Рішення № 74590609, 23.05.2018, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
23.05.2018
Номер справи
415/4884/17
Номер документу
74590609
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

у.н. 415/4884/17

н.п. 2-а/415/10/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23.05.18 р. м. Лисичанськ

Лисичанський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Фастовця В.М.,

за участі секретаря Гавриленко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання до вчинення певних дій, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у врахуванні стажу його роботи на посаді звільненого голови профспілкового комітету Лисичанського АТП 10919 з 28.101986 р. по 11.02.1997 р., зобов’язати відповідача врахувати стаж на посаді звільненого голови профспілкового комітету Лисичанського АТП 10919 з 28.10.1986 р. по 11.02.1997 р. та призначити пенсію з урахуванням вказаного стажу.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач звернувся до відповідача щодо перегляду призначеної пенсії за віком, оскільки при призначенні пенсії позивачу не було враховано його стаж на посаді звільненого голови профспілкового комітету Лисичанського АТП 10919 з 28.10.1986 по 11.02.1997. Разом з заявою позивач надав до УПФУ в м. Лисичанську трудову книжку, в якій зазначено період роботи на вказаній посаді, та відповідну довідку з Луганської обласної організації Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України. Відповідачем було відмовлено у перерахуванні пенсії на підставі того, що довідка Луганської обласної організації Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України видана підприємством, що розташоване на непідконтрольній українській владі території. Вважає дії відповідача незаконними та такими, що порушують конституційне право позивача на соціальний захист.

Позивач у судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав, просив задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надав письмові заперечення, в яких зазначено, що відповідач заперечує проти позовних вимог з огляду на наступне. 05.05.2017 позивач звернувся з особистою заявою про призначення пенсії на загальних умовах, згідно розпорядження № 1426 від 16.05.2017 зарахований стаж (повний) 28 років 8 місяців 8 днів. Згідно розпорядження від 13.09.2017 позивачу було здійснено перерахунок пенсії (вид перерахунку – допризначення пенсії), де загальний стаж (повний) – 28 років 9 місяців 8 днів. Позивач надав до Управління пенсійного фонду України в м. Лисичанську довідку № 4 від 28.05.2014, видану Професійною спілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Луганської обласної організації про період роботи з 28.10.1986 по 11.02.1997, але згідно листа № 3226 від 28.03.2017 Головного управління пенсійного фонду України в Луганській області, будь-які документи для призначення пенсії, видані підприємствами, розташованими на непідконтрольній українській владі території до роботи не застосовуються для зарахування стажу. Тому підстав для перерахування пенсії, на підставі наданої позивачем довідці, немає.

Суд, дослідивши письмові докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про перегляд призначеної пенсії у зв’язку з наданням довідки про стаж роботи за період з 28.10.1986 по 11.02.1997, проте листом № 8086/08-31 від 08.08.2017 позивача повідомлено про відсутність підстав для перерахування пенсії, оскільки надана довідка № 4 від 28.05.2014 видана підприємством, розташованим на непідконтрольній українській владі території /а.с.7/.

З довідки № 4 від 28 травня 2014 р. вбачається, що вона видана ОСОБА_1 про те, що він на підставі постанови президіуму Ворошиловградського обкому профсоюзу робочих автомобільного транспорту і шосейних доріг України № 27 від 27 жовтня 1986 року з 28 жовтня 1986 року по 11 лютого 1997 року (Розпорядження № 11 від 13.02.1997) працював на посаді звільненого голови профсоюзного комітету Лисичанського АТП 10919. Відповідно до Указу Президіуму Верховної Ради УРСР від 04.05.1190 м. Ворошиловград перейменовано на м. Луганськ, А Ворошиловградський обком профсоюзу – в Луганський обком профсоюзу робочих автомобільного транспорту і шосейних доріг. 29 серпня 1990 року на підставі рішення 1 з’їзду профсоюзу робітників автомобільного транспорту і шосейних доріг України перейменовано в Луганський обком профсоюзу робітників автомбільного транспорту і дорожнього господарства України. Постановою Президіуму ЦК профсоюзу робітників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України № 17 від 21.12.1999 Луганський обком профсоюзу робітників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України перейменовано в Луганську обласну організацію профсоюзу робітників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України /а.с.6/.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи повинні діяти лише на підставі закону, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Призначення (перерахунок) пенсії здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду за заявою про призначення (перерахунок) пенсії та необхідними документами, визначеними Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.

Згідно зі ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, основним документом, який підтверджує стаж роботи позивача на посаді звільненого голови профспілкового комітету Лисичанського АТП 10919 є трудова книжка, записи про який внесено за № 4 /а.с.5/.

Як встановлено судом, спірний стаж позивача повністю підтверджено записами трудової книжки. Однак його не зараховано УПФУ в м. Лисичанську через те, що позивачем надано довідку підприємством, яке перебуває у зоні проведення Антитерористичної операції, що тимчасово непідконтрольна Українському Уряду, а тому на думку відповідача такий документ є недійсним і не створює правових наслідків.

Перевіряючи вказані доводи, суд зазначає, що інформація, яка зазначена у спірній довідці, випливає зі змісту документів, які були складені до початку проведення АТО, а саме з розрахунково-платіжних відомостей за 1986-1997 роки, постанови Президіуму обкому профсоюзу № 27 від 28.10.1986, розпорядження обкому профсоюзу № 11 від 11.02.1997. При цьому доказів щодо їх недостовірності відповідачем, як суб’єктом владних повноважень, який заперечує проти адміністративного позову, не надано. /а.с.6/.

Крім того, суд не бере до уваги доводи відповідача про те, що надана позивачем спірна довідка, видана підприємством, яке розташоване на території, яке не підконтрольна українській владі, оскільки довідка видана 28 травня 2014 року, тобто до прийняття Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який набув чинності 15 жовтня 2014 року, і яким КМУ надано повноваження щодо визначення переліку населених пунктів, на яких підприємства тимчасово не здійснюють свої повноваження.

За таких обставин, вважає, що в супереч гарантованому статтею 46 Конституції України праву громадян га соціальний захист, відповідач безпідставно не врахував надану позивачем довідку про вирішення питання про перерахунок пенсії, а тому суд вважає, позов таким, що підлягає задоволенню.

Судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 243-246КАС України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 до Управління пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області, код ЄДРПОУ 21792407,яке знаходиться за адресою: Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. В.Сосюри, буд. 347 про визнання дій неправомірними та зобов’язання до вчинення певних дій - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в місті Лисичанську Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 у врахуванні стажу його роботи на посаді звільненого голови профспілкового комітету Лисичанського АТП 10919 з 28 жовтня 1986 року по 11 лютого 1997 року.

Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області врахувати стаж на посаді звільненого голови профспілкового комітету Лисичанського АТП 10919 з 28 жовтня 1986 року по 11 лютого 1997 року та призначити ОСОБА_1 пенсію з урахуванням вказаного стажу.

Стягнути з Управління пенсійного фонду України в місті Лисичанську Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.

Рішення може бути оскаржене до Донецького апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд шляхом подачі в 30-денний строк з дня складення повного рішення.

Суддя: