
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
ПРО ВІДКЛАДЕННЯ ПІДГОТОВЧОГО ЗАСІДАННЯ
07.06.2018 Справа № 905/634/18
Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.
при секретарі судового засідання Варвянській А.А.
розглянувши матеріали справи
за позовом: Публічного акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України”, м. Київ
до відповідача: Донецької міської ради, м. Краматорськ
від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Донецька обласна державна адміністрація, м. Краматорськ
про стягнення заборгованості у розмірі 177794984,16 грн.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю;
від відповідача: не з'явився;
від третьої особи: ОСОБА_2 - за довіреністю; ОСОБА_3- за довіреністю; ОСОБА_4 - за довіреністю.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство “Державний експортно-імпортний банк України”, м. Київ звернулося до господарського суду Донецької області з позовом до Донецької міської ради, м. Краматорськ про стягнення заборгованості за кредитним договором №151110К26 від 05.11.2010 у розмірі 177794984,16 грн.
Ухвалою суду від 10.04.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 905/634/18; справу №905/634/18 вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою суду від 03.05.2018 залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – Донецьку обласну державну адміністрацію.
Ухвалою суду від 24.05.2018 строк підготовчого провадження продовжений на 30 днів.
До канцелярії суду позивач надав заяву № 010-0/350 від 22.05.2018 про збільшення позовних вимог, в який просить стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором №151110К26 від 05.11.2010 у розмірі 180108079,98грн.
В підготовче засідання 07.06.2018 з’явився представник позивача, надав пояснення, в яких проти залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 Міністрів України не заперечує з тих підстав, що у статутному капіталі банку є корпоративні права держави.
В підготовче засідання 07.06.2018 з’явились представники третьої особи, які наполягали на залученні в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 Міністрів України.
Представник відповідача в підготовче засідання 07.06.2018 не з’явився, відзив на позовну заяву не представив.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до п. 24 розділу VI «Прикінцевих та перехідних положень» Бюджетного кодексу України встановлено, що виконання державного бюджету та місцевих бюджетів у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, перелік яких затверджується ОСОБА_5 Міністрів України, здійснюється з урахуванням таких особливостей: тимчасово, до повернення населених пунктів під контроль державної влади, залишки коштів місцевих бюджетів таких населених пунктів, що обліковуються станом на 1 січня 2016 року на рахунках в органах Казначейства України, зараховуються до спеціального фонду відповідних обласних бюджетів Донецької та Луганської областей. Залишки коштів перераховуються органами Казначейства України і відображаються ними у бухгалтерському обліку та звітності про виконання місцевих бюджетів за класифікацією фінансування бюджету. Зараховані до обласних бюджетів залишки коштів спрямовуються, зокрема на погашення з обласного бюджету Донецької області місцевого боргу Донецької міської ради, що виник за кредитом, отриманим у публічному акціонерному товаристві "Державний експортно-імпортний банк України" (кредитний договір № 151110К26 від 5 листопада 2010 року). Уповноважено Донецьку обласну державну адміністрацію, Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію забезпечити погашення заборгованості Донецької міської ради за таким кредитом. Переліки об’єктів і заходів, що будуть здійснюватися за рахунок зазначених залишків коштів, затверджуються відповідними обласними державними адміністраціями, обласними військово-цивільними адміністраціями. При цьому до таких переліків не можуть бути включені об’єкти і заходи на територіях окремих районів, міст, селищ і сіл, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення. Затверджені відповідними обласними державними адміністраціями, обласними військово-цивільними адміністраціями переліки об’єктів і заходів, що будуть здійснюватися за рахунок зазначених залишків коштів, погоджуються ОСОБА_5 Міністрів України.
Згідно Розпорядження ОСОБА_5 Міністрів України № 554-р від 18.08.2017 "Питання погашення місцевого боргу Донецької міської ради" було здійснено погашення заборгованості за кредитним договором № 151110К26 від 5 листопада 2010 року, що встановлена рішенням господарського суду Донецької області у справі №905/1586/15.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Донецька обласна державна адміністрація, м. Краматорськ у своїх поясненнях від 21.05.2018 №0.1/24-2527/4-18 зазначила, що Донецькою облдержадміністрацію виконання зазначеного пункту Бюджетного кодексу України забезпечено шляхом погодження з червня 2016 року до кінця 2017 року з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету Переліку об’єктів і заходів, що здійснюються за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, з 01.01.2018 у зв’язку із змінами, внесеними до Бюджетного кодексу України, таке погодження здійснюється ОСОБА_5 Міністрів України. Залишки коштів непідконтрольних територій, що зараховуються до обласного бюджету, розподілені у повному обсязі.
Оскільки залишки коштів місцевих бюджетів населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, що обліковувались станом на 1 січня 2016 року на рахунках в органах Казначейства України та були зараховані до спеціального фонду відповідних обласних бюджетів Донецької та Луганської областей, розподілені у повному обсязі, суд не вбачає підстав для залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 Міністрів України. Факт наявності в статутному капіталі позивача корпоративних прав держави також, за думкою суду, не є підставою для залучення ОСОБА_5 Міністрів України в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Таким чином, суд відмовляє в задоволенні клопотання Донецької обласної державної адміністрації, м. Краматорськ про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 Міністрів України.
Пунктом 3 частиною 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд відкладає підготовче засідання у випадках, зокрема, інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
У разі відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви підготовче засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене або у ньому була оголошена перерва (частина 7 статті 183 Господарського процесуального кодексу України).
З огляду на наведене, з метою справедливого, неупередженого, повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи для її правильного вирішення суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного ГПК України строку підготовчого провадження.
Керуючись ст.ст. 120, 177, 183 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити в задоволенні клопотання Донецької обласної державної адміністрації про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 Міністрів України.
2. Відкласти підготовче засідання на 21.06.2018 року о 12:40 год.
3. Відповідачу надати посвідчення на представника, відповідно до ст.165 ГПК України відзив на позовну заяву з урахуванням наданої до канцелярії суду заяви № 010-0/350 від 22.05.2018 про збільшення позовних вимог і всі письмові докази (які можливо доставити до суду), у строк до 21.06.2018; одночасно надіслати позивачу та третій особі копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
4. Інформацію щодо руху справи можна отримати на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua, веб-порталі “Судова влада України” (dn.arbitr.gov.ua).
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню.
Суддя Г.Є. Курило