
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 132/4088/17
Головуючий у 1-й інстанції: Чернюк А.Ю.
Суддя-доповідач: Матохнюк Д.Б.
05 червня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Матохнюка Д.Б.
суддів: Полотнянка Ю.П. Боровицького О. А. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Ременяк С.Я.,
представника позивача: ОСОБА_2,
представника відповідача: Лужинець В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_4 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
у грудні 2017 року ОСОБА_4 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації (УПСЗН Калинівської РДА) про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання та ненарахування 75% пільги за спожиті комунальні послуги та зобов'язання відповідача нарахувати за 2016 рік з квітня по жовтень 75% пільгу на спожиті комунальні послуги.
22 лютого 2018 року Вінницький окружний адміністративний суд прийняв рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову.
Не погоджуючись з судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначив про те, що судом першої інстанції надано перевагу лише доводам та доказам відповідача не перевіривши їх. Також, до апеляційної скарги позивачем додано повідомлення про те, що з 01 травня 2016 року субсидія не нарахована і в наданні її відмовлено.
13 квітня 2018 року Управлінням праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації на адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду направлено відзив на апеляційну скаргу, в якому останній зазначив про те, що в матеріалах справи містяться повідомлення у підтвердження того, що у 2016 році сім'ї позивача призначена субсидія, якою вони користувалися, а тому відсутні підстави для нарахування позивачу 75% пільги за спожиті комунальні послуги за 2016 рік.
У судовому засіданні представник позивача апеляційну скаргу підтримала та просила її задовольнити.
Представник відповідача про задоволення апеляційної скарги заперечила, посилаючись на її необґрунтованість та безпідставність.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено те, що ОСОБА_4 має право на пільги для учасників бойових дій, відповідно до посвідчення НОМЕР_1 від 21 травня 2015 року.
При цьому, позивач мешкає разом із матір'ю - ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1.
Так, позивач звертався до УПСЗН Калинівської РДА для отримання пільги 75 % на житлово-комунальні послуги для учасника бойових дій.
Листом УПСЗН Калинівської РДА від 01 листопада 2017 року позивачу повідомлено про те, що в період з 01.10.2016 по 30.04.2017 пільги 75% на житлово-комунальні послуги, як учасника бойових не нараховувались, оскільки у вказаний період позивач користувався субсидією, за адресою: АДРЕСА_1.
Дані обставини слугували підставою для звернення ОСОБА_4 до суду з даним позовом.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції посилаючись на Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, прийшов до висновку, що відповідачем правомірно відмовлено позивачу у наданні 75% знижки плати за користування житлово-комунальними послугами в період з квітня по жовтень 2016 року.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Так, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначається правовий статус ветеранів війни, забезпечується створення належних умов для їх життєзабезпечення, формується в суспільстві шанобливе ставлення до них.
Відповідно до п. 4 та п. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги, зокрема: 4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю); 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю).
Згідно із ч. 2 п. 22 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.
Крім того, з метою спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива Кабінетом Міністрів України було прийнято Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 (Положення №848).
Відповідно до п. 1 Положення №848 субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Згідно із абзацом 2 п. 4 Положення №848 у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. Інформація про зазначених осіб подається підприємствам - виробникам/виконавцям житлово-комунальних послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Так, представником відповідача у підтвердження призначення ОСОБА_2 субсидії за адресою: АДРЕСА_1, за період з квітня 2016 року по травень 2017 року надано наступні документи:
-відповідь Калинівської дільниці Хмільницького відділення реалізації ТОВ «Вінницягаз ЗБУТ» про фінансовий стан по абоненту ОСОБА_2, починаючи з 01 квітня 2016 року, суми оплати та суми субсидій;
-лист структурної одиниці «Калинівські електричні мережі» ПАТ «Вінницяобленерго» про те, що субсидіанту ОСОБА_2, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, за період з 01 квітня 2016 року по 30 квітня 2017 року було нараховано субсидію в сумі 738,49 грн.;
- довідку КП «Калинівкаводоканал» Калинівської районної ради про те, що абонент, який користується послугами водопостачання та водовідведення ОСОБА_2, яка проживає АДРЕСА_1, Управлінням праці та соціального захисту населення за період з 01 квітня 2016 року по 30 квітня 2017 року була перерахована субсидія в сумі 754,50 грн.;
- лист комунального підприємства «Житловик» в якому зазначено про те, що на квартиру АДРЕСА_1, власником якої є ОСОБА_4 була надана субсидія на ОСОБА_2 з 01 квітня 2016 року по 31 грудня 2016 року в сумі 166,12 грн. У зв'язку із заборгованістю 2479,68 грн., яка становила на 01 січня 2017 року субсидія була припинена.
Вказані документи оформленні на фірмових бланках підприємств та скріплені печатками.
З урахуванням наведених обставин в їх сукупності, враховуючи те, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень підтвердив правомірність своїх дій належними письмовими доказами, які жодним письмовим доказом не спростовані позивачем.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги спростовуються встановленими у справі обставинами.
Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення дотримано норми матеріального і процесуального права, а тому відсутні підстави для задоволення вимог апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2018 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 05 червня 2018 року.
Головуючий Матохнюк Д.Б. Судді Полотнянко Ю.П. Боровицький О. А.