
Справа №504/2530/17
2-а/504/48/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.06.2018 року смт. Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувшиматеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправною державну реєстрацію права власності на нерухоме майно і скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно співвласників відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_2 частини будинку по вул.Ветеранів, 8, на території Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області,
ВСТАНОВИВ:
03.08.2017р. до Комінтернівського районного суду Одеської області надійшов адміністративний позовов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправною державну реєстрацію права власності на нерухоме майно і скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно співвласників відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_2 частини будинку по вул.Ветеранів, 8, на території Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області.
Згідно протоколу атоматизованого розподілу від 04.08.2017р., головуючою по справі визначено суддю Комінтернівського районного суду Одеської області Вінську Н.В.
Ухвалою від 07.08.2017р. задоволено самовідвід судді Вінської Н.В. від розгляду вказаної справи, а справу передано на повторний перерозподіл.
Згідно протоколу повторного атоматизованого розподілу від 02.10.2017р., головуючим по справі визначено суддю Комінтернівського районного суду Одеської області Доброва П.В.
Ухвалою Комінтернівського районного суду Одеської області від 03.05.2018р. задоволено заяву ОСОБА_1 про відвід судді Доброва П.В., а справу передано на повторний перерозподіл.
Згідно протоколу повторного атоматизованого розподілу від 30.05.2018р., головуючим по справі визначено суддю Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В.
Вирішуючи питання про можливість прийняття справи до свого провадження, суддя приходить до наступного висновку.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року №2147-VIII.
У відповідності до п.10 Розділу VII Перехідних Положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до вимог ст.20 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи предметом позову є визнання протиправною державну реєстрацію права власності на нерухоме майно і скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Враховуючи вимоги діючого законодавства та предмет позову, заява за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна окружному адміністративному суду та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.5 ст.171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
З наведеного вище суддя вважає, що дана справа підсудна окружному адміністративному суду, а тому справа має бути передана до цього суду.
Згідно ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.29, 30,171 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправною державну реєстрацію права власності на нерухоме майно і скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно співвласників відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_2 частини будинку по вул.Ветеранів, 8, на території Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області – передати на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали направити сторонам.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасники справи можуть ознайомитись з судовим рішенням на офіційному веб-порталі Єдиного державного реєстру судових рішень. Веб-адреса сторінки: http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя: П.В. Жовтан