Постанова № 74455425, 30.05.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.05.2018
Номер справи
642/5983/17
Номер документу
74455425
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2018 р. м. ХарківСправа № 642/5983/17Харківський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Яковенка М.М.

суддів: Лях О.П., Старосуда М.І.

секретарі судового засідання: Жданюк А.О.

за участі представників:

позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 03 січня 2018 року по справі № 642/5983/17 (головуючий І інстанції: Євтіфієв В.М.)за позовом ОСОБА_3 до Харківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання зробити перерахунок пенсії та здійснити пенсійні виплати,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_3 звернувся до Ленінського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату в якому просив:

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо перерахунку пенсії позивача протиправною.

Зобов'язати ГУ ПФУ в Х/о надати список до Харківського обласного військового комісаріату на ім'я ОСОБА_3, пенсія якого підлягає перерахунку, для складання ХОВК довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії.

Зобов'язати ХОВК, після отримання від ГУ ПФУ в Х/о списку на ім'я ОСОБА_3, пенсія якого підлягає перерахунку, скласти довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії з урахуванням максимального розміру посадового окладу відповідно до Схеми розмірів посадових окладів за посадами офіцерського складу військових представництв МО України, яка затверджена Директивою МО України від 30.07.11 р. № Д-322/1/06.

Зобов'язати ХОВК надати до ГУ ПФУ в Х/о довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії.

Зобов'язати ГУ ПФУ в Х/о після отримання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії, провести з 1 серпня 2011 року ОСОБА_3 перерахунок пенсії в нормі 90 % від вказаного у довідці розміру грошового забезпечення та нарахувати на неї підвищення з 1 липня 2012 року на 11%, з 1 вересня 2012 року на 23% та з 1 січня 2013 року на 35%, а саме встановити розміри пенсії з 1 серпня 2011 року – 3 631,50 грн., з 1 липня 2012 року – 4 030,97 грн., з 1 вересня 2012 року – 4 466,75 грн. та з 1 січня 2013 року – 4 902,53 грн.

Зобов'язати ГУ ПФУ в Х/о після проведення перерахунку пенсії ОСОБА_3. здійснити з 1 серпня 2011 року виплату недоплачених щомісячних по день проведення перерахунку сум та виплачувати перераховану пенсію і пенсію за особливі заслуги (доплату) згідно п. 4 ст. 1 закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Зобов'язати ГУ ПФУ в Х/о та ХОВК подати звіт про виконання рішення суду.

Рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 03 січня 2018 року позов задоволено частково.

Визнано бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_3 протиправною.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області надати список до Харківського обласного військового комісаріату на ім'я ОСОБА_3, пенсія якого підлягає перерахунку, для складання Харківським обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії.

Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат, після отримання від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області списку на ім'я ОСОБА_3, пенсія якого підлягає перерахунку, скласти довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії з урахуванням максимального розміру посадового окладу відповідно до Схеми розмірів посадових окладів за посадами офіцерського складу військових представництв МО України, яка затверджена Директивою МО України від 30.07.11 р. № Д-322/1/06.

Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після отримання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії, провести з 1 серпня 2011 року ОСОБА_3 перерахунок пенсії в нормі 90 % від вказаного у довідці розміру грошового забезпечення та нарахувати на неї підвищення з 1 липня 2012 року на 11%, з 1 вересня 2012 року на 23% та з 1 січня 2013 року на 35%, а саме встановити розміри пенсії з 1 серпня 2011 року – 3 631,50 грн., з 1 липня 2012 року – 4 030,97 грн., з 1 вересня 2012 року – 4 466,75 грн. та з 1 січня 2013 року – 4 902,53 грн.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області після проведення перерахунку пенсії ОСОБА_3 здійснити з 1 серпня 2011 року виплату недоплачених щомісячних по день проведення перерахунку сум та виплачувати перераховану пенсію і пенсію за особливі заслуги (доплату) згідно п. 4 ст. 1 закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

У задоволенні іншої частини позовних вимог – відмовлено.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, не погодившись з постановою суду першої інстанції, посилаючись на незаконність та необґрунтованість судового рішення, прийняття з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив постанову скасувати та прийняти нове рішення яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі (а.с. 70-73). Апелянт наголошує на тому, що довідки надані харківським обласним військовим комісаріатом на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 до ГУ Пенсійного фонду України в харківській області, визнають лише розміри грошового забезпечення, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.04.2012 року, виходячи з якого визначається межа, яку не можна перевищувати при підвищенні розмірів раніше призначених пенсій.

Представник відповідача – апелянта в судовому засіданні підтримав апеляційну скаргу.

Представник позивача заперечував проти скарги та просив судове рішення залишити без змін.

Інший представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне апеляційну скаргу задовольнити частково з наступних підстав.

Як встановлено судом першої та апеляційної інстанції, що позивач ОСОБА_3 є військовим пенсіонером, звільнився з військової служби в 2006 р., отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 р., з розрахунку посадового окладу – 1085 грн.00 коп. і пенсію за особливі заслуги (доплату) згідно п. 4 ст. 1 закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

З часу призначення позивачу пенсії розмір грошового забезпечення (посадовий оклад) відповідної категорії військовослужбовців змінився, але пенсію позивачу у відповідності до чинного законодавства перераховано не було.

Так, згідно довідки начальника 118 військового представництва МО України (далі – 118 ВП МОУ) від 20.10.17 р. № 440 розмір посадового окладу за офіцерською посадою «начальник групи військового представництва Міністерства оборони України» (1 категорія), яку позивач обіймав до звільнення з лав Збройних Сил України, відповідно до Схеми розмірів посадових окладів за посадами офіцерського складу військових представництв МО України, яка затверджена Директивою МО України від 30.07.11 р. № Д-322/1/06 та яка розроблена у відповідності і на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.07 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", змінився та з 01.08.11 р. складає 1140 грн. 00 коп.

З метою перерахунку пенсії позивач із заявою звернувся до ХОВК з проханням видати довідку встановленого зразка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії до ГУ ПФУ в Х/о, виходячи з розміру посадового окладу 1140 грн. 00 коп. та інших видів грошового забезпечення для осіб, що проходять військову службу на посаді, з якої позивача було звільнено.

Для перерахунку пенсії позивач із заявою звернувся до ГУ ПФУ в Х/о, в якій просив надати список до ХОВК на ім'я ОСОБА_3, пенсія якого підлягає перерахунку, для складання ХОВК довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії. Після отримання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, провести з 01 серпня 2011 р. перерахунок пенсії в обчисленні 90 відсотків відповідної суми грошового забезпечення з додаванням підвищення, яке передбачено вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Після проведення перерахунку пенсії здійснити йому виплату суми недоплаченої пенсії з 01 серпня 2011 р. по день проведення перерахунку та з дня проведення перерахунку виплачувати йому перераховану пенсію. Надати йому довідку про розміри його пенсійних виплат по місяцях, які були фактично виплачені, починаючи з 01 серпня 2011 р. по дату звернення.

Листом ГУ ПФУ в Х/о від 17.11.2017 р. № 2438/Л-14 позивачу відмовили у задоволенні порушених питань посилаючись на відсутність законних підстав та надано довідку про розміри його пенсійних виплат по місяцях, які були фактично виплачені, починаючи з 01 серпня 2011 р. по листопад 2017 року, а саме йому виплачувались пенсійні виплати у розмірах з 01.08.11 – 2 923,79 грн., з 01.07.12 – 3 244,15 грн., з 01.09.12 – 3 344,44 грн. та з 01.04.13 по 31.11.17 – 3 505,14 грн., з урахуванням індексації.

Задовольняючи частково позов суд першої інстанції виходив з того, що позивачу безпідставно відмовлено у перерахунку пенсії з 01.08.11 р. з урахуванням посадового окладу у розмірі 1140 грн. 00 коп. і підвищення з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 р. №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Надаючи юридичну оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, колегія суддів виходить з наступного.

Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та умов перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, в тому числі особам, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, регулюються нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), та пов’язаними з цим Законом №2262 постановами Кабінету Міністрів України.

Згідно Закону №2262 та Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007р. № 3-1 „Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, яка погоджена з Міністерством оборони і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за №135/13402, Харківський обласний військовий комісаріат є уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України та відповідає за проведення перерахунку грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія на умовах і розмірах встановлених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» складає та направляє на адресу пенсійного фонду довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

З 01.01.2008 року упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, через що було прийнято рішення про перерахунок призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” пенсій, в зв’язку з чим було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року, якою затверджено Порядок проведення перерахунку даних пенсій.

Згідно до ч.3 ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, п.1 постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 р., усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорії військовослужбовців, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у строки, передбачені ч.2 ст.51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.

Тобто, наведеними положеннями нормативно-правових актів встановлені правові підстави та умови для перерахунку пенсії та строк, з якого розпочинається такий перерахунок.

Однією з умов перерахунку пенсії є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорії військовослужбовців.

Судом апеляційної інстанції були витребувані матеріали пенсійної справи позивача, які були надані до суду пенсійним органом.

Як встановлено за матеріалами справи, з листопада 2006 року позивачу призначено пенсії відповідно до Закону №2262 в обчисленні 90 процентів відповідної суми грошового забезпечення отриманого позивачем перед виходом на пенсію.

23.05.2008 року Харківським обласним військовим комісаріатом до ГУ ПФУ в Харківській області на виконання Постанови КМ України від 07.11.2007 р. №1294 спрямована довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №ФХ-117009 на ім’я ОСОБА_3 в зв’язку із зміною його посадового окладу з 167 грн.. що мало місце станом на час звільнення, на 1085 грн. станом на 01.01.2008 р., розмір премії визначений 10%.

На підставі зазначеної довідки, ГУ ПФУ в Харківській області провело перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2008 року виходячи з розміру 90 % від грошового забезпечення визначеного у довідці 1085 грн. Загальний розмір пенсії позивача з урахуванням інших доплат склав 2832, 65 грн.

Згідно п.7 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 671, Міноборони під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими органами виконавчої влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, з органами місцевого самоврядування, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, інститутами громадянського суспільства, а також підприємствами, установами, організаціями.

Пунктом 8 вищезазначеного Положення закріплено, що накази Міноборони України, прийняті в межах його повноважень, обов'язкові для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами та місцевими державними адміністраціями, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності і громадянами.

Відповідно до ч. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.12 N355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» установлено з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків.

Крім того, п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.12 N355, Міністерство оборони, після набрання чинності цією постановою зобов’язано було забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” та додатків 15, 26, 31, 32, 36 і 37 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” , станом на 1 квітня 2012 р. у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393”

05.02.2013 року Харківським обласним військовим комісаріатом до ГУ ПФУ в Харківській області на виконання Постанови КМ України від 07.11.2007 р. №1294 спрямована нова довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №ФХ-117009 від 31 січня 2013 року на ім’я ОСОБА_3 в зв’язку із зміною його посадового окладу з 1085 грн. станом на 01.01.2008 р., на 1140 грн. станом на 01.04.2012 року. Такі зміни у грошовому окладі відбулися відповідно до наданих до військового комісаріату Схеми розмірів посадових окладів у національній валюті за посадами офіцерського складу Військових представництв Міноборони, доведеної листом Департаменту фінансів Міноборони України від 22.05.2012 р. Розмір премії визначений 90%.

Така довідка спрямовувалась також для донарахування до пенсії розмірів відсотків визначених у Постанові КМ України від 23.04.2012 р. №355 за нормами чинними станом на 01.04.2012 року (день з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, які проходять військову службу) за посадою, яку обіймав позивач на день звільнення.

ГУ ПФУ в Харківській області починаючи 01.07.2012 року провела перерахунок пенсії ОСОБА_3 шляхом донарахування до визначеного розміру із збільшенням на 11 %. При чому, колегія суддів зазначає, що таке донарахування пенсійний фонд здійснив не з Довідки отриманої від військомісаріату від 31.01.2013 р. із розміру грошового забезпечення 1140 грн., а із раніше отриманої довідки від 2008 року із розміру грошового забезпечення 1085 грн.

В подальшому пенсійний фонд продовжував проводити на виконання Постанови КМ України від 23.04.2012 р. №355 збільшення розміру пенсії позивача на 23 %, а з 01.01.2013 року на 35 % виходячи з посадового окладу у розмірі визначено станом на 2008 рік-1085 грн., а не з 1140 грн.

З огляду встановлені судом апеляційної інстанції обставини, колегія суддів приходить до висновку про протиправність проведеного перерахунку пенсії позивача із збільшенням розміру на 11, 23, та 35 % встановленого Постановою КМУ №355, виходячи з розміру встановленого посадового окладу 1085 грн., в той же час таке обчислення повинно було здійснене виходячи з розміру визначеного у довідці від 31.01.2013 року – 1140 грн. та інших наведених в ній видів показників, що є складовими такого грошового забезпечення. Таке обчислення суперечить вимогам ст..63 Закону №2262 та вищенаведеними урядовим постановам, що регулюють питання у сфері пенсійного забезпечення військовослужбовців. Доводи апелянта, що розмір 1140 грн. грошового забезпечення не можна вважати належним, спростовується наведеними вище нормативними актами.

Встановивши порушене право позивача на належне пенсійне забезпечення внаслідок неправильного перерахунку пенсії, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що сформовані позивачем вимоги щодо бездіяльності ГУ ПФУ в Харківській області, зобов’язання подати список до Харківського обласного військового комісаріату надати довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 для перерахунку пенсії, який буде зобов’язаний після отримання від ГУ ПФУ в Х/о списку на ім'я ОСОБА_3, скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням максимального розміру посадового окладу відповідно до Схеми розмірів посадових окладів за посадами офіцерського складу військових представництв МО України, яка затверджена Директивою МО України від 30.07.11 р. № Д-322/1/06 та надати таку довідку знову до ГУ ПФУ в Х/о є безпідставними та необґрунтованими, такими, що заявлені у складний спосіб та під умовою виконання одного суб’єкта владних повноважень своїх обов’язків перед іншим, заявлені не у передбачений спосіб судового захисту.

Окрім того, як встановлено за матеріалами справи, Харківським обласним військовим комісаріатом вже складалась та спрямовувалась Довідка від 31.01.2013 року №ФК117009 із відповідними показниками грошового забезпечення, які підлягають врахуванню пенсійним фондом при обчисленні та перерахунку пенсії позивачу, а тому повторно зобов’язувати цей орган формувати та дублювати таку довідку є безпідставним, військовий комісаріат свій обов’язок виконав та така довідка є у розпорядженні пенсійного фонду.

Колегія суддів здійснюючи апеляційний перегляд зазначає, що при зверненні з позовом до суду припустився порушень строку такого звернення.

Відповідно до матеріалів справи, позивач звернувся з позовом до суду 24.11.2017 року із захистом свого порушеного права, якого він вимагає починаючи з 01.08.2011 року. Як на час звернення з позовом до суду, так і на час розгляду справи в суді, за правилами встановленими положеннями ст..99 КАС України (в редакції на час звернення), так і положеннями 122 КАС України (в редакції на час розгляду) загальний строк на звернення встановлений 6-ти місячний строк. При чому, положеннями норм процесуального законодавства, зазначений строк може визначатися також іншими законами.

Так, положеннями ст..51 Закону №2262 визначено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

В подальшому, статтю 51 було доповнено частиною третьою згідно із Законом № 614-VIII від 15.07.2015, якою встановлено, що перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Ці зміни набули законної сили починаючи з 01 січня 2016 року та почали свою дію з цього часу наперед. Зворотної дії та розповсюдження на зняття строкових обмежень на перерахунок пенсії з вини пенсійного органу на спірні правовідносини, що мали місце до 01.01.2016 року, законом не встановлено.

Як було встановлено, що неналежний перерахунок пенсії позивача відбувався саме з вини ГУ ПФУ в Харківській області.

В той же час, доводи представника позивача, що в силу ч.3 ст.51 Закону №2262 на спірні правовідносини не розповсюджуються строкові обмеження звернення до суду є безпідставними. Позивач як особа, що щомісячно отримувала пенсійні виплати, з огляду на оприлюднення нормативно – правові акти, що регулюють спірні питання у сфері пенсійного забезпечення, повинен був бути обізнаним про неналежне виконання своїх обов’язків з боку пенсійного органу, в той же час своєчасно не скористався своїм правом на звернення до суду за судовим захистом, а звернувся до суду протягом спливу 6 років від початку заявлених ним до захисту вимог.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_3 сформовані за період з 01.08.2011 року по 31.12.2015 року підлягають залишенню без розгляду, а починаючи з 01.01.2016 року, тобто з початку дії ч.3 ст.51 Закону №2262, його право підлягає до захисту без встановлених строкових обмежень.

З огляду на зміни, що відбулися у законодавчому просторі стосовно змін розміру грошового забезпечення та підстав пов’язаних з перерахунком пенсії, ГУ ПФУ в Харківській області починаючи з 01 січня 2018 року здійснило новий перерахунок пенсії за наданими новими показниками грошового забезпечення Харківським обласним військовим комісаріатом довідки від 19.03.2018 року. В межах цієї справи та заявлених вимог, зазначений перерахунок пенсії не є спірним, а тому порушене право позивача, підлягає захисту починаючи з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року включно.

Враховуючи обраний спосіб судового захисту в межах спірних правовідносин, положення п.20 ч.1 ст.4, ч.6 ст.12, ч.3 ст.257 КАС України, колегія суддів приходить до висновку про незначну складність цієї справи.

Надання неналежної правової оцінки фактичним обставинам справи, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права призвело суд до неправильного вирішення справи по суті заявлених вимог. Враховуючи наведене, колегія суддів, з урахуванням приписів ст.317 КАС України дійшла висновку про часткове задоволення апеляційної скарги, скасування рішення суду першої інстанції із прийняттям нової про часткове задоволення позову з наведених вище судом апеляційної інстанції підстав.

Керуючись ст. ст. 23, 31, 33, 90, 292, 308, 309, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області – задовольнити частково.

Рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 03 січня 2018 року по справі № 642/5983/17 – скасувати та ухвалити нове рішення.

Адміністративний позов ОСОБА_3 – задовольнити частково.

Позовні вимоги ОСОБА_3 сформовані за період з 01.08.2011 року по 31.12.2015 року - залишити без розгляду.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 рік виходячи з 90 % від грошового забезпечення визначеного на підставі довідки виданої Харківським військовим комісаріатом №ФХ 117009 від 31 січня 2013 року з підвищенням до 35 % відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Відповідно до п.г’ статті 322 Кодексу адміністративного судочинства України встановити строк 30 днів з часу набуття законної сили судового рішення для подання Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області до суду першої інстанції звіту про виконання постанови.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає оскарженню, а у випадках, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України, постанова може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У повному обсязі складена 04 червня 2018 року.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_4Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_5 ОСОБА_6