
Справа № 127/13573/18
Провадження № 2-а/127/247/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2018 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
05.06.2018 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Вінницької міської ради, в якому просила суд визнати протиправним та скасувати повідомлення Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Вінницької міської ради від 11.04.2018 року №08-00-019-16179 про повернення житлової субсидії в сумі 32079,48 грн, а також стягнути з відповідача понесені судові витрати.
15 грудня 2017 року набув чинності Закону України від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
Пунктом 10 ч.1 розділу VІІ Перехідні положення КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцію Кодексу.
Відповідно до ст. 20 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті. Відповідно Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, Вінницькому міському суду Вінницької області як місцевому суду не підсудна адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, оскільки її розгляд за правилами розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів віднесено до підсудності окружного адміністративного суду.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 29 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене дана адміністративна справа підлягає передачі на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Керуючись та на підставі ст.ст. 20, 29, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складено 06.06.2018 року.
Суддя: