивач звернувся до відповідача з пропозицією укласти договір про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь та надав проект договору. Даний лист направлений на адресу відповідача 24.10.2017 року.

Відповідач відповідь на дану пропозицію не надав, договір не підписав, у зв'язку з чим позивач звернувся в суд.

З матеріалів справи вбачається, що 05.03.2015 року Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області зареєстровано Декларацію № КС 143150640241 про готовність об`єкта до експлуатації будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул.. Шевченка, 4 в м. Ірпінь Київської області.

Таким чином, позивач звернувся до відповідача з листом щодо укладення договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь по об'єкту будівництва за адресою: м. Ірпінь, вул.. Шевченка 4/в ще 05.08.2014, до введення будинку в експлуатацію 05.03.2015 року.

Підставою для звернення з позовом стало те, що відповідач безпідставно ухиляється від передбаченого ч.ч. 2, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" обов`язку укласти із позивачем договір про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь.

Відповідно до ч. 1 статті 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно з ч. 3 статті 179 ГК України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

За приписами ч. 1 статті 173 ГК України, господарським є зобов`язання, що виникає з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать

Таким чином, у відповідача в силу прямої вказівки закону виник обов`язок щодо укладення договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь.

Частиною 1 статті 187 ГК України передбачено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Примусовий порядок укладання господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 ГК України та ст. 648 Цивільного кодексу України.

Виходячи зі змісту вказаних норм і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна із сторін ухиляється від його укладання, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо його умов. Можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов`язковістю договору (за державним замовленням, на підставі правового акту органів державної влади чи місцевого самоврядування та інших випадках, встановлених законом).

Щодо введення в експлуатацію будинку суд зазначає наступне, так правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". Процедура виконання будівельних робіт визначена Порядком виконання підготовчих і будівельних робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт" від 13.04.2011 № 466. Процедура прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів визначена Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" від 13.04.2011 № 461.

Як зазначалось раніше відповідно до ст. 40 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених ч. 4 цієї статті.

Відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" 13.04.2011 Кабінетом Міністрів України прийнято постанови № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" та № 466 "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт", якими спрощено дозвільні процедури у будівництві, зокрема скорочено перелік документів, необхідних для отримання дозволу на виконання будівельних робіт, терміни видачі такого дозволу та запроваджено декларативний принцип щодо виконання будівельних робіт і прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Статтею 40 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Разом з тим, процедура прийняття об'єктів в експлуатацію носить суто технічний характер і полягає в тому, що саме об'єкт будівництва, його стійкість, міцність, надійність є предметом при перевірці його готовності до експлуатації, а тому перевірка сплати пайової участі суперечить ідеології самої процедури прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Таким чином, відповідач, як замовник об'єкта будівництва, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпінь та укласти з позивачем договір про пайову участь.

Строк визначений вказаним законом для укладення договору пайової участі у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, встановлений саме для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку, і невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку передбаченого законом не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок закону.

Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь до прийняття об`єкта нерухомого майна до експлуатації є порушенням зобов`язання, яке прямо передбачено чинним законодавством.

Невиконання такого зобов`язання не звільняє замовника будівництва від обов`язку укласти договір про пайову участь, у тому числі й після прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 30.11.2016 у справі № 922/6409/15.

Відповідно до ч. 3 та ч.4 статті 181 ГК України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Відповідачем зазначене вище вчинено не було, протокол розбіжностей у встановлений законодавством строк позивачу не направлявся.

Позивачем зазначено, що надана ним редакція договору відповідає положенням ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", а також типовій формі договору, затверджений рішенням 21 сесії 6 скликання Ірпінської міської ради від 15.11.2011 року №1192-21-VI.

Але, суд не погоджується з позицією позивача за первісним позовом щодо розміру пайової участі у розвитку інфраструктури м. Ірпінь у розмірі 3 070 006,88 грн.

Так, при розрахунку пайової участі позивачем за первісним позовом зазначено, що відповідно до п.2.2 Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, яке затверджене рішенням Ірпінської міської ради Київської області №4146-60-VI від 06.11.2014 року, у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України: показників опосередкованої вартості спорудження житла, розрахованої на дату укладення договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури - для багатоповерхових житлових будинків.

Оскільки, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.03.2018 р. № 46 встановлені показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, та наразі вартість 1 кв.м загальної площі квартир будинку (з урахуванням ПДВ) у Київській області становить 11 149,00 грн., тому, на думку позивача за первісним позовом, загальна вартість будівництва багатоквартирного житлового будинку в м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4, розрахована виходячи з опосередкованої вартості (згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 01.03.2018 р. № 46) складає 5 969,40 * 11 149,0 = 66 552 840,60 грн. (в т. ч. ПДВ - 11 092 140,10 грн.).

Відповідно, вартість житлових та нежитлових приміщень комерційного призначення складає:

- нежитлові приміщення комерційного призначення: 66 552 840,60 10 881,30x 1 111,50 = 6 798 221,01 грн.;

- житлові приміщення: 66 552 840,60 - 6 798 221,01 = 59 754 619,59 грн.

Для даної забудови величина пайового внеску складає:

- житлові приміщення: 59 754 619,59 х 4% = 2 390 184,78 грн.

- нежитлові приміщення комерційного призначення: 6 798 221,01 х 10% = 679 822,10 грн.

Разом: 3 070 006,88 грн.

Заперечуючи проти позову та подаючи зустрічний позов позивачем за зустрічним позовом зазначено, що при розрахунку розміру пайового внеску для житлового будинку, що введений в експлуатацію, необхідно враховувати показники, що діяли саме на момент введення такого будинку в експлуатацію.

Тому, для розрахунку слід застосовувати показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, що затверджені наказом №17 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 06.02.2015 року (надалі - Наказ №17 від 06.02.2015 року).

Із застосуванням цих індикативів, розрахунок пайової участі матиме наступний вигляд:

Загальна вартість будівництва багатоквартирного житлового будинку в м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4 (будівельна адреса) розрахована, виходячи з опосередкованої вартості, що визначена Наказом №17 від 06.02.2015 року становить:

5 969,40 * 6 082,0 = 36 305 890,80 грн. (в т.ч. ПДВ - 6 050 981,80 гри.).

При цьому, вартість житлових та нежитлових приміщень комерційного призначення складає:

- вартість нежитлових приміщень комерційного призначення:

36 305 890,80/ 10 881,30 х 1 111,50 = 3 708 564,02 грн.;

- вартість житлових приміщень :

36 305 890,80 - 3 708 564,02 = 32 597326,78 грн.

Отже для даної забудови величина пайового внеску складає:

- житлові приміщення:

32 597 326,78 х 4% = 1 303 893,07 грн.

- нежитлові приміщення комерційного призначення:

З 708 564,02 х 10% = 370 856,40 грн.

Загальний розмір пайового внеску становить 1 674 749 гривень 47 копійок.

Відповідно до частини 5 статті 40 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Частиною 6 статті 40 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Так, п.2.1 Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, яке затверджене рішенням Ірпінської міської ради Київської області №4146-60-VI від 06.11.2014 року, величина пайової участі інфраструктури визначається у договорі, укладеному Ірпінською міською радою із замовником будівництва об'єктів архітектури, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.

Пунктом 2.2 вищезазначеного Положення передбачено, що у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва не визначено згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Але, як вбачається з Декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованої 05.03.2015 року № КС 143150640241, кошторисна вартість будівництва за затверджено проектної документацією становить 38 107,536 тис. гривень.

Відповідно, вартість житлових та нежитлових приміщень комерційного призначення складає:

нежитлові приміщення комерційного призначення: 38 107 536,00/10 881,30 х 1 111,50 = 3 892 597,93 грн.;

житлові приміщення : 38 107 536,00 - 3 892 597,93 = 34 214 938,07 грн.

Для даної забудови величина пайового внеску складає:

житлові приміщення: 34 214 938,07 x 4% = 1 368 597,52 грн.

- нежитлові приміщення комерційного призначення:

3 892 597,93 х 10% = 389 259,79 грн.

Таким чином, розмір пайової участі у розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь становить 1 757 857,31 грн.

Звертаючись з зустрічним позовом позивач в наданій редакції договору просить суд зменшити розмір пайової участі та обґрунтовує це тим, що ТОВ «Житло-Буд» здійснило будівництво інженерних мереж та об'єктів інженерної інфраструктури, поза межами його земельної ділянки, оскільки це було необхідним за технічними умовами.

В подальшому, інженерні мережі та об'єкти інженерної інфраструктури, будівництво яких здійснено ТОВ «Житло-Буд» поза межами наданої земельної ділянки, були введені в експлуатацію та передані Ірпінській міській раді для прийняття в комунальну власність, відповідно до приписів ч.5 ст. 30 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

У рамках будівництва об'єкту «Багатоповерховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення» Товариство з обмеженою відповідальністю «Житло-Буд» змушене було здійснити прокладання (будівництво) зовнішніх водопровідних та каналізаційних мереж поза межами наданої земельної ділянки.

Позивачем за зустрічним позовом зазначено, що дотримуючись вимог чинного законодавства він звернувся до комунального підприємства «Ірпіньводоканал» із запитом щодо надання Технічних умов для підключення об'єкту до водопроводу та каналізації міста Ірпінь.

20.10.2010 року, у відповідь на запит ТОВ «Житло-Буд», КП «Ірпіньводоканал» надало Технічні умови №71 на підключення об'єкту.

На виконання вказаних вище Технічних умов, відповідно до проекту, розробленого проектним інститутом СБУ, ТОВ «Житло-Буд» здійснило будівництво мереж водопроводу та каналізації. Після завершення будівництва зовнішніх водопровідних мереж, ТОВ «Житло-Буд» передало їх в експлуатацію КП «Ірпіньводоканал», що підтверджує підписаний сторонами Акт технічного приймання водопроводу та Акт№3 технічного приймання водозабірної свердловини для водопостачання об'єкту від 17.07.2015 року. Після завершення будівництва зовнішніх каналізаційних мереж, ТОВ «Житло-Буд» передало їх в експлуатацію «Ірпіньводоканал», що підтверджує підписаний сторонами Акт технічного приймання каналізації.

16.06.2015 року ТОВ «Житло-Буд» звернулося з листом №193, до якого додано всі необхідні документи, до Ірпінського міського голови Карплюка В.А. із заявою-зверненням щодо передачі у комунальну власність міста Ірпінь зовнішніх мереж, побудованих відповідно до Технічних умов №71 від 20.10.2010 року. Заява-звернення зареєстрована у загальному відділі Виконкому Ірпінської міської ради 17.06.2015 року за вхідним номером №2242/01-24.

У поданому листі чітко описано якісні характеристики об'єктів, що передаються в комунальну власність міста Ірпінь, а також їх вартість.

Так, балансова вартість прокладання зовнішніх мереж водопостачання становила 1 383,618 тис. грн., а балансова вартість прокладання зовнішніх мереж каналізації - 686,358 тис. грн. Таким чином, загальна вартість побудованих ТОВ «Житло-Буд» зовнішніх мереж становила 2 069 976,00 грн.

Відповідно до ч. 5 статті 30 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) поза межами його земельної ділянки, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та/або об'єкти передаються у комунальну власність.

Згідно з п. 2.3 Положення про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури, що здаються в експлуатацію, на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, яке затверджене рішенням Ірпінської міської ради Київської області №4146-60-VI від 06.11.2014 року, якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки та які погоджені Ірпінською міською радою (прийняття відповідного рішення ради) на стадії затвердження проектної документації замовника, в такому разі розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та (або) об'єкти передаються у комунальну власність.

Відповідно до п. 3.1 Положення у випадку проведення робіт (будівництва, реконструкції, ремонту) поза межами земельної ділянки на якій знаходиться об'єкт будівництва та необхідні для розвитку соціальної інфраструктури м. Ірпінь, розмір пайової участі може бути зменшений (зарахований) за рішенням Ірпінської міської ради, за умови попереднього надання актів виконання таких робіт, виконавчої та технічної документації.

Судом враховано, що відповідно до пп. 3 ч. 4 ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, які: споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень, - щодо кошторисної частини проектної документації.

А тому, додані до зустрічної позовної заяви копії технічних умов № 71 від 20.10.2010 року, акту технічного приймання водопроводу, акту № 3 технічного приймання водозабірної свердловини, акту технічного приймання каналізації, довідки №741 від 29.04.2015 року не можна вважати належними та допустимими доказами розміру витрат замовника будівництва, які б могли бути зарахованими в якості пайової участі.

Враховуючи наведене, при вирішенні питання зменшення розміру пайової участі ТОВ «Житло-буд» має довести кошторисну вартість інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури, будівництво яких поза межами його земельної ділянки є необхідним за технічними умовами, а також надання уповноваженому органу місцевого самоврядування затвердженої в установленому порядку кошторисної документації об'єкта, яка б підтверджувала суму коштів, на яку позивач просить зменшити розмір пайової участі.

За таких обставин, з огляду на недоведеність позивачем за зустрічним позовом факту понесення витрат на будівництво зовнішніх мереж водопроводу та каналізації на суму 2 069 976,00 грн., розрахованих поза межами його земельної ділянки, необхідними за технічними умовами, а також враховуючи те, що вони не погоджені Ірпінською міською радою, тому суд не вбачає підстав щодо зменшення розміру пайової участі.

Частинами 3, 4 статті 13 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Враховуючи вищезазначене та беручи до уваги те, що між сторонами існує спір щодо умов договору про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь та обов'язковістю укладення даного договору відповідно закону, суд вважає за можливе позовні вимоги за первісним позовом та за зустрічним позовом задовольнити частково.

Відповідно до ч.1, 3 статті 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Судовий збір згідно ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3,4 ст. 13, ч.1 ст. 73, ст.ст. 79, 123, 129, 236-238, 240-241, Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Первісні позовні вимоги задовольнити частково.

2. Зустрічний позов задовольнити частково.

3. Визнати укладеним між виконавчим комітетом Ірпінської міської ради (08200, м. Ірпінь, вул.. Шевченка, 2-а, код ЄДРПОУ 05408846) та товариством з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" (04053, м. Київ, пров. Бехтеревський, 14, код ЄДРПОУ 24368041) договір про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь в наступній редакції:

ДОГОВІР №

про залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь

м. Ірпінь

Виконавчий комітет Ірпінської міської ради, в особі міського голови Карплюка Володимира Андрійовича, який діє відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з однієї сторони та

товариство з обмеженою відповідальністю «Житло-Буд» (04053, м. Київ, пров. Бехтеревський, 14, код ЄДРПОУ: 24368041), в особі керівника Куркіна Сергія Леонідовича який іменується надалі «Замовник», з іншої сторони,

керуючись Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положенням про порядок залучення коштів замовників будівництва об'єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь, затвердженого рішенням сесії Ірпінської міської ради від 06.11.2014 р. № 4146-60-VI, уклали даний Договір про наступне:

1. Предмет договору

1.1 Участь Замовника у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, міста Ірпінь.

1.2 Місце розташування об'єкта: м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4.

1.3 Цільове призначення об'єкта: багатоповерховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення загальною площею 10 881,3 м2, квартирною площею 5 969,4 м2, площею нежитлових приміщень комерційного призначення 1 111,5 м2

2. Умови участі Замовника у розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста

2.1 Загальна кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документації багатоквартирного житлового будинку в м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4 (відповідно до Декларації про готовність об'єкта до експлуатації №КС 143150640241 від 05.03.2015р.) 38 107 536 тис. гривень.

Відповідно, вартість житлових та нежитлових приміщень комерційного призначення складає:

- нежитлові приміщення комерційного призначення:

38 107 536,00/10 881,30 х 1 111,50 = 3 892 597,93 грн.;

- житлові приміщення :

38 107 536,00 - 3 892 597,93 = 34 214 938,07 грн.

2.2 Величина пайової участі (внеску) Замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Ірпеня розраховується відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Для даної забудови величина пайового внеску складає:

- житлові приміщення:

34 214 938,07 x 4% = 1 368 597,52 грн.

- нежитлові приміщення комерційного призначення:

3 892 597,93 х 10% = 389 259,79 грн.

Разом: 1 757 857,31 грн. (один мільйон сімсот п'ятдесят сім тисяч вісімсот п'ятдесят сім грн. 31 коп.).

2.3 Сплата коштів замовника на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста здійснюється шляхом безготівкового перерахування в сумі 1 757 857,31 грн. (один мільйон сімсот п'ятдесят сім тисяч вісімсот п'ятдесят сім грн. 31 коп.) негайно, протягом семи днів з моменту реєстрації договору.

Зазначені кошти замовник перераховує на розрахунковий рахунок:

Одержувач: місцевий бюджет м. Ірпінь, код ЄДРПОУ: 37911135, р/р 31510921700007, МФО 821018, Банк: ГУДКСУ в Київськії обл., код платежу: 24170000.

2.4 За порушення строків сплати пайового внеску стягується пеня у розмірі 0,1% від нарахованої суми за кожен день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної суми.

3. Обов'язки сторін

3.1 Замовник зобов'язується:

- сплатити кошти на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь у розмірі, визначеному у п.2.2 даного договору.

3.2 Виконавчий комітет Ірпінської міської ради зобов'язується: - використати кошти, що надійшли від Замовника на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста, виключно за цільовим, призначенням.

4. Розгляд спорів

4.1. Виконавчий комітет Ірпінської міської ради і Замовник уклали цей Договір добровільно. При укладанні цього Договору Сторони майнових претензій не мають.

4.2. Всі спори, які можуть виникнути з даного Договору, вирішуються шляхом переговорів між сторонами, або у судовому порядку згідно діючого законодавства України.

5. Інші умови

5.1. Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до виконання сторонами всіх своїх обов'язків за цим договором.

5.2. Цей Договір складено у двох примірниках, один з яких залишається у виконавчому комітеті Ірпінської міської ради, другий - у Замовника.

6. Юридичні адреси, поштові та платіжні реквізити Сторін:

Виконавчий комітет: Замовник:

Виконавчий комітет Ірпінської міської ради Товариство з обмеженою відповідальністю

Київської області «ЖИТЛО-БУД» 04053, м. Київ, пров.

08200, м. Ірпінь, Київської області вул. Шевченка Бехтеревський, 14, код ЄДРПОУ:24368041

2-А ЄДРПОУ 05408846

Одержувач: місцевий бюджет м. Ірпінь - 24170000,

Рахунок: 31510921700007,

Банк одержувача: ГУДКСУ у Київській обл.,

МФО 821018, ЄДРПОУ 37911135

Міський голова __ В.А. Карплюк Кервіаник ТОВ «ЖИТЛО-БУД»___ С.Л. Куркін

4. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" (04053, м. Київ, пров. Бехтеревський, 14, код ЄДРПОУ 24368041) на користь виконавчого комітету Ірпінської міської ради (08200, м. Ірпінь, вул.. Шевченка, 2-а, код ЄДРПОУ 05408846) судовий збір в розмірі 881 (вісімсот вісімдесят одна) грн. 00 коп.

5. Стягнути з виконавчого комітету Ірпінської міської ради (08200, м. Ірпінь, вул.. Шевченка, 2-а, код ЄДРПОУ 05408846) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Житло-Буд" (04053, м. Київ, пров. Бехтеревський, 14, код ЄДРПОУ 24368041) судовий збір в розмірі 881 (вісімсот вісімдесят одна) грн. 00 коп.

6. Після набрання рішенням законної сили видати накази.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Дата підписання рішення: 14.06.2018 року.

Суддя С.М. Мудрий