
Справа № 522/8054/18
Провадження 3/522/4576/18
П О С Т А Н О В А
Іменем України
04 червня 2018 року ОСОБА_1
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Коваленко В.М., за участю прокурора Острик О.В., особи, стосовно якої складено протокол – ОСОБА_2, розглянувши у судовому засіданні протокол про адміністративне корупційне правопорушення стосовно:
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець
с. Покровськ, Свердловської області, Росія
громадянина України, пенсіонера, офіційно
не працевлаштованого , мешкає за адресою:
м.Одеса, вул. Спиридонівськка, 12.кв. 17
раніше не судимого,-
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, перебуваючи на посаді начальника сектора ведення договірної роботи відділу договірної роботи та конкурсних торгів Відокремленого підрозділу «Південна електроенергетична система» ДП «НЕК» «Укренерго» (код ЄДРПОУ 23208938, Одеська обл., м. Одеса, вул. Коблевська, 11), (далі - ВП «Південна ЕС»), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перебуваючи в статусі особи яка припиняє діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України з 30.06.2017 року, згідно наказу ВП «Південна ЕС» № 326-к від 14.06.2017, як суб’єкт декларування, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав 24.07.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до абз. 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
18.05.2015 року, відповідно до наказу № 216-к ВП «Південна ЕС», ОСОБА_3 було призначено на посаду начальника сектора ведення договірної роботи відділу договірної роботи та конкурсних торгів ВП «Південна ЕС», із робочим місцем в м. Одесі по вул. Коблевська, 11, кабінет № 404.
Згідно наказу ВП «Південна ЕС» № 326-к від 14.06.2017, гр. ОСОБА_3 було звільнено з посади начальника сектора ведення договірної роботи відділу договірної роботи та конкурсних торгів ВП «Південна ЕС» з 30.06.2017 року, на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України.
Відповідно до абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Відповідно до ч. 1, п. 2, підпункту «а», ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктами, особами, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на яких поширюються дія Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.
Відповідно до Роз’яснення НАЗК щодо визначення суб’єктів декларування, передбачених пунктами 2, 3 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (щодо посадових осіб юридичних осіб публічного права від 20.03.2017 року, розміщеного на офіційному Інтернет-сайті НАЗК за посиланням https://nazk.gov.ua/news/rozyasnennya-nazk-shchodo-vyznachennya-subyektiv-deklaruvannya-posadovyh-osib-yurydychnyh-osib), згідно статті 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_2 , відповідно п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язаний був подати е-декларацію не пізніше встановленого Законом строку, тобто не пізніше 30.06.2017.
Так, ОСОБА_2, як особа, зазначена у підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, був зобов’язаний своєчасно повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції ( далі НАЗК ) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 будучи посадовою особою юридичної особи публічного права яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обіймаючи в минулому посаду начальника сектора ведення договірної роботи відділу договірної роботи та конкурсних торгів Відокремленого підрозділу «Південна електроенергетична система» ДП «НЕК» «Укренерго», вчинив дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є – невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
В ході перевірки виявлено, що ОСОБА_2 подавав вказану декларацію лише 24.07.2017 року.
Дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру (лист Національного агентства з питань запобігання корупції № 93-05/4886/17 від 02.03.2017).
В судовому засіданні, ОСОБА_2, визнав вину у вчиненні вказаного правопорушення та пояснив, що затримання подання декларації було пов’язано зі зайнятістю та не знанням антикорупційного законодавства.
Факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_2 до Національного агентства з питань запобігання корупції також підтверджується:
- поясненнями ОСОБА_2;
- рапортом про закінчення перевірки від 08.05.2018р. та встановлення в діях ОСОБА_2, складу правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
-витягом з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_2, 24.07.2017 декларації (декларація після звільнення).
- іншими зібраними матеріалами , які додані до протоколу.
Таким чином своїми діями ОСОБА_4 будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Датою виявлення правопорушення є дата зібрання всіх матеріалів перевірки, що підтверджують факт скоєння правопорушення (рапорт від 08.05.2018 ) та складання адміністративного протоколу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, пояснення особи, відносно якої складено протокол, приходжу до висновку, що ОСОБА_2, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженого на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини, майнового стану, вважаю необхідним накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 10, 24, 38, 173, 221, 268, 283, 284 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, України, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі – 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень на користь держави.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» за редакцією від 01.01.2018 року, стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 352 грн. 40 копійок на користь держави.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси протягом 10 діб.
Суддя:
04.06.2018