
Справа №628/1114/18
Провадження №3/628/223/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2018 року Суддя Куп'янського міськрайонного суду Харківської області Скородєлова Вікторія Володимирівна, за участю секретаря судового засідання Буткової В.М., прокурора Куп`янського відділу Ізюмської місцевої прокуратури в Харківській області Водолазького Б.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Куп'янську Харківської області матеріали справи, яка надійшла з Харківського управління ДВБ НП України з протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Куп’янськ Харківської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, не працюючого, паспорт серії НОМЕР_2, виданий Куп'янським МРВ УМВС України в Харківській області 08.11.2005 р., реєстраційний номер облікової картки платника податків -НОМЕР_1,
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
Права, передбачені ст. 268 КУпАП, ст. 63 Конституції України- роз'яснені, -
встановив:
ОСОБА_2, перебуваючи на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції № 2 Куп'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, що знаходиться за адресою: Харківська область, м. Куп'янськ вул. Харківська, 14 та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Наказом ГУНП в Харківській області від 07.11.2015 р. № 50 о/с старшого сержанта міліції ОСОБА_2 призначено на посаду поліцейського Куп'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, присвоївши йому спеціальне звання старшого сержанта поліції.
Згідно з наказом начальника ГУНП в Харківській області № 49 о/с від 11.02.2016 р. ОСОБА_2 призначено на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції Куп'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області.
На підставі наказу начальника ГУНП в Харківській області № 584 о/с від 12.12.2016 р. ОСОБА_2 призначено на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції №2 Куп'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області.
Наказом начальника ГУНП в Харківській області № 712 о/с від 12.12.2017 р. звільнено з посади з 12.12.2017 р. відповідно до п.6 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби).
Відповідно до ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію" на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України.
07.11.2015 р. згідно ст. 64 Закону України "Про Національну поліцію" ОСОБА_2 складено Присягу на вірність Українському народові такого змісту: "Я, ОСОБА_2, усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки".
Відповідно витягу із наказу ГУНП в Харківській області від 12.12.2017 №712 о/с поліцейського сектору реагування патрульної поліції № 2 Куп'янського відділу поліції ГУНП в Харківській області ОСОБА_2 звільнено за п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію» (у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби), тобто звільнення відбулося з ініціативи роботодавця.
Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_2 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист та витяг з наказу про звільнення 12.12.2017. Окрім цього, 12.12.2017, ОСОБА_2 було ознайомлено під підпис про вимогу ч. 2 ст. 45 Закону "Про запобігання корупції" та Роз'яснення - НАЗК від 10.06.2016 р. № 3 щодо обов'язку подати декларацію перед звільненням.
Тобто, в період з 00.00 год. 13.12.2017 р. по 23.59 год. 11.01.2018 р. ОСОБА_2, у разі дотримання терміну у двадцять робочих днів (без урахування вихідних днів: суботу та неділю та святкових вихідних днів які, яки припадали на 1 січня та 08 січня (за рахунок 07 січня)) повинен був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно пояснень свідків - начальника СКЗ Куп'янського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 та старшого інспектора СКЗ Куп'янського ВП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_4, ОСОБА_2 неодноразово попереджався про необхідність подати електронну декларацію перед звільненням, про що свідчить його підпис у "Пам'ятці- попередження про дотримання антикорупційного законодавства". У ознайомленій та підписаній ОСОБА_2 "Пам'ятці" зазначено: "...декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Також зобов'язуюсь наступного року подати в установленому ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" порядку декларацію...за минулий рік...".
Таким чином, поліцейський сектору реагування патрульної поліції № 2 Куп'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_2 зобов'язаний був подати декларацію особи яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у термін двадцяти робочих днів з дня, коли він дізнався про таке припинення, а саме до 23.59 год. 11.01.2018 р..
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 тільки о 19 год. 59 хв. 04.04.2018 р. подав декларацію як особа яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація перед звільненням).
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 р. «Про початок роботи системи подання та оприлюднення екларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2, будучи відповідно до п.п.«з» п.1 ч.1 ст.З Закону України «Про запобігання корупціїї» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 12.12.2017 р. діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану із виконанням функиій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке средбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Викладене підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12.04.2018 року (а.с. 1-9); рапортами від 30.03.2018 року (а.с. 10); скріншотом Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 11-22); Витягом із наказу №712 о/с ГУ НП в Харківській області від 12.12.2017 р. (а.с. 23); запитом до начальника управління кадрового забезпечення ГУ НП в Харківській області від 21.02.2018 р. (а.с. 24, 25); Витягом з наказу №50 о/с ГУ НП в Харківській області від 07.11.2015 р. (а.с. 28); Витягом з наказу №584 о/с ГУ НП в Харківській області від 22.12.2016 р. (а.с. 29); присягою працівника поліції ОСОБА_2 від 07.11.2015 р. (а.с. 30); Витягом із наказу ГУ НП в Харківській області під №712 о/с від 12.12.2017 р. (а.с. 31); Наказом ГУ НП в Харківській області №1278 «Про накладення дисциплінарного стягнення на працівників Куп'янського ВП ГУНП в Харківській області» від 01.12.2017 р. (а.с. 32); розпискою ОСОБА_2 від 12.12.2017 р. (а.с. 33); пам'ятка-попередження про дотримання антикорупційного законодавства (а.с. 34); послужним списком (особистий №0082382) ОСОБА_2 (а.с. 36-40); поясненнями від 30.03.2018 р. (а.с. 44, 45); поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 57).
У судовому засіданні ОСОБА_2 викладені в протоколі про адмінправопорушення обставини підтвердив, розкаявся у скоєному, просив суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, у зв'язку з чим він просить притягти ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016 р., яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення значених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб'єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п.2 п.5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п.11 Порядку.
Таким чином, ОСОБА_2 звільнившись з посади поліцейського сектору реагування патрульної поліції № 2 Куп'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, мав своєчасно подати за місцем попередньої роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Отже, дослідивши всі обставини справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене, характер і обставини скоєного адмінправопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, обтяжуючі і пом'якшуючі покарання обставини, ненастання тяжких наслідків від діяння, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється Законом України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 172-6 ч. 1, 268, 283, 284 КУпАП, п. 5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 грн., який підлягає сплаті на р/р 31117106700013 ОКПО 37813292, одержувач Куп'янський ВДК МФО 851011, Банк УДК у Харківській області.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 352,40 грн., який перерахувати на такі реквізити: стягувач Державна судова адміністрація України; код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір»; отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; пункт з таблиці ставок судового збору 5.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Куп'янський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду дійсна для пред'явлення до виконання на протязі 3 місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: В.В. Скородєлова