
Справа № 490/2838/18
н\п 3/490/2221/2018
Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2018 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г. В., розглянувши протокол про вчинення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянином України, не працюючим, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
08.04.2018 року відносно водія ОСОБА_1 було складено протокол серії БД № 152010 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відповідно до якого 08.04.2018 року о 05 год. 00 хв. в м. Миколаєві по вул. Ульянових, 38 він керував транспортним засобом ВАЗ 2105 д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння (млява мова, тремтіння пальців рук, різкий запах алкоголю з порожнини роту). При цьому, огляд на стан сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків, в установленому законом порядку, за допомогою газоаналізатора "Драгер", де результат тесту становив 1,8 проміле, тобто водій знаходився в стані алкогольного сп'яніння.
08.04.2018 року відносно водія ОСОБА_1 також було складено протокол серії БД № 152013 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, згідно з яким 08.04.2018 року о 04 год. 40 хв. в м. Миколаєві по вул. Мала Тернівська (Тернівка), 77, він керував транспортним засобом ВАЗ 2105 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини роту, невнятна мова). На місці зупинки відмовився проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою технічного засобу газоаналізатор "Драгер", а також від проходження огляду на стан сп'яніння, в установленому законом порядку, в МОНД.
Постановою суду від 03.05.2018 року вказані протоколи про адміністративні правопорушення були об'єднані в одне провадження.
У судове засідання ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлений про дату і час, не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 266 КУпАП закріплено, що огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться працівником поліції у присутності 2 свідків з використанням спеціальних технічних засобів. В разі незгоди водія на такий порядок, огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Огляд особи на стан алкогольного сп'яніння, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, у присутності двох свідків. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Розділом ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортнихзасобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 9 листопада 2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858 закріплено, що за наявності ознак, поліцейський проводить огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп'яніння.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пункт 2.9 "а" Правил дорожнього руху України вказує на те, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 152010, 08.04.2018 року о 05 год. 00 хв. в м. Миколаєві по вул. Ульянових, 38, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2105 д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння (млява мова, тремтіння пальців рук, різкий запах алкоголю з порожнини роту). При цьому, огляд на стан сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків, в установленому законом порядку, за допомогою газоаналізатора "Драгер", де результат тесту становив 1,8 проміле, тобто водій знаходився в стані алкогольного сп'яніння.
Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, доданого до протоколу, вказали, що ОСОБА_1, маючи явні ознаки алкогольного сп'яніння, що виражалось запахом алкоголю з порожнини роту, млявою мовою та тремтінням пальців рук, пройшов огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою алкотестера "Drager". Після проведення тесту показання становили 1.80 проміле, з якими останній погодився.
За викладених обставин суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушив п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України за протоколом серії БД № 152010 від 08.04.2018 року та його дії слід кваліфікувати як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до протоколу серії БД № 152013,08.04.2018 року о 04 год. 40 хв. в м. Миколаєві по вул. Мала Тернівська (Тернівка), 77, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 2105 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини роту, невнятна мова). На місці зупинки відмовився проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою технічного засобу газоаналізатор "Драгер", а також від проходження огляду на стан сп'яніння, в установленому законом порядку, в МОНД.
В письмових поясненнях протоколу ОСОБА_1 зазначив, що вживав пиво, тому відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, в письмових поясненнях, доданих до протоколу, вказали, що ОСОБА_1, маючи явні ознаки алкогольного сп'яніння, що виражалось різким запахом алкоголю з порожнини роту та невнятною мовою, відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки автомобіля за допомогою технічного засобу газоаналізатор "Драгер", а також від проходження огляду на стан сп'яніння, в установленому законом порядку, в МОНД.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України за протоколом серії БД № 152013 від 08.04.2018 року та його дії слід кваліфікувати як вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме: відмова водієм від проходження медичного огляду на стан сп’яніння у встановленому Законом порядку.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, а саме те, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, чим в свою чергу створював підвищену загрозу для життя і здоров'я інших учасників дорожнього руху, за такого вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 33, ч. 1 ст. 130, ст. ст. 266, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП за протоколом серії БД № 152010 від 08.04.2018 року та серії БД № 152013 від 08.04.2018 року, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок № 31111149700001, ОКПО 37992030, отримувач державний бюджет Центрального району, код 21081300, банк УДК у Миколаївській області, МФО 826013.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
Грошові кошти у розмірі 352 грн. 40 коп. в рахунок сплати судового збору перерахувати на розрахунковий рахунок №31219206700006, одержувач УК у м.Миколаїв/Центральний район/22030001, код одержувача 37992781, банк одержувача ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013.
Строк пред'явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів.
СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН