
Справа № 815/2626/18
УХВАЛА
06 червня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1) до Головного управління ДФС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка,33/19) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у м. Києві, в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0407-1310/Р/2651 від 28.02.2018 року про визначення йому суми податкового зобов’язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 19 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Таким чином, на спірні правовідносини позивача з Головним управлінням ДФС у м. Києві поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Правила територіальної юрисдикції (підсудності) визначені § 3 КАС України.
Відповідно до ст.26 КАС України (Підсудність справ за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача), позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно зі ст.25 КАС України (Підсудність справ за вибором позивача) адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Позивач, звертаючись з позовом до ГУ ДФС у м. Києві, посилається на положення ч.1 ст.25 КАС України. При цьому позивач зазначає, що він зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, а проживає за адресою: 65009, АДРЕСА_1.
Суд вважає, що позивач помилково звернувся до Одеського окружного адміністративного суду, його звернення до Одеського окружного адміністративного суду з даним позовом здійснено з порушенням правил територіальної підсудності. При цьому суд виходить з наступного.
Положеннями статей 25, 26 КАС України щодо визначення територіальної підсудності справ за вибором позивача чітко зазначено, що справи вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача. Тобто обов’язковою умовою для визначення місця проживання фізичної особи для визначення підсудності прави є реєстрація у встановленому законом порядку за вказаним місцем проживання фізичної особи.
Відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини; орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради; довідка про реєстрацію місця проживання - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання особи; документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист; реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Таким чином, згідно з матеріалами позову ОСОБА_1, його місцем проживання, зареєстрованим у встановленому законом порядку, є АДРЕСА_2. До позову надана копія паспорту з підтвердженням вказаних відомостей, будь-яких інших документів позивачем щодо його місця проживання не надано.
Відповідач – суб’єкт владних повноважень також знаходиться у м. Києві.
Враховуючи викладене, суд вважає, що справа підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва.
Статтею 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про передачу адміністративної справи розглядається судом, зокрема, у порядку письмового провадження. Питання про передачу адміністративної справи суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Таким чином, справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення підлягає передачі на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись ст.ст. 19,25,26,29, 248 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ((зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1) до Головного управління ДФС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – передати на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала набирає законної сили у порядку ст.256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст. ст. 293-295 КАС України.
Суддя Е.В. Катаєва