
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 816/1409/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 /надалі - позивач/ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області /надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області/ про визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року, починаючи з 01 січня 2016 року та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року, починаючи з 01 січня 2016 року та провести виплату різниці недоотриманої пенсії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, як колишній працівник органів внутрішніх справ, має право на перерахунок та виплату пенсії у зв'язку із підвищенням розміру грошового забезпечення поліцейських, однак, відповідач листом відмовив у такому перерахунку та виплаті з посиланням на те, що постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2017 року у справі №553/773/17 не було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії /а.с. 5-14/.
У відзиві на позов відповідач зазначив, що управління не наділене повноваженнями щодо призначення (перерахунку) пенсії з грошового забезпечення, яке не визначене уповноваженими органами силових структур; що рішення про відмову у перерахунку пенсії на виконання своєї владної управлінської функції відповідачем не приймалось, а лише надавалась відповідь на звернення громадянина у порядку, встановленому Законом України "Про звернення громадян"; що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області №35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсії особам, звільненим з військової служби та деяким іншим категоріям осіб", а тому не може бути підставою для перерахунку пенсії позивача та що позивачу проведено перерахунок пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року, та виплату пенсії за січень-квітень 2018 року з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 /а.с. 40-41, 45/.
Встановивши обставини справи, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та які мають значення для вирішення справи по суті, оцінивши докази, якими підтверджені встановлені обставини, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ і на даний час є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" /а.с. 32, 49/.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2017 року у справі №553/773/17, що набрала законної сили, апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково: скасовано постанову Ленінського районного суду м. Полтава від 11 вересня 2017 року по справі № 553/773/17 та прийнято нову постанову, якою зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про відповідний розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 про основні та додаткові види грошового забезпечення встановлених Постановою Кабінету Міністрів України №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», в якій також зазначити про розміри виплати матеріальної допомоги на оздоровлення за останні 24 місяці перед звільненням /а.с. 15-19/.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 грудня 2017 року у справі №553/773/17 роз'яснено, що до довідки, яку зобов'язана Ліквідаційна комісія УМВС України в Полтавській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про відповідний розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 про основні та додаткові види грошового забезпечення підлягають включенню у тому числі такі показники як: премія, надбавка за особливо важливі завдання, надбавка за оперативно розшукову діяльність та в тих розмірах, які ОСОБА_1 мав на момент виходу та призначення йому пенсії, а також розміри виплати матеріальної допомоги на оздоровлення за останні 24 місяці перед звільненням /а.с.20-21/.
На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області видано ОСОБА_1 довідку №35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року про те, що відповідно до постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 грудня 2017 року у справі №553/773/17 розміру грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою старшого слідчого відділу СУ УМВС України в Полтавській області, а саме: посадовий оклад - 2600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції - 2200,00 грн, надбавка за вислугу років (40%) - 1920,00 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 1458,00 грн, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 475,00 грн, премія - 1017,30 грн, розмір матеріальної допомоги на оздоровлення за останні 24 місяці перед звільненням - 278,99 грн, всього - 9949,29 грн /а.с. 62/.
29 березня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перерахунок його пенсії з 01 січня 2016 року на підставі довідки від 15 січня 2018 року №35/115/39/01-18 у зв'язку із підвищенням розміру грошового забезпечення поліцейським /а.с. 61/.
Листом від 02 квітня 2018 року за №638/Б-03 позивача повідомлено про те, що вказану довідку від 15 січня 2018 року №35/115/39/01-18 Головне управління ПФУ України в Полтавській області отримало, однак підстав для перерахунку згідно наданої довідки немає, оскільки постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2017 року у справі №553/773/17 не містить зобов'язань щодо здійснення перерахунку пенсії позивача та перерахунок /а.с. 63/.
Не погодившись з цим, позивач звернувся до суду з позовом про зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки від 15 січня 2018 року №35/115/39/01-18, починаючи з 01 січня 2016 року.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України /пункт 6 частини 1 статті 92 Конституції України/.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з частиною 4 статті 63 цього Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, законом передбачений обов'язок перерахунку пенсій у випадку підвищення грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.
У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VIII втратив чинність Закон України "Про міліцію", при цьому підлягали ліквідації органи міліції.
Разом з тим, законодавець у пункті 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" передбачив, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Також Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною 3, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Водночас частиною 18 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", серед іншого, передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Згідно з частинами 2, 3 статті 51 цього Закону перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців /частина 2/.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком /частина 3/.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 /у редакції, яка діяла на момент отримання відповідачем довідки/, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Таким чином, підставою для перерахунку пенсії є рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідної категорії осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 року № 988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Цією ж постановою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.
Відповідно до вказаної постанови грошове забезпечення поліцейських є вищим від раніше встановленого грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. А відтак, позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів та розмірів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських.
Харківським апеляційним адміністративним судом у постанові від 22 листопада 2017 року у справі №553/773/17, що набрала законної сили і є обов'язковою до виконання на території України усіма державними органами, надавав оцінку видам та розміру грошового забезпечення, на які має право позивач станом на 01 січня 2016 року, та зобов'язав Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про відповідний розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 про основні та додаткові види грошового забезпечення встановлених Постановою Кабінету Міністрів України №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», в якій також зазначити про розміри виплати матеріальної допомоги на оздоровлення за останні 24 місяці перед звільненням /а.с. 15-19/.
На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на ім'я ОСОБА_1 складено довідку №35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року про те, що відповідно до постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 грудня 2017 року у справі №553/773/17 розміру грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою старшого слідчого відділу СУ УМВС України в Полтавській області, а саме: посадовий оклад - 2600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції - 2200,00 грн, надбавка за вислугу років (40%) - 1920,00 грн, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 1458,00 грн, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 475,00 грн, премія - 1017,30 грн, розмір матеріальної допомоги на оздоровлення за останні 24 місяці перед звільненням - 278,99 грн, всього - 9949,29 грн /а.с. 18-22/.
Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, а довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 15 січня 2018 року №35/115/39/01-18 видана ОСОБА_1 Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на виконання постанови Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2017 року у справі №554/9666/17, яка набрала законної сили, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі такої довідки.
У ході розгляду справи судом встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу не проведений з 01 січня 2016 року саме з вини відповідача. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимоги статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Викладений у листі від 02 квітня 2018 року № 638/Б-03 довід відповідача про те, що підстав для перерахунку пенсії немає, оскільки постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2017 року у справі №554/9666/17 не було зобов'язано Головне управління здійснити перерахунок пенсії, суд вважає непереконливим з огляду на те, що обов'язок здійснити перерахунок пенсії передбачений вимогами законодавства.
Також суд відхиляє мотив відповідача, що полягає у його незгоді зі змістом довідки про розмір грошового забезпечення №35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року, з огляду на те що така незгода фактично є незгодою із постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2017 року у справі №554/9666/17, яка набрала законної сили і є обов'язковою до виконання у силу частини 1 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України.
Щодо посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року № 103, якою встановлений новий порядок перерахування та виплати пенсії пенсіонерам ОВС, суд зазначає наступне.
На момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії та на момент складання і видачі довідки № 35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року вказана постанова прийнята ще не була. Доказів того, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області № 35/115/39/01-18 від 15 січня 2018 року є відкликаною, нечинною чи такою, що втратила свою юридичну силу в інший осіб, до матеріалів справи не надано.
Як свідчать матеріали справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, не здійснюючи позивачу перерахунок та виплату пенсії на підставі зазначеної довідки після виникнення підстав для проведення перерахунку та виплати, допускає протиправну бездіяльність, яка безпосередньо впливає на права та інтереси позивача, пов'язані з отриманням пенсії у відповідному розмірі.
Також суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату позивачеві пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про грошове забезпечення від 15 січня 2018 року №35/115/39/01-18 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Відповідно до Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року, під дискреційними повноваженнями необхідно розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин. Натомість згідно з підпунктом 5 пункту 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зазначена норма не передбачає дискреційних повноважень у відповідача щодо нарахування, перерахунку та виплати пенсії у розумінні Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року.
Суд зауважує, що викладені вище висновки відповідають правовій позиції, яку висловив Верховий Суд у рішенні від 15 лютого 2018 року за результатами розгляду зразкової справи №820/6514/17 (номер рішення в ЄДРСР 72290243), яке набрало законної сили 17 березня 2018 року.
Таким чином, позов про визнання протиправною бездіяльності щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії з 1 січня 2016 року та про зобов'язання відповідача здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 15 січня 2018 року № 35/115/39/01-18 підлягає задоволенню.
Оскільки позивач витрат по сплаті судового збору за подання цього позову не поніс, то відсутні підстави для розподілу судових витрат на підставі статті 139 КАС України.
Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУ ПФУ в Полтавській області подати звіт про виконання судового рішення суд зазначає про відсутність підстав для його задоволення з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, за приписом вказаної норми покладення такого зобов'язання на суб'єкта владних повноважень є правом, а не обов'язком суду.
Крім того, суд не вбачає підстав для застосування зазначеної форми контролю за виконанням судового рішення, оскільки не вважає, що відповідачем після набрання рішенням суду законної сили не будуть добровільно вживатися заходи з метою виконання цього судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 77, 139, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36029, ідентифікаційний код 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року №900, статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осію, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 15 січня 2018 року №35/115/39/01-18 для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900, статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осію, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 15 січня 2018 року №35/115/39/01-18 для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII
Суддя Н.І. Слободянюк