Постанова № 74547893, 08.06.2018, Таращанський районний суд Київської області

Дата ухвалення
08.06.2018
Номер справи
379/474/18
Номер документу
74547893
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 379/474/18

3/379/164/18

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08.06.2018 рокум.Тараща

Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін Володимир Іванович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Головного управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ «Віталмар Транс», раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 32 від 13.04.2018, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників території обслуговування Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_2, вбачається, що під час перевірки ТОВ «Віталмар Транс», що знаходиться за адресою м. Тараща, вул. Свердлова, 18, Київської області, були виявлені порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток на суму 584617 грн. за 2015 - 9 місяців 2017 року; занижено ПДВ на суму 273177 грн., в тому числі 04.2015 – 49348 грн., 09.2015 – 59439 грн., 01.2016 – 151932 грн., 02.2016 – 493 грн., 07.2016 – 11965 грн., чим порушено п.п. 134.1.1, 134.1 ст. 134, п.п. 128.3.2 п. 138.3 ст. 138, п.п. 139.2.1 п. 139.2 ст. 139, п. 185.1 ст. 185, п. 188.1 ст. 188, п. 189.1 ст. 189, п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України. Дані порушення встановлені актом від 13.04.2018.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні даного правопорушення не визнав та надав копію наказу про проведення позапланової виїзної перевірки з питань, що стали предметом оскарження, з 11.05.2018 року тривалістю 10 робочіх днів, а також акт ГУ ДФС у Київській області від 01.06.2018, яким встановлено заниження податку на прибуток на суму 349437 грн. за той же період.

Приписами ч. 1 ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП закріплено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

При цьому, у коментованій статті 256 КУпАП, зазначено, що протокол про адміністративне правопорушення повинен містити перелік всіх обов’язкових реквізитів протоколу, і у разі їх відсутності він не має доказового значення. Протокол про адміністративне правопорушення займає провідне місце в числі засобів, за допомогою яких встановлюються фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку посадові особи встановлюють наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, вину особи в його вчиненні та інші обставини, що вказуються у ст. 280 КУпАП i мають значення для правильного розв’язання справи. Така позиція законодавця вимагає вiд посадових осiб, якi складають протокол, суворо дотримуватися порядку його оформлення.

А тому, посадовій особі, яка склала протокол, необхідно привести у відповідність протокол про адміністративне правопорушення, уточнивши суму заниженого податку на прибуток.

При цьому, суд звертає увагу, що обов’язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.

За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимог ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на доопрацювання.

У зв’язку з вказаними недоліками, існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до вимог ст. ст. 256, 278 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення уповноваженій посадовій особі, котра складала даний протокол, оскільки саме вона порушила провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 245, 256, 278 КУпАП , -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ст. 163-1 ч. 1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Київській області для доопрацювання та належного оформлення.

Постанову разом із матеріалами адміністративної справи направити до Головного управління ДФС у Київській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_3.