Постанова № 74629444, 30.05.2018, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.05.2018
Номер справи
761/8889/18
Номер документу
74629444
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 761/8889/18

Провадження № 3/761/2609/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Трубніков Андій Володимирович, за участю прокурора відділу прокуратури м.Києва - Завадської Т.М, прокурора КМП №10 - ДяченкоВ.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_3, його захисника - адвоката Гребеник М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні об*єднані матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Києва, українця, громадянина України, розлученого, має на утриманні двох дітей, зареєстрованого: АДРЕСА_3, проживаючого: АДРЕСА_2 є депутатом Київської міської ради VIII скликання, не є особою, звільненою від сплати судового збору , -

за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3, будучи депутатом Київської міської ради VIII скликання, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 52 даного Закону, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані щодо отримання 11.07.2017 доходу від продажу автомобіля CHEVROLET AVEO, 2008 року випуску, у сумі 200 000 (двісті тисяч) гривень 00 копійок, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

Також ОСОБА_3, будучи депутатом Київської міської ради VIII скликання, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 52 даного Закону, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані щодо отримання 28.09.2017 доходу від продажу квартири розташованої за адресою: мГ Київ, вул. Оболонська набережна, 1 (один), корп. 1 (один), кв. 161 (сто шістдесят один) у сумі 12 045 137 (дванадцять мільйонів сорок п'ять тисяч сто тридцять сім) гривень 65 копійок, що перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

Окрім іншого, ОСОБА_3, будучи депутатом Київської міської ради VIII скликання, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 52 даного Закону, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання (набуття у власність) 06 жовтня 2017 року транспортного засобу ВМW Х5 М, 2015 року випуску, вартістю 1 784 427 (один мільйон сімсот вісімдесят чотири тисячі двадцять сім) гривень 00 копійок, що перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

Також ОСОБА_3, будучи депутатом Київської міської ради VIII скликання, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 52 даного Закону, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання (набуття у власність) 27 грудня 2017 року квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 46,4 квадратних метрів, вартістю 1 160 928 (один мільйон сто шістдесят тисяч дев'ятсот двадцять вісім) гривень 00 копійок, що перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

Окрім іншого ОСОБА_3, будучи депутатом Київської міської ради VIII скликання, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, З 6,відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 52 даного Закону, несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання (набуття у власність) 15 січня 2018 року квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 43,3 квадратних метрів, вартістю 1 083 366 (один мільйон вісімдесят три тисячі триста шістдесят шість) гривень 00 копійок, що перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року.

Наведеними цище діями ОСОБА_3 вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_3 вину у вчиненні правопорушення не визнав, вказав на те, що дійсно він у період з липня 2017 р. до січня 2018 року здійснив відчуження та придбання рухомого та нерухомого майна. При цьому він раніше подавав декларацію у електронному виді за 2016 рік, у той же час не знав про існування такої норми ЗУ «Про запобіганя корупції», яка передбачає внесення повідомлення про зміну у майновому стані протягом 10 днів, вважав, що має повідомити про продаж та придбання рухомого та нерухомого майна у щорічній декларації. Виходячи з цього, він у щорічній декларації за 2017 рік відобразив усе відчужене та придбане майно, а також подав окремо повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у лютому 2018 року. Також ОСОБА_3 вказав на те, що він не мав наміру на приховування придбаного майна чи його походження, оскільки офіційно продав квартиру та автомобіль, а за отримані кошти придбав автомобіль та дві квартири, зареєструваши їх на власне ім*я у відповідних публічних реєстрах, відкрито використовував майно, тобто не мав умислу на вчинення вказанних правопорушень.

Суд, заслухавши ОСОБА_3 та його захисника, думку прокурорів щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, які також вказали, що моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, а саме 12.03.2018 р., також вказавши, що співробітники УЗЕ в м.Києві мають повний доступ до публічних реєстрів та виявляють інформацію щодо вчинення такої категорії правопорушень шляхом вивчення відомостей з даних реєстрів, дослідивши матеріали справ, приходить до наступних висновків.

Встановлено, що відповідно до протоколу Київської міської виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Київської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі» на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року від 02.11.2015 ОСОБА_3 обрано депутатом Київської міської ради VIII скликання.

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутатів місцевих рад віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону.

У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з пунктів 16, 17 частини 1 статті 6 Регламенту Київської міської ради затвердженого рішенням І сесії Київської міської ради VIII скликання «Про регламент Київської міської ради» від 07 липня 2016 року №579/579 депутат Київської міської ради зобов'язаний під час здійснення депутатських повноважень беззастережно дотримуватися вимог та обмежень, встановлених Законом України «Про запобігання корупції», чинними положеннями Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо фінансового контролю, іншими нормативно-правовими актами з питань протидії та запобігання хабарництву і корупції, а також цим Регламентом та подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік у строки, передбачені частино восьмою статті 8 цього Регламенту.

Отже, ОСОБА_3, будучи депутатом місцевої ради є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов*язаних з корупцією.

Відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції. України 19.08.2016 №1153/29283 система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для службових осіб, які займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище та другий етап- з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства.

Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.

Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.

Отже, ОСОБА_3, будучи депутатом Київської міської ради VIII скликання, суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, у період часу з 01.01.2017 зобов'язаний у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме отримання ним доходу, придбання (набуття у власність) майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 відповідного 2017 року у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік», з 01 січня 2017 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1600 грн.

Відповідно до договору купівлі-продажу № 8046/2017/534122 від 11.07.2017 ОСОБА_3 продав належний йому на праві власності автомобіль CHEVROLET AVEO, 2008 року випуску, громадянці ОСОБА_6. Загальна вартість автомобіля за цим договором становить всього з 200 000 (двісті тисяч) гривень 00 копійок.

11.07.2017, ОСОБА_6, як власник автомобіля CHEVROLET AVEO, 2008 року випуску зареєструвала його у Регіональному сервісному центрі МВС України у м. Києві №8046 отримавши номерні знаки НОМЕР_1 та фактично отримавши його у власність.

Вартість отриманого доходу від продажу 11.07.2017 рухомого майна, транспортного засобу СНЕУКОЬЕТ АУЕО, 2008 року випуску становила 1 0 000 (двісті тисяч) гривень 00 копійок, що еквівалентно 125 прожитковим мінімумам на одну особу, в розрахунку на місяць для працездатних осіб встановлених на 1 січня 2017 (200 000 / 1600 = 125), та, відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у суб'єкта декларування ОСОБА_3, починаючи з 11.07.2017 виник обов'язок у десятиденний строк з моменту отримання такого доходу подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у даному випадку, є 21 липня 2017 року.

Проте відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб'єкт декларування ОСОБА_3 повідомив про суттєву зміну у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання доходу від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав) від ОСОБА_6, несвоєчасно, лише 22 лютого 2018 року (гіперпосилання на Форму змін, унікальний ідентифікатор документа - https://public.nazk.gov.ua/storage/documents/pdf/7/e/2/f/7e2fb748-51d7-486d-bbb0 -с38dfeb0e604.pdf, тобто значно пізніше кінцевої дати подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Також, відповідно до договору купівлі-продажу квартири №1507 укладеного 28.09.2017 ОСОБА_3 продав (передав у власність) громадянці ОСОБА_7 квартиру за адресою: АДРЕСА_4. Продаж зазначеної квартири вчинено сторонами за ціною 12 045 137 (дванадцять мільйонів сорок п'ять тисяч сто тридцять сім) гривень 65 копійок, які покупець сплатив продавцю у повному обсязі. Право власності на придбану квартиру виникає у покупця з моменту його державної реєстрації.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 28.09.2017 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Мельник Л.С. зареєстровано право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_4 за ОСОБА_7.

Вартість отриманого доходу від продажу 28.09.2017 нерухомого майна, квартири за адресою: АДРЕСА_4 становила 12 045 137 (дванадцять мільйонів сорок п'ять тисяч сто тридцять сім) гривень 65 копійок, що еквівалентно 7 528, 2 прожитковим мінімумам на одну особу, в розрахунку на місяць для працездатних осіб встановлених на 1 січня 2017 (12 045 137 / 1600 = 7 528, 2), та, відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у суб'єкта декларування ОСОБА_3, починаючи з 28.09.2017 виник обов'язок у десятиденний строк з моменту отримання такого доходу подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у даному випадку, є 06 жовтня 2017 року.

Проте відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб'єкт декларування ОСОБА_3 повідомив про суттєву зміну у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання доходу від відчуження нерухомого майна від Сиі єни Олександрівни у сумі 12 045 137 гривень, несвоєчасно, лише 22 лютого 2018 року (гіперпосилання на Форму змін, унікальний ідентифікатор документа https://public.nazk.gov.ua/storage/documents/pdf/с/2/2/1/с221с6b0-5399-40df-bе71-dс64363еd7b6.pdf, тобто значно пізніше кінцевої дати подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Також встановлено, що відповідно договору купівлі-продажу транспортного засобу №8047/2017/654212 від 06 жовтня 2017 року, ОСОБА_3, придбав у власність автомобіль ВМW Х5 М, 2015 року випуску, вартістю 1 784 427 (один мільйон сімсот вісімдесят чотири тисячі двадцять сім) гривень 00 копійок.

06 жовтня 2017 року, ОСОБА_3, як власник зазначеного автомобіля, зареєстрував його у Територіальному сервісному центрі №8047 Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві отримавши номерні знаки НОМЕР_2 та фактично отримав його у власність.

Ціна придбаного рухомого майна - транспортного засобу, автомобіля ВМW Х5 М, 2015 року випуску, становила 1 784 427 (один мільйон сімсот вісімдесят чотири тисячі двадцять сім) гривень 00 копійок, що еквівалентно 1115, 27 прожитковим мінімумам на одну особу, в розрахунку на місяць для працездатних осіб встановлених на 1 січня 2017 (1 784 427 / 1600 = 1 115, 27), та, відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у суб'єкта декларування ОСОБА_3 починаючи з 06.10.2017 виник обов'язок у десятиденний строк з моменту придбання (одержання) такого майна подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті корйстувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua/ Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у даному випадку, є 16 жовтня 2017 року.

Проте відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб'єкт декларування ОСОБА_3 повідомив про суттєву зміну у майновому стані суб'єкта декларування, а саме про придбання 06.10.2017 рухомого майна - транспортного засобу, автомобіля легкового ВМ\У Х5 М, 2015 року випуску, ціною 1 784 427 (один мільйон сімсот вісімдесят чотири тисячі двадцять сім) гривень 00 копійок, несвоєчасно, лише 22 лютого 2018 року (гіперпосилання на Форму змін, унікальний ідентифікатор документа - https://public.nazk.gov.ua/storage/documents/pdf/8/f/c/8/8fс876d8-t136-4d24-9a3e-9f768bf39cc.pdf, тобто значно пізніше кінцевої дати подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Окрім іншого, відповідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_9, 27.12.2017 на підставі договору купівлі-продажу квартири серія та номер 1733 виданого 15.11.2017 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Мельник Л.С., акту прийому-передачі квартири від 27.12.2017 виданого ТОВ «КУА «Імідж Фінанс» (ВЗНПІФ «МІНІСТЕРСЬКИЙ) та ОСОБА_3 зареєстровано право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 46,4 квадратних метрів.

Відповідно до договору купівлі-продажу квартири №1733 укладеного 15.11.2017 між ТОВ «Компанія з управління активами «ІМІДЖ ФІНАНС» код СДРПОУ 38323522, що діє від свого імені в інтересах та за рахунок Венчурного закритого не диверсифікованого пайового інвестиційного фонду «Міністерський» код ЄДРПОУ 23300218, у особі директора Павленка Дмитра В'ячеславовича, з однієї сторони та ОСОБА_9, з другої сторони, останній купив (прийняв у власність) квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, за ціною та у порядку, що передбачені цим договором. За домовленістю сторін, продаж квартири вчиняється за ціною 1 160 928 (один мільйон сто шістдесят тисяч дев'ятсот двадцять вісім) гривень 00 копійок, яку ОСОБА_3 зобов'язався сплатити до двадцять сьомого грудня дві тисячі сімнадцятого року включно, шляхом безготівкового перерахування на поточний рахунок продавця. Право власності на квартиру виникає у покупця з моменту державної реєстрації. Передача квартири продавцем та його приймання покупцем здійснюється за актом прийому-передачі, який підписується представником продавця та покупця.

Згідно платіжного доручення №56756 від 27.12.2017 ОСОБА_3 перерахував на рахунок ТОВ «Компанія з управління активами «ІМІДЖ ФІНАНС» грошові кошти у сумі 1 160 928 (один мільйон сто шістдесят тисяч дев'ятсот двадцять вісім) гривень 00 копійок у якості внеску по договору купівлі продажу квартири від 15.11.2017.

Таким чином, оскільки 27.12.2017 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Мельник Л.С., у тому числі на підставі акту прийому-передачі квартири від 27.12.2017, зареєстровано за ОСОБА_9 право власності на вище вказану квартиру, то з даного часу у нього виникло право власності на останню, що відповідає вимогам договору купівлі продажу- квартири.

Ціна придбаного (набутого у власність) 27.12.2017 нерухомого майна, квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, становила 1 160 928 (один мільйон сто шістдесят тисяч дев'ятсот двадцять вісім) гривень 00 копійок, що еквівалентно 725, 58 прожитковим мінімумам на одну особу, в розрахунку на місяць для працездатних осіб встановлених на 1 січня 2017 (1 160 928 / 1600 = 725, 58), та, відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у суб'єкта декларування ОСОБА_3, починаючи з 27.12.2017 виник обов'язок у десятиденний строк з моменту придбання (одержання) такого майна подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у даному випадку, є 05 січня 2018 року.

Проте відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб'єкт декларування ОСОБА_3 повідомив про суттєву зміну у майновому стані суб'єкта декларування, а саме про придбання (набуття у власність) об'єкта нерухомості квартири у м. Києві загальною площею 46,4 кв.м., вартістю на дату набуття 1 160 928 (один мільйон сто шістдесят тисяч дев'ятсот двадцять вісім) гривень 00 копійок, несвоєчасно, лише 22 лютого 2018 року гіперпосилання на Форму змін, унікальний ідентифікатор документа https://public.nazk.gov.ua/declatation/30371254-1dc9-462e-8aea-00978cd70aa6, тобто значно пізніше кінцевої дати подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52

Так, статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік», з 01 січня 2018 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1762 грн.

При цьому встановлено, що відповідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_9, 15.01.2018 на підставі договору купівлі-продажу квартири серія та номер 1732 виданого 15.11.2017 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Мельник Л.С., акту прийому-передачі квартири від 27.12.2017 виданого ТОВ «Буйфіш Холдінг» та ОСОБА_3 зареєстровано право власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 43,3 квадратних метрів.

Відповідно до договору купівлі-продажу квартири №1732 укладеного 15.11.2017 між ТОВ «Буйфіш Холдінгс» код ЄДРПОУ 34762558, у особі директора Александрова Андрія Станіславовича з однієї сторони та ОСОБА_9, з другої сторони, останній купив (прийняв у власність) квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, за ціною та у порядку, що передбачені цим договором. За домовленістю сторін, продаж квартири вчиняється за ціною 1 083 366 (один мільйон вісімдесят три тисячі триста шістдесят шість) гривень 00 копійок, яку ОСОБА_3 зобов'язався сплатити до двадцять сьомого грудня дві тисячі сімнадцятого року включно, шляхом безготівкового перерахування на поточний рахунок продавця. Право власності на квартиру виникає у покупця з моменту державної реєстрації. Передача квартири продавцем та його приймання покупцем здійснюється за актом прийому-передачі, який підписується представником продавця та покупця.

Згідно платіжного доручення №56814 від 27.12.2017 ОСОБА_3 перерарухвав на рахунок ТОВ «Буйфіш Холдінгс», код ЄДРПОУ 34762558, грошові кошти у розмірі 1 083 366 (один мільйон вісімдесят три тисячі триста шістдесят шість) гривень 00 копійок у якості внеску по договору купівлі продажу квартири від 15.11.2017, АДРЕСА_2

Таким чином, оскільки 15.01.2018 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Мельник Л.С., у тому числі на підставі акту прийому-передачі квартири від 27.12.2017, зареєстровано за ОСОБА_9 право власності на вище вказану квартиру, то з даного часу у нього виникло право власності на останню, що відповідає вимогам договору купівлі продажу- квартири.

Ціна придбаного (набутого у власність) 15.01.2018 нерухомого майна, квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, становила 1 083 366 (один мільйон вісімдесят три тисячі триста шістдесят шість) гривень 00 копійок, що еквівалентно 614,85 прожитковим мінімумам на одну особу, в розрахунку на місяць для працездатних осіб встановлених на 1 січня 2018 (1 083 366 / 1762 = 614,85), та, відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у суб'єкта декларування ОСОБА_3, починаючи з 15.01.2018 виник обов'язок у десятиденний строк з моменту придбання (одержання) такого майна подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у даному випадку, є 25 січня 2018 року.

Проте відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб'єкт декларування ОСОБА_3 повідомив про суттєву зміну у майновому стані суб'єкта декларування, а саме про придбання (набуття у власність) об'єкта нерухомості квартири у м. Києві загальною площею 43,3 кв.м., вартістю на дату набуття 1 160 928 (один мільйон сто шістдесят тисяч дев'ятсот двадцять вісім) гривень 00 копійок, несвоєчасно, лише 22 лютого 2018 року, гіперпосилання на Форму змін, унікальний ідентифікатор документа https://public.nazk.gov.ua/declatation/30371254-1ab6903-a70d-488b-a956-45cecaf06d1, тобто значно пізніше кінцевої дати подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином ОСОБА_3, будучи формально ознайомленим із обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції», мав допускати настання наслідків у вигляді притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, а саме щодо відчуження рухомого та нерухомого майна, а також його придбання у власність, вартістю, що значно перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року та 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року.

У той же час суд вважає твердження прокурора про те, що фактичним моментом виявлення правопорушення, вчиненого ОСОБА_9, слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, а саме 12.03.2018 р. такими що не відповідають вимогам закону, виходячи з наступного.

Як встановлено судом за матеріалами, долученими до протоколу, моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією, вчиненого Турцем В.М., слід вважати у даному випадку 23.02.2018 р., а саме відібрання пояснень за обставинами відчуження та подальшого придбання майна, здійсненого старшим оперуповноваженим УЗЕ в м.Києві Геращенком В.С., за змістом яких вбачається, що у ОСОБА_3 було відібрано пояснення з приводу саме несвоєчаного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані як встановленого факту, оскільки збирання доказів, а в даному випадку отримання пояснень від особи, з метою підтвердження чи спростування обставин, може здійснюватись виключно у випадку виявлення у діях особи ознак адміністративного правопорушення пов*язаного з корупцією.

При цьому слід зауважити, що інкриміновані ОСОБА_3 правопорушення за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, у даному випадку не є триваючим, самі події адміністративного правопорушення у даному випадку є разовими і строк для накладення адміністративного стягнення має обраховуватись з дня його виявлення, як це передбачено ч.3 ст.38 КУпАП.

Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Згідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

У зв'язку із зазначеним суд приходить до висновку, що оскільки з дня виявлення адміністративного корупційного правопорушення, а саме з 23.02.2018 року, минуло понад три місяці, то відповідно до ч.3 ст. 38 КупАП адміністративне стягнення на особу, яка притягується до відповідальності не може бути накладено, а провадження у справі у відповідності до ст.247 п.7 КУпАП підлягає закриттю.

Судовий збір, у зв*язку із закриттям провадження у справі, з винної особи стягненню не підлягає

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 40-1, ч.2 ст.172-6, 221, 247, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законому України «Про запобігання корупції», суд -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч.2 ст. 172-6 КУпАП закрити, у зв*язку із закінченням на час розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м.Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя А.В.Трубніков