Рішення № 74628963, 31.05.2018, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.05.2018
Номер справи
759/14943/17
Номер документу
74628963
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/14943/17

пр. № 2-а/759/106/18

31 травня 2018 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва,

у складі: головуючого Ул'яновською О.В.,

секретаря судового засідання Чернишук К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві адміністративну справу за позовними вимогами ОСОБА_1 до інспектора роти №1 батальйону №3 полку №1 з обслуговування правого берега УПП у м. Києві рядового поліції Тищенка Андрія Олександровича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2017 р. позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, просить суд скасувати постанову АА №118104 від 22.09.2017 по справі про адміністратине правопорушення та закрити справу, постановлену відповідачем про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 182 КУпАП у вигляді адміністративного штрафу у розмірі: 255 грн. 00 коп., оскільки вважає, що відповідачем не наведено доказів на яких грунтується висновок про скоєння позивачем адміністративного правопорушення, зокрема не було зафіксовано покази свідків та не виміряно рівеь шуму за допомогою спеціальних технічних приладів, тому не можна ствердужвати, що рівень шуму перевищував 40ДБА.

Представник позивача у судове засідання не з'явилася, подавши через канцелярію суду заяву про розгляд справи за її відсутності (а.с. 22).

Відповідач у судове засідання не з'явився про день, час та місце розгляду справи повідомленйи належним чином, 24.05.2018 подаві відзив на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позову (а.с. 17-21).

З урахуванням положень ст. 205 КАС України та з метою уникнення затягування розгляду справи суд вважає, що в матеріалах справи, є достатньо даних про права та взаємовідносини сторін по справі для її розгляду по суті за сторін.

Суд, всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає встановленими такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку. Основними засадами (принципами) адміністративного судочинства є: верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі; обов'язковість судового рішення; забезпечення права на апеляційний перегляд справи; забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у випадках, визначених законом; розумність строків розгляду справи судом; неприпустимість зловживання процесуальними правами; відшкодування судових витрат фізичних та юридичних осіб, на користь яких ухвалене судове рішення.

Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до оспорюваної позивачем постанови, постановленої відносно нього за ст. 182 КУпАП, ОСОБА_1 біля 01 год. 40 хв. проводив будівельні роботи за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, 44, що супроводжувалися шумом таким чим він порушив спокій громадян та ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (а.с. 5).

Проведення будівельних робіт здійснювалися за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, 44, на підставі Дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ115163481930, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України 13.12.2016 (а.с. 6, 7).

Згідно зі ст. 182 КУпАП, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

В оспорюваній постанові взагалі не викладено обставин і не зазначено конкретних правових доказів, які б свідчили про створення позивачем саме шкідливого впливу шуму, який порушив спокій громадян і яких конкретно громадян та чим конкретно це підтверджується.

Згідно з ч. 1 - ч. 3 ст. 77 КАС України, 1. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. 2. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. 3. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідач не надав суду конкретних правових доказів правомірності свого рішення про накладення на позивача адміністративного стягнення, оскільки дозвіл на підставі якого проводился ремонтні роботи не встанволює обмеження у проведенні будівельних робіт.

Згідно приписів ч. 1 ст. 284 КупАП по справі про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: про накладення адміністративного правопоуршення, про застосування заходів впливу, передбачених ст. 24-1 цього кодексу; про закриття справи. На підставі чого постанову про закриття провадження виносить той орган чи посадова особа, який здійснював розгляд справи про адміністративне правопорушення.

У даному випадку, враховуючи положення ст. 222 КУпАП уповноваженою особою на здійснення розгляду справи про адміністивне правопорушення відносно позивача є інпектор поліції, який має спеціальне право, а тому, до його компетенції належить закриття справи про адміністративне правопорушення.

Враховуючи викладені обставини, оцінюючи всі досліджені судом докази в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача в частині скасуванян постанвои є обґрунтованими, доведеними і не спростованими відповідачем у справі, в зв'язку з чим позов підлягає частковому задоволеню.

При подачі позову позивач був звільнений від сплати судового збору, тому, відповідно до положень ст. 288 КУпАП та 139 КАС України, судові витрати в даному конкретному випадку, покладаються на рахунок Державного бюджету України.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 182, 222, 248, 284 ст.ст. 2, 8, 9, 73-77, 139, 241-246, 250, 286, 295 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до інспектора роти №1 батальйону №3 полку №1 з обслуговування правого берега УПП у м. Києві рядового поліції Тищенка Андрія Олександровича про скасування постанови про адміністративне правопорушення задовольнити частково.

Скасувати постанову АА №118104 від 22.09.2017 по справі про притягнення до адміністративного правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 182 КУпАП та накладення адміністративного правопорушення стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн 00 коп.

Судові витрати покласти на рахунок Державного бюджету України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: О.В. Ул'яновська

Повний текст судового рішення складено 31.05.2018.