
Справа № 461/6375/17
Провадження № 6-а/461/12/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.06.2018 року Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого – судді Стрельбицького В.В.,
за участю секретаря Збожної О.Р.,
представника заявника ОСОБА_1
позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за заявою Головного управління Пенсійного Фонду України у Львівській області про відстрочення виконання рішення суду,
в с т а н о в и в:
заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить постановити ухвалу про відстрочку виконання рішення Галицького районного суду м. Львова у справі №461/6375/17 до 02 листопада 2019 року і розстрочити виконання рішення до 1 січня 2020 року, мотивуючи заяву тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 постановлено регламентоване здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року.
Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримав з мотивів, наведених у ній. Просить заяву задоволити.
ОСОБА_2 в судовому засіданні заяву заперечив та додатково зазначив, що пенсія є єдиним джерелом його доходів і у випадку відстрочки виконання рішення суду, останній перебуватиме в скрутному матеріальному становищі.
Дослідивши матеріали заяви та долучені до неї документи, заслухавши думку сторін, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до положень ст.378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує:
1) ступінь вини відповідача у виникненні спору;
2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім’ї, її матеріальне становище;
3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Зі змісту наведеної норми Закону випливає, що відстрочення чи розстрочення виконання рішення суду можливе лише за наявності обставин, які істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Рішенням Галицького районного суду м.Львова від 02.11.2017 року у справі №461/6375/17 зобов’язано Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплачувати з 01 січня 2016 року пенсію ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з віськової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, на підставі довідки ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області від 02.05.2017 року №91-01811, виходячи із зазначеного у ній розміру грошового забезпечення, а також виплатити йому недоотриману різницю, що виникла після перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України, судове рішення є обов’язковим до виконання.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у п.3 постановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;
з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Разом з тим, заявником не наведено жодної обставини, що істотно ускладнює виконання рішення або робить його неможливим, в тому числі і не зазначено яким чином постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 ускладнює або робить неможливим виконання рішення суду.
Суд також відхиляє покликання заявника на відсутність належного врегулювання питання перерахунку та виплати пенсій з 01.01.2016 року, оскільки Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області зобов’язано його здійснити на виконання рішення суду, яке є обов’язковим до виконання.
Таким чином, обставини, викладені у даній заяві, не є підставою для відстрочки чи розстрочки виконання рішення Галицького районного суду м.Львова від 02.11.2017 року у справі №461/6375/17, оскільки такі жодним чином не ускладнюють виконання судового рішення та не роблять його неможливим.
Керуючись ст.378 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні заяви відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Стрельбицький В.В.