
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
12 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/3939/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -ОСОБА_1суддів -ОСОБА_2 ОСОБА_3перевіривши апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року у справі № 809/387/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов"язання до їх вчинення,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_4 до Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов"язання до їх вчинення.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області подало апеляційну скаргу.
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам ст.296 КАС України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7770102792616 копію зазначеної ухвали скаржник отримав 29 травня 2018 року.
У встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, 31 травня 2018 року направлено на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільно-процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 р. змінено ст.5 Закону України "Про судовий збір", а саме виключено п.19 ч.1 ст.5 про звільнення від сплати судового збору органів виконавчої влади Автономної республіки Крим, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення.
Крім цього, зазначає, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" не затверджено бюджетних призначень для сплати судового збору Управлінням соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області під час ведення претензійно-позовної роботи і самої програми на сплату судових зборів в управлінні не передбачено.
Кошторисом апелянта на 2018 рік видатки на сплату судового збору не затверджені.
Перевіривши доводи клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд апеляційної інстанції вважає, що у його задоволенні слід відмовити з наступних підстав.
Так, положеннями ч.1 ст.133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За правилами ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
При вирішенні питання про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору суд виходить із того, що ч.1, 2 ст.8 ЗУ “Про судовий збір” передбачено те, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у ч. 1 цієї статті.
Право на звільнення від сплати судового збору мають у тому числі і бюджетні установи, однак, якщо вони діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не може слугувати підставою для звільнення від сплати судового збору.
За наведених обставин підстави для звільнення відсутні, у зв’язку з чим в задоволенні клопотання Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції слід відмовити.
Згідно з ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 296 цього Кодексу, застосовуються положення ст.169 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на викладене, суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути скаржнику.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги у цій справі відмовити.
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації Івано-Франківської області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2018 року у справі № 809/387/18 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач ОСОБА_1 Судді ОСОБА_2 ОСОБА_3