
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення заяви про відстрочення виконання судового рішення без руху
12 червня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/1966/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали заяви приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” про відстрочення виконання рішення у справі № 812/1966/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 8594230,24 грн,
ВСТАНОВИВ:
08 червня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” про відстрочення виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31 січня 2018 року строком на один рік з 31 січня 2018 року по 31 січня 2019 року.
Згідно з частиною першою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду (частина друга статті 378 КАС України).
Статтею 378 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки дії суду в разі надходження заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.
За приписами пункту 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені статтею 167 КАС України.
Згідно з частиною першою статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Відповідно до частини першої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Заявником до заяви про відстрочення виконання судового рішення не додана її копія та копії всіх доданих до неї документів для вручення позивачеві.
До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (частина третя статті 161 КАС України).
Згідно з частиною десятою статті 169 КАС України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
Відповідно до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 2 Закону № 3674-VI платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Оглядом заяви про відстрочення виконання судового рішення судом встановлено, що заява подана та підписана представником приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності від 02 січня 2018 року № 05/75. Таким чином, юридичною особою, яка звертається до суду з даною заявою, є приватне акціонерне товариство “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”.
Разом з тим, на підтвердження сплати судового збору заявником подано платіжне доручення від 25 травня 2018 року № 1471SU, відповідно до якого судовий збір за заявою приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” в сумі 528,60 грн сплатило товариство з обмеженою відповідальністю “Украферт”, яке не є заявником у справі.
Заявником не надано документального підтвердження правомірності сплати товариством з обмеженою відповідальністю “Украферт” судового збору за приватне акціонерне товариство “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”, тобто укладання угоди (договору) між підприємствами на здійснення такої сплати.
Таким чином судом встановлено, що судовий збір за подання до суду даного заяви сплачений не належним платником судового збору.
Відповідно, суд дійшов висновку, що заявником - приватним акціонерним товариством “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”, судовий збір при зверненні до суду з даною заявою не сплачений.
Зазначений недолік заяви може бути усунений шляхом подання оригіналу документа про сплату заявником судового збору у розмірі 528,60 грн за наступними реквізитами для сплати судового збору: отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецьку/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909, банк отримувача - ГУДКCУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) - 804013, рахунок отримувача - 31217206784080, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), або шляхом подання угоди (договору) на сплату товариством з обмеженою відповідальністю “Украферт” судового збору за приватне акціонерне товариство “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, враховуючи неврегулюваність питання щодо залишення без руху заяви про відстрочення виконання судового рішення (стаття 378 КАС України), беручи до уваги приписи частини сьомої статті 7 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень статті 169 КАС України щодо залишення без руху заяви приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” про відстрочення виконання судового рішення та надати заявнику строк для усунення встановлених недоліків.
Керуючись статтями 7, 160, 161, 169, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” про відстрочення виконання рішення у справі № 812/1966/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до приватного акціонерного товариства “Сєвєродонецьке об’єднання Азот” про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 8594230,24 грн залишити без руху.
Запропонувати приватному акціонерному товариству «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» протягом 7-ми (семи) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки заяви про відстрочення виконання судового рішення шляхом надання суду: копії заяви про відстрочення виконання судового рішення разом з копіями доданих до заяви документів для вручення позивачу; оригіналу документа про сплату заявником судового збору у розмірі 528,60 грн або шляхом подання угоди (договору) на сплату товариством з обмеженою відповідальністю “Украферт” судового збору за приватне акціонерне товариство “Сєвєродонецьке об’єднання Азот”.
Якщо недоліки заяви не будуть усунуті заявником у строк, встановлений судом, заява буде повернута особі, яка її подала, та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надіслати відповідачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяОСОБА_2