
Справа №: 343/937/18
Провадження №: 3/0343/224/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2018 року м. Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді - Монташевич С.М.,
секретаря - Шикор Г.В.,
з участю: прокурора - Сабари Л.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Долинського районного суду матерiали справи, якi надiйшли вiд управління захисту економіки ДЗЕ НП України в Івано-Франківській області про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідент.код. НОМЕР_1, НОМЕР_2, виданий 01.04.1997 р. Долинським РВ УМВС в Івано-Франківській області, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 Iвано-Франкiвської області, одруженого, який має середню спеціальну освіту, працюючого майстром виробничої дільниці ДП "Вигодське ЛГ", в минулому до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТ АНОВИВ:
ОСОБА_1 не повідомив про суттєві зміни у майновому стані.
Правопорушення вчинене при наступних обставинах:
Відповідно до наказу Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» № 305-к від 06.10.2017 р. ОСОБА_1 прийнято на роботу на посаду майстра виробничої дільниці ДП «Вигодське лісове господарство».
Згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» посада ОСОБА_1 віднесена до суб’єктів, на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1 підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 28.02.2018 р. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.
Встановлено, що згідно договору купівлі-продажу № 2642/2018/814699 від 06.02.2018 р. ОСОБА_1 придбав рухоме майно, а саме: автомобіль марки VOLKSWAGEN PASSAT, 1997 року випуску, кузов WVWZZZ3BZVP048464, чорного кольору, вартість якого становить 158714,76 грн.
Тобто, майстер виробничої дільниці ДП «Вигодське лісове господарство» ОСОБА_1, який є суб’єктом декларування, та на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», придбав рухоме майно, а саме: автомобіль марки VOLKSWAGEN PASSAT, 1997 року випуску, кузов WVWZZZ3BZVP048464, чорного кольору, вартість якого згідно договору купівлі-продажу № 2642/2018/814699 від 06.02.2018 р. становить 158714,76 грн.
Ураховуючи, що вартість придбаного транспортного засобу перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 01 січня 2018 року (88100 гривень), у ОСОБА_1 на виконання вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» виник обов’язок у десятиденний термін з моменту придбання майна (транспортного засобу) письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.
Тобто упродовж періоду з 00.00 07.02.2018 по 23.59 16.02.2018 р. у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 станом на 16.02.2018 р. не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про факт придбання автомобіля марки VOLKSWAGEN PASSAT, 1997 року випуску, кузов WVWZZZ3BZVP048464, чорного кольору, вартість якого згідно договору купівлі-продажу № 2642/2018/814699 від 06.02.2018 р. становить 158714,76 грн., а зробив це несвоєчасно 28.02.2018 р.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи майстром виробничої дільниці ДП «Вигодське лісове господарство», у відповідності до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 06.02.2018 р. придбав рухоме майно, а саме: легковий автомобіль марки VOLKSWAGEN PASSAT, 1997 року випуску, кузов WVWZZZ3BZVP048464, чорного кольору, вартість якого згідно договору купівлі-продажу № 2642/2018/814699 від 06.02.2018 р. становить 158714,76 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених на 1 січня 2018 року (88100 гривень), та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП, а саме: неповідомлення НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, є 00.00 год. 17 лютого 2018 року.
Місцем учинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є юридична адреса ПП «Вигодське лісове господарство»: Івано-Франківська область, Долинський район., смт. Вигода, вул. Д. Галицького, 40, оскільки обов’язок повідомляти НАЗК про суттєві зміни у майновому стані у ОСОБА_1 виник у зв’язку із призначенням його на посаду майстра виробничої дільниці ДП "Вигодське лісове господарство".
Моментом виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка вправі складати адміністративний протокол, оцінюючи зібрані докази, доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення. У даному випадку датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу.
ОСОБА_1в судовому засіданні свою вину визнав та суду пояснив, що не знав про те, що зобов'язаний повідомляти відповідні контролюючі органи про зміну свого майнового стану.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, підтримала, просила притягнути останнього до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина останнього у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, доведена зібраними матеріалами справи, а саме:
- даними протоколу № 108 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 16.05.2018 р., в якому викладена суть правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП. В графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1зазначив, що не повідомив про суттєві зміни в майновому стані своєчасно в зв'язку з недосконалим знанням законодавства (а.с. 2 - 8);
- даними рапорту оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області від 11.05.2018 р., згідно з яким ним проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, майстром виробничої дільниці ДП "Вигодське лісове господарство" ОСОБА_1, а саме: проведено огляд Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та зроблено витяги щодо інформації відносно ОСОБА_1 (а.с. 9);
- даними витягу з Єдиного Державного реєстру декларацій, в якому вказано, що декларація ОСОБА_1за 2017 р. була опублікована 28.02.2018 р. (а.с. 10);
- даними електронної декларації ОСОБА_1за 2017 рік (а.с. 11 - 19);
- даними особового листка по обліку кадрів та наказу № 305-к від 06.10.2017 р., відповідно до яких ОСОБА_1 прийнятий майстром виробничої дільниці ДП "Вигодське лісове господарство"з 09.10.2017 р. (а.с. 26, 34)
- даними наказу "Щодо подання електронних декларацій в ДП "Вигодський лісгосп" за 2017 р." № 11 від 11.01.2018 р., з яким було ознайомлено ОСОБА_1 11.01.2018 р. (а.с.35 - 39);
- даними повідомлення Регіонального сервісного центру в Івано-Франківській області № 31/9/1511 від 20.04.2018 р. та облікової картки № 134994725 від 06.02.2018 р., з яких встановлено, що згідно баз даних Єдиного державного реєстру МВС України (НАІС МВС) за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, 06 лютого 2018 року зареєстровано автомобіль марки VOLKSWAGEN PASSAT, 1997 року випуску, кузов WVWZZZ3BZVP048464, чорного кольору, вартість якого згідно договору купівлі-продажу № 2642/2018/814699 від 06.02.2018 р. становить 158714,76 грн.(а.с. 40 - 41).
Відповідно до пп. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.
Згідно з ч. 2 ст. 52 цього Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме: отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 р. № З, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 р. за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а, отже, не можуть бути визнані як малозначимі.
За ч. 2 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1, суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення та його особу, зокрема те, що він правопорушення вчинив вперше, за місцем роботи характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину.
Обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1, суд не встановив.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі в межах санкції ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення.
На підставі викладеного, Закону України «Про запобігання корупції», ст. 4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО - 820019; рахунок отримувача № 31215256700001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Апеляцiйного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.
Суддя: