
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2018 року м. Кропивницький Справа № 811/1540/18
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного (письмового) провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, вул. Кременчуцька до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про:
- визнання дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 у обчисленні (здійсненні перерахунку) його пенсії за вислугу років з врахуванням сум щомісячної додаткової винагороди в розмірі 60 % місячного грошового забезпечення, сум премій за старанне ставлення до службових обов'язків в розмірі 80 % місячного грошового забезпечення та в розмірі 100% місячного грошового забезпечення, сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань;
- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити обчислення ( перерахунок) пенсії ОСОБА_1 за вислугу років, починаючи з 01 лютого 2018 року, з урахуванням уточненого грошового атестату № 5 від 22.01.2018 р., довідки про додаткові види грошового забезпечення і премії, виходячи з суми грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці перед місяцем звільнення з військової служби, з врахуванням сум щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі 60 % місячного грошового забезпечення, сум премій за старанне ставлення до службових обов'язків в розмірі 80 % місячного грошового забезпечення та в розмірі 100 % місячного грошового забезпечення, сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань та провести відповідні виплати на мою користь, з врахуванням раніше виплачених сум пенсії.
В обґрунтування вимог зазначив, що відповідачем протиправно відмовлено йому у здійсненні обчислення (перерахунку) пенсії з вислугу років, з урахуванням суми грошового забезпечення, що зазначена в уточненому грошовому атестаті №5 від 22.01.2018 р., уточненій довідці про додаткові види грошового забезпечення та премії, виходячи з суми грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці перед місяцем звільнення з військової служби, з врахуванням сум щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі 60 % місячного грошового забезпечення, сум премій за старанне ставлення до службових обов'язків в розмірі 80 % місячного грошового забезпечення та в розмірі 100 % місячного грошового забезпечення, сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань. Вважає, що цим самим відповідачем порушено його право на обчислення пенсії за вислугу років з усієї суми грошового забезпечення військовослужбовця, на яку нараховувався та сплачувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого вимоги позивача не визнаються в повному обсязі з тих підстав, що пенсія обчислюється виходячи з грошового забезпечення, до якого включаються тільки постійні виплати, а одноразові додаткові виплати, про які зазначає позивач, не входять до складу грошового забезпечення і тому включатися при її обчисленні не можуть (а.с.34-35).
Постановою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 22.11.2017 р., залишеною без змін (окрім обґрунтування висновків суду) постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2018 р. у справі № 398/1436/17 встановлено, що позивач проходив військову службу з 2011 р. по 2016 р. включно, звільнений за наказом командувача Збройних Сил України від 31.08.2016 р. № 133о/с відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 8 ст. 26 «Про військовий обов'язок і військову службу» (а.с.7-9, 10-13).
Після звільнення з військової служби позивач взятий на облік у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та з 29.09.2016 р. йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсія призначена на підставі грошового атестату № 13 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за період з 01.09.2014 р. по 31.08.2016 р. № 13 від 29.09.2016 р., які видані військовою частиною 2269 Національної гвардії України (а.с.7-9, 10-13).
До вказаного вище грошового атестату та довідку про додаткові види грошового забезпечення не включено наступні додаткові види грошового забезпечення: щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 60% місячного грошового забезпечення, суми премій за старанне ставлення до службових обов'язків у розмірі 80% місячного грошового забезпечення та у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з яких утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.7-9, 10-13).
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до військової частини № 2269 Національної гвардії України про включення до грошового атестату додаткові види грошового забезпечення, натомість остання повідомила позивача про відсутність правових підстав для їх включення до грошового атестату.
Окрім того, листом від 15.02.2017 р. № 54/2-11 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомлено позивача, що з питання включення чи не включення до складу грошового забезпечення певних доплат чи винагород необхідно звертатися до уповноваженого органу, оскільки питання щодо визначення розміру грошового забезпечення не входить до компетенції органів Пенсійного фонду.
Питання не включення наступних додаткових видів грошового забезпечення до грошового атестату та довідку про додаткові види грошового забезпечення №13 від 29.09.2016р. та у довідку про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 було оскаржене до суду.
Так, постановою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 22.11.2017 р., залишеною без змін (окрім обґрунтування висновків суду) постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2018 р. визнано протиправними дії Військової частини № 2269 Національної гвардії України щодо не включення у грошовий атестат №13 від 29.09.2016 р. та у довідку про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці № 13 від 29.09.2016 р. щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі 60 відсотків місячного грошового забезпечення, сум премій за старанне ставлення до службових обов'язків у розмірі 80 відсотків місячного грошового забезпечення та у розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, сум матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які були виплачені позивачу протягом останніх 24 календарних місяців служби перед звільненням, а також зобов'язано Військову частину № 2269 Національної гвардії України видати уточнений грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення і премії за 24 місяці, в яких зазначити щомісячну додаткову грошову винагороди в розмірі 60 відсотків місячного грошового забезпечення, суми премій за старанне ставлення до службових обов'язків у розмірі 80 відсотків місячного грошового забезпечення та у розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань (а.с.7-9, 10-13).
На виконання вищевказаних рішень Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду вбачається, що Військовою частиною 2269 Національної гвардії України ОСОБА_1 було видано уточнений грошовий атестат №5 від 22.01.2018 р. та уточнену довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 24 останні календарні місяці служби (а.с.14, 15)
25 січня 2018 р. позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградської області про здійснення йому перерахунку суми пенсійного забезпечення згідно з уточненого грошового атестату та довідки про щомісячні види грошового забезпечення (а.с.16).
Листом від 06.02.2018 року №2102/03-19 Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградської області повідомило позивача про відсутність підстав для здійснення йому такого перерахунку грошового забезпечення, оскільки у постанові Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 22.11.2017р. у справі № 398/1436/17, залишеною без змін постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2018р. у справі № 398/1436/17 відсутні зобов'язання Головного управління ПФУ у Кіровоградській області вчинити певні дії, зокрема перерахунку пенсії ОСОБА_1, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення і премій, що вказані в уточнених грошовому атестаті № 5 від 22.01.2018 р. та у довідці про додаткові види грошового забезпечення і премії (а.с.19).
Позивач не погоджуючись з вищевказаною відмовою, вважаючи такі дії відповідача протиправними, звернувся із даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року, №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі закон №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з пунктами 3, 4 цієї статті грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення виплачується в розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та має забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 ( в редакції чинній на час виходу позивача не пенсію) встановлено щомісячну додаткову грошову винагороду (далі - винагорода) для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.
На час установлення і початку виплати - 1 жовтня 2010 року - винагорода мала виплачуватися військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які займали посади плаваючого та льотного складу Збройних Сил, Державної прикордонної служби та льотного складу внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ (пункт 1).
Відповідно до пункту 2 цієї постанови граничні розміри, порядок та умови виплати винагороди, передбачені пунктом 1, визначаються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та Адміністрацією Державної прикордонної служби за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством фінансів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.
13 березня 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №161, згідно з якою назва і пункт 1 постанови №889 викладені в новій редакції.
Зокрема, у пункті 1 передбачена виплата винагороди:
1) військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які займають посади у Військово-Морських Силах Збройних Сил та Морській охороні Державної прикордонної служби, посади у військових частинах, підрозділах, закладах, установах та організаціях Збройних Сил (за переліком згідно з додатком), посади наземних авіаційних спеціалістів, що забезпечують безпеку польотів літаків та вертольотів, у військових частинах і підрозділах Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил, посади у військових частинах і підрозділах високомобільних десантних військ та спеціального призначення Збройних Сил, і військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) льотного складу Збройних Сил, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та Державної прикордонної служби - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення;
2) військовослужбовцям Збройних Сил (крім тих, що зазначені у підпункті 1 цього пункту, та військовослужбовців строкової військової служби):
з 1 квітня 2013 р. - у розмірі, що не перевищує 20 відсотків місячного грошового забезпечення;
з 1 вересня 2013 р. - у розмірі, що не перевищує 40 відсотків місячного грошового забезпечення;
з 1 січня 2014 р. - у розмірі, що не перевищує 60 відсотків місячного грошового забезпечення;
з 1 квітня 2014 р. - у розмірі, що не перевищує 80 відсотків місячного грошового забезпечення;
з 1 липня 2014 р. - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення;
3) особам начальницького складу, які проходять службу на посадах льотного складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій, - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення.
Порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії України (далі - військовослужбовці), які займають посади в Головному управлінні Національної гвардії України, територіальних управліннях, з'єднаннях, військових частинах (підрозділах), вищих військових навчальних закладах, навчальних військових частинах (центрах), базах, закладах охорони здоров’я та установах Національної гвардії України (далі - військові частини), визначає Інструкція про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України № 638 від 04.07.2014 р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.07.2014 р. за № 849/25626 (далі Інструкція № 638), відповідно до п. 1.2 якої грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з п. 22.1 Інструкції № 638 особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за рішенням командира військової частини може надаватися в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого в кошторисі військової частини, один раз на рік матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення, на яке військовослужбовець має право згідно із законодавством України на день звернення.
Розмір матеріальної допомоги визначається комісією на підставі інформації, наданої фінансовим відділенням (службою) військової частини про затверджений фонд грошового забезпечення та можливість чи неможливість проведення виплати. Склад комісії затверджується наказом командира військової частини.
Як встановлено пунктами 23.1, 23.2, 23.4 Інструкції № 638 особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, один раз на рік надається допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.
Допомога для оздоровлення надається військовослужбовцям за їх рапортом за місцем штатної служби на підставі наказу командира військової частини, а командирові (начальнику) - на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому розміру допомоги.
Розмір допомоги для оздоровлення визначається, виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород, які не мають постійний характер), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно із законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.
Відповідно до пунктів 21.1, 21.2 Інструкції № 638 командири (начальники) військових частин Національної гвардії України мають право преміювати осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за їх особистий внесок у загальні результати служби в межах річного фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше ніж 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Розміри премії встановлюються за рішенням командувача Національної гвардії України, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України, та особливостей проходження служби.
Преміювання здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого, виходячи зі специфіки та особливостей виконання покладених завдань на військову частину.
Відтак, премії, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань є додатковими видами грошового забезпечення, які визначені Інструкцією № 638, відповідно, такі види грошового забезпечення повинні відображатися у складі грошового забезпечення у грошовому атестаті військовослужбовця.
Порядок та умови виплати особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (далі - військовослужбовці), які займають посади в Головному управлінні Національної гвардії України, територіальних управліннях, з'єднаннях, військових частинах, підрозділах і загонах, вищих навчальних закладах, навчальних військових частинах (центрах), базах, установах та закладах Національної гвардії України (далі - військові частини), щомісячної додаткової грошової винагороди (далі - винагорода) визначається Інструкцією про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Національної гвардії України, затвердженої наказом МВС України від 32.01.2015 р. № 72, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 р. за № 108/26553 (далі Інструкція № 72).
Згідно з абз. 2 п. 2 Інструкції № 72 виплата винагороди здійснюється в таких розмірах: військовослужбовцям (крім зазначених у підпункті 1 цього пункту) - до 60 відсотків місячного грошового забезпечення.
Як встановлено пунктами 9, 12 Інструкції № 72 винагорода виплачується військовослужбовцям за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць на підставі наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації); командирам (начальникам) військових частин (установ) - на підставі наказів вищих командирів (начальників).
Розміри винагороди встановлюються за рішенням командувача Національної гвардії України, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України, та особливостей проходження служби.
Тобто, щомісячна додаткова грошова винагорода має регулярний характер, тому у контексті спірних правовідносин є додатковим видом грошового забезпечення військовослужбовців Національної гвардії.
Суд звертає увагу, що пунктом 11 Інструкції № 72 визначено, що винагорода не включається до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Разом з тим, вказаними положеннями Інструкції № 72 надається застереження щодо не включення сум такої винагороди до складу грошового забезпечення саме з метою обчислення одноразових додаткових видів грошового забезпечення. При цьому Інструкція № 72 не містить положень щодо того, що щомісячна додаткова грошова винагорода не є додатковим видом грошового забезпечення у розумінні статті 9 Закону № 2011-ХІІ, як це зазначає відповідач.
Окрім того, відповідно до ч.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей” (далі - постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне.
Згідно зі ст.41 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п.7 ст.7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України. Такий перелік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1170 “Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
Зазначений Перелік не містить таких видів виплат, як щомісячна додаткової грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що додаткові види грошового забезпечення, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, які позивач отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Відповідно до постанови Верховного Суду України від 20.10.2015 у справі №21-2942а15 щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Згідно до постанови Верховного Суду України від 20.02.2012 у справі № 21-430а11, за змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку про те, що пенсія позивачу повинна виплачуватись в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 139 КАС України підлягають стягненню на користь позивача судові витрати у розмірі 1409,60 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст.139, 143, 241-246, 255, 263 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (вул. Кременчуцька, 199-А, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000, код НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, буд. 7а, м. Кропивницький, 25009, код ЄДРПОУ 20632802) задовольнити.
Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 у обчисленні (здійсненні перерахунку) пенсії за вислугу років з врахуванням сум щомісячної додаткової винагороди в розмірі 60 % місячного грошового забезпечення, сум премій за старанне ставлення до службових обов'язків в розмірі 80 % місячного грошового забезпечення та в розмірі 100% місячного грошового забезпечення, сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань - протиправними.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити обчислення (перерахунок) пенсії ОСОБА_1 за вислугу років, починаючи з 01 лютого 2018 року, з урахуванням уточненого грошового атестату № 5 від 22.01.2018 р., довідки про додаткові види грошового забезпечення і премії, виходячи з суми грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці перед місяцем звільнення з військової служби, з врахуванням сум щомісячної додаткової грошової винагороди в розмірі 60 % місячного грошового забезпечення, сум премій за старанне ставлення до службових обов'язків в розмірі 80 % місячного грошового забезпечення та в розмірі 100 % місячного грошового забезпечення, сум матеріальної допомоги на оздоровлення, сум матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань та провести відповідні виплати на мою користь, з врахуванням раніше виплачених сум пенсії.
Присудити на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1) судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802) у розмірі 1409,60 грн. (одна тисяча чотириста дев’ять грн. 60 коп.).
Рішення набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене у порядку та строки, встановлені статтями 293, 295-296 та пунктом 15.5 Перехідних положень цього Кодексу.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_2