
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
31 травня 2018 р. справа №820/189/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,
за участю: представника відповідача - ГУ ПФ України в Харківській області - Петріченка М.А.,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату, в якому просив суд, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог:
- визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України у вигляді не повідомлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про необхідність підготовки списку стосовно ОСОБА_2 в зв'язку з набуттям чинності з 01.09.2008 наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 № 377 та з 01.01.2014 наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814;
- зобов'язати Пенсійний фонд України надати повідомлення Головному управлінню Пенсійного України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_2 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 № 377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 № 814;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області скласти та надати до Харківського обласного військового комісаріату список осіб пенсії яких підлягають перерахунку, в якому визначити ОСОБА_2 для складання останнім довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку розміру пенсії з 01.09.2008 згідно наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 №377 та з 01.01.2014 згідно наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 перерахувати, нарахувати та виплатити ОСОБА_2 пенсію розмір якої обчислений як 90% з усіх складових грошового забезпечення, з урахуванням посадового окладу з 01.09.2008 згідно наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 №377 та з 01.01.2014 згідно наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814;
- зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат після отримання списків пенсії, яких підлягають перерахунку, в якому визначено ОСОБА_2, скласти довідку для перерахунку пенсії про грошове забезпечення ОСОБА_2, з урахуванням посадового окладу, відповідно до наказу Міноборони від 27.08.2008 № 377 з 01.09.2008, наказу Міноборони від 27.11.2013 №81 з 01.01.2014, подати зазначену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Ухвалою суду від 15.05.2018 залучено до участі у справі в якості відповідача - Пенсійний фонд України.
Ухвалою суду від 31.05.2018 позов ОСОБА_2 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в частині зобов'язання Харківський обласний військовий комісаріат після отримання списків пенсії, яких підлягають перерахунку, в якому визначено ОСОБА_2, скласти довідку для перерахунку пенсії про грошове забезпечення ОСОБА_2, з урахуванням посадового окладу, відповідно до наказу Міноборони від 27.08.2008 № 377 з 01.09.2008, наказу Міноборони від 27.11.2013 №81 з 01.01.2014, подати зазначену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області - залишено без розгляду.
В іншій частині позовних вимог продовжено розгляд справи.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що бездіяльність ПФ України у вигляді не повідомлення ГУ ПФ України в Харківській області про необхідність підготовки списку стосовно ОСОБА_2 в зв'язку з набуттям чинності з 01.09.2008 наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 № 377 та з 01.01.2014 наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814 є протиправною, оскільки МО України своїм листом від 20.11.2014 №248/3/6/2025 повідомило ПФ України про необхідність підготовки ГУ ПФ списків осіб, пенсія яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу №814. Водночас, представник позивача зазначив, що втрата чинності наказу №377 з 30.12.2013 не є підставою для втрати права позивача на перерахунок пенсії, щодо якої перерахунок не був проведений органом ПФ та зменшення розміру пенсії позивачу.
Відповідачі проти позову заперечували, від представника відповідача - ГУ ПФ України в Харківській області - Ачкасова В.М. через канцелярію суду надійшов письмовий відзив на позов, в якому представник відповідача просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що перерахунок пенсії проводиться відповідачем з дотриманням вимог чинного законодавства та на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, що надавалися Харківським обласним військовим комісаріатом.
В судове засідання позивач та його представник, а також представник відповідача - Пенсійного фонду України не прибули, про час, дату та місце судового розгляду повідомленні належним чином, від представника позивача - ОСОБА_5 через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі позивача та його представника.
Враховуючи викладене, а також положення ст. 205 КАС України, суд вважає за можливе розглядати справу без участі представника відповідача - Пенсійного фонду України, а також без участі позивача та його представника, враховуючи пояснення представника позивача, надані в судовому засіданні 15.05.2018.
Представник відповідача - ГУ ПФ України в Харківській області - Петріченко М.А. у судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на наведені у письмовому відзиві на позов обставини.
Заслухавши пояснення представника - ГУ ПФ України в Харківській області, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_2 проходив дійсну військову службу в Збройних Силах України на посаді начальника факультету Харківського університету Повітряних Сил Збройних Сил України, звільнений у запас 17.12.2004.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач на теперішній час перебуває на пенсійному обліку в Пенсійному фонді, з 13.01.2005 отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу», як особа, що звільнена з військової служби, в розмірі 90 % грошового забезпечення.
Згідно наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" (далі - Наказ № 377) збільшено посадові оклади військовослужбовців військових навчальних закладів.
З 30.12.2013 наказ Міністра оборони України № 377 від 28.07.2008 втратив чинність згідно з наказом Міністерства оборони України від 27.11.2013 № 814 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України".
Не погодившись з бездіяльністю відповідачів щодо непроведення перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно преамбули Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення.
Відповідно до ч.3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, передбачено,що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" визначено, що керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.
Наказом Міністра Оборони України від 28.07.2008 №377 "Про затвердження схем посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України", затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України.
З огляду на те, що у п.п.1 п.5 постанови від 07.11.2007 №1294 Кабінет Міністрів України делегував право визначати розміри посадових окладів, зокрема, Міністру Оборони України, то наказ останнього про встановлення таких окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінюється розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 24.04.2012 по справі № 21-84а12, від 16.01.2013 по справі № 21-416а12, від 01.07.2014 по справі №21-252а14.
Водночас, суд зауважує, що аналіз норм Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» свідчить про те, що Порядком встановлена наступна послідовність дій: Міноборони повідомляє Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій; Пенсійний фонд України повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку; Головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - органам, з яких особи були звільнені із служби.
Отже, без повідомлення Пенсійним фондом України та отримання відповідної довідки у Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу.
Водночас, як встановлено судом, визначену вказаним Порядком процедуру дотримано не було, оскільки Міноборони листом від 29 серпня 2008 року № 248/6/С/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 27 липня 2008 року № 377, та листом від 20 листопада 2014 року № 248/6/С/2025 повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу Міноборони від 27 листопада 2013 року № 814, однак Пенсійний фонд України не повідомив Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про підстави проведення перерахунку пенсій.
Органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.
Суд зазначає, що у зв'язку із виданням Міноборони наказів від 27 липня 2008 року № 377 та від 27 листопада 2013 року № 814, позивач має право на перерахунок пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду у складі суддів Касаційного адміністративного суду від 03.05.2018 по справі №638/13960/17, від 03.04.2018 №592/113/17.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України у вигляді не повідомлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про необхідність підготовки списку стосовно ОСОБА_2 в зв'язку з набуттям чинності з 01.09.2008 наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 № 377 та з 01.01.2014 наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
В силу п. 24 Постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України" "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка погоджена з Міністерством оборони і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за №135/13402, Харківський обласний військовий комісаріат (далі Харківський ОВК) є уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України та відповідає за проведення перерахунку грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія на умовах і розмірах встановлених Законом №2262-ХІІ.
Водночас, суд зазначає, що згідно приписів п. 24 Постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 "Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Так, п. 24 Постанови Правління Пенсійного Фонду від 30.01.2007 № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 13.02.2008 № 45, військові комісаріати складають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій на підставі списків, наданих відповідними органами Пенсійного фонду.
Таким чином, ГУПФ України в Харківській області мало направити до Харківського ОВК список осіб для перерахунку пенсії, зокрема, стосовно ОСОБА_2, перерахувати розмір пенсії позивачу, обчисливши розмір пенсії з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до Наказу №377 та виплачувати позивачу пенсію з урахуванням підвищення. Проте, відповідачем - ГУПФ України не було здійснено вказаних дій.
Відповідно ч.2 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що ГУПФУ зобов'язано здійснити перерахунок розміру пенсії позивачу з 01.09.2008.
Водночас, суд зауважує, що втрата чинності Наказу № 377 з 30.12.2013 не є підставою для зменшення розміру пенсії позивачу, оскільки Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належить громадяни, які відповідно до ст..17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України (рішення Конституційного Суду України від06.07.1999 р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
30.12.2013 набув чинності Наказ Міноборони від 27.11.2013 №814 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" (далі - Наказ №814).
Суд зазначає, що вказаним Наказом № 814, зокрема, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) та наукових установ Збройних Сил України було також затверджено нові схеми розмірів їхніх посадових окладів.
Отже, за своєю правовою природою Наказ № 814 є тотожним з наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 та є підставою для перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2014.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 06.02.2012 по справі № 21-322а11.
Стосовно строку звернення позивача за захистом своїх прав, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 3 ст.51 вказаного Закону перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
З матеріалів справи вбачається, що перерахунки розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Наказу №377 не проведений з 01.09.2008, а у зв'язку із набуттям чинності Наказу № 814 не проведений з 01.01.2014 саме з вини відповідачів, отже право позивача на зазначений перерахунок не обмежено будь - яким строком.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справа про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, в даному випадку належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Пенсійний фонд України надати повідомлення Головному управлінню Пенсійного України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_2 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 № 377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 № 814; зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області скласти та надати до Харківського обласного військового комісаріату список осіб пенсії яких підлягають перерахунку, в якому визначити ОСОБА_2 для складання останнім довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку розміру пенсії з 01.09.2008 згідно наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 №377 та з 01.01.2014 згідно наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814, а також зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 перерахувати, нарахувати та виплатити ОСОБА_2 пенсію розмір якої обчислений як 90% з усіх складових грошового забезпечення, з урахуванням посадового окладу з 01.09.2008 згідно наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 №377 та з 01.01.2014 згідно наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, суд присуджує позивачу з Пенсійного фонду України та ГУ ПФ України в Харківській області, солідарно за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору у розмірі 704,80 грн., що підтверджується дублікатом квитанцією від 29.01.2018 №0.0.951837923.1 (а.с. 9, 14).
Відповідно до ч.1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Суд зазначає, що у рішенні від 30.06.2009 №16-рп/2009 Конституційний Суд України визначено, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).
Водночас, суд зауважує, що Європейський суд з прав людини у рішенні від 06.09.1978 у справі "Класс та інші проти Німеччини", зазначив, що із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури.
Крім того, суд зазначає, що права позивача на перерахунок пенсії та отримання пенсії в належному розмірі порушуються відповідачами тривалий час.
Відповідачі були обізнані про їх бездіяльність стосовно перерахунку пенсій категорії осіб до якої відноситься позивач у зв'язку із набуттям чинності Наказу №377, що підтверджується чисельними постановами Верховного Суду України, висновки яких є обов'язковими для застосування усіма органами владних повноважень.
Таким чином, суд зобов'язує Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області та Пенсійний фонд України подати у місячний строк після набрання чинності рішення, звіт про його виконання.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297, 382 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 до Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України у вигляді не повідомлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області про необхідність підготовки списку стосовно ОСОБА_2 в зв'язку з набуттям чинності з 01.09.2008 наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 № 377 та з 01.01.2014 наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814 .
Зобов'язати Пенсійний фонд України надати повідомлення Головному управлінню Пенсійного України в Харківській області про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списку для перерахунку пенсії стосовно ОСОБА_2 в зв'язку з набуттям чинності наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 № 377 та наказу Міноборони від 27.11.2013 № 814.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області скласти та надати до Харківського обласного військового комісаріату список осіб пенсії яких підлягають перерахунку, в якому визначити ОСОБА_2 для складання останнім довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку розміру пенсії з 01.09.2008 згідно наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 №377 та з 01.01.2014 згідно наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області після отримання від Харківського обласного військового комісаріату довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 перерахувати, нарахувати та виплатити ОСОБА_2 пенсію розмір якої обчислений як 90% з усіх складових грошового забезпечення, з урахуванням посадового окладу з 01.09.2008 згідно наказу Міністерства Оборони України від 28.07.2008 №377 та з 01.01.2014 згідно наказу Міністерства Оборони України від 27.11.2013 №814.
Зобов'язати Пенсійний фонд України та Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати до суду у місячний строк після набрання чинності рішення, звіт про його виконання.
Стягнути з Пенсійного фонду України за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь ОСОБА_2 (код НОМЕР_1, поштовий індекс 61184, АДРЕСА_1) у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь ОСОБА_2 (код НОМЕР_1, поштовий індекс 61184, АДРЕСА_1) у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 11 червня 2018 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.