
Справа № 288/535/18
Провадження № 2-а/288/24/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2018 року смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді –Рудника М. І.
з участю секретаря судових засідань - ОСОБА_1,
позивача - ОСОБА_2,
представника Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ОСОБА_4 про визнання протиправною бездіяльність стосовно заміни адвоката, який відмовився надавати належну правову допомогу без поважних причин,
ВСТАНОВИВ:
До Попільнянського районного суду Житомирської області 25 квітня 2018 року надійшла позовна заява за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ОСОБА_4 про визнання протиправною бездіяльність стосовно заміни адвоката, який відмовився надавати належну правову допомогу без поважних причин.
Відповідно до позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позов заявлено фізичною особою до суб’єкта владних повноважень - з приводу визнання протиправною бездіяльності стосовно заміни адвоката, який відмовився надати належну правову допомогу без поважних причин.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
В підготовчому судовому засіданні позивач вважає, що даний спір підсудній Попільнянському районному суду Житомирської області.
Представник відповідача ОСОБА_3 висловила свою думку, що даний спір не підсудний Попільнянському районному суду, а підсудний ОСОБА_5 окружному адміністративному суду, про що зазначено і у відзиві на позовну заяву.
В зв’язку з набранням 15 грудня 2017 року чинності Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», предметна юрисдикція адміністративних судів змінена.
Статтею 20 КАС України встановлено, розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, а саме:
1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, вимога позивача про визнання дій протиправними належить до територіальної юрисдикції Окружного адміністративного суду.
Наведені обставини вказують на те, що зазначений спір не відноситься до предметної підсудності Попільнянського районного суду Житомирської області.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини першої, другої статті 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Крім того, ч. 1 ст. 318 КАС України визначено, що рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
На підставі вищевказаного, адміністративну справу належить передати за підсудністю до ОСОБА_5 окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 20, 29, 30, 318 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ОСОБА_4 про визнання протиправною бездіяльність стосовно заміни адвоката, який відмовився надавати належну правову допомогу без поважних причин – передати за підсудністю до ОСОБА_5 окружного адміністративного суду (10002, місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 23).
Направити сторонам копію ухвали – для відома.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до ОСОБА_5 апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2234-19 від 07 січня 2018 року, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_6