
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/1021/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Онишкевича Т.В.,
суддів Носа С.П., Обрізка І.М.,
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1,
розглянувши у порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області на постанову Шумського районного суду Тернопільської області від 21 грудня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії,
суддя(і) у І інстанції ОСОБА_3,
час ухвалення рішення не зазначено
місце ухвалення рішення м. Шумськ
дата складення повного тексту рішення не зазначено,
ВСТАНОВИВ:
3 листопада 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив:
1) зобов’язати ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у таких розмірах:
- посадовий оклад – 2500,00 грн.;
- оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції - 2000,00 грн.;
- надбавка за стаж служби 45% - 2025,00 грн.;
- надбавка за виконання особливо-важливих завдань 50% від посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за стаж служби 3262,5 грн.;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% від посадового окладу 250,00 грн.;
- премія 32,39% від грошового забезпечення 3251,15 грн.
2) зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату належної йому пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України», виданої ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області, починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного віку.
Постановою Шумського районного суду Тернопільської області від 21 грудня 2017 року у справі № 609/1475/17 вказаний позов було задоволено частково. Зобов'язано ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області нову довідку на ім’я ОСОБА_2 про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
- посадовий оклад - 2500,00 грн.;
- оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції - 2000,00 грн.;
- надбавка за стаж служби 45% - 2025,00 грн.;
- надбавка за виконання особливо-важливих завдань 50% від посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за стаж служби 3262,5 грн.;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% від посадового окладу 250,00 грн.;
- премія 32,39% від грошового забезпечення 3251,15 грн.
Зобов’язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області невідкладно по наявній довідці № 549 (яка знаходиться в пенсійній справі), виданої 17 травня 2017 року ліквідаційною комісією управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області, провести перерахунок призначеної ОСОБА_2 пенсії, починаючи з 1 січня 2016 року. У задоволені решти позовних вимог відмовлено.
У апеляційній скарзі управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області просило постанову суду від 21 грудня 2017 року скасувати та відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2, покликаючись на порушення норм матеріального права та невідповідність висновків судді обставинам справи.
Учасники справи, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, на виклик апеляційного суду не прибули, що відповідно до пункту 2 частини 1 статті 311 та частини 2 статті 313 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає розгляду справи у порядку письмового провадження.
Переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги, виходячи із такого.
Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції на день подання позову) було встановлено правила предметної підсудності адміністративних справ.
Відповідно до пункту 1 частини 2 вказаної статті цього Кодексу окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
15 грудня 2017 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України у новій редакції, нормами пункту 10 розділу VІІ «Перехідні положення» якого передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України у новій редакції встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Частиною 3 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Вказані приписи процесуального закону не були враховані судом першої інстанції при розгляді справи та вирішенні даного публічно-правового спору.
При цьому суд апеляційної інстанції вважає, що даний спір за правилами предметної юрисдикції віднесено до підсудності окружних адміністративних судів.
Відповідно до частини 1 статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Підсумовуючи наведене, апеляційний суд вважає, що оскаржуване рішення підлягає скасуванню, а справа – направленню на розгляд за встановленою законом підсудністю до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 241, 243, 308, 311, 318, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,
ПОСТАНОВИВ:
апеляційну скаргу управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області задовольнити частково.
Постанову Шумського районного суду Тернопільської області від 21 грудня 2017 року скасувати, а справу № 609/1475/17 направити на розгляд за встановленою законом підсудністю до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя Т.В.Онишкевич
Судді С.П.Нос
ОСОБА_4
Постанова у повному обсязі складена 4 червня 2018 року.