ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"08" червня 2007 р. Справа №10/2337-А
за позовом Прокурора м. Кам'янець-Подільського в інтересах держави в особі Головна державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіаоьного управління у Хмельницькій області м.
до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Кам'янець-Подільський
про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій
Суддя Секретар судового засідання
Представники сторін:
позивача Савченко В.А. -за довіреністю №142 від 29.01.2007р.
відповідача не з'явився
за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Шкадько В.В.
В судовому засіданні згідно ч.3 ст.160 КАС України проголошено вступну і резолютивну частини постанови.
Суть спору:
Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 1700 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно постанови НОМЕР_1за порушення законодавства про автомобільний транспорт. В обґрунтування посилається на вимоги Закону України „Про автомобільний транспорт” (ст.60) та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті , затверджено постановою КМУ від 08.11.2006р.
Відповідач в судове засідання не з'явився, повноважного представника в судове засідання не направив, своїм процесуальним правом не скористався, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи. У письмових поясненнях від ІНФОРМАЦІЯ_1.ваказує на те, що позивач вийшов за межі наданих повноважень, чим порушив вимоги ст. 19 Конституції України. Зазначає, що Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті не передбачено право на звернення до суду .
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1 м. Кам'янець-Подільський зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа Кам'янець-Подільським міськвиконком ІНФОРМАЦІЯ_2, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_2, згідно одержаної ліцензії від НОМЕР_3 здійснює надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі).
ІНФОРМАЦІЯ_3. держінспектором Дук В.А. була проведена перевірка транспортного засобу ГАЗ 32213, держномер НОМЕР_4, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, та встановлено, що водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем ГАЗ 32213 здійснював перевезення пасажирів з м. Хмельницького в м. Кам'янець-Подільський для власних потреб за відсутності дорожнього листа та списку пасажирів, чим порушено ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”. В графі -пояснення водія транспортного засобу зазначено про відмову ОСОБА_1 від дачі пояснень та від підпису протоколу.
Постановою НОМЕР_1у відповідності до абз. 2 ч.1 с. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (в редакції Закону від 23.02.2006р.) до позивача застосовано 1700 грн. фінансових санкцій. Вказана постанова направлена ПП ОСОБА_1 згідно реєстру поштових відправлень ІНФОРМАЦІЯ_4.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Законом України „Про автомобільний транспорт” №2344-ІІІ від 05.04.2004р. (із мінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-IV) -надалі Закон передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст. 6) .Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті .
Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті ( затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190 ) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті ( затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888)
Стаття 39 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема документами на перевезення пасажирів автобусами для власних потреб для автомобільного перевізника є документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, список пасажирів, яких перевозять, завірений підписом перевізника та печаткою, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз. 2 ч.1 ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції , в тому числі за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Процедура здійснення державного контролю на автомобільному транспорті регулюється Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Перевірка відповідача здійснювалась у відповідності до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування ( затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003р. №143 )
Як вбачається з протоколу НОМЕР_5 під час перевірки транспортного засобу ГАЗ 32213 державний номер НОМЕР_4, що належить ОСОБА_1 зафіксовано, що ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_1 здійснював пасажирські перевезення пасажирів з м.Хмельницького до м.Кам'янець-Подільського для власних потреб за відсутності дорожнього листа, списку пасажирів, яких перевозять, завіреного підписом перевізника та печаткою, чим порушено п.2 ч.9 ст. 39 Закону. При цьому водій ОСОБА_1 від дачі пояснень та підпису протоколу відмовився.
За результатами протоколу, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача у відповідності до абз.2 ч.1 ст.60 Закону фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. При цьому судом зважається на те, що дії позивача під час проведення перевірки та складання протоколу, постанова НОМЕР_1про застосування фінансових санкцій не оскаржена та не скасована, доказів про сплату 1700 грн. штрафних санкцій відповідачем суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 1700 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора м. Кам'янець-Подільського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління у Хмельницькій області м. Хмельницький до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Кам'янець-Подільський про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій задоволити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1АДРЕСА_1(ідентифікаційний код НОМЕР_6) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області ( в доход державного бюджету України, на рахунок №31111106600003 в Кам'янець-Подільському ВДК, код ЄДРПОУ 23565590, банк УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 23030300) 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.) штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Постанова складена в повному обсязі та підписана 12.06.2007р.
Віддрук. 4 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
4-в прокуратуру