Рішення № 74481019, 23.05.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2018
Номер справи
296/7373/17
Номер документу
74481019
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2018 року м.Житомир справа № 296/7373/17

категорія 2.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Токаревої М.С.,

секретар судового засідання Шевчук Т. А.,

за участю: позивача ОСОБА_1 та представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача Ракович О. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Корольовської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними, зобов'язання надати достовірну та повну інформацію на звернення від 30.08.2017 р.,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом та просить:

- визнати неправомірними дії Корольовської районної ради міста Житомира в частині надання йому недостовірної та неповної інформації на його звернення від 30.08.2017

- зобов'язати Корольовську районну раду міста Житомира надати йому достовірну та повну інформацію на його звернення від 30.08.2017.

В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначає, що 30.08.2017 звернувся до голови Корольовської районної ради міста Житомир з заявою, в якій просив повідомити чи мало місце направлення до різних інстанцій начальником управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради міста Житомира ОСОБА_4 листів щодо припинення пільг ОСОБА_1, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інваліду 2 групи та інваліду війни 3 групи, якщо так то просив надати йому засвідчені копії вказаних листів.

Листом виконавчого комітету Корольовської районної ради м. Житомира №25/В-127 від 11.09.2017 позивачу було повідомлено, що управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира направлялися листи до житлово-комунальних установ м. Житомира щодо приведення у відповідність нарахувань Вам пільг особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги".

Вважаючи вказану відповідь недостовірною та неповною, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 28 лютого 2018 року справу № 296/7373/17 передано до Житомирського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 21 березня 2018 року вказану справу прийнято до провадження та призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження із повідомленням учасників справи.

30 березня 2018 року до суду надійшов відзив Корольовської районної ради на позов.

В судовому засіданні 23 травня 2018 року протокольною ухвалою суду замінено відповідача, а саме неналежного - Корольовську районну раду м. Житомира на належного - виконавчий комітет Корольовської районної ради м. Житомира.

Представник позивача у судовому засіданні просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував. Зазначив, що листи щодо припинення пільг від управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира не направлялися, тому копії листів з вказаним змістом позивачу направлено не було.

Заслухавши думку учасників процесу та дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 1 Закону України "Про звернення громадян" від Частиною 1 статті 1 Закону України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. 02.10.1996 № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Статтею 3 Закону України "Про звернення громадян" роз'яснено, що під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Даною статтею також надано тлумачення зазначених термінів.

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Відповідно ч. 6 ст. 5 Закону України "Про звернення громадян", письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).

Відповідно ч. 1 ст. 14 Закону України "Про звернення громадян", органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, посадові особи зобов'язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду.

Частиною 1 ст. 15 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Статтею 20 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про звернення громадян " якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.

Позивач 30.08.2017 звернувся до голови Корольовської районної ради міста Житомир із зверненням, в якому просив повідомити чи мало місце направлення до різних інстанцій начальником управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради міста Житомира ОСОБА_4 листів щодо припинення пільг ОСОБА_1, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інваліду 2 групи та інваліду війни 3 групи, якщо так то просив надати йому засвідчені копії вказаних листів. На своє звернення отримав відповідь виконавчого комітету Корольовської районної ради м. Житомира, якою було повідомлено, що управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира направлялися листи до житлово-комунальних установ м. Житомира щодо приведення у відповідність нарахувань позивачу пільг особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги".

Отже, запитувана інформація надана відповідачем та відповідає дійсним обставинам справи, тобто є достовірною, а тому позовні вимоги в частині надання недостовірної інформації задоволенню не підлягають.

Разом з тим, запитувана інформація надана не в повному обсязі, так як відсутні будь-які докази направлення копій листів позивачу, які направлялися до житлово-комунальних установ м. Житомира щодо приведення у відповідність нарахувань ОСОБА_1 пільг особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії. В даному випадку відповідач повинен був направити копії листів позивачу, про які зазначено у відповіді, або направити заяву до відповідного органу для часткової відповіді.

Враховуючи наведене, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача надати повну інформації на звернення ОСОБА_1 від 30.08.2017.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 371 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати дії виконавчого комітету Корольовської районної ради м. Житомира щодо ненадання повної інформації на звернення ОСОБА_1 від 30 серпня 2017 року протиправними.

Зобов'язати виконавчий комітет Корольовської районної ради м. Житомира (ЄДРПОУ 04053499, площа Польова, 8, м. Житомир, 10009) надати повну інформацію на звернення ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 АДРЕСА_1) від 30 серпня 2017 року.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя М.С. Токарева

Повне судове рішення складене 06 червня 2018 року