Ухвала суду № 74542329, 17.05.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2018
Номер справи
808/6463/15
Номер документу
74542329
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ОСОБА_1

17 травня 2018 рокуСправа № 808/6463/15 м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бойченко Ю.П., розглянувши у письмовому провадженні заяву Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про заміну сторони у справі

за позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Експо-Пасаж”

про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків

ВСТАНОВИВ:

10 травня 2018 року до суду надійшла заява Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про заміну сторони – стягувача, з Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на Запорізьку об’єднану державну податкову інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області.

На обґрунтування заяви зазначає, що у зв’язку з реорганізацією в органах ДФС та переведенням функцій стягнення до Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області просить замінити неналежного стягувача з Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на Запорізьку об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Для розгляду питання про заміну сторони у справі, судом призначене судове засідання на 17.05.2018 з викликом осіб, які беруть участь у справі.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явились.

Відповідно до частини другої статті 379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

У відповідності до частини дев’ятої статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України, при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин, суд вважає за можливе провести судове засідання без участі учасників справи, за наявними у справі матеріалами, в порядку письмового провадження.

Розглянувши наявні матеріали справи судом встановлено наступне.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 29.09.2015 року адміністративний позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області задоволено. Стягнуто з рахунків платника податків – Товариства з обмеженою відповідальністю “Експо-Пасаж” у банках, обслуговуючих такого платника податків, суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 90 680,00 грн.

16 березня 2018 року видано виконавчий лист по справі. Судове рішення набрало законної сили 05.01.2016, строк пред’явлення виконавчого документа до виконання до 06.04.2016.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява про заміну сторони виконавчого провадження, суд вважає її такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

За приписами статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” № 1404-VIII від 02.06.2016 виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Частиною п’ятою статті 15 Закону № 1404-VIII передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов’язків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.

Таким чином, процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні - це заміна на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувача або боржника іншою особою у зв'язку з вибуттям правопопередника після постановлення щодо нього рішення i заміни його правонаступником, тобто підставою заміни стягувача внаслідок правонаступництва, в тому числі й у виконавчому провадженні, є настання певних обставин, які мають юридичне значення і в результаті яких виникають певні права та обов'язки, або пряма вказівка акта законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами.

Так, з 01.01.2017 набрали чинності зміни до Податкового кодексу України (далі – ПК України), зокрема, ст. 19-3 встановлено, що до функцій державних податкових інспекцій віднесено, зокрема, здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Відповідно до ст.. 191 .1. ПК України визначено, що контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій ст. ст. 19-3 ПК України, а саме: здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно нене рахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів (ст. 19-1 .1.22 ПК України); звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством (ст. 19-1 .1.45 ПК України).

Здійснення заходів, пов’язаних з утворенням та реорганізацією центральних органів виконавчої влади, регулюється Порядком здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074. Відповідно до пункту 15 Порядку, у разі припинення органу виконавчої влади. Кабінет Міністрів України утворює відповідну комісію, затверджує її голову та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації. Головою комісії з припинення органу виконавчої влади затверджується керівник або заступник керівника органу виконавчої влади, що припиняється.

Відповідно до пунктів 7, 23 постанови № 1074 майнові права та обов'язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта. Передавальний акт чи розподільчий ліквідаційний баланс складається комісією після закінчення строку пред'явлення вимог кредиторами та задоволення або відхилення таких вимог, підписується членом комісії – бухгалтером та затверджується головою комісії. Розподільчий баланс або передавальний акт повинен містити положення про правонаступництво щодо всіх фінансових зобов'язань органу виконавчої влади або територіального органу, що припиняється, всіх його кредиторів та боржників, у тому числі зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Згідно з наказом Державної фіскальної служби України від 24.02.2016 № 163 «Про реорганізацію деяких територіальних органів ДФС у Запорізькій області», Державну податкову інспекцію у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області було реорганізовано, шляхом приєднання до Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

За приписами частини четвертої статті 379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає заяву Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про заміну сторони у справі обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 241, 248, 379 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про заміну сторони у справі – задовольнити.

Замінити сторону у справі № 808/6463/15, а саме стягувача з Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на Запорізьку об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Запорізькій області (69061, м. Запоріжжя, вул.. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39488184).

Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала виготовлена у повному обсязі та підписана 17.05.2018.

Суддя Ю.П. Бойченко