Рішення № 74497705, 01.06.2018, Дергачівський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
01.06.2018
Номер справи
619/1257/18
Номер документу
74497705
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа №619/1257/18

провадження №2/619/805/18

Рішення

іменем України

01 червня 2018 року

м.Дергачі

Дергачівський районний суд Харківської області у складі: головуючого судді Нечипоренко І.М., за участю секретаря судового засідання Носачової І.В.,

розглянув у підготовчому засіданні цивільну справу №619/1257/18

ім’я (найменування) сторін та інших учасників справи:

позивач: в.о. керівника Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області,

відповідач: ОСОБА_1,

вимоги позивача: про визнання недійсним та скасування державного акта на право власності на земельну ділянку та витребування земельної ділянки.

прізвища та ініціали представників учасників справи:

представник позивача ОСОБА_2;

представник Головного управління Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_3

Виклад позиції позивача.

Позивач просить суд ухвалити рішення, згідно якому визнати недійсним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку (кадастровий номер 6322083001:00:000:2685), загальною площею 0,1500 га серія ЯИ №977192 від 15.01.2010, виданий на ім’я ОСОБА_1, який зареєстровано в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011069300057; витребувати з незаконного володіння ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1) на користь держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області земельну ділянку площею 0,1500 га (кадастровий номер 6322083001:00:000:2685), розташовану за адресою: Харківська область Дергачівський район с. Черкаська Лозова вул. Ново - Кам’яна, 5; судові витрати покласти на відповідача. В обґрунтування позову позивач зазначив, що рішенням LI сесії V скликання Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області від 06.11.2009 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передано у приватну власність ОСОБА_1 земельну ділянку для будівництва, та обслуговування житлового будинку, господарчих будівель і споруд площею 0,1500 га в с. Черкаська Лозова, по вулиці Ново-Кам’яна, 5. У подальшому на підставі рішення LI сесії V скликання Черкасько - Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області від 06.11.2009 виготовлено державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯИ №977192 від 15.01.2010 на ім’я ОСОБА_1, який зареєстровано в управлінні Держкомзему у Дергачівському районі Харківської області за №011069300057. Однак, рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області від 06.11.2009, на підставі якого виготовлено вищевказаний державний акт на право власності на земельну ділянку, винесеного з порушенням вимог чинного законодавства та з перевищенням повноважень Черкасько-Лозівським сільським головою Дергачівського району Харківської області ОСОБА_4, виходячи з наступного. Згідно з висновком спеціаліста ПП «Перспектива-Земля» вартість спірної земельної ділянки по вул. Ново-Кам’яна, 5 в с. Черкаська Лозова складає 252 680 грн. Відповідно до листа відділу у Дергачівському районі ГУ Держгеокадастру у Харківській області №330/109-18 від 19.03.2018 спірна земельна ділянка є земельною ділянкою сільськогосподарського призначення та знаходиться за межами населеного пункту. Опрацюванням інформації встановлено, що перелічене вище рішення від 06.11.2009 складено та підписано особисто Черкасько-Лозівським сільським головою ОСОБА_4 без попереднього винесення даного питання на розгляд депутатів Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, про що свідчить протокол та рішення 51 сесії 5 скликання від 06.11.2009 з яких вбачається, що вказане питання на розгляд ради не виносилося, не розглядалося та відповідне рішення не приймалося. Таким чином, вказаним органом місцевого самоврядування відповідне рішення про передачу ОСОБА_1 земельної ділянки загальною площею 0,1500 га, не приймалося. Оскаржуваним державним актом на право власності на земельну ділянку на підставі якого за ОСОБА_1 визнано право власності на земельну ділянку, порушено інтереси держави у вигляді раціонального та ефективного використання земельних ресурсів, які є власністю народу України відповіно до положень ст.14 Конституції України. Відповідно до інформації відділу Держгеокадастру у Дергачівському районі Харківської області №330/109-18 від 19.03.2018 та інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №11958815, на теперішній час власником спірної земельної ділянки з кадастровим номером 6322083001:00:000:2685 залишається ОСОБА_1 Таким чином, у судовому порядку необхідно визнати недійсним правовстановлюючий документ на земельну ділянку. Спірна земельна ділянка вибула з володіння держави, як законного власника, не з її волі, за відсутності згоди позивача та прийнятого компетентним органом рішення про її передачу в приватну власність. Обраний спосіб захисту в даному випадку спрямований на поновлення порушених прав, оскільки при визнанні факту відсутності у ОСОБА_1 права власності на спірну земельну ділянку, підлягає поновленню право позивача в особі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області. З огляду на те, що органам прокуратури та Головному управлінню Держгеокадастру в Харківській області про зазначені порушення вимог чинного законодавства стало відомо у 2017 році, безпосередньо після опрацювання відповідної інформації, тому строки позовної давності не пропущено. Наявність державного акта на право власності на спірну земельну ділянку, виданого всупереч встановленому законом порядку, а також подальше відчуження вказаної земельної ділянки порушує інтереси держави, як власника, щодо реалізації передбаченого ч.1 ст. 319 ЦК України права вільно розпоряджатися нею через уповноважений орган виконавчої влади і є підставою для втручання органів прокуратури. Дергачівською місцевою прокуратурою встановлено, що не дивлячись на покладені на Головне управління Держгеокадастру у Харківській області функції та повноваження, заходи представницького характеру з метою повернення зазначених земель у державну власність до теперішнього часу не вжито. До того ж, враховуючи, що держава реалізує повноваження власника земельних ділянок саме через зазначений орган виконавчої влади, порушення у вказаній сфері і є порушенням інтересів держави. Наведене є підставою для звернення до суду з позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області.

Відповідач позовні вимоги визнала, про що надала відповідну заяву.

Представник Головного управління Держгеокадастру у Харківській надав заяву про підтримання позовних вимог.

Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.

Відповідач ОСОБА_1 у підготовче засідання не з’явилася, надавши заяву про розгляд справи без її участі.

У підготовче засідання прокурор Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_2 не з’явився, подав до суду заяву, в якій просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник Головного управління Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_3 у підготовче засідання не з’явилася, подавши заяву, у якій просить судове засідання призначене на 01.06.2018 провести без її участі.

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Ухвалою судді від 07.05.2018 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 01.06.2018.

Згідно ч.3 ст.200 ЦПК, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Частиною 4 ст.206 ЦПК України встановлено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Перевіривши матеріали справи, суд ухвалює рішення про задоволення позову.

Фактичні обставини, встановлені судом, норми права, які застосовував суд, мотиви суду.

Судом встановлено, що рішенням LI сесії V скликання Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області від 06.11.2009 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передано у приватну власність ОСОБА_1 земельну ділянку для будівництва, та обслуговування житлового будинку, господарчих будівель і споруд площею 0,1500 га в с. Черкаська Лозова, по вулиці Ново-Кам’яна, 5.

Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ №977192, ОСОБА_1 на підставі рішення LI сесії V скликання Черкасько - Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області від 06.11.2009, належить земельна ділянка площею 0,1500 га, за адресою: Харківська область Дергачівський район с. Черкаська Лозова вул. Ново-Кам’яна, 5, цільове призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (а.с.6).

Зазначене вище рішення від 06.11.2009 складено та підписано особисто Черкасько-Лозівським сільським головою ОСОБА_4 без попереднього винесення даного питання на розгляд депутатів Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, про що свідчить протокол та рішення 51 сесії 5 скликання від 06.11.2009, з яких вбачається, що вказане питання на розгляд ради не виносилося, не розглядалося та відповідне рішення не приймалося (а.с.10-17).

Згідно листа начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області №330/109-18 від 19.03.2018 відповідно до Книг записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, наявних у Відділі, земельна ділянка з кадастровим номером 6322083001:00:000:2665, що розташована за адресою с. Черкаська Лозова вул. Ново-Кам'яна, 5, згідно з державним актом серії ЯИ № 977192, зареєстрованим за № 0110693000057 від 15.01.2010, на підставі рішення Черкасько-лозівської сільської ради LI сесії V скликання від 06.11.2009 належить ОСОБА_1. Відомості щодо переходу вказаного права до інших осіб у Відділі відсутні. За наявними даними вказана земельна ділянка до відведення представлена землями сільськогосподарського призначення, угіддя - пасовища, розташована за межами населених пунктів. Примірник державного акту вилучено з архіву Відділу 22.07.2014 р. (а.с.9).

Відповідно листа заступника голови Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області від 15.04.2014 за №01-45/1559 у відділі містобудування та архітектури районної державної адміністрації відсутня будь-яка містобудівна документація щодо розташування вул. Каменної, вул. Ново-Кам’яної, в’їзда Ново-Кам’яного та пров. Ново-Кам’яного.

Як вбачається з листа начальника Відділу Держгеокадастру у Дергачівському районі відповідно до Книг записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, наявних у Відділі, за № 0110693000057 від 15.01.2010 на підставі рішення Черкасько-Лозівської сільської ради від 06.11.2009 зареєстрований державний акт на право

власності на земельну ділянку серії ЯИ № 977192 на ім’я ОСОБА_1. Земельна ділянка площею 0,15 га розташована в с. Черкаська Лозова, вул. Ново-Кам'яна, 5, кадастровий номер 6322083001:00:000:2685. Державний акт та документація із землеустрою вилучені з архіву Відділу на підставі ухвали Дергачівського районного суду Харківської області від 18.07.2014 р. у справі № 619 3567 14-к. Рішення Черкасько-Лозівської сільської ради від 06.11.2009 у Відділі відсутнє. Відповідно до даних Державного земельного кадастру, на даний час земельна ділянка з кадастровим-номером 6322083001:00:000:2685 перебуває у приватній власності та призначена для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. До передачі у власність ОСОБА_1 вказаної земельної ділянки вона перебувала у державній власності та відносилась до земель категорії сільськогосподарського призначення. Відомості про зазначену ділянку до Державного земельного кадастру внесені спеціалістами ХРФ ДП «Центр ДЗК» у 2010 році на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої ПП "НВП Укрпроект".

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №119568815 від 04.04.2018, відсутні відомості про право власності на земельну ділянку кадастровий номер 6322083001:00:000:2685.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 116 ЗК України (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.

Отже, указаним положенням визначено правові підстави набуття громадянами і юридичними особами права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності. Такими підставами є рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Статтею 118 ЗК України (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) визначено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.

Відповідно до ч.ч.6,7,8,9 ст.118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та висновки конкурсної комісії (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін. Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою (далі - Комісія). Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проект повертається заявнику у зазначений у цій частині строк. Підставою відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається Комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Отже, рішення органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування про передачу у власність земельної ділянки є необхідною передумовою виникнення права власності на земельну ділянку.

Аналіз зазначених норм свідчить про те, що право власності має абсолютний характер та є непорушним.

Забезпечуючи усім власникам рівні умови здійснення своїх прав, держава гарантує власнику захист від порушень його права власності з боку будь-яких осіб.

Рівність умов захисту прав власності на землю випливає з норм ст.ст. 21, 55 Конституції України та ст.152 ЗК України.

Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Особа, права якої порушено, може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права. Під способами захисту суб'єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на порушника.

Згідно зі ст.152 ЗК України, держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; ґ) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.

Відповідно до п.12 Розділу Х Перехідних положень ЗК України (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин), до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці другому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Верховний Суд України у постанові №6-93цс13 від 23 жовтня 2013 року зазначив, що державний акт на право приватної власності на землю видається на підставі рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади, тому вирішення питання про правомірність видачі державного акту безпосередньо залежить від законності рішення, на підставі якого такий акт виданий, і дотримання вимог, передбачених земельним законодавством, зокрема статтями 116, 118 ЗК України.

Так як рішення Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області LI сесії V скликання від 06.11.2009 про передачу у приватну власність ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд загальною площею 0,1500 га за адресою: Харківська область Дергачівський район с. Черкаська Лозова вул. Ново-Кам’яна, 5 не приймалося, то з урахуванням правових позицій, викладених у постанові Верховного Суду України №6-93цс13 від 23 жовтня 2013 року, суд визнає недійсним та скасовує державний акт на право власності на земельну ділянку (кадастровий номер 6322083001:00:000:2685), загальною площею 0,1500 га серія ЯИ №977192 від 15.01.2010, виданий на ім’я ОСОБА_1, який зареєстровано в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011069300057.

Щодо вимоги про витребування земельної ділянки суд зазначає наступне.

Пунктом 4 ч.2 ст. 16 ЦК України передбачено, що одним із способів захисту цивільних прав передбачено відновлення становища, яке існувало до порушення.

Згідно ст.387 ЦК України, власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Відповідно до ч.3 ст.388 ЦК України, якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках.

Спірна земельна ділянка вибула з володіння держави, не з її волі, оскільки компетентним органом у встановленому законом порядку рішення про передачу земельної ділянки не приймалося.

Верховний Суд України у постанові №6-34 цс11 від 26 вересня 2011 року зазначив, що у разі встановлення незаконності вибуття земельних ділянок із державної власності та визнання державних актів на право власності на земельні ділянки недійсними у зв’язку з тим, що згідно зі статтями 60, 61 ЗК України не могли надаватися для зазначеного в державних актах цільового призначення, позов про їх витребування з чужого незаконного володіння підлягає задоволенню відповідно до положень статей 387, 388 ЦК України.

Таким чином, суд дійшов до висновку про витребування з володіння відповідача на користь держави спірної земельної ділянки.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно вимог ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності п.1 ч.2 ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов’язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.

Відповідно до ст. 259 ЦПК України суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду. Рішення суду приймаються, складаються і підписуються в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Керуючись ст.ст. 7, 12, 13, 81, 141, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позов в.о. керівника Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області задовольнити повністю.

Визнати недійсним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку (кадастровий номер 6322083001:00:000:2685), загальною площею 0,1500 га серія ЯИ №977192 від 15.01.2010, виданий на ім’я ОСОБА_1, який зареєстровано в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за №011069300057.

Зобов’язати ОСОБА_1 повернути земельну ділянку (кадастровий номер 6322083001:00:000:2685), розташовану за адресою: Харківська область Дергачівський район с. Черкаська Лозова вул. Ново-Кам’на,5 у власність держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області судові витрати у розмірі 5552,20 грн (п’ять тисяч п’ятсот п’ятдесят дві гривні 20 копійок).

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Харківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення відповідно до п.п.15.5 п.15 Перехідних положень ЦПК України через Дергачівський районний суд Харківської області.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне найменування (ім’я) сторін:

Позивач: в.о. керівника Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області, (місцезнаходження: 62303 вул. 1 Травня, 63 м. Дергачі Харківської області) в особі Головного управління Держеокадастру у Харківській області (код ЄДРПОУ:39792822, місцезнаходження: 61022 м. Харків майдан Свободи, 5, Держпром, під’їзд 1, поверх 6, 7).

Відповідач: ОСОБА_1: ІПН НОМЕР_1, місце реєстрації: 61168 АДРЕСА_1.

Суддя І. М. Нечипоренко