Рішення № 74562041, 05.06.2018, Голосіївський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.06.2018
Номер справи
752/19353/17
Номер документу
74562041
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 752/19353/17

Провадження № 2-а/752/136/18

РІШЕННЯ

Іменем України

05.06.2018 року Голосіївський суд м. Києва

в складі головуючого судді Чередніченко Н.П.

з участю секретаря Конельської А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голвоного управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 164-ДК/0019ПО/08/01/-17 від 12.09.2017 року, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2017 року позивач звернулася до суду позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, про визнання протиправною постанови про накладення адміністративного стягнення № 164-ДК/0019ПО/08/01/-17 від 12.09.2017 року та просив суд, визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення № 164-ДК/0019ПО/08/01/-17 від 12.09.2017 року, винесену державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Скрягою О.В.

В обгрунтування позову зазначив, що Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки площею 0,5400 за адресою: АДРЕСА_1. В результаті проведення вказаної перевірки складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом-земельної ділянки від 01.09.2017 року № 164-ДК/130/АП/09/01-17, протокол про адміністративне правопорушення від 08.09.2017 року № 164-ДК/0021П/07/01/-17 та постанова про накладення адміністративного стягнення від 12.09.2017 року № 16-ДК/0019ПО/08/01/-17, винесену державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Скрягою О.В. Оскаржувана постанова винесена відносно позивача, який займає посаду директора КП «Спецжитлофонд». Вважаючи дану постанову протиправною та такою, що підлягає скасуванню позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом та вказав на невизнання своєї вини у вчиненні правопорушення. Вважав дану постанову передчасною та такою, що винесена без врахування норм матеріального та процесуального права. Зазначив, що з боку позивача відсутні порушення, на які відповідач вказує в оскаржуваній постанові, а також розгляд справи та винесення оскаржуваної постанови було здійснено неуповноваженою особою, в зв»язку з чим просив заявлені вимоги адміністративного позову задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з викладених в ньому підстав.

Представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Київській області, в судовому засіданні проти задоволення вимог даного адміністративного позову заперечував та просив в його задоволенні відмовити з підстав, які викладені в письмовому відзиві.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити за наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі, в межах повноважень та способом, які передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, відповідно до положень ст. 55 Конституції України, кожен має право звернутись за захистом прав, які вважає порушеними, у судовому порядку.

Статтею 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу стягнення у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом. Провадження по справах про адміністративні правопорушення здійснюється на підставі суворого дотримання законності.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Відповідно до ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 287 КУпАП України, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено.

Положеннями КУпАП визначено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Судом встановлено, що 01.09.2017 року державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Скрягою О.В., відповідно до вимог ст.ст.6, 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» проведена перевірка з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. В результаті перевірки встановлено, що земельна ділянка, площею 0,54 га (кадастровий номер НОМЕР_1), яка розташована по АДРЕСА_1 використовується КП «Спецжитлофонд» на підставі державного акту на праві постійного користування земельною ділянкою від 07.09.2012 року серії НОМЕР_2 для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку для працівників КП «Київський метрополітен» та КП «Київметробуд» з об»єктами соціальної інфраструктури та блоком первинного обслуговування. На ділянці проводяться будівельні роботи, розташована будівельна техніка та тимчасові споруди для охорони та працівників будівництва, виритий котлован, знято поверхневий шар грунту на площі орієнтовно 0,30 га. Ділянка огороджена дерев»яним парканом, встановлені металеві ворота та охороняється. Доступ на ділянку обмежений. Відповідн до Дозволу, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України від 03.10.2016 року № IV 115162772447 замовником будівництва є КП «Спецжитлофонд» та генеральним підрядником «Скайдбуд Груп». Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) на земельну ділянку відсутній, чим порушено вимоги ст. 168 Земельного кодексу України. За результатами перевірки було складено акт від 01.09.2017 року № 164-ДК/130/АП/09/01-17 (а.с.17-18).

06.09.2017 року КП «Спецжитлофонд» отримав лист Головного управління Держгеокадастру у Київській області про виклик для дачі пояснень в зв»язку з викорситанням земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.17).

08.09.2017 року державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Семенюком І.Д. було складено протокол про адміністративне правопорушення від 08.09.2017 року № 164-ДК/0021П/07/01/-17, вчинене ОСОБА_1, відповідно до якого 01.09.2017 року виїздом на місце встановлено, що земельна ділянка, площею 0,54 га (кадастровий номер НОМЕР_1), яка розташована по АДРЕСА_1 використовується КП «Спецжитлофонд» на підставі державного акту на праві постійного користування земельною ділянкою від 07.09.2012 року серії НОМЕР_2 для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку для працівників КП «Київський метрополітен» та КП «Київметробуд» з об»єктами соціальної інфраструктури та блоком первинного обслуговування. На ділянці проводяться будівельні роботи, розташована будівельна техніка та тимчасові споруди для охорони та працівників будівництва, виритий котлован, знято поверхневий шар грунту на площі орієнтовно 0,30 га. Ділянка огороджена дерев»яним парканом, встановлені металеві ворота та охороняється. Доступ на ділянку обмежений. Відповідн до Дозволу, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України від 03.10.2016 року № IV 115162772447 замовником будівництва є КП «Спецжитлофонд» та генеральним підрядником «Скайдбуд Груп». Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) на земельну ділянку відсутній, чим порушено вимоги ст. 168 Земельного кодексу України. Відповідальність за вчинене правопорушення, передбачена ст. 53-3 КУпАП та и) ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України. Копія протоколу вручена ОСОБА_1 - особі, відносно якої він складений та останнього повідомлено про розгляд справи на 12.09.2017 року (а.с.15-16).

Постановою державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Скряги О.В. від 12.09.2017 року, визнано ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-3 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 323 грн. При винесенні постанови державний інспектор керувався п. и) ст. 211 Земельного кодексу України та ст..ст. 24, 33, 244, 276-278, 283, 284 КУпАП. Постановою встановлено, що виїздом на місце встановлено, що земельна ділянка, площею 0,54 га (кадастровий номер НОМЕР_1), яка розташована по АДРЕСА_1 використовується КП «Спецжитлофонд» на підставі державного акту на праві постійного користування земельною ділянкою від 07.09.2012 року серії НОМЕР_2 для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку для працівників КП «Київський метрополітен» та КП «Київметробуд» з об»єктами соціальної інфраструктури та блоком первинного обслуговування. На ділянці проводяться будівельні роботи, розташована будівельна техніка та тимчасові споруди для охорони та працівників будівництва, виритий котлован, знято поверхневий шар грунту на площі орієнтовно 0,30 га. Ділянка огороджена дерев»яним парканом, встановлені металеві ворота та охороняється. Доступ на ділянку обмежений. Відповідн до Дозволу, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України від 03.10.2016 року № IV 115162772447 замовником будівництва є КП «Спецжитлофонд» та генеральним підрядником «Скайдбуд Груп». Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) на земельну ділянку відсутній, чим порушено вимоги ст. 168 Земельного кодексу України та заподіяно шкоду в сумі 18466 грн. 90 коп. (а.с.13-14).

Суд встановив, що постановою про накладення адміністративного стягнення від 12.09.2017 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення статті 168 та 211 ЗК України.

Відповідно до положень статті 211 ЗК України громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за такі порушення: а) укладення угод з порушенням земельного законодавства; б) самовільне зайняття земельних ділянок; в) псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами; г) розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, що негативно впливають на стан земель; ґ) невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням; д) порушення строків повернення тимчасово займаних земель або невиконання обов'язків щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; е) знищення межових знаків; є) приховування від обліку і реєстрації та перекручення даних про стан земель, розміри та кількість земельних ділянок; ж) непроведення рекультивації порушених земель; з) знищення або пошкодження протиерозійних і гідротехнічних споруд, захисних насаджень; и) невиконання умов знімання, збереження і нанесення родючого шару ґрунту; і) самовільне відхилення від проектів землеустрою; ї) ухилення від державної реєстрації земельних ділянок та подання недостовірної інформації щодо них; й) порушення строків розгляду заяв щодо відведення земельних ділянок.

Відповідно до ст. 168 ЗК України встановлено, що грунти земельних ділянок є об'єктом особливої охорони. Власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, крім випадків: а) проведення робіт із буріння та облаштування нафтових і газових свердловин, будівництва, технічного обслуговування, ремонту і реконструкції нафтових і газових свердловин та пов'язаних з їх обслуговуванням об'єктів трубопровідного транспорту, виробничих споруд, під'їзних доріг, ліній електропередачі та зв'язку, підземних кабельних мереж енергозабезпечення; б) проведення робіт, пов'язаних з ліквідацією та запобіганням аварійним ситуаціям на нафтових і газових свердловинах та пов'язаних з їх експлуатацією об'єктах трубопровідного транспорту, виробничих спорудах, під'їзних дорогах, лініях електропередачі та зв'язку, підземних кабельних мережах енергозабезпечення. У випадках, визначених підпунктами "а" і "б" цієї частини, зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюються виключно на підставі робочого проекту землеустрою.

З матеріалів справи випливає, що позивач був притягнутий за вчинене правопорушення до адміністративної відповідальності.

Стаття 53-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу, а також невиконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту.

В ході розгляду справи стороною позивача не було надано суду доказів та документів правомірності дій під час виконання всіх вимог закону щодо здійснення зняття та перенесення грунтового покриву земельної ділянки, як і не наведено переконливих доводів щодо звільнення позивача від обов»язкового отримання спеціального дозволу на виконання цих робіт.

Крім того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 «Про оптимізацію систем центральних органів виконавчої влади», Державна інспекція сільського господарства ліквідується, а функції із здійснення державного нагляду (контролю) в частині дотримання земельного законодавства використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів покладаються на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 910-р, функції і повноваження Державної інспекції сільського господарства, із здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів, що припиняються покладаються на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, визначено, що Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Головне управління Держгеокадастру у Київській області є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане.

Відповідно до положення про Головне управління Держгеокадастру у Київській області затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру №308 від 17.11.2016 р. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності.

Закон України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» від 19.06.2003 № 963-IV визначає правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.

Статтею 10 Закону України «Про державний контроль та використанням та охороною земель» визначаються повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, зокрема складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Суд вважає, що при здійсненні перевірки дотримання вимог земельного законодавства державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Скрягою О.В. та Семенюком І.Д. не встановлено порушень Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

При здійсненні перевірки дотримання вимог земельного законодавства, державні інспектори діяли в межах своїх повноважень та керувалися ст. 10 Закону України «Про Державний контроль за використанням та охороною земель».

Приймаючи до уваги викладене, доводи позивача щодо неправомірних дій державних інспекторів та відсутності відповідних повноважень для перевірки та складення акту, протоколу та постанови суд відкидає, оскільки ці твердження повністю спростовуються вказаними вище вимогами закону.

Відповідно до ст. 244 КУпАП, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловою комплексі, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель і порядку та умов ведення насінництва та розсадництва, правил технічної експлуатації самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації.

Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Відповідно до положень ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної обставини справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Відповідно до положення про Головне управління Держгеокадастру у Київській області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 17.11.2016 № 308, завданням Головного управління Держгеокадастру у Київській області є реалізація повноважень Держгеокадастру на території Київської області, а в частині реалізації державної політики у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів - також і на території м. Києва, у складі якого створено Управління з контролю за використанням та охорони земель, до якого входять Державні інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель.

Статтею 10 Закону України «Про державний контроль та використанням та охороною земель» визначено, що до повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, до повноважень входить складання актів перевірок чи протоколів про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Суд вважає, що в даному спорі сторона відповідача довела належними та допустимими доказами з посиланням на відповідні положення закону про законність та обґрунтованість своїх дій, а також повну безпідставність позовних вимог.

Доводи позивача, якими він обґрунтовував свої позовні вимоги не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи та в повному обсязі спростовуються наведеними вище обставинами.

Враховуючи викладене, суд вважає, що при винесені постанови державний інспектор діяв в межах своїх повноважень та у відповідності до вимог чинного закону, а тому позов є необґрунтований та безпідставний, в зв»язку з чим в його задоволенні слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 5-6, 8-10, 73-78, 241-246 КАС України, ст.ст. 9, 10, 23, 33 КУпАП , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Голвоного управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 164-ДК/0019ПО/08/01/-17 від 12.09.2017 року, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення..

Головуючий Н.П. Чередніченко