
Справа №: 486/667/18 Провадження № 3/486/305/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2018 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді Франчук О.Д.,
при секретарі Деменко К.Л.,
з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст. 130 та ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
20 травня 2018 року о 02-20 год. ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ЗАЗ 110247» державний номерний знак НОМЕР_2 по пр. Незалежності, 19 в м. Южноукраїнську Миколаївської області, з явними ознаками алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, поведінка, що не відповідає обставинам, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння в за допомогою газоаналізатора алкотесту «DRAGER», а також в медичному закладі в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
20 травня 2018 року близько 02-20 год. ОСОБА_1, знаходячись в районі будинку по пр. Незалежності, 19 в м. Южноукраїнську Миколаївської області, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, висловлювався нецензурною лайкою, на вимогу поліцейського припинити протиправні дії не відреагував та продовжував висловлюватись в грубій формі в адресу поліцейських.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння та ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнав повністю та пояснив, що 20 травня 2018 року перед тим, як сісти за кермо, вжив алкогольні напої, після чого був зупинений працівниками ДАІ, однак відмовився проходити медичний огляд в установленому законом порядку. Також визнає, що висловлювався в грубій формі в бік поліцейських. У вчиненому щиро кається.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено у ст. 266 КУпАП, в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров’я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 (далі - Інструкція) та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року № 1103 (далі - Порядку).
Відповідно до ч.2 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Частиною 3 вказаної статті передбачено, що у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Згідно п.п 6, 7 розділу 1 Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.
Пунктом 8 Порядку встановлено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Тобто, працівником поліції було дотримано порядок проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння, встановлений законодавством та відмова водія від проходження огляду на визначення перебування особи, яка керує транспортним засобом, в стані наркотичного сп'яніння була зафіксована поліцейським у присутності двох свідків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується також відомостями, які містяться в протоколах про адміністративне правопорушення серії БД № 152488 та АА №256845 від 20.05.2018 року, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 20.05.2018 року, а також рапортом поліцейського від 20.05.2018 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Так як ОСОБА_1 вчинив два правопорушення, справи про які одночасно розглядаються суддею, суд вважає за необхідне адміністративні справи № 486/667/18 та № 486/668/18, провадження № 3/486/305/2018 та № 3/486/306/18 об’єднати в одне провадження та надати справі № 486/667/18 провадженню № 3/486/305/2018.
При визначенні ОСОБА_1 виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини, тому суд вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
З довідки Управління патрульної поліції в Миколаївській області від 21 травня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1 згідно облікових даних АІС МВС посвідчення водія на право керування транспортними засобами не отримував.
За таких обставин, застосовування до ОСОБА_1 стягнення у виді позбавлення певного права, суд вважає неможливим, оскільки він цього права ніколи не набував і не має.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір в розмірі 352,40 гривень.
Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративні справи № 486/667/18, № 486/668/18 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 та ст. 185 КУпАП, об’єднати в одне провадження та присвоїти справі №486/667/18, провадженню № 3/486/305/2018.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 та ст. 185 КУпАП і накласти на нього, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) розміром – 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_4