
Справа № 461/453/16-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2018 року м. Львів
Галицький районний суд м.Львова в складі:
головуючого судді Радченка В.Є.
при секретарі Сидорак М.А.
з участю:
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3-К.О.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Львові клопотання позивача ОСОБА_1 (79007, АДРЕСА_1) про встановлення нового строку подання звіту про виконання судового рішення, про накладення на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням, в якому просить згідно положень частини 2-4 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України накласти на керівника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; Зобов'язати стягнути з керівника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, відповідального за виконання рішення, передбачений законом штраф у розмірі 70480 грн., з яких 35240 грн., стягнути на користь позивача - ОСОБА_1 та 35240 грн., стягнути - до Державного бюджету України; Встановити новий строк подання звіту ОСОБА_4 управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області про виконання постанови Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 року у адміністративній справі № 461 /453/16-а та постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 року у адміністративній справі № 876/10136/16 у десятиденний строк з моменту набрання законної сили. Мотивуючи його тим, що не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідачем, є свідченням невиконання рішення суду, ігнорування вимог, викладених у постановах суду Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 року у адміністративній справі № 461/453/16-а. Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 року у адміністративній справі № 876/10136/16. Ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017 року у адміністративній справі № 876/8357/17 та Законів України, якими відповідач повинен відповідно до рішень суддів та покладених на нього обов'язків, керуватись, а також тлумачення законодавчих актів всупереч вимогам Конституції України, і зокрема статті 22, якою встановлено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
В зв'язку з умисним невиконанням відповідачем постанови Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 року у адміністративній справі № 461/453/16-а, постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 року у адміністративній справі № 876/10136/16 на протязі 8 місяців у адміністративній справі № 876/8357/17, просить клопотання задоволити.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 вимоги клопотання підтримав, надав пояснення аналогічні до нього. Просив суд клопотання задоволити.
Представник відповідача ОСОБА_2 у судовому засіданні вимоги клопотання заперечила, надала пояснення аналогічні викладені у письмовому відзиві на нього. Просила суд відмовити у задоволенні клопотання.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_3-К.О. вимоги клопотання позивача підтримав. Проти їх задоволення не заперечив.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд доходить наступного висновку.
Суд встановив, що Постановою Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 року у адміністративній справі № 461/453/16-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, адміністративний позов задоволено частково та зобов'язано ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок/та виплату з 01 січня 2015 року ОСОБА_1 пенсії з урахуванням індексації пенсії відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03 липня 1991 року №1282-ХІІ. /а.с.12—15/.
Крім цього, вказаною постановою суду встановлено судовий контроль за виконанням рішення суду, шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надати звіт про виконання постанови суду протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 року, у адміністративній справі № 876/10136/16 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій. Апеляційну скаргу задоволено частково, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області в частині не включення до складу грошового забезпечення ОСОБА_1, з якого призначається пенсія, сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язано ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, з урахуванням сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, одноразової грошової допомоги при звільненні починаючи з 31 грудня 2014 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. /а.с.16-18/.
Зі змісту клопотання вбачається, що 27 червня 2017 року, ОСОБА_1 звернувся до Галицького районного суду м. Львова з клопотанням про встановлення нового строку подання звіту та накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу в розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат в порядку статті 267 КАС України, у зв'язку з невиконанням ОСОБА_4 управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області, постанови Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 року та постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 року.
Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 19 липня 2017 року у адміністративній справі № 461/453/16-а клопотання ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу в розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат в порядку статті 267 КАС України у адміністративній справі № 461/453/16а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області про визнання протиправними та зобов'язання до вчинення дій, відмовлено.
24 липня 2017 року ОСОБА_1 було оскаржено ухвалу Галицького районного суду м. Львова у адміністративній справі № 461/453/16-а за клопотанням ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу в розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат в порядку статті 267 КАС України у адміністративній справі №461/453/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області про визнання протиправними та зобов'язання до вчинення дій.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року у адміністративній справі № 876/8357/17 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 19.07.2017 року за клопотанням про встановлення нового строку подання звіту та накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу в розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат в порядку ст. 267 КАС України у адміністративній справі № 461/453/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково. Ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 19 липня 2017 року у справі № 461/453/16-а скасувати та винести нову ухвалу. Клопотання ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту про виконання судового рішення та накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання судового рішення, штрафу задовольнити частково. Визначено Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області новий строк подання звіту про виконання постанови Галицького районного суду м. Львова від 14 листопада 2016 року та постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2017 року у адміністративній справі № 461/453/16- а до 15 січня 2018 року. В задоволенні клопотання щодо накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання судових рішень у справі відмовити./а.с.19-21/.
Як вбачається з матеріалів справи /а.с.42-49/ ОСОБА_4 управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області 15.11.2018 до суду першої та апеляційної інстанцій подано звіт від 12.01.2018 № 661/03-29 про виконання постанов Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 у справі № 461/453/16-а, провадження № 2а/461/461/16, та Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 у справі № 876/10136/16, з урахуванням ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017.
Із вказаного звіту вбачається, що формування грошового забезпечення, з якого проводяться призначення, перерахунки пенсій військовослужбовцям силових відомств не відноситься до компетенції головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 за № 3-1, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за № 135/13402, документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств, на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії документів.
Тому, з метою виконання постанов Галицького районного суду Львова від 14.11.2016 у справі №461/453/16-а, провадження №2а/461/461/16, та Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 у справі №876/10136/16, головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області надіслано ліквідаційній комісії головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області запит довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням судових рішень.
14.07.2017 на адресу головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області надійшов лист від 07.07.2017 № 186/31/01-2017 уповноваженого органу (ліквідаційна комісії головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області) в якому зазначено, що судове рішення про зобов’язання ГУМВС України у Львівській області видати нову довідку про додаткові види грошового забезпечення відсутнє.
Водночас в даному листі зазначено, що грошове забезпечення ОСОБА_1 відображене в грошовому атестаті № 141 від 31.12.2014 та довідці про додаткові види грошового забезпечення №1397 від 31.12.2014, з якими позивач ознайомлений.
Однак, в даних документах, які містяться в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1, відсутня сума індексації заробітної плати, яку судом зобов’язано врахувати при здійсненні перерахунку та виплати пенсії.
Враховуючи зазначене, з метою виконання судових рішень, головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області повторно скеровано запит до ліквідаційної комісії головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області щодо розміру грошового забезпечення позивача, в тому числі суми індексації заробітної плати.
28.08.2017 на адресу головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від ліквідаційної комісії головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області надійшла довідка від 18.08.2017 № 665/78 про одноразові додаткові види грошового забезпечення та нарахування виплати індексації, яка не входить до складу грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, видана ОСОБА_1.
Зазначена довідка не містить усіх видів грошового забезпечення, необхідних для перерахунку пенсії.
Враховуючи наведене, довідка від 18.08.2017 № 665/78 повернута ліквідаційній комісії головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, з проханням направити на адресу головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку, видану для перерахунку пенсії із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення, з врахуванням вимог постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 у справі № 876/10136/16.
Водночас, 22.11.2017 від ліквідаційної комісії головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області надійшов лист за №Ц 118/зі/05/17-2017, яким скеровано довідку № 798 від 20.11.2017 про основні і додаткові види грошового забезпечення та одноразові виплати за останні 24 календарні місяці перед звільненням з органів внутрішніх справ, а також повернуто довідку № 665/78 від 18.08.2017.
Враховуючи вищезазначене та на виконання постанови Галицького районного суду м. Львова від 14.11.2016 у справі № 461/543/16-а, провадження № 2а/461/461/16, проведено індексацію пенсії ОСОБА_1 Доплата індексації за період з 01.02.2015 по 31.12.2017 становить 13849,80 грн., з якої буде утримано податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за період з 01.02.2015 по 30.06.2016 в сумі 879,29 грн. та військовий збір в сумі 87,83 грн. Тому, сума доплати індексації становить 12 882,68 грн. (13849,80 - 879,29 - 87,83), яка буде виплачена відомостями січня 2018 року.
На виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05.2017 у справі № 876/10136/16 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 Доплата в результаті перерахунку за період з 31.12.2014 по 31.12.2017 становить 90627,94 грн., з якої буде утримано податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за період з 01.02.2015 по 30.06.2016 в сумі 4927,25 грн. та військовий збір в сумі 492,81 грн. Тому, сума доплати становить 85207,88 грн. (90627,94 – 4927,25 – 492,81), яка буде виплачена відомостями січня 2018 року. Розмір пенсії після перерахунку становить 6176,09 грн.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно із ч.2 ст.382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, за приписами статті 382 КАС України встановлення нового строку подання звіту та накладення на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу є правом, а не обов’язком суду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту та накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови Галицького районного суду м.Львова від 14.11.2016 р. та постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.05. 2017 р., штрафу, необхідно відмовити, оскільки звіт про виконання судового рішення, надійшов до суду 15.01.2018 року.
Керуючись ст.ст.295, 382 КАС України, суд–
у х в а л и в:
Відмовити позивачу ОСОБА_1 (79007, АДРЕСА_2) в задоволенні клопотання про встановлення нового строку подання звіту про виконання судового рішення, про накладення на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст ухвали складений 05.06.2018 р.
Головуючий суддя В.Є. Радченко