
154/1483/18
3/154/608/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2018 року м. Володимир-Волинський
Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., при секретарі Корніюк Т.О., з участю особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1, військових прокурорів Луцького гарнізону Ковтонюка М.В. та Гончара Б.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Володимир-Волинського міського суду матеріали, які надійшли 31 травня 2018 року від управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Суми Сумської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1, командира кадру 41 гаубичного самохідно-артилерійського 63 окремої механізованої бригади,
за ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 110 від 18 травня 2018 року ОСОБА_1, будучи командиром кадру 41 гаубичного самохідно-артилерійського 63 окремої механізованої бригади, відповідно до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, і на нього поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин (щорічну за 2017 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за 2017 рік.
Встановлено, що відповідно до наказу № 113 від 15 червня 2017 року командувача військ оперативного командування «Захід», ОСОБА_1 призначено на посаду командира кадру 41 гаубичного самохідно-артилерійського 63 окремої механізованої бригади.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на
виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті
Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та
роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа),
організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними
засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному
реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого
самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій
держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після
припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої
особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин командир кадру 41 гаубичного самохідно-артилерійського 63 окремої механізованої бригади ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави
або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на
виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що
декларація ОСОБА_1 за 2017 рік подана несвоєчасно, а саме 02.05.2018 року.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав
реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання
функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких
поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Наданими поясненнями ОСОБА_1 повідомив, що на початку квітня 2018 року виготовив електронний цифровий підпис для подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , після чого вніс усі необхідні відомості до декларації. Декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подав 02.05.2018 року. При цьому пояснив, що йому не вдалось вчасно увійти в систему електронного декларування та подати електронну декларацію у зв'язку із його необізнаністю щодо роботи із системою електронного декларування.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом декларування, перебуваючи на посаді командира кадру 41 гаубичного самохідно-артилерійського 63 окремої механізованої бригади військової частини А1008, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 беззаперечно визнав свою винуватість у несвоєчасності подання ним електронної декларації, а причиною цього зазначив те, що з січня по квітень 2018 року періодично перебував у відрядженнях та на лікуванні, на початку квітня 2018 року виготовив електронний цифровий підпис для подачі декларації особи, після чого вніс усі необхідні відомості до декларації, яку вважав щорічною, однак помилково вніс відомості як повідомлення про суттєві зміни в майновому стані 05.04.2018 року. Декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подав 02.05.2018 року. При цьому також пояснив, що йому не вдалось вчасно увійти в систему електронного декларування та подати електронну декларацію у зв'язку із його необізнаністю щодо роботи із системою електронного декларування. Просив суд суворо його не карати, оскільки вчинив дане порушення вперше та неумисно, жодної інформації про власні доходи не приховував. Має бажання вірно й чесно проходити військову службу надалі, вказав, що в майбутньому буде вживати всіх заходів до недопущення зі свого боку повторення вчинення правопорушення.
Прокурор вважав доведеним несвоєчасне без поважних причин подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яке є підставою для визнання винуватим та притягнення останнього до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 1726 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суддя дійшов наступних висновків.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ч.1 ст. 1726 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення, крім його особистих пояснень доводиться й іншими зібраними у справі доказами:
-протоколом № 110 про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією від 18 травня 2018 року ;
-письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 від 18 травня 2018 року;
-повідомленням начальника відділу СБУ на ім'я військового прокурора Луцького гарнізону щодо порушення вимог фінансового контролю за № 17/6/2/2-572 від 25.04.2018 року ;
-письмовими поясненнями молодшого сержанта ОСОБА_4 від 24 квітня 2018 року, згідно яких вона пояснила, що тимчасово виконує обов'язки уповноваженої частини з запобігання та виявлення корупції. Так, в квітні 2018 року нею було встановлено, що військовослужбовець ОСОБА_1 не подав своєчасно декларацію, хоча мав таку можливість, так як йому неодноразово нагадувалось командуванням частини про необхідність подання декларації до НАЗК.;
-повідомленнями Тво командира військової частини А 1008 від 20.04.2018 року та 25.04.2018 року за № №1667,1738, відповідно до яких ОСОБА_1 проходить військову службу у військовій частині А 1008 на посаді командира дивізіону військової частини А 0213. У період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року у відрядженні, у відрядженні в зоні АТО та за межами України не перебував .
-витягом з наказу командувача військ оперативного командування « Захід » № 113 від 15 червня 2017 року , яким майора ОСОБА_1, начальника штабу - першого заступника командира гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи призначено командиром кадру 41 гаубичного самохідно-артилерійського 63 окремої механізованої бригади
-службовою характеристикою майора ОСОБА_1, відповідно до якої він характеризується виключно з позитивної сторони ;
-витягом з функціональних обов'язків командира батальйону (дивізіону);
-повідомленням Тво начальника штабу - першого заступника командира військової частини А 1008 до національного агентства з питань запобігання корупції № 1595 від 13.04.2018 року щодо неподання чи несвоєчасне подання декларації військовослужбовцями військової частини А 1008 , в тому числі і ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.
За таких обставин суд прийшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи те, що раніше до дисциплінарної та адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не притягався, позитивно характеризується, беручи до уваги його суб'єктивне ставлення до вчиненого, а саме те, що він не мав на меті умисно приховати свій майновий стан, інших негативних мотивів правопорушення також встановлено не було, у вчиненому щиро розкаявся, дане правопорушення не потягло настання будь-яких негативних наслідків суспільним або державним інтересамчи безпосередньо громадянам, потерпілих від правопорушення немає, а тому приходжу до висновку про необхідність та достатність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» до стягнення з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає судовий збір в сумі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.1726 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві ) грн. 40 коп.
Судовий збір необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : /-/-підпис.
Згідно з оригіналом.
Суддя Володимир-Волинського міського суду Вітер І.Р.