
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 червня 2018 року м. Кропивницький Справа № 811/1668/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.
розглянула матеріали адміністративного позову
позивач: ОСОБА_1 (25002, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1)
відповідач1: відділ реєстрації місця проживання особи міської ради міста Кропивницького (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41)
відповідач2: міська рада міста Кропивницького (25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41)
про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відділу реєстрації місця проживання особи міської ради міста Кропивницького, міської ради міста Кропивницького, в якому просить зобов'язати зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1), ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_2) за адресою: АДРЕСА_2.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі за цією позовною заявою з'ясовано, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 1 статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до пунктів 4, 9 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: міст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Частиною 1 статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Суд зазначає, що вимога про зобов'язання відповідача вчинити певні дії є похідною від вимоги про визнання протиправним рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, яким порушені права, свободи або законні інтереси позивача.
Відносини, пов’язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, регулює Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
За визначенням, наведеним у статті 3 цього Закону, орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Згідно зі статтею 14 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових та службових осіб з питань свободи пересування, вільного вибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місця перебування особи можуть бути оскаржені в установленому законом порядку.
Позивач, прохаючи суд зобов'язати зняти з реєстрації місця проживання третіх осіб, всупереч правилам п.4, п.9 ч.5 ст.160 КАС України не висуває вимогу про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, до повноважень якого віднесено реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи. Вказавши у позовній заяві відразу двох відповідачів - відділ реєстрації місця проживання особи міської ради міста Кропивницького та міську раду міста Кропивницького, які є окремими суб'єктами владних повноважень, позивач не зазначив, кого з них слід зобов'язати вчинити дії, про що він просить суд.
Частиною 1 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 169, 248, 256 КАС України, суддя -
У Х В А Л И Л А :
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб і строк усунення недоліків позовної заяви -
протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали подати до суду:
- позовну заяву із зазначенням відповідача (відповідачів), до якого (яких) звернуто позовні вимоги, виклавши позовні вимоги відповідно до ч.1 ст.5 КАС України;
- копію позовної заяви та доданих до неї документів для відповідача (відповідачів), третіх осіб.
3. Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання зазначених вимог у встановлений судом строк позовна заява разом із доданими до неї документами буде повернута на підставі пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_4