
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2018 року м. Житомир справа № 806/1129/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирський області яка полягає у не перерахунку невірно обчисленого розміру пенсії при її призначенні з підстав надання пенсіонером нових документів та не виплаті пенсії ОСОБА_1 з 22.09.2017 р. в розмірі якій обчислений з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально- побутових питань, індексації, винагороди за участь в АТО, премій в розмірах зазначених у довідці військової частини А 0105 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 07.12.2017 р. № 116/2/12/16945, довідці військової частини А0281 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 11.12.2017 р. № 1118, довідці Житомирського обласного військкомату про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 05.12.2017 р. № 6410;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирський області з 22.09.2017 перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі якій обчислено з грошового забезпечення з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за участь в АТО, премій в розмірах зазначених у довідці військової частини А 0105 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 07.12.2017 №116/2/12/16945, в довідці військової частини А0281 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 11.12.2017 № 1118, довідці Житомирського обласного військкомату про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 05.12.2017 № 6410;
- зобов'язати відповідача подати протягом п'ятнадцяті днів, з дня набрання судовим рішенням законної сили, звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України.
В обґрунтування позову зазначає, що з 22.09.2017 отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". 10 лютого 2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку та виплати пенсії з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за участь в АТО та премії, розмір яких зазначений в довідці військової частини А0105 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 07.12.2017 №116/2/12/16945, довідці військової частини А0281 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 11.12.2017 №1118, довідці Житомирського обласного військкомату про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 05.12.2017 № 6410.
Однак, відповідач листом від 23.02.2018, а також під час особистого прийому 26.02.2018 повідомив позивачу про відмову у здійсненні перерахунку. Вважає відмову протиправно та такою, що порушує його права, а тому за їх захистом звернувся до суду.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративні справі без повідомлення учасників справи.
10 квітня 2018 року на електронну пошту та 11 квітня 2018 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання, в якому позивач, керуючись ч.5 ст.262 КАС України просив суд провести розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін.
Розглянувши дане клопотання, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Однак, ч. 6 ст. 262 КАС України передбачено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу або якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Оскільки, предметом розгляду у даній справі є оскарження бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо перерахунку пенсії, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд керуючись ч. 6 ст. 262 КАС України прийшов до висновку про відмову позивачу в задоволенні клопотання про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
23 квітня 2018 року представник відповідача надав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначає, що згідно з ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для визначення розміру пенсії окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації та інші одноразові види грошового забезпечення. Крім того, представник відповідача вказує, що відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсії проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсій, отже в разі звернення позивача за перерахунком пенсії 18.03.2018, такий перерахунок може бути проведено лише з 01.04.2018. А вимога позивача про встановлення обов'язку щодо виплати різниці в пенсії за минулий час (з 22.09.2017) суперечить нормі ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оскільки вказана норма передбачає право органу Пенсійного фонду України, а не обов'язок щодо виплати різниці в пенсії за минулий час, але не більше як за 12 місяців. На підставі зазначеного, відповідач просить частину позовних вимог за період з 22.09.2017 по 31.03.2018 залишити без розгляду, а в задоволенні позовних вимог за період з 01.04.2018 відмовити, у зв'язку з їх безпідставністю і необґрунтованістю.(а.с.40-43)
Суд, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 262-263 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з таких підстав.
Встановлено, що відповідно до наказу Міністра оборони України (по особовому складу) від 22.07.2017 № 572 ОСОБА_1 був звільнений з військової служби та виключений із списків особового складу з 21.09.2017 року.
З матеріалів справи вбачається, що з 22 вересня 2017 позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
10.02.2018 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою, в якій просив відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з грошового забезпечення, яке позивач отримував під час військової служби з врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, винагороди за участь в АТО, премії, розмір яких зазначений у довідці військової частини А 0105 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 07.12.2017 №116/2/12/16945, в довідці військової частини А0281 про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 11.12.2017 № 1118, в довідці Житомирського обласного військкомату про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 05.12.2017 № 6410.
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 23.02.2018 повідомило позивача, що розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, що зазначено у постанові Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 року. Оскільки, щомісячна додаткова грошова винагорода, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога, одноразові грошові премії не мають систематичного характеру, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а їх виплата не є щомісячною, тому вони не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, що зараховуються при обчисленні розміру пенсії згідно Закону.(а.с.25)
Вважаючи відмову необґрунтованою, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII).
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року №260, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за № 638/15329, встановлено, що розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Із системного аналізу вказаних правових норм вбачається, що зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них страхових внесків.
Суд зазначає, що при зверненні до відповідача позивач не ставить питання про перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру чи введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а просив здійснити перерахунок пенсії та проводити виплату йому пенсії з урахуванням сум, які він отримував при проходженні служби, однак вони не були взяті відповідачем до уваги.
Щодо сум, визначених в довідках, суд зазначає наступне.
Із довідки військової частини А0105 № 116/2/12/16945 від 07.12.2017 вбачається, що ОСОБА_1 виплачені наступні види грошового забезпечення: в травні 2016 року грошова допомога на оздоровлення в сумі 10497,3 грн., в грудні 2015 року премія в сумі 6449,58 грн., в листопаді 2016 року матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в сумі 10497,30 грн., за період з вересня 2015 року по листопад 2016 року щомісячна додаткова грошова винагорода в сумі 87616,75 грн.(а.с.19)
Із довідки Житомирського обласного військкомату № 6410 від 05.12.2017 вбачається, що ОСОБА_1 виплачені наступні види додаткового грошового забезпечення: в квітні 2017 року грошова допомога на оздоровлення в сумі 10385,90 грн., за період з січня 2017 року по серпень 2017 року щомісячна додаткова грошова винагорода в сумі 50978,36 грн.(а.с.21)
Із довідки військової частини А0281 № 1118 від 11.12.2017 вбачається, що ОСОБА_1 виплачені наступні види додаткового грошового забезпечення: в листопаді 2016 щомісячна додаткова грошова винагорода в сумі 426,26грн. (а.с.20)
З усіх зазначених у довідках сум сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням виплачених йому за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року та вказаних у довідках № 116/2/12/16945 від 07.12.2017, № 6410 від 05.12.2017 та № 1118 від 11.12.2017 видів грошових забезпечень, оскільки з даних видів грошового забезпечення сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Щодо позовної вимоги про перерахунок пенсії з грошового забезпечення обчисленого з врахуванням винагороди за участь в АТО та індексації грошового забезпечення, суд вважає що вона не підлягає задоволенню. З довідок № 116/2/12/16945 від 07.12.2017, № 6410 від 05.12.2017 та № 1118 від 11.12.2017 вбачається, що ОСОБА_1 в період з вересня 2015 року по серпень 2017 року такі види грошового забезпечення як винагорода за участь в АТО та індексація грошового забезпечення не виплачувались, а тому підстав для врахування їх до грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія немає.
Щодо часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Суд відмічає, що 10.02.2018 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії до якої додав довідку військової частини А0105 № 116/2/12/16945 від 07.12.2017, довідку Житомирського обласного військкомату № 6410 від 05.12.2017 та довідку військової частини А0281 № 1118 від 11.12.2017
Враховуючи те, що обставини, які тягнуть за собою зміну розміру пенсії настали в момент звернення позивача з відповідною заявою, тобто 10.02.2018, суд вважає, що перерахунок пенсії позивачу із врахуванням видів грошового забезпечення зазначених у довідках військової частини А0105 № 116/2/12/16945 від 07.12.2017, Житомирського обласного військкомату № 6410 від 05.12.2017 та військової частини А0281 № 1118 від 11.12.2017, повинен бути проведений з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 01.03.2018.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення на підставі ст.267 КАС України суд зазначає наступне.
Частиною першою статті 267 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зі змісту наведеної правової норми випливає, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.
Поряд з цим суд ураховує, що позивачем не наведено причин та не надано доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду.
Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, а тому відмовляє у встановленні судового контролю за виконанням постанови в даній справі
Керуючись статтями 77, 90, 242-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) щодо неврахування у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; РНОКПП НОМЕР_1) сум щомісячної додаткової грошової винагороди, премії, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до довідки Військової частини А0105 № 116/2/12/16945 від 07.12.2017, довідки Житомирського обласного військкомату № 6410 від 05.12.2017 та довідки Військової частини А0281 № 1118 від 11.12.2017.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; РНОКПП НОМЕР_1), починаючи із 01.03.2018, врахувавши до складу грошового забезпечення з якого була нарахована пенсія, щомісячну додаткову грошову винагороду, премію, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально - побутових питань за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до довідки Військової частини А0105 № 116/2/12/16945 від 07.12.2017, довідки Житомирського обласного військкомату № 6410 від 05.12.2017 та довідки Військової частини А0281 № 1118 від 11.12.2017.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.
Суддя І.Е.Черняхович