Постанова № 74616295, 11.06.2018, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2018
Номер справи
567/1469/17
Номер документу
74616295
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Справа № 567/1469/17

ПОСТАНОВА

іменем України

"11" червня 2018 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Шевчук С.М.

ОСОБА_1,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області на рішення Острозького районного суду Рівненської області від "24" січня 2018 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії ,

суддя в 1-й інстанції - Панчук М.В.,

час ухвалення рішення - не зазначено,

місце ухвалення рішення - м.Острог,

дата складання повного тексту рішення - 30.01.2018р

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити дії, в якому просив:

визнати протиправним та скасувати рішення Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області щодо відмови ОСОБА_2 у зарахуванні до стажу роботи періодів з 01.01.1996р по 20.04.2000р в КСП "Світанок", яке було реорганізоване 13.12.1999р в СГПП "Мощаницьке" с.Мощаниця Острозького району Рівненської області, з 01.01.2004р по 15.03.2004р в Острозькому МДСОК "Корчагінець" та з 22.10.2004р по 12.06.2005р в УМТЗ "ЕАБК ВАТ "Енергія", та у відмові у призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком, відповідно до п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за заявою від 17.10.2017р.;

зобов'язати Корецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_2 періоди роботи з 01.01.1996р по 20.04.2000р в КСП "Світанок", яке було реорганізовано 13.12.1999р в СГПП "Мощаницьке" с.Мощаниця Острозького району Рівненської області, з 01.01.2004р по 15.03.2004р в Острозькому МДСОК "Корчагінець" та з 22.10.2004р по 12.06.2005р в УМТЗ "ЕАБК ВАТ "Енергія", та призначити ОСОБА_2 пенсію за віком, відповідно до п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 17.10.2017р

Рішенням Острозького районного суду Рівненської області від 24 січня 2018р позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області щодо відмови ОСОБА_2 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за заявою від 17.10.2017р., у зв'язку з відсутністю загального стажу роботи 26 років 6 місяців.

Зобов'язано Корецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_2 151 (сто п'ятдесят один) людино-день, відпрацьованих за періоди лютий-травень 1999 року та вересень-грудень 1999 року в КСП "Світанок", яке було реорганізовано 13.12.1999р в СГПП "Мощаницьке" с.Мощаниця Острозького району Рівненської області, період роботи з 01.01.2004р по 15.03.2004р в Острозькому МДСОК "Корчагінець" та з 22.10.2004р по 12.06.2005р в УМТЗ "ЕАБК ВАТ "Енергія", та призначити ОСОБА_2 пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно до п. "б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 17.10.2017р.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Острозького районного суду Рівненської області від 24 січня 2018р та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору.

Позивачем подано до суду відзив на апеляційну скаргу відповідача, в якому просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги відповідача.

Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач 17.10.2017р звернувся до Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України для призначення пенсії (а.с.82).

Відповідно до паспорта МЮ 296173, виданого 28.05.2012р Острозьким МВ УМВС України в Рівненській області (а.с.9), ОСОБА_2 народився 15 жовтня 1961 року та на момент подачі заяви про призначення пенсії 17.10.2017р досяг 56-ти років.

Листом від 21.11.2017р за №2850 відповідач повідомив позивача, що йому відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" із-за відсутності загального стажу роботи 26 років 6 місяців. Станом на 17.10.2017р стаж роботи становить 25 років 03 місяці 07 днів та не зараховано періоди роботи з 01.01.2004р по 15.03.2004р в Острозькому МДСОК "Корчагінець" та з 22.10.2004р по 12.06.2005р в УМТЗ "ЕАБК ВАТ "Енергія", через відсутність даних про страховий стаж за дані періоди в реєстрі застрахованих осіб. Як вбачається із розрахунку стажу ОСОБА_2 , №п/с 747 (а.с.83), розрахункових книг за 1996-1998 рр (а.с.86-163), за 1996 рік зараховано 31 л/днів стажу роботи у колгоспі за 1997 рік 74 л/днів із нарахуванням заробітної плати та відрахуванням обов'язкових платежів, разом з тим, відомості щодо відпрацьованих л/днів за період з 1998 по 2000 рр. у такому колгоспі згідно даного розрахунку стажу ОСОБА_2 , №п/с 747 відсутні.

Не погодившись із відмовою відповідача у зарахуванні пільгового стажу та призначенні пенсії на пільгових умовах, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що в ході судового розгляду підтверджено право позивача на призначення пенсії відповідно до "б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Колегія суддів не погоджується із вказаним висновком суду першої інстанції виходячи з наступного.

З трудової книжки БТ-І №3991935, дата заповнення першої сторінки 01.12.1978р (а.с.10-16), вбачається, що ОСОБА_2 21.04.1986р прийнятий в члени колгоспу ім.Куйбишева на роботу трактористом (запис № 10), 04.02.1992р колгосп ім.Куйбишева реорганізовано у КСП "Світанок" із переведенням ОСОБА_2 на роботу (запис № 11), 13.12.1999р КСП "Світанок" реорганізовано у СГПП "Мощаницьке" із прийняттям ОСОБА_2 на роботу (запис № 12), 20.04.2000р ОСОБА_2 звільнений з роботи згідно ст.36 п.1 КЗпП України за згодою сторін (запис № 13), 17.12.2003р ОСОБА_2 зарахований на посаду робітника по обслуговуванню будівель і споруд у Острозький МДСОК "Корчагінець" (запис №16) та 15.03.2004р звільнений з роботи за власним бажанням, згідно ст.38 КЗпП України (запис №17), 22.10.2004р ОСОБА_2 прийнятий на роботу охоронцем в УМТЗ "ЕАБК "ВАТ "Енергія" (запис № 18) та 02.06.2005р звільнений за згодою сторін ст.36 п.1 КЗпП України (запис №19), з огляду на що, наявні записи щодо перебування у трудових відносинах позивача із вказаними юридичними особами у спірні періоди.

Згідно довідок №970 від 02.11.2016р та №1011 від 12.10.2017р, виданих Мощаницькою сільською радою Острозького району Рівненської області (а.с.22, 23), згідно розрахункових книг ОСОБА_2 працював у колгоспі ім.Куйбишева та у 1996р відпрацював 31 л/днів, 1997р 74 л/днів, та з 1998р по 2000р не відпрацював жодного л/дня. Дані розрахункові книги колгоспу ім.Куйбишева за період з 1959 по 2004рр були передані ТзОВ "Захід-Агро" 23.06.2015р актом № 2 прийому-передачі документів на постійне зберігання Мощаницькій сільській раді Острозького району Рівненської області (а.с.75), довідки №971 від 02.11.2016р, №1038 від 23.10.2017р, видані Мощаницькою сільської ради Острозького району Рівненської області (а.с.85, 24).

Розрахункові книги перебували у ТзОВ "Захід-Агро", як юридичної особи, яка створена на базі правонаступників колгоспу ім.Куйбишева, у зв'язку із тим, що колгосп ім.Куйбишева, згідно протоколу №1 від 04.02.1992р перейменовано у КСП "Світанок", яке згідно протоколу № 2 від 13.12.1999р перейменовано у СГПП "Мощаницьке", в подальшому наказом №20 від 01.11.2001р перейменований у СГПП "Світанок", що 01.06.2002р, згідно договору оренди, перейменовано ТзОВ АПК "Обрій", на базі якого створено СПП "Лан", згідно наказу №1 від 10.10.2003р, на базі якого, відповідно до наказу №1 від 01.10.2004р створено ТзОВ "Захід-Агро", що підтверджується довідками Мощаницької сільської ради Острозького району Рівненської області №972 від 02.11.2016р, №34 від 11.01.2018р, архівною довідкою №Г-11/06-25 від 15.01.2018р, виданою Державним архівом Рівненської області (а.с.86, 74, 77).

Відповідно до розрахункової книги за 1999 рік СГПП "Світанок" (а.с.164-189), ОСОБА_2, табельний номер 94, за лютий відпрацював 12 л/днів, за березень 27 л/днів, за квітень 26 л/днів, за травень 25 л/днів, за вересень 13 л/днів, за жовтень 11 л/днів, за листопад 24 л/днів, за грудень 13 л/днів, а всього 151 л/днів, з нарахуванням заробітної плати та відрахуванням обов'язкових платежів.

Згідно архівної довідки Державного архіву Рівненської області від 15.01.2018р №Г-12/06-25 (а.с.78) ОСОБА_2 був прийнятий на роботу ветеринарним санітаром з 01.12.1996р на підставі рішення засідання правління КСП «Світанок» Острозького району від 26.12.1996р (протокол № 12). Дана архівна довідка сформована на підставі Ф.Р.-1688, оп. 2, спр. 5, арк. 30, 33 зв.

Згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії РВ №0181168 від 30.05.2001р (а.с.20), про те, що позивач має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства "Світанок" СГПП "Мощаницьке" с.Мощаниця Острозького району відповідно до списку осіб, які мають право на майновий пай, затвердженого зборами співвласників 14.02.2001р та державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_2 серії ЯВ №215382, виданого 03.10.2008р (а.с.21) ОСОБА_2 отримав у власність земельну ділянку як член колективного сільськогосподарського підприємства "Світанок", реорганізованого у СГПП "Мощаницьке" с.Мощаниця Острозького району.

Як вбачається із індивідуальної відомості про застраховану особу ОСОБА_2, №обл.картки БКСР790122, форми ОК-5 (а.с.35-36), наявні відомості про сплату страхових внесків страхувальником Позаміським дитячим закладом оздоровлення та відпочинку "Острозький дитячий санаторно-оздоровчий комплекс "Корчагінець" із встановленням страхового стажу з першого по третій місяць 2004 року.

Відповідно до архівної довідки про заробітну плату для обчислення пенсії Виконавчого комітету Нетішинської міської ради Хмельницької області №128 від 11.09.2017р (а.с.25), виданої ОСОБА_2, зазначено, що його заробіток, який враховується при обчисленні пенсії, отриманий у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Управління матеріально-технічного забезпечення "Енергоатомбудкомплект" становить у 2004 році: за жовтень 95,76 грн., за листопад 264,21 грн., за грудень 280,25 грн., а у 2005 році: за січень 293,86 грн., за лютий 282,72 грн., за березень 246,23 грн., за квітень 318,13 грн., за травень 314,64 грн., за червень 150,37 грн., та вказано, що на усі виплати нараховані страхові внески (єдиний внесок), що повністю відповідає відомостям, вказаним у розрахункових листках за вказані періоди (а.с.26-34). Підстава формування вказаної архівної довідки фонд №51, опис 1, справа №55, 58. Та з розрахункових листків вбачається, що роботодавець повідомляв позивача про утримання із заробітної плати платежів: 104 на безробіття, 106 пенсійний фонд 1%, соцстрах 0,5%, прибут.податок, проф.внески, та позивач не заперечував щодо отримання від роботодавця таких розрахункових листків та ознайомлення із нарахованими розмірами заробітної плати з зазначеними відрахуваннями.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Згідно п.п.1 п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-У1, який набрав чинності з 1 січня 2004 року, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до п."б" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок.

Частини 1, 2 ст. 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачають, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

Відповідно до ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначеної норми Закону, Постановою Кабінету Міністрів України №637 від 12 серпня 1993 року затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки чи відповідних записів в ній (далі за текстом-Порядок).

Пунктами 1, 2 Порядку передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

За пунктом 20 Порядку у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Згідно пункту 23 Порядку, документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою.

Як вбачається із трудової книжки ОСОБА_2, в період з 1986 по 2000рр він перебував у трудових відносинах із колгоспом ім.Куйбишева, в подальшому неодноразово реорганізованого, однак, як встановлено судом першої інстанції з довідок Мощаницької сільської ради та розрахункових книг, що останній не виконував встановленого мінімуму трудової участі в даному громадському господарстві, а відтак відповідач врахував час роботи за фактичною тривалістю.

Підставою для визнання підтвердження наявності зазначеного стажу слугувало те, що в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 підтвердила, що в січні 2018 року при огляді розрахункових книг, виявила помилку. Проте у видану раніше довідку №1011 від 12.10.2017 року виправлень не вносила та не повідомляла при цьому Пенсійний фонд про внесення нею недостовірних даних і не внесення виявлених в січні 2018 про відпрацьовані позивачем 151 людино-днів в 1999 році не повідомляла, повідомивши про цей факт лише в судовому засіданні.

При цьому підприємством раніше видану довідку не визнано неправомірною і не видано нову довідку про трудовий стаж, яка повинна бути підписана та засвідчена у відповідності до вимог пункту 23 Порядку.

Відтак, колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції про підтвердження наявності 05 місяців 29 днів трудового стажу, відпрацьованого у КСП «Світанок», який реорганізовано в СГПП "Мощаницьке".

Колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції про наявність підстав для зарахування 02 місяці 15 днів трудового стажу, відпрацьованого у Острозькому МДСОК "Корчагінець".

Відповідно до ч.1 ст.24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

З вказаного вбачається, що для зарахування періоду роботи до страхового стажу необхідною та обов'язковою умовою є сплата страхових внесків за вказаний період.

За приписами ч.6 ст.20 Закону №1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (ч.12 ст.20 Закону №1058).

Згідно ч.1 ст.16 Закону №1058 застрахована особа має право, зокрема, отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, у тому числі в письмовій формі; вимагати від страхувальника сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку.

Статтею 21 Закону №1058-IV врегульовані питання персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Так, абзацом другим частини першої статті 21 Закону №1058-IV передбачено, що персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок ведення якого встановлюється Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

На кожну застраховану особу відкривається персональна облікова картка, в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та офіційно повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) (частина друга статті 21 Закону № 1058-IV.

Персональна облікова картка застрахованої особи повинна містити такі відомості: частина персональної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробітну плату (дохід) та розмір сплачених страхових внесків: ідентифікаційний номер страхувальника; рік, за який внесено відомості; розмір страхового внеску до Пенсійного фонду за відповідний місяць; сума сплачених страхових внесків до Пенсійного фонду за відповідний місяць; страховий стаж; ознака особливих умов праці, які дають право на пільги в пенсійному забезпеченні; сума заробітної плати (грошового забезпечення, доходу), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць; сума доходу (прибутку) осіб, які провадять підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок) (пункт 2 частини третьої статті 21 Закону №1058-IV).

Персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок ведення якого встановлюється Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відомості про застрахованих осіб подаються до територіального органу пенсійного фонду роботодавцями (страхувальниками), відповідними підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують цим особам заробітну плату, грошове забезпечення (заробіток), допомогу.

Відповідно до частини 2 статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058-IV від 09.07.2003 року, відомості, що містяться в системі персоніфікованого обліку, використовуються виконавчими органами Пенсійного фонду для визначення розміру, перерахунку та індексації пенсійних виплат, передбачених цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Отже, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог Закону №1058-IV за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб є підставою для призначення пенсії.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про підтвердження наявності 07 місяців 12 днів трудового стажу, відпрацьованого в УМТЗ "ЕАБК "ВАТ "Енергія".

Із трудової книжки позивача встановлено, що останній перебував у трудових відносинах із УМТЗ "ЕАБК "ВАТ "Енергія" з 22.10.2004р по 02.06.2005р

Однак страховий стаж за спірний період не підтверджений персоніфіцированими відомостями за спірний період.

Відтак суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про включення цього періоду до страхового стажу.

З урахуванням наведеного суд апеляційної інстанції зазначає, що пенсійних орган, за відсутності наявності належним чином оформленої довідки позивача та відомостей з системи «Персоніфікований облік», мав правові підстави відмовляти позивачу у зарахуванні спірних періодів до страхового стажу позивача.

З огляду на викладені обставини у сукупності колегія суддів вважає, що з матеріалів справи не встановлено, а позивачем не доведено, що він набув права на призначення пільгової пенсії за віком згідно з п."б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а тому відповідач правомірно відмовив позивачу у призначенні пенсії на пільгових умовах.

У відповідності із ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно ч.1 ст.317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Зважаючи на те, що рішення суду першої інстанції є незаконним та необґрунтованим, що призвело до неправильного вирішення справи, постанову суду першої інстанції належить скасувати і прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.

Керуючись статтями 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ

Апеляційну скаргу Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області задовольнити, рішення Острозького районного суду Рівненської області від "24" січня 2018 р. скасувати.

Прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Є.М. Мацький

судді: С.М. Шевчук

ОСОБА_1

Повне судове рішення складено "11" червня 2018 р.