Рішення № 74515195, 07.06.2018, Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
07.06.2018
Номер справи
182/6910/17
Номер документу
74515195
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 182/6910/17

Провадження № 2-а/0182/53/2018

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.06.2018 року м. Нікополь

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Рибакова В.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач 01.12.2017 року звернулась до суду з зазначеним позовом (а.с.1-7), посилаючись на наступні обставини.

Вона з 28.08.1978 по 20.08.1979 роки перебувала на посаді викладача з класу спеціального фортепіано в Веселівській дитячій музичній школі; з 31.08.1979 по 01.09.1984 роки перебувала на посаді викладача з класу фортепіано і концертмейстера в Нікопольській районній дитячій музичній школі; з 27.08.1986 по 21.08.1987 роки перебувала на посаді викладача та концертмейстера в Нікопольській дитячій музичній школі № 1; з 01.09.1987 по 13.06.1988 роки перебувала на посаді викладача з класу фортепіано в Нікопольській вечірній музичній школі, яка з 01.12.1987 року була перейменована в Нікопольську дитячу музичну школу № 2; з 14.06.1988 по 27.10.1999 роки перебувала на посаді викладача з класу фортепіано в Нікопольській дитячій музичній школі № 2; з 01.11.1999 року і по теперішній час перебуває на посаді викладача з класу фортепіано та концертмейстера в Комунальному закладі «Нікопольська міська школа мистецтв № 1». З липня 2017 року вона почала отримувати пенсію за віком, перша виплата була 23.09.2017 року. Раніше пенсію не отримувала.

На її письмове звернення в липні 2017 року до Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області за призначенням пенсії за віком та усне звернення про отримання десяти пенсій, як працівнику освіти, який має більш ніж 30 років педагогічного стажу, відповідно п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням п.«е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року, працівниками Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області їй було в усному порядку повідомлено про те, якщо виплата десяти пенсій передбачена, то вона буде здійснена автоматично. Їй було призначено пенсію за віком в липні 2017 року, без виплати грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій.

19.09.2017 року вона звернулася до Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області з заявою про виплату грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій. У жовтні місяці 2017 року вона отримала лист № З-198-1 від 27.09.2017р. про відмову у призначенні та виплаті вказаної грошової допомоги через відсутність спеціального стажу роботи 30 років, а також через те, що на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вона не працює в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п.«е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Також зазначили, що її спеціальний стаж роботи складає 10 років 03 місяці 24 дня, оскільки зарахувати до спеціального стажу роботи період роботи на посаді викладача, концертмейстера неможливо, адже ця посада не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого ОСОБА_2 Кабінету міністрів України від 04.11.1993 року за № 909. Крім того повідомили, що музична школа після 1992 року повинна бути загальноосвітнім навчальним закладом, що б надавало право на отримання виплати в розмірі десяти пенсій при виході на пенсію за віком.

З відмовою відповідача вона не згодна, посилається на те, що Нікопольським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області порушено п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», п.«е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Школа мистецтв є позашкільним навчальним закладом, та до 01.01.1992 року пенсії за вислугу років призначались згідно Переліку, затвердженого ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 17.12.1959 року № 1397, яким було передбачені середні музичні школи та посада – викладач, а в примітці 3 ОСОБА_2 КМУ № 909 від 04.11.1993 року зазначено, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 01.01.1992 року, яка надавала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше діючого законодавства, зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років. Тому і після 1992 року робота в музичній школі зараховувалася до спеціального стажу.

Згідно «Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників», затвердженому ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 року № 963, викладачі всіх спеціальностей є педагогічними працівниками в тому числі й посада концертмейстера.

ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909 затверджений "Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років". Також дорученням Кабінету Міністрів України від 06.01.1996 року №397/21 дію вище зазначеної постанови поширено в тому числі і на викладачів шкіл мистецтв без внесення змін до постанови.

Згідно абзацу 1 Переліку ОСОБА_2 № 909, викладачі загальноосвітніх навчальних закладів, військових загальноосвітніх навчальних закладів, музичних шкіл мають право на пенсію за вислугу років.

Звертає увагу, що в музичній школі та в школі мистецтв педагоги проходять атестацію та отримують доплату за вислугу років як й інші педагогічні працівники.

На підставі зазначеного, просить рішення Нікопольського об’єднаного Управління Пенсійного Фонду України Дніпропетровської області оформлене листом від 27.09.2017 року № З-198-1 щодо відмови у виплаті грошової допомоги в розмірі десяти пенсій скасувати; зобов’язати відповідача зарахувати до спеціального (педагогічного) стажу періоди роботи з 01.01.1992 року по 27.10.1999 року на посаді викладача з класу фортепіано в Нікопольській дитячій музичній школі № 2 та з 01.11.1999 року по 10.07.2017 року роботу на посаді викладача з класу фортепіано та концертмейстера в Комунальному закладі «Нікопольська міська школа мистецтв № 1»; зобов’язати відповідача виплатити їй грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на час її призначення у зв’язку з наявністю педагогічного стажу більше ніж 30 років та виходом на пенсію за віком; стягнути з відповідача понесені нею судові витрати.

З 15.12.2017 року діє Кодекс адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 року.

Відповідно до п.10 ч.1 Перехідних Положень справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно ч.3 ст.30 КАС України, справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.

Позовна заява ОСОБА_1 надійшла до суду 01.12.2017 року.

Ухвалою судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 04.12.2017 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху з наданням строку на усунення недоліків (а.с.27).

Ухвалою судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 26.12.2017 року позовна заява ОСОБА_1 до Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії прийнято до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.32-34).

Ухвалою судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 23.01.2018 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін відмовлено (40).

23.01.2018 року на адресу суду від Нікопольського об’єднаного Управління Пенсійного Фонду України Дніпропетровської області надійшов відзив на позовну заяву з додатками (а.с.41-49), згідно якого просить у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі. Посилались на те, що згідно трудової книжки ОСОБА_1 працювала на посадах, що дають право на призначення пенсії згідно п.«е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 28.08.1978 року по 20.08.1979 року, з 31.08.1979 року по 01.09.1984 року, з 01.09.1987 року по 31.12.1991 року, що складає 10 років 03 місяців 24 дні, тому право на виплату десяти пенсій як працівнику освіти не має. Час роботи викладачем у музичній школі зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років до 01.01.1992 року, оскільки Переліком закладів, організацій і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених постановою ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 17.12.1959 року була передбачена посада викладача в музичній школі, яка відносилася до навчальних закладів та дитячих установ. Періоди роботи викладача у музичній школі після 01.01.1992 року зараховується до спеціального стажу за умови, що музична школа є загальноосвітнім навчальним закладом. Періоди роботи в школі мистецтв (що відносяться до позашкільних навчальних закладів) з 01.11.1999 року на посаді викладача, викладача концертмейстера не дає право на призначення пенсії згідно п.«е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», так як ці посади не передбачені вказаним Переліком. Аважають, що управління правомірно відмовило позивачу у виплаті десяти пенсій.

02.02.2018 року на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с.52-54), згідно якої позивач просить суд задовольнити її позовні вимоги, посилаючись на п.7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», п.«е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року, ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р. № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку посад педагогічних, науково-педагогічних працівників» № 963 від 14.06.2000 року. Зазначає, що до 01.01.1992 року пенсії за вислугу років призначались згідно Переліку, затвердженого ОСОБА_2 Міністрів СРСР від 17.12.1959 року № 1397, яким було передбачені середні музичні школи та посада – викладач, а в примітці 3 ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993 року зазначено, що робота за спеціальністю в закладах , установах і на посадах до 01.01.1992 року, яка надавала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше діючого законодавства, зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років, тому і після 1992 року робота в музичній школі зараховується до спеціального стажу. Згідно Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 року №963, викладачі всіх спеціальностей є педагогічними працівниками, в тому числі й посада концертмейстера. Також дорученням Кабінету Міністрів України від 06.01.1996 року № 397/21 дію ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р. № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років», поширено в тому числі на викладачів шкіл мистецтв без внесення змін до постанови.

У встановлений судом строк заперечення щодо відповіді на відзив до суду не надійшли.

Ухвалою судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 12.04.2018 року клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області задоволено, замінено первісного відповідача - Нікопольське об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області належним відповідачем - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (а.с.61).

Відзиву на позов від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не надійшло.

У відповідності до ч.4 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах, суд приходить до наступного висновку.

Як вбачається з трудової книжки серії БТ-І № 2697752, заведеної на ім’я ОСОБА_1 (а.с.11-15), ОСОБА_1 з 28.08.1978 року по 20.08.1979 року перебувала на посаді викладача з класу фортепіано у Веселівській дитячій музичній школі; з 31.08.1979 року по 01.09.1984 року перебувала на посаді викладача з класу фортепіано і концертмейстера в Нікопольській районній дитячій музичній школі; з 27.08.1986 року по 21.08.1987 року перебувала на посаді викладача та концертмейстера в Нікопольській дитячій музичній школі № 1; з 01.09.1987 року по 13.06.1988 року перебувала на посаді викладача фортепіано в Нікопольській вечірній музичній школі, яка з 01.12.1987 року була реорганізована в Нікопольську дитячу музичну школу № 2; з 14.06.1988 року по 27.10.1999 року перебувала на посаді викладача з класу фортепіано в Нікопольській дитячій музичній школі № 2; з 01.11.1999 року і по теперішній час перебуває на посаді викладача з класу фортепіано та концертмейстера в Комунальному закладі «Нікопольська міська школа мистецтв № 1» (до 01.08.2009 року – Нікопольська школа мистецтв).

Як вбачається з довідки № 106 від 30.11.2017 року (а.с.18), ОСОБА_1 працює в комунальному закладі «Нікопольська міська школа мистецтв № 1» викладачем фортепіано та концертмейстером з 01.11.1999 року по теперішній час.

Як вбачається з довідки № 108 від 30.11.2017 року (а.с.19), згідно рішення восьмої сесії двадцять третього скликання Нікопольської міської ради Дніпропетровської області від 30.07.1999 року № 12-8/ХХІІІ на базі музичних шкіл №1, №2 з 01.11.1999 року створена міська школа мистецтв №1. На підставі рішення Нікопольської міської ради п’ятого скликання від 18.12.2009 року № 49-43/У з грудня 2009 року міська школа мистецтв №1 перейменована в комунальний заклад «Нікопольська міська школа мистецтв №1». З 01.08.2009 року відділ культури і мистецтв Нікопольської міської ради перейменований в результаті злиття у відділ з питань культури, молоді, спорту та туризму Нікопольської міської ради. З 01.10.2012 року відділ з питань культури, молоді, спорту та туризму реорганізовано шляхом поділу у відділ з питань культури, сім’ї та молоді Нікопольської міської ради Нікопольської міської ради. З 01.07.2016 року відділ з питань культури, сім’ї та молоді реорганізовано шляхом злиття з управлінням з гуманітарних питань Нікопольської міської ради.

З 11.07.2017 року позивач отримує пенсію за віком.

19.09.2017 року позивач звернулась до відповідача з завою про виплату десяти місячних пенсій відповідно до п.«е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідач листом від 27.09.2017 року № З-198-1 (а.с.16-17) відмовив позивачу у призначенні та виплаті грошової допомоги через відсутність стажу роботи 30 років, а також через те, що на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вона не працює в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п.«е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року; що її спеціальний стаж складає 10 років 03 місяці 24 дня, оскільки зарахувати до спеціального стажу роботи період роботи на посаді викладача, концертмейстера неможливо, ця посада не передбачена Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого ОСОБА_2 Кабінету міністрів України від 04.11.1993 року за № 909. Крім того повідомили, що музична школа після 1992 року повинна бути загальноосвітнім навчальним закладом, що б надавало право на отримання матеріальної виплати в розмірі десяти пенсій при виході на пенсію за віком.

Суд не погоджується із зазначеним рішенням Нікопольського об’єднаного управління пенсійного фонду України Дніпропетровської області з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення. Підставою звернення позивача до суду є захист прав на належне пенсійне забезпечення у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органу Пенсійного Фонду України, що викликані діями такого органу при здійсненні владних управлінських функцій при здійсненні перерахунку пенсії на користь позивача.

У відповідності до пункту «е» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців.

ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України № 909 від 04.11.1993 року затверджено Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.

Із змісту вказаного Переліку вбачається віднесення до установ та закладів освіти музичних шкіл. Крім того, Переліком визначено роботу на посаді викладача музичної школи як таку, що дає право на пенсію за вислугу років. Посада концертмейстера вказаним переліком як така, що дає право на пенсію за вислугу років не визначена.

Згідно із приміткою 2 Переліку робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим Переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності та відомчої підпорядкованості закладів і установ.

Відповідно до положень ч.ч.1,2 ст.38 Закону України «Про освіту» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин), позашкільна освіта та виховання є частиною структури освіти і спрямовуються на розвиток здібностей, талантів дітей, учнівської та студентської молоді, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні. Позашкільна освіта та виховання здійснюються навчальними закладами, сім’єю, трудовими колективами, громадськими організаціями, товариствами, фондами і ґрунтуються на принципі добровільності вибору типів закладів, видів діяльності.

Відповідно до ч.1 ст. 39 Закону України «Про освіту» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) до позашкільних навчальних закладів належать: палаци, будинки, центри, станції дитячої, юнацької творчості, учнівські та студентські клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи, школи мистецтв, студії, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, бібліотеки, оздоровчі та інші заклади.

Тобто, позашкільна освіта та виховання здійснюються в тому числі позашкільними навчальними закладами, що в свою чергу свідчить про те, що вони також відносяться до структури освіти.

Приписами ч.4 ст.21 Закону України «Про позашкільну освіту» встановлено, що педагогічні працівники позашкільних навчальних закладів мають право на пенсію за вислугою років за наявності педагогічного стажу роботи не менше ніж 25 років.

Отже, стаж роботи педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів також підлягає включенню до педагогічного стажу, який надає право на вихід на пенсію за вислугою років та як наслідок надає право на отримання особою одноразової грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій.

ОСОБА_2 Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку посад педагогічних, науково-педагогічних працівників» № 963 від 14.06.2000 року визначено, що викладачі всіх спеціальностей включені до переліку посад педагогічних працівників, в тому числі й концертмейстер.

Стаж роботи позивача з 01.01.1992 року по 27.10.1999 року на посаді викладача з класу фортепіано в Нікопольській дитячій музичній школі № 2, з 01.11.1999 року по 10.07.2017 року на посаді викладача з класу фортепіано та концертмейстера в Комунальному закладі «Нікопольська міська школа мистецтв № 1» підтверджується наявними у справі належними та допустимими доказами, а саме копією трудової книжки серії БТ-І № 2697752, заведеної на ім’я ОСОБА_1 (а.с.11-15), довідкою № 106 від 30.11.2017 року Комунального закладу «Нікопольська міська школа мистецтв № 1» (а.с.18).

Відповідно п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Таким чином, з аналізу наведених норм вбачається, що право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у неї необхідного спеціального страхового стажу роботи на певних визначених законодавством посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної та комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" будь-якого іншого виду пенсії. При цьому, виплата одноразової грошової допомоги здійснюється безпосередньо при призначенні пенсії за віком.

Як свідчать встановлені обставини справи, необхідний спеціальний страховий стаж позивача станом на час призначення пенсії за віком перевищував 30 років, у зв'язку з чим вона має право на отриманням одноразової грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Суд вважає за необхідне рішення Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області, правонаступником якого є Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, щодо відмови позивачу у виплаті грошової допомоги в розмірі десяти пенсій, оформлене листом від 27.09.2017 року № З-198-1, - скасувати.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне, зобов’язати відповідача зарахувати ОСОБА_1 до спеціального (педагогічного) стажу роботи періоди роботи з 01.01.1992 року по 27.10.1999 року на посаді викладача з класу фортепіано в Нікопольській дитячій музичній школі № 2 та з 01.11.1999 року по 10.07.2017 року роботу на посаді викладача з класу фортепіано та концертмейстера в Комунальному закладі «Нікопольська міська школа мистецтв № 1»; зобов’язати відповідача виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій станом на час її призначення у зв’язку з наявністю педагогічного стажу більше ніж 30 років та виходом на пенсію за віком.

Відповідно до п.п.1) п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 640 грн. 00 коп. (станом на день пред’явлення позову).

ОСОБА_1 при зверненні до суду з позовом сплатила судовий збір в розмірі 1920 грн. 00 коп. у відповідності до Закону України «Про судовий збір» за три пред’явлені позовні вимоги немайнового характеру (а.с.8,31).

Враховуючи те, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені, то у відповідності до ч.1 ст.139 КАС України з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1920 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9-15, ч.3ст.30,ст.ст.90,94,122,139,ч.4ст.229, ст.ст.241-246, 295,п.10ч.1 Перехідних положень КАС України, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (місце проживання: 53200, АДРЕСА_1; серія та номер паспорта АЕ873637) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (місцезнаходження: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд.26; Код ЄДРПОУ 21910427) про скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.

Рішення Нікопольського об’єднаного Управління Пенсійного Фонду України Дніпропетровської області оформлене листом від 27.09.2017 року № З-198-1 щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті грошової допомоги в розмірі десяти пенсій - скасувати.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального (педагогічного) стажу роботи періоди роботи з 01.01.1992 року по 27.10.1999 року на посаді викладача з класу фортепіано в Нікопольській дитячій музичній школі № 2 та з 01.11.1999 року по 10.07.2017 року роботу на посаді викладача з класу фортепіано та концертмейстера в Комунальному закладі «Нікопольська міська школа мистецтв № 1».

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій (яка не підлягає оподаткуванню) станом на час її призначення у зв’язку з наявністю у неї педагогічного стажу більше ніж 30 років та виходом на пенсію за віком.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1920 грн. 00 коп. (одна тисяча дев’ятсот двадцять грн. 00 коп.).

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя: ОСОБА_3